Към съдържанието

Снимка

кучета за лов на мечки

• Please log in to reply
76 отговора в тази тема

#31 DIMO LORDA

DIMO LORDA
  • Ловец
  • 27 Мнения:
  • Име:DIMO-LORDOVI
  • Оръжие:SIG ZALAR 22 rl,BENELI 12\70
  • Куче:LAIKI,LABRADORI
  • МПС:FIAT DUKATO,VW-k1ntri
  • Град:SLIVEN
  • ЛРД:TOPOLCHANE

Публикувано 22 януари 2013 - 01:16

Руско­европейска, Западносибирска  лайкa za лов нa мечки.

:super:  :ninja: 

#32 Джони

Джони

Джони

• Модератор киноложки клубове
  • 1771 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:Benelli Argo30-06 SLR-95 7.62x39, ИЖ27, BRNO ZH104/ 7X57R/12/70
  • Куче:4 бр. Източносибирски лайки.
  • МПС:Lada Niva

Публикувано 22 януари 2013 - 10:10

..............   представители на ловните лайки са Руско­европейската, Западносибирската, Карело-Финската. :271:  :rulez:

Бих добавил и Източносибирската , от опит знам че това е най-мислещата лайка !

"Лайката не е ловно куче а куче ловец "

При лов на мечки с куче , то трябва да е  пъргаво, съобразително, смело (но не безрасъдно), и да може да ловува в тандем (тактика) със своя ловец.

Териера му липсват някои неща ,или по-скоро безрасъдната злоба му е в повече, но доста често го спасява малката маса.  Няма как да го порази с удар на лапата, той просто хвърчи като топка .........     не е да не съм го виждал !

Пряка борба на куче с мечка е немислима !

Но съм виждал (на клип) как две кучета  с тактика (чести захапвания и непрестанни атаки) принуждават мечката да си седне на задника и да премине в "глуха защита" а какво повече му е нужно на ловеца !

Повече от две, в редки случеи три лайки не бива да участват в такъв вид лов ! Получава се свръх адреналин, преминават разумните граници на атаките и дават ненужни "фири"    !

Поздрави !

• Nikolaishov харесва това мнение.
Лайката е ценна със своята универсалност, и работи по това което желае нейния господар. Трябва да се учим да бъдем скулптори на своите кучета !!!

Публикувано изображение

#33 web designer

web designer
  • Ловец
  • 540 Мнения:
  • Име:Георги Панайотов
  • Оръжие:специално
  • Куче:ЗС лайка, ИС лайкаРЕ лайка,ягдтериер, и мелези
  • Град:Ст. Загора

Публикувано 22 януари 2013 - 10:39

Не съм ходил за мечки и не знам дали стават, но има едно куче де се казва Карелско мечо куче.
/Няма вяра, която да не е била пречупена, освен вярата на истински вярното куче./

#34 ЙОРДАН

ЙОРДАН

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2303 Мнения:
  • Име:ЙОРДАН
  • Оръжие:БЕНЕЛИ 12/70, БРАУНИНГ 7 ММ РЕМ.МАГНУМ , ДРИЛЛИНГИ SAUER & SOHN ,SAKO 85 308 WIN
  • Куче:ИЗТОЧНОСИБИРСКИ ЛАЙКИ, АНГЛ. СЕТЕР

Публикувано 22 януари 2013 - 18:22

Не съм ходил за мечки и не знам дали стават, но има едно куче де се казва Карелско мечо куче.

Жорка кръстили са го мечо защото прилича на малко мече, а не че е голям специалист по мечките. Бил съм в най-големия развъдник  и съм чул доста истории от първа ръка за тези кучета. Някъде назад по темите имаше качени снимки от Конак. Аз лично не бих заложил на тази порода ако ще ходя за мечки в гората... B)

• Джони харесва това мнение.

#35 nachkov.sk

nachkov.sk
  • Ловец
  • 298 Мнения:
  • Име:Спас
  • Куче:българско трицветно гонче 3бр,киосе барак 2бр
  • Град:Кричим
  • ЛРД:Кричим

Публикувано 22 януари 2013 - 23:25

за тези кучета пише че са добри ловци но мечки в Америка ги ползват успешно за прогонване на мечките от околностите на градовете кучетата не могат да работят в група понеже трудно се понасят с себеподобни иначе породата е разновидност на рускоевропейската лайка

#36 gandur

gandur
  • Ловец
  • 158 Мнения:
  • Име:Ганди
  • Оръжие:иж
  • Куче:2бр. мелези
  • МПС:лада нива
  • Град:udine

Публикувано 29 януари 2013 - 17:45

• brakoniera2 харесва това мнение.

#37 gandur

gandur
  • Ловец
  • 158 Мнения:

Публикувано 31 януари 2013 - 10:09

;)  ;) Това го могат лаиките.

Прикачени файлове

• eger, Джони, Христо Христев и 1 друг харесват това мнение

#38 go6ovaleriev

go6ovaleriev
  • Ловец
  • 544 Мнения:
  • Име:georgi valeriev.
  • Куче:само лудогорското гонче.
  • Град:КРИВОДОЛ.

Публикувано 31 януари 2013 - 11:00

Ако има куче за лов на мечки то това е лаиката и то се едоказало с годините,само немога да разбера какво значи ВЪЛКАШИНИ,КРЪСТОСКА МЕЖДУ ЛАИКА И ВЪЛК СЪЗДАДЕНИ ЗА ЛОВ.От какъв зор се прави тази кръстоска и какво толко се взима от вълкъ при такава каръстоска,толко ли няма лаиката ловни качества,че трябва да се омеша с вълк и кво толко ще вземе от вълкъ освен да почне и да не лае вече.То от това заглавие както е написано значи че преди тази кръстоска лаиката нестава за лов.За мен такава кръстоска е безмисленна и е глупост и само може да си навлечеш беля.Чел съм, гледал съм клипчета с такива кучета-първо поколение хибрид второ поколение хибрид но според мен такава кръстоска е ненужна и си просто изгъзица.

• eger, ЙОРДАН, Джони и 2 други харесват това мнение

#39 gandur

gandur
  • Ловец
  • 158 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 10:39

Тези белите не знам каква порода са но са много смели кучета ако не се бъркам са някаква френска порода.

• Tiran, nachkov.sk и zlostarr харесват това мнение

#40 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1489 Мнения:
  • Име:Веско

Публикувано 02 февруари 2013 - 11:02

Тези белите не знам каква порода са но са много смели кучета ако не се бъркам са някаква френска порода.

Смело та чак безразсъдно. Не бих гледал и обучавал кучета за лов на мечки където загубите им като съотношение ще са повече от добитите мечки. Обичам си кучетата и такива чобански щуротии не ги броя за лов.
  • georgi_sh харесва това мнение.

#41 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1489 Мнения:
  • Име:Веско

Публикувано 02 февруари 2013 - 11:06

за тези кучета пише че са добри ловци но мечки в Америка ги ползват успешно за прогонване на мечките от околностите на градовете кучетата не могат да работят в група понеже трудно се понасят с себеподобни иначе породата е разновидност на рускоевропейската лайка

В Америка до колкото знам се ловува на черна мечка(не агресивни като кафявата), кафявите на много места са забранени. При лов на черна мечка, когато бъде често атакувана от кучетата тя се покатерва на дърво, където кучетата от долу я "задържат". След това ловеца я отстрелва като глухар. Гледал съм такъв лов с Плот хаунд.

Този пост е редактиран от Веско Георгиев: 02 февруари 2013 - 11:08

• eger харесва това мнение.

#42 nachkov.sk

nachkov.sk
  • Ловец
  • 298 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 16:23

В Америка до колкото знам се ловува на черна мечка(не агресивни като кафявата), кафявите на много места са забранени. При лов на черна мечка, когато бъде често атакувана от кучетата тя се покатерва на дърво, където кучетата от долу я "задържат". След това ловеца я отстрелва като глухар. Гледал съм такъв лов с Плот хаунд.

за агресивноста всичко е до индивид а Америка е голяма и има не само черни мечки

• brakoniera2 харесва това мнение.

#43 gandur

gandur
  • Ловец
  • 158 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 17:59

Колега плот хаунда е куче с което се ловува на койоти - вълци-мечки черни и кафяви пума и дори ягуар .Това е куче за лов на всякакви едри хищници просто е с тази цел селекционирано.

Прикачени файлове

• nachkov.sk и zlostarr харесват това мнение

#44 nachkov.sk

nachkov.sk
  • Ловец
  • 298 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2013 - 20:16

Колега плот хаунда е куче с което се ловува на койоти - вълци-мечки черни и кафяви пума и дори ягуар .Това е куче за лов на всякакви едри хищници просто е с тази цел селекционирано.

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПОРОДАТА И НЕЙНОТО СЕЛЕКТИРАНЕ

#45 eger

eger
  • Ловец
  • 621 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:Дрилинги, комбинирани, гладкоцевни и нарезни пушки - 15 броя за сега!
  • Куче:Източносибирски лайки и истьрски острокосмести гончета
  • Град:Tornio
  • ЛРД:Alatornion metsästysseura, Jahti ja kalamiehet и др.

Публикувано 02 февруари 2013 - 20:38

Веско, ами тя , мечката, и във Финландия се е качвала на дърво 8) . Е, не е черна мечка, ама "така са ми казвали" :yes3: !!!!

• nachkov.sk харесва това мнение.

Ловец без куче е като тиган без дръжка! Не знаеш откъде да го подхванеш!

"Там, где другие окончает, восточник начинает !"

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни