Към съдържанието

Снимка

Английски бултериер(гладиатора на кучетата)

• Please log in to reply
37 отговора в тази тема

#1 kupenov

kupenov
  • Ловец
  • 52 Мнения:
  • Име:С.К.Купенов
  • Оръжие:Руска нарезна карабина "Сайга", ловна пушка ИЖ-54,ИЖ-27М и ИЖ-94 комбинация.
  • Куче:Търся!!!

Публикувано 17 декември 2007 - 18:51

Колеги моля ако някои знае нещо повече за породата английски бултериер да сподели.
Глигана е най-нещастното животно на света, защото..... жена му е свиня, при това дива !

#2 kupenov

kupenov
  • Ловец
  • 52 Мнения:
  • Оръжие:Руска нарезна карабина "Сайга", ловна пушка ИЖ-54,ИЖ-27М и ИЖ-94 комбинация.

Публикувано 17 декември 2007 - 18:53

Ето един представител на породата.

Прикачени файлове

Глигана е най-нещастното животно на света, защото..... жена му е свиня, при това дива !

#3 Brakoniera

Brakoniera

Duck Hunter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 Мнения:
  • Име:ДИМИТЪР СТОЯНОВ
  • Оръжие:ИЖ27ЕМ 12/76,Меркел 12/70 GFBR.MERKEL SUHL,Еscort SHADOW GRASS 12/76
  • Куче:Курцхаари и Лабрадор Ретривър
  • МПС:NISSAN PATROL 2.8 GR
  • Град:Бургас
  • ЛРД:Константиново/ СЛР"Лебед"

Публикувано 17 декември 2007 - 18:55

Колеги моля ако някои знае нещо повече за породата английски бултериер да сподели.

Колега,нещо сисе объркал,че е куче борец е,но гладиаторът в този спорт е питбултериера ;) .
Който го е страх от мечки,да не ходи в гората. Димитър Стоянов 0889/442323
Публикувано изображение

#4 Петър Георгиев

Петър Георгиев

Хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1603 Мнения:
  • Име:Петър

Публикувано 17 декември 2007 - 18:55

Имам приятел, който имаше такова куче. За мен това е доста злобно, тъпо и неконтролируемо говедо, създадено за бой, което е още по тъпо и безсмислено ! ;)
  • BULDOG харесва това мнение.
Boli me kurac za sve !!!

#5 kupenov

kupenov
  • Ловец
  • 52 Мнения:

Публикувано 17 декември 2007 - 19:06

Качества и предназначение.Гладиаторът на кучетата, английският Бултериер е известен със своята изключителна сила, подвижност и кураж. Бултериерът притежава необикновена сила и мощ, съчетани с голяма ловкост и мълниеносна реакция, затова той е великолепно куче за лов на едър дивеч (глигани и др.). Поради своята бдителност, безстрашие и сила, внушаващи респект, е чудесен домашен бодигард. Не е злонрав, поддава се на обучение, много привързан и предан. Неслучайно англичаните го наричат „белият кавалер " поради готовността му да защити по всяко време господаря си.
От тук разбирам че бултериера е добро куче за лов?

#6 Желю

Желю

Запален ловец

• Горски
  • 2493 Мнения:
  • Име:Желю
  • Оръжие:Маверик 12 кал. ИЖ-54
  • Куче:Ягдтериери, бг.бараци, бг.гончета, дратхаари, английски сетери!

Публикувано 17 декември 2007 - 19:12

Колегата TORMENTOR е развъдчик на породата, той може да вземе отношение по темата,засе надяваме ,че по късно тази вечер ще посети форума.
Ловец без куче играе на "сляпа баба" с дивеча!

#7 kupenov

kupenov
  • Ловец
  • 52 Мнения:

Публикувано 17 декември 2007 - 19:15

Колегата TORMENTOR е развъдчик на породата, той може да вземе отношение по темата,засе надяваме ,че по късно тази вечер ще посети форума.

ДА ;)

#8 georgi_1

georgi_1
  • Ловец
  • 98 Мнения:
  • Име:georgi_1
  • Оръжие:slr-95,mossberg,
  • Куче:ягтериери,бретон
  • МПС:suzuki x-90
  • Град:sofia
  • ЛРД:sofia sever

Публикувано 17 декември 2007 - 19:44

Хубави кучета са, но не съм чувал и виждал някои да ловува с бултериер и нешто не си ги представям в гората а в ринга са гола вода един питбул ше му пръсне китарата за десет минути,та незнам дали е гладиатор на кучетата.

#9 Brakoniera

Brakoniera

Duck Hunter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1275 Мнения:
  • Име:ДИМИТЪР СТОЯНОВ
  • Оръжие:ИЖ27ЕМ 12/76,Меркел 12/70 GFBR.MERKEL SUHL,Еscort SHADOW GRASS 12/76
  • Куче:Курцхаари и Лабрадор Ретривър
  • МПС:NISSAN PATROL 2.8 GR
  • ЛРД:Константиново/ СЛР"Лебед"

Публикувано 17 декември 2007 - 19:57

Хубави кучета са, но не съм чувал и виждал някои да ловува с бултериер и нешто не си ги представям в гората а в ринга са гола вода един питбул ше му пръсне китарата за десет минути,та незнам дали е гладиатор на кучетата.

Ооооо 10 минути са твърде много време,мисля,че си прекалено щедър.А имам приятел,който навремето гледаше бултериери и на домашно прасе се справяха доста добре,за тази порода,даже беше заснел и филмче.
Който го е страх от мечки,да не ходи в гората. Димитър Стоянов 0889/442323
Публикувано изображение

#10 kupenov

kupenov
  • Ловец
  • 52 Мнения:

Публикувано 17 декември 2007 - 20:03

Ооооо 10 минути са твърде много време,мисля,че си прекалено щедър.А имам приятел,който навремето гледаше бултериери и на домашно прасе се справяха доста добре,за тази порода,даже беше заснел и филмче.

И аз така знам че са добри ,но доколкото разбрах лова е забранен с тях ,защото целта на кучето е да намери дивеча и да почне да го облаива ,а бултериера веднага проявява агресия и се нахвърля варху животното.

#11 VUL4O

VUL4O
  • Ловец
  • 223 Мнения:
  • Име:Ивайло
  • Оръжие:CZ-581,tikka T3 lite,berreta Xtrema2
  • Куче:бараци,дратхаар и ягдтериер
  • ЛРД:Сокол

Публикувано 17 декември 2007 - 21:13

Не съм сигурен че е гола вода на ринга колега.Еди приятел преди време имаше мъжки бултериер на височина беше около 45-50 см много силно и издражливо куче беше бягаше най-малко по 10км без почивка.Веднъж решихме да се поразходим той с неговото а аз с моята каракачанка тъкмо излизаме от селото и един дето му се носеше славата че имал пидбули-гладиатори ни настигна и вика дали изкал да ги сборят а моя приятел му каза че той не гледа кучето за борба и че не изка.Ония измънка нещо под носа си и замина на някъде ние тръгнахме и след 1-2 часа решихме да се прибираме по едно време ония изкочи от някъде с един огромен питбул жълт цялата му глава изподрана и без да казва нищо го пусна и онуй се спуна върху моито ама то женско и нищо не му направи тръгна към бултериера и го захапа за муцуната.Моя приятел почна да трепери и за мако не се разрева.Аз дръпнах питбула за опашката ама той не пуща бултериера обаче някак се измъкна и вече беше явно разярен почнаха да се давят и така 2-3 минути бултериера като го прекара за връта и толкоз питбула се опитваше да се отърве безуспешно 10-15секунди и питбула вече лежеше на земята и не мърдаше моя приятел гледа пребледнял и трепери като лист откопчих го и право при ветеринаря последиците четири дупки на муцунаната и няколко драскотини.Тъй че недей го подценявай толкова бултериера.

#12 FENA

FENA
  • Ловец
  • 23 Мнения:
  • Име:Буков
  • Оръжие:иж 54
  • Куче: Гонче

Публикувано 17 декември 2007 - 21:13

Хубаво куче,но никои в България няма да си позволи да трагне с него на лов

#13 rump

rump
  • Ловец
  • 441 Мнения:
  • Оръжие: 1 пушка
  • Куче: `1 женскo -черничко с кафяво

Публикувано 17 декември 2007 - 22:11

Има колега във форума с 4-5 такива ,,гадинки" и е на ти с породата.
Обаче се включва в малките часове!
Ее-е-ехо-о-о !!!
Не е наслука, а е наука !!!

#14 luco

luco
  • Ловец
  • 82 Мнения:
  • Име:Любомир
  • Оръжие:ИЖ-27Е,МЦ 2112,CZ 550 0.3006
  • Куче:вече нямам

Публикувано 17 декември 2007 - 22:36

Блядка!Абсолютна тъпоумна безмозъчна мастия!Бил бодигард на дома?Глупости!!!Влизаш в един дом който е ужким охраняван от него-подаваш му един колан да го захапе ,окачваш го на закачалката и продължаваш на спокойствие!А той идиота продължава да се тръска и да ръмжи -там на закачалката!!!
А за лов?Е какъв лов ще е това,като той преди това ще се опита да се сдави с всички останали ловни кучета за да докаже ,че е най-най и най вероятно да получи като подарък един "пара" от мене ако ми закачи бретона!

#15 georgi_1

georgi_1
  • Ловец
  • 98 Мнения:
  • Име:georgi_1
  • Оръжие:slr-95,mossberg,
  • Куче:ягтериери,бретон
  • МПС:suzuki x-90
  • Град:sofia
  • ЛРД:sofia sever

Публикувано 18 декември 2007 - 09:42

Не съм сигурен че е гола вода на ринга колега.Еди приятел преди време имаше мъжки бултериер на височина беше около 45-50 см много силно и издражливо куче беше бягаше най-малко по 10км без почивка.Веднъж решихме да се поразходим той с неговото а аз с моята каракачанка тъкмо излизаме от селото и един дето му се носеше славата че имал пидбули-гладиатори ни настигна и вика дали изкал да ги сборят а моя приятел му каза че той не гледа кучето за борба и че не изка.Ония измънка нещо под носа си и замина на някъде ние тръгнахме и след 1-2 часа решихме да се прибираме по едно време ония изкочи от някъде с един огромен питбул жълт цялата му глава изподрана и без да казва нищо го пусна и онуй се спуна върху моито ама то женско и нищо не му направи тръгна към бултериера и го захапа за муцуната.Моя приятел почна да трепери и за мако не се разрева.Аз дръпнах питбула за опашката ама той не пуща бултериера обаче някак се измъкна и вече беше явно разярен почнаха да се давят и така 2-3 минути бултериера като го прекара за връта и толкоз питбула се опитваше да се отърве безуспешно 10-15секунди и питбула вече лежеше на земята и не мърдаше моя приятел гледа пребледнял и трепери като лист откопчих го и право при ветеринаря последиците четири дупки на муцунаната и няколко драскотини.Тъй че недей го подценявай толкова бултериера.

Колега занимавал съм се с питове и борби и това дето ми го разправяш нешто не мога да го повярвам,един истински Питбул няма да прави разлика женска ли ти е Каракачанката или мъшка ше ти остане само китеника от нея ,и как така ги разкчихте без клинове насред полето ? Толкова Бултериера е бил Бултериер и Питбула Питбул ,имал съм не една ролка (лек пердах 5,6 минути без залог)с Бултериери и знаеш ли как почватда пеят в ринда аз им казвам ЛИЛИ ИВАНОВА и како ти казвам, че са гола вода значи са, харесвам ги но стават само за домашени любимци и до там.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни