Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Млад ловец /новобранец/ и лов на диво прасе

• Please log in to reply
84 отговора в тази тема

#1 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:
  • Име:Plamen Pashankov
  • Оръжие:Иж 58 16/70

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:33

1. Колеги искам да попитам има ли при Вас този проблем да не се вземат младите ловци на лов за диви прасета.

2. Смятате ли че е правилно?

3. Ако бъде взет трябва ли да му се търси специално място и да се третира по /специален/ начин

4. Ако се вземе - смятате ли че трябва да бъде гонач без пушка?!?

5. И последно ако все пак не ги вземате на лов, до кога продължава това ?!?....

Ръката му отдава всекиму дължимото...

#2 Снаипериста

Снаипериста
  • Ловец
  • 836 Мнения:
  • Име:Ловец
  • Оръжие:MP-43 E 12x70
  • Куче:лудогорец (гонче)

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:44

По принцип Тези които от малки ходят на лов с бащите си или с дядовците си знаят как се процедира и научават много за този лов дори някои трепят първия си глиган преди да станат законни ловци

това за мен е истинския ловец от малак да си из ловните полета
Парашутиста ....! Кво чакаш ? Овисвай !

#3 Morskia

Morskia
  • Ловец
  • 328 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:48

Колега какви са тези ГЛУПОСТИ? Аз съм почти 10 години ловец такова нещо не бях ЧУВАЛ! Какво като е млад ловец - да не е казано че не може да стреля...то щото пък старите ловци....
Ако го има това нещо някъде СИ Е ЖИВА ПРОСТОТИЯ!
По-добре малък, но свой отпред, отколкото голям, но чужд отзад!

#4 Химера

Химера

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5486 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:48

1. Колеги искам да попитам има ли при Вас този проблем да не се вземат младите ловци на лов за диви прасета.

2. Смятате ли че е правилно?

3. Ако бъде взет трябва ли да му се търси специално място и да се третира по /специален/ начин

4. Ако се вземе - смятате ли че трябва да бъде гонач без пушка?!?

5. И последно ако все пак не ги вземате на лов, до кога продължава това ?!?....

Ако е тотален новобранец е хубаво да се закачи за някой стар.... най-малкото да му се обясни АБВ-то... иначе ако не ходиш на излети, как ще се научиш..

#5 Снаипериста

Снаипериста
  • Ловец
  • 836 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:50

Колега какви са тези ГЛУПОСТИ? Аз съм почти 10 години ловец такова нещо не бях ЧУВАЛ! Какво като е млад ловец - да не е казано че не може да стреля...то щото пък старите ловци....
Ако го има това нещо някъде СИ Е ЖИВА ПРОСТОТИЯ!

;)

#6 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:50

Извинявам се може би трябва да поясня питам за хора който са станали тази година ловци.

До Снайпериста --> Макар че аз съм посочения от теб случай с бих казъл дъгогодишен опит но ... Относително е кой колко е добър и дали ходенето на лов е право пропорционално на натрупан опит и рутна. Всичко си е до хъс според мен, но в повечто случаи си прав снайперисте но не това ми е въпроса ...

#7 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:54

Там където съм аз ловец /в дружинката/ се смята че трябва да минат 2 г за да те вземат на лов и почти всяка година има проблеми с младите ловци.
Идеята им е според мен че за 2 години ще се натрупа опит покрай другите видове лов и смятат че като новобранец би могъл да нправиш непоправима беля в стремежа си да се докажеш
А и за 2 години ще си и опознаеш оръжието което най - често се купува като станеш ловец и преди това си нямал

#8 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:57

Чесно казано аз не съм го срещал но не претендирам за компетентност точно по този въпрос.

Но според "моите колеги" в дружинката било противозаконно да се вземе ловец без стаж на свински лов.

Ако някой знае нека каже така ли е ?

#9 Снаипериста

Снаипериста
  • Ловец
  • 836 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:59

След като съм издържа курса за ловец и имам 18 години и докумен за притежаване и носене на оръжие плащам си такси и сичко друго никои не може да ми каже дали да си нося пушката на лов ;) :) :D :D :yahoo: :D

#10 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 21:03

Снайперисте, когато си новобранец на дали ще имаш смелоста да каже това особенно когато става въпрос за групов свински лов.

Почти нямам думи да ви опиша как се чувства млад ловец когато е върнат от първия си свински лов

П.С. Не говоря за себе си ...

#11 garo_dai

garo_dai
  • Ловец
  • 789 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 21:08

Чесно казано аз не съм го срещал но не претендирам за компетентност точно по този въпрос.

Но според "моите колеги" в дружинката било противозаконно да се вземе ловец без стаж на свински лов.

Какви са тия глупости бе Пашанков? Тия нещо са те избазикали,такова нещо за пръв път чувам. В нашата дружинка сега приехме 2ма нови ловци единият има малко опит другият е чисто нов, даже е изстрелял 5 патрона с новата си пушка- разставиха ги по пусиите после ги прибраха,после банкет. Такива ми ти работи ама Вашата дружинка май си намират основания да делят по малко пайове.
Мила родино ти си земен рай ! P.S. Абе,адски хубаво е у нас! Само не знам кое е повече- хубаво или адски...

#12 Николай Иванов

Николай Иванов
  • Ловец
  • 581 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:сега не ми трябва
  • Куче:Гончета-2бр.
  • МПС:.......
  • Град:доста далече от Хисаря в момента......
  • ЛРД:Средна гора

Публикувано 05 октомври 2008 - 21:25

Снайперисте, когато си новобранец на дали ще имаш смелоста да каже това особенно когато става въпрос за групов свински лов.

Почти нямам думи да ви опиша как се чувства млад ловец когато е върнат от първия си свински лов

П.С. Не говоря за себе си ...

Пич що не престане6 да дрьнкаш простотии.Четох и си мислех да не взимам отношение шото ше изплешя някоя простотия ама не устисках.Теб ли не те взимат на лов.Кажи им на тея да се самообесят.Аман от старите и техните простотии.Ама тва дет го разправя6 тука ако не е маитап си е за бои.Няма да пи6а повече щот се паля още повече...........Тва е наи голямата простотия дет сьм я чел в тоя форум от как сьм в него.......

#13 Любен Любенов

Любен Любенов
  • Ловец
  • 463 Мнения:
  • Име:Любенов
  • Оръжие:Руски топ - ИЖ
  • Куче: Зло

Публикувано 05 октомври 2008 - 21:28

Това или е тъп майтап, или си е нечия местна идиотщина...Даже и в казармата едно време новобранците даваха въоръжен наряд веднага след клетвата, барабар със старите, че и повече от тях...Да не говорим, че на повечето места смятат, че късметът върви с новобранците! Пашанков, ако това е истина, тия "ловци-мъдреци" направо ги давайте на Комисията по дискриминация за нарушаване на основни човешки и авджийски права... Или сами ги глобявайте в натура - пържоли и червено вино на корем, да им дойде акъла в главата!
Работата разболява, ловът лекува!

#14 TheBEAST

TheBEAST
  • Ловец
  • 619 Мнения:
  • Име:Михайлов
  • Оръжие:Blaser R93 Offroad Tracking / Browning Gold Fusion SLUG
  • Куче:Дратхаaр , Гонче

Публикувано 05 октомври 2008 - 21:59

Защо не ги попита къде трябва да натрупаш тоя стаж !

В ДДС няма да те пуснат 2 години докато не натрупаш стаж за подборен, а другото си е бракониерство каквото и да твърди снайперистчето !

Сори колега но не са те из бъзикали, сложили са ти го отзад !!!
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят и хаоса...

Никога не пиши пиян във форум, освен ако не си модератор! Утре ще съжаляваш, а да изтриеш няма да можеш.

#15 pashankov

pashankov
  • Ловец
  • 777 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 23:05

Не знам някои защо така реагират ... /имам предвид остро/..

Проблемът не е с мен /и слава богу/ по простата причина че моята дружинка ми е малко далеч и рядко пъти ще ловувам с нея. Но баща ми е редовен ловец там /и аз съм ходил доста с ловците преди да стана ловец/. И всяка година има разправия за това че младите ловци или не се вземат на лов за диви прасета или ако се вземат са гоначи без оръжие...

Аз слава богу /това май вече го казах/ ще ловувам по Габровско като гост и където и да попитах всички казват няма проблем щом си ловец и си имаш всички документи, обаче ... вече писах как стоят нещата у мое родно село Раданово обл В.Търново

Не е бъзик защото въпросните ситуации се случват, а ако беше с мен не вярвам някой да си позволи да си прави подобен майтап, защото най -вероятно имам повече стаж от него по горите и може да изпадне в кофти ситуация

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни