Към съдържанието

Снимка

Необходими документи за закупуване на оръжие?

• Please log in to reply
10 отговора в тази тема

#1 lesnik

lesnik
  • Ловец
  • 36 Мнения:
  • Оръжие:tigr 7.62x54
  • Куче:gonche

Публикувано 06 юли 2008 - 10:52

Колеги кажете какви документи са необходими за закупуване на нарезно оръжие от Русия?

#2 Ton4o_84

Ton4o_84
  • Ловец
  • 347 Мнения:
  • Име:Тони
  • Оръжие:Сайга 12
  • Куче:АЗ

Публикувано 07 юли 2008 - 00:59

и ние с един приятел мислехме да отидем до Русия на екскурзия и да си купим пушки,но приятели на моя човек обсолютно го разубедиха да се откаже,защото руснаците са въшляви,акохолизирани и продажни некоректни копелета,колко е вярно незнам,но предчуствам солидна нотка истина.Нека колегите се изкажат

#3 lesnik

lesnik
  • Ловец
  • 36 Мнения:
  • Оръжие:tigr 7.62x54
  • Куче:gonche

Публикувано 07 юли 2008 - 19:10

Аз 8 години съм живял в Русия и имам много добри спомени.

#4 jordanls

jordanls
  • Ловец
  • 237 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:ИЖ 26
  • Куче:5 броя

Публикувано 28 август 2008 - 15:45

Изискването е:

Ксерокопия на-

1. Ловния билет

2. Членската карта

3. Разрешителното за подборен лов

4. Протокол за касата

5. Разрешителното за носене

6. Такса 10 лв.

Всички тези копия трябва да бъдат заверени за 2008 г. и на всички страници където има подписи и печати в противен случай разрешително няма да има! Успех. :good:

#5 arctg

arctg
  • Ловец
  • 82 Мнения:
  • Име:Тодоров
  • Куче:нинджа

Публикувано 29 август 2008 - 15:13

jordanls, за всички държави ли е така, щото от САЩ мога да си донеса нещо но не знам как седи въпроса? Как става минаването на митница с оръжието? Има ли допълнителни мита, такси ...?

#6 canuslupos

canuslupos
  • Ловец
  • 42 Мнения:
  • Оръжие:иж 27М
  • Куче:откраднато

Публикувано 29 август 2008 - 15:30

Колеги днес говорих с един млад ловец, който ме попита какви са изискванията за закупуване на оръжие и аз му обесних както е написал колегата по-горе обаче той ми каза , че му поискали и автобиография и според тази автобиография щели да преценят дали да му дадат разрешително за закупуване на оръжие, а решението го взимал началника на полицията-това са били думите на косаджията :good:
Роден да ловува, принуден да работи!!!

#7 arctg

arctg
  • Ловец
  • 82 Мнения:

Публикувано 29 август 2008 - 21:08

е ново 300
в закона няма такъв филм - както прецени шефа.
Че то ако не му е пуснала жената и всички изгоряхме хихихи

#8 azlk1978

azlk1978
  • Ловец
  • 35 Мнения:
  • Име:Тихомир Манолов
  • Оръжие:STOEGER mod.2000,BROWNING LONGTRAC 30-06
  • МПС:NISSAN TERRANO 2,7TDI
  • Град:Хасково

Публикувано 29 август 2008 - 22:27

Мисля че колегата се е пообъркал.Можеби става въпрос за късо нарезно,тогава ако не представиш достатъчно аргументи може и да ти откажат от полицията да издадат разрешително.

#9 Бъчи

Бъчи
  • Ловец
  • 853 Мнения:

Публикувано 30 август 2008 - 01:17

jordanls, за всички държави ли е така, щото от САЩ мога да си донеса нещо но не знам как седи въпроса? Как става минаването на митница с оръжието? Има ли допълнителни мита, такси ...?

От САЩ е лесно, даже вчера демократите се кълняха на конференцията си, че няма да пипат основното право на американците по въпроса за оръжията, но няма да минеш Българска митница, ако преди това не си си взел разрешително за закупуване от България, и разрешение за внос от ДНСП, където фигурира и номера на оръжието. Хубаво е преди това поне да се обадиш в ДНСП за да не се окаже после, че не може.
В САЩ няма да можеш да си купиш оръжие с туристическа виза, както можеше преди в Западна Европа. Трябва да имаш имигранстка виза (зелена карта), или да си гражданин, да имаш постоянен адрес (за последните 183 дена) и Social Secury Number, по който при купуване на оръжието ще те проверят по телефона във ФБР дали не си съден за насилие и дали не си регистриран за принудително лечение на психическо заболяване. Ако си със зелена карта разрешението за покупката на първото оръжие може да се забави от 15 мин до 48 часа, защото ФБР може да реши да отговори по факса. Ако не отговорят до определено време се смята, че си чист и магазинера има право да ти продаде оръжието.

Тук не говорим за пистолети "на черно". Такова нещо можеш да си купиш както в САЩ, така и в България и навсякъде другаде по света...

Също така, ако излизаш от щатите с оръжие в багажа е добре да накараш митничар да ти издаде сертификат, че изнасяш еди-кое си оръжие с еди-кой си номер, за да можеш и да се върнеш с него без да ти правят проблеми. Не е необходимо това да го правиш в деня на пътуването. За да си издадеш такъв сертификат е достатъчно да идеш с пушката си (но в куфар) до митница и да поискаш такъв сертификат. Ако пропуснеш да направиш това, може и да ти излезе солена таксата за разрешение за внос обратно в САЩ. В САЩ дългоцевното оръжие по принцип не се регистрира и тоя сертификат ще ти е и единственото доказателство, че това оръжие е твое, на бележката от магазина номер и име не фигурират, защото това се смята за противоконституционно.
От САЩ имаш право да изнесеш и да внесеш до 500 патрона за бройка оръжие, но не в куфара с оръжието а в личния багаж за чекиране. Някои авиокомпании правят ограничение за теглото на патроните в багажа - до 5 кг.
Упех!

#10 arctg

arctg
  • Ловец
  • 82 Мнения:

Публикувано 31 август 2008 - 14:21

Колега Бъчи, мисля че не си ми разбрал въпроса. Аз искам да си внеса от щатите оръжие. По простата причин аче там то е по евтино. Нямам никъкво намерение да го връщам обратно там. Интересува ме каква е процедурата, какви документи да си подсигуря, освен стандартните за закупуване на ловно оръжие има ли други и какви?
Ако някой е внасял нека сподели с какво се е сблъскал.

#11 Бъчи

Бъчи
  • Ловец
  • 853 Мнения:

Публикувано 31 август 2008 - 17:40

Колега Бъчи, мисля че не си ми разбрал въпроса. Аз искам да си внеса от щатите оръжие. По простата причин аче там то е по евтино. Нямам никъкво намерение да го връщам обратно там. Интересува ме каква е процедурата, какви документи да си подсигуря, освен стандартните за закупуване на ловно оръжие има ли други и какви?
Ако някой е внасял нека сподели с какво се е сблъскал.

Колега, прочети внимателно. В САЩ като физическо лице не можеш да си купиш оръжие ако не си resident alien или citizen. Написал съм го ясно. Без тези документи можеш да си купиш само оръжие за димен барут или антика. Тези оръжия не се смятат за оръжие.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни