Към съдържанието

Снимка

Лов на лисици

• Please log in to reply
273 отговора в тази тема

#1 icko_sz

icko_sz
  • Ловец
  • 18 Мнения:
  • Име:hristo
  • Оръжие:иж 27ЕМ,benelli super black eagle
  • Куче:nqmam

Публикувано 04 май 2008 - 16:34

Аз съм млад ловец и много ми допадна лова на хищници.моля да ми разясните как,къде с какво да отстрелям тези животни.е разбирасе,че с пушка.но по точно,къде да ги търся,с какво да ги примамя и задължително ли е куче.
благодаря предварително

Този пост е редактиран от icko_sz: 04 май 2008 - 16:35

#2 hunter_95

hunter_95
  • Ловец
  • 656 Мнения:
  • Оръжие:Browning

Публикувано 06 май 2008 - 09:54

здравеи адаш и аз имам същия въпрос и още нещо дали може да се отстриля лисица с 8мм газов пистолет
Ако искаш работно куче да е - мелез ще е!!!
МЕЛЕЗАЦИ-ЛУДАЦИ
!!!

#3 chakala

chakala
  • Ловец
  • 319 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:иж 58М 16 kal. ; walther PP 7,65mm; Merkel M40 12 kal. Blaser R93 cal. 9,3x62 mm ; Тула 16 кал.; Мазалат 7,62х54R ; Maveric 88
  • Куче:Курцхаар
  • Град:Пловдив
  • ЛРД:Мъглиж

Публикувано 06 май 2008 - 10:48

и с 9 мм газов може :rolleyes: :huh:

#4 naka1967

naka1967
  • Ловец
  • 232 Мнения:
  • Име:Станчев
  • Оръжие:Stoeger mod.2000
  • Куче:Англиски сетер- Лора

Публикувано 06 май 2008 - 12:22

здравеи адаш и аз имам същия въпрос и още нещо дали може да се отстриля лисица с 8мм газов пистолет

Може бе ИЦЕ и със газов да я обиеш ,но трябва малко доработка по пистолета ,но ако те хванат става много лошо. ;) :p :wub: :rock: :huh: :rolleyes: :wub:

#5 bat-kiffi

bat-kiffi
  • Ловец
  • 474 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:Броунинг-Феникс, Ескорт-Хасанчо, Ижак-18МН и Мазалат
  • Куче:Султан
  • МПС:Чуждо, Поло, Симсон и велосипед

Публикувано 06 май 2008 - 12:32

Намираш едно гласовито петле. Връзваш го за крака със сезал в гората. През ноща ще пее три пъти, затова сядаш на столче до него и чакаш. Когато дойде кума лиса първо гръмваш :rolleyes: с газовия пищов в очите. Тя се разревава и и пускаш едни съчми :huh: от чифтето за да не се мъчичи горкото хайванче. После я хващаш за предните и задни лапички, мяташ я на врата си и я носиш в къщи за да и смъкнеш кожуха.

#6 naka1967

naka1967
  • Ловец
  • 232 Мнения:
  • Име:Станчев
  • Оръжие:Stoeger mod.2000
  • Куче:Англиски сетер- Лора

Публикувано 06 май 2008 - 14:30

Намираш едно гласовито петле. Връзваш го за крака със сезал в гората. През ноща ще пее три пъти, затова сядаш на столче до него и чакаш. Когато дойде кума лиса първо гръмваш :rolleyes: с газовия пищов в очите. Тя се разревава и и пускаш едни съчми :huh: от чифтето за да не се мъчичи горкото хайванче. После я хващаш за предните и задни лапички, мяташ я на врата си и я носиш в къщи за да и смъкнеш кожуха.

И балхите. :wub:

#7 dido 2

dido 2
  • Ловец
  • 356 Мнения:
  • Име:йорданов
  • Оръжие:полуавтомат Browning 12cal ,надцевка Берета 12cal ,Benelli ARGO 30-06
  • Куче:гонче , ягдтериер

Публикувано 06 май 2008 - 15:36

С 8милиметров трябва да я удариш по-силно , между очите , от колкото с 9мм ( с дръжката и бий точно между очите , яко! ) :huh:

#8 bloodwar

bloodwar
  • Ловец
  • 434 Мнения:
  • Оръжие:Иж61- PCP

Публикувано 06 май 2008 - 16:34

Може и от по-далечко,ама трябва си доста точен като я замергаш с него :huh:

#9 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 06 май 2008 - 16:43

:huh: някой пропускал ли е от 5-6 метра :rolleyes:

#10 armicobalto

armicobalto
  • Ловец
  • 50 Мнения:
  • Име:georgi
  • Оръжие:bereta
  • Куче:irlandski seter

Публикувано 06 май 2008 - 18:42

НАи много да и убиеш балхите колега или някои бела да си навлечеш с тез газовите пистолети

#11 jordanls

jordanls
  • Ловец
  • 237 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:ИЖ 26
  • Куче:5 броя

Публикувано 06 май 2008 - 18:46

Аз никога не съм стрелял на такава дистанция. Мисля ,че даже да пропусна не е кой знае колко фатално защото след туй от 20-25 метра с 4 нули нали разбираш за какво иде реч. И въпреки всичко на 3 лисици миналата година изпочупих задните крака и след това териера ги обработи перфектно. Значи когато стои човек непосредствено до дупката и ако лиса го види веднага дава на зад независимо , че кучето я подпира отзад и за това винаги трябва да се стои на около 6-8 метра на страни от дупката или тръбата. Лисицата си подава отначало леко носа и след това със много голям бяг се мъчи да се завре или зад дига или храсти. Според мен не си заслужава да и стреля човек от 5 метра. Поздрави.

#12 Любен Любенов

Любен Любенов
  • Ловец
  • 463 Мнения:
  • Име:Любенов
  • Оръжие:Руски топ - ИЖ
  • Куче: Зло

Публикувано 06 май 2008 - 19:08

От близо май е по-трудно да уцелиш! Снопът още не се е разпръснал и като се сложи в сметката и стреса при толкова прибързаната реакция - ето ти го сватбарския изстрел! По-добре е да се изчака и да се стреля на двадесетина метра и отгоре - така хем е по-сигурно, хем няма да повредиш кожата... Ако е зимата, и ти е нужна!
Работата разболява, ловът лекува!

#13 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 06 май 2008 - 19:13

се мъчи да се завре или зад дига или храсти. Според мен не си заслужава да и стреля човек от 5 метра. Поздрави.

Значи ; седя си зад едни храсти-зад мен е стар напоителен канал / сух / - пред мен около 300 метра голо поле и натам пак храсти и трънаци... през откритото има "кръстовка" /2 вървища на лисици/ .... пуснах звук за примамване и след половин минута зад мен се изшумоля -- в момента като се обърнах лисицата ме видя- /щеше да скочи връз мен/- и счупи под прав ъгъл в храстите....бях с флоберка с оптика и стрелях без да прикладвам.... ама Ядец!!....беше по светло - 19 часа... теглих една майна и се прибрах...

#14 stefan4087

stefan4087
  • Ловец
  • 388 Мнения:
  • Име:Стефан
  • Оръжие:ИЖ-27 ЕЕМ,Стожер,Карабина -CZ 550
  • Куче:Курцхаар,Ягдтериер-3бр.

Публикувано 06 май 2008 - 19:29

Аз съм млад ловец и много ми допадна лова на хищници.моля да ми разясните как,къде с какво да отстрелям тези животни.е разбирасе,че с пушка.но по точно,къде да ги търся,с какво да ги примамя и задължително ли е куче.
благодаря предварително

Честито затова,че си станал ловец!Какво правим оттук нататък?Казваш,че много ти допадна/а не допада/.
Кога ходи на такъв лов и разбра ,че ти допадна?Та по същество.
1.Как?Естествено с мерак към този вид лов.Може пеша,а може и с превоз.
2.Къде?Естесвено,че в техните местообитания/невярвам да си го прочел в учебника/
3.С какво?Най вече се отстрелват с пушка,но може и с камък отблизо.
4.С какво?Колегите са ти отговорили по-надолу.Де с кокошка, де със сиренце,де със свирка.
5.Задължително ли е куче?/невярвам да знаеш и кои породи са за този лов/.Без куче става,
ама трябва да изпълняваш неговите функций/ако знаеш какви са/.
Дано докато станеш стар ловец разбереш за какво става дума и на твойте деца акъл да не даваш!
Недей им казва как си станал ловец и как си получил документ.
ПОЖЕЛАВАМ ТИ СКОРО ДА ВЛЕЗНЕШ В ЧАС и прочети за обща култура учебника за кандидат-ловци.
Ако имаш излишни пари ги вложи в нещо съществено а не ги давай на вятъра,че ще ги отнесе.
Явно не си станал ловец от мерак,но избора е твой парите също.
Здраве и слука ти желая!
Човешко е да се греши... Но това, че грешиш още не означава, че си станал човек!

#15 Nemo Nikov

Nemo Nikov

Запален ловец

• Горски
  • 1661 Мнения:
  • Име:Nemo Nikov
  • Оръжие:ИЖ 54
  • Куче:ягдтериери- 2 бр. ; ЗСЛ(хибрид)- 1 бр.

Публикувано 06 май 2008 - 19:33

Аве аверче ще ми докараш инфаркт! Как можа да напишеш подобна глупост, да не би да си бил нещо напушен или какво ли не знам??? Ти явно не си ловец, ама не си и чувал за лов, ти в коя панелка си расъл че толкова си бос по тази тема, извини ме за реакцията, но вземи малко да прочетеш темите из форума за да не пишеш подобни глупости за лов с разни дезодоранти!
Прости ми за реакцията ама просто не можах да се здържа!
ПОЗДРАВИ и НАСЛУКА!
БЪЛГАРИЯ - ВЕЛИКА И НЕДЕЛИМА
http://nemonikov.dir...=593229&dflid=3

1 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 1 туристи, 0 анонимни