Към съдържанието

Снимка

Помпи за лов

• Please log in to reply
52 отговора в тази тема

#1 hunter shu

hunter shu
  • Ловец
  • 44 Мнения:
  • Име:nicolov
  • Оръжие:iz-27
  • Куче:drathaar,irl.seter

Публикувано 09 март 2008 - 19:13

Какво Ви е мнението за помпите с дълги цеви , по-конкретно за Mosberg 88

#2 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:
  • Име:КАРАЧОРОВ
  • Оръжие:MP153; ИЖ 27; ИЖ 58 16 ;чз 550 308 ;чз 452
  • Куче:драдхаар и бигъл
  • МПС:пежо и витара
  • Град:Елена
  • ЛРД:константин

Публикувано 09 март 2008 - 19:25

стрелял съм.сигурна пушка.добра за едьр дивеч.Естествено не стреля както по американските филми.презареждането е шумно.добре е да е с прклад.има с къса цев и ръкохвадка.

#3 plamen_

plamen_
  • Ловец
  • 740 Мнения:
  • Име:plamen georgiev
  • Оръжие:Browning Gold Hunter, ИЖ54, ИЖ58,Иж57 ИЖ18,Иж18МН7,62x54R Тула-16-3бр. и Бюхаг 12кал.
  • Куче:курцхаар,дратхаар и 6 сръбски трицветни гончета
  • МПС:Дайхатсу Роки,Ровър Дискавъри,Тойота Ленд Крузер
  • Град:Берковица

Публикувано 09 март 2008 - 19:35

стрелял съм.сигурна пушка.добра за едьр дивеч.Естествено не стреля както по американските филми.презареждането е шумно.добре е да е с прклад.има с къса цев и ръкохвадка.

Ако питаш мене от Мозберг бегаи далече.Имам доста наблюдения и знам.
Поздрави!

#4 hunter shu

hunter shu
  • Ловец
  • 44 Мнения:

Публикувано 09 март 2008 - 19:48

А към каква да се насоча Имам надцевка - руска , но не е магнум и при по - далечни разстояния просто дивечът си заминава Особено съм привърженик на водоплаващия дивеч

#5 plamen_

plamen_
  • Ловец
  • 740 Мнения:
  • Име:plamen georgiev
  • Оръжие:Browning Gold Hunter, ИЖ54, ИЖ58,Иж57 ИЖ18,Иж18МН7,62x54R Тула-16-3бр. и Бюхаг 12кал.
  • Куче:курцхаар,дратхаар и 6 сръбски трицветни гончета
  • МПС:Дайхатсу Роки,Ровър Дискавъри,Тойота Ленд Крузер
  • Град:Берковица

Публикувано 09 март 2008 - 19:54

А към каква да се насоча Имам надцевка - руска , но не е магнум и при по - далечни разстояния просто дивечът си заминава Особено съм привърженик на водоплаващия дивеч

Колега не се заблуждаваи,че с магнум патрони ще можеш да стеляш по-далече.Има тема във форума ,,за или против магнум патроните,,.Мисля,че така беше озаглавена.Прочети и преценяваи.
Поздрави!

#6 lama69

lama69

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1337 Мнения:
  • Име:Любо
  • Оръжие:Тула БМ;ИЖ 12; Astra .38SP
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Daihatsu Feroza
  • Град:София
  • ЛРД:Грохотен - Своге

Публикувано 09 март 2008 - 20:02

Помпите стават за лов, номера е да свикнеш с презареждането(аз не успях).Ама че било шумно.....няма да коментирам, изстрела да не е тих? Ходих един сезон с помпа Маверик мод.88, имах 2 цеви за нея - 61 и 71см. като първата беше пълен цилиндър - другата не съм я и монтирал на пушката.Биеше много точно с бренекета(куршуми де) , но не беше моята пушка и сега е собственност на друг колега от форума - човека е доволен и има успехи с нея. Все пак за едър лов е добра пушка - при дефектен патрон презареждането е МНОГО по-бързо и удобно отколкото при същата ситуация с автомат.

#7 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:
  • Име:КАРАЧОРОВ
  • Оръжие:MP153; ИЖ 27; ИЖ 58 16 ;чз 550 308 ;чз 452
  • Куче:драдхаар и бигъл
  • МПС:пежо и витара
  • Град:Елена
  • ЛРД:константин

Публикувано 09 март 2008 - 20:05

Какво точно Ви интересува ? Надежността,кинематиката или какво може и как се ловува с подобно оръжие. Помпите по често се използват за охрана.целта им е да наситят със сачми определен участък за кратко време.При презареждането се губи мерната линия.С двуцевка се възпроизвеждат два по бързи и точни изтрела.За трети животното е избягало ако преди това не еулучено.

#8 hunter shu

hunter shu
  • Ловец
  • 44 Мнения:

Публикувано 09 март 2008 - 20:31

Магнумът може би дава по-голяма сигурност на по-дълги дистанции Надеждността също е от голямо значение Сега съм с ИЖ-27, от 1983 г е и освен нея искам да имам и нещо по-различно Особено при лова на гъски и по - едър дивеч сякаш ми е недостатъчна А не съм любител на нарезното оръжие

#9 irvito

irvito
  • Ловец
  • 32 Мнения:
  • Име:Тони
  • Оръжие:Maverik bi Mossberg mod.88
  • Куче:курцхаар

Публикувано 09 март 2008 - 22:10

Колега помпата е едно добро оръжие на ниска цена,което си заслужава.Вече 2 год. ловувам с помпа и съм доволен,бие отлично не само с куршуми .Според мен има и един недостатък-не е предвиден ремък за нея,а при ходене 10-12км. това се отразява негативно.На едър няма такова ходене,така,че не е страшно.На 2 пъти имах проблем-не можа да изхвърли гилзата и се наложи сваляне на цевта,но се оказа ,че това се дължи на патроните.При презареждане наистина се губи мерната линия,но това се поправя с тренировки(много).

#10 hunter shu

hunter shu
  • Ловец
  • 44 Мнения:

Публикувано 09 март 2008 - 23:26

Честно казано,много съм раздвоен между полуавтомат и помпа Интересно ми е дали ще мога да свикна с помпата , която някак си ме привлича Много ми говорят и за успоредка Не знам ,но трябва все пак да се насоча към нещо

#11 zkk

zkk

повече хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1746 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:30-06, 7x57R, 7,62x39, 308W, .223 Rem, 12/76 през годините и сега
  • Куче:вече нямам
  • МПС:редукторен УАЗ
  • Град:София
  • ЛРД:Априлци - Острец

Публикувано 09 март 2008 - 23:48

Помпата ми е много отдавна - 1991 г. и я ползувам само за пернато ! Късата цев за пъдпъдъци, дългата за патици. Доколкото знам в САЩ помпата е основно ловно оръжие. Много просто, удобно и надеждно оръжие. Като се свикне с презареждането, все едно стреляш с полуавтомат !
Вън Търговците от Храма .... !!!

#12 hunter shu

hunter shu
  • Ловец
  • 44 Мнения:

Публикувано 09 март 2008 - 23:57

Все пак да взема да опитам какво ще се получи Човек трябва да следва желанията си ,нали

#13 georgi_1

georgi_1
  • Ловец
  • 98 Мнения:
  • Име:georgi_1
  • Оръжие:slr-95,mossberg,
  • Куче:ягтериери,бретон
  • МПС:suzuki x-90
  • Град:sofia
  • ЛРД:sofia sever

Публикувано 10 март 2008 - 08:36

Все пак да взема да опитам какво ще се получи Човек трябва да следва желанията си ,нали

Колега вземи си помпата ,аз ловувам с мозберг няма грешка безотказна е като и свикнеш сам ще се убедиш.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  DSC00846.JPG   402,97K   106 Брой сваляния

#14 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1654 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 10 март 2008 - 08:49

Колега преди години видях колега с такава помпа уточнявам че,беше с къса цев.Харесах я и замених моятаТоз-34 с неговата. За един месец не можах да свикна,и се отказах от сделката,добре че ,не бяхме минали през КОС.На теб ако ти харесва вземай и тренирай с нея за да свикнеш.Свикнеш ли с нея от теб по щастлив човек няма да има.На слука.
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

#15 Химера

Химера

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5486 Мнения:

Публикувано 10 март 2008 - 09:35

Какво точно Ви интересува ? Надежността,кинематиката или какво може и как се ловува с подобно оръжие. Помпите по често се използват за охрана.целта им е да наситят със сачми определен участък за кратко време.При презареждането се губи мерната линия.С двуцевка се възпроизвеждат два по бързи и точни изтрела.За трети животното е избягало ако преди това не еулучено.

Тея колеги дето ловуват с текове те съвсем губят мерната линия при презареждане - а съм виждал хора дето доста бързо презареждат ръчно, а и доста добре мерят :clapping: Според мен е въпрос на трейнинг,

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни