Към съдържанието

Снимка

лов на гургулици с птичар?

• Please log in to reply
11 отговора в тази тема

#1 benelli

benelli
  • Ловец
  • 756 Мнения:
  • Куче:r-t

Публикувано 16 август 2006 - 08:31

четах 2-3 малоумни статии(мое мнение) в последните броеве на списанията за лов на гуруглици с птичар!!там се твърди,че при апортирането на гургулиците от слънчогледа,то птичаря после се разваляла работата му(начина на търсена е апортиране)при лова на пъдпъдък :) ^_^ :rofl: направо паднах!!!а в едната на единия от "най-големите разбиратели" николай русков обяснява на дълго и наширо как "стават нещата"....абе не ми се говори.....какво е вашето мнение и какви наблюдения имате?повечето от този фирум ловуват с птичари!е споделете...за замен това епоредната написана глупост!!споделям от моя опит!в събота първо си ловувах на гургулица,после към 8.30 се преместих за пъдъдък и нямах никакви проблеми..кучето си свърши работата перфектно!нямах загубена птица!!!!

е вие сте ^_^

Този пост е редактиран от benelli: 16 август 2006 - 08:31

#2 АНДИ

АНДИ

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1700 Мнения:
  • Име:ДАНИСЛАВ НИКОЛОВ
  • Оръжие:Иж,26, 58, 54, тикка
  • Куче:курцхаари, ягдтериери, уелски териер,анг.сетер, пойнтер,дратхаар

Публикувано 16 август 2006 - 08:57

Ами аз обикновенно ловувам с две кучета.Първо отивам сутринта рано в слънчогледа и чакам прелета.Карам ги да легнат до мен.След изстрела ги пращам или двете или едното да донесе.После пак лягат и така.Като свърши прелета отиваме на пъдпъдък.Използувам тоя начин и като метод на обучение на младите-поведение след изстрел,оставане на място!Полезно е, а и не ходиш като гламав из слънчогледа и през това време гургулиците да хвъркат на главата ти!Статиите не съм ги чел, ама той Русков беше писал едни за подземниците... ^_^

#3 benelli

benelli
  • Ловец
  • 756 Мнения:

Публикувано 16 август 2006 - 09:14

не можах да разбера според този"майстор"как точно се разваля работата на птичаря?????????????

#4 П. Бонев

П. Бонев

ЛОВДЖИЯ

• Форум съпорт
  • 4151 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:CZ 584, IJ 27Е, Tula, Sarasqueta Pioneer за сега
  • Куче:курцхаари, бигъл и мастии за сега
  • МПС:Toyota Hilux, VW Tauran, SEAT Alhambra за сега
  • Град:Търговище
  • ЛРД:Попово

Публикувано 16 август 2006 - 11:03

не можах да разбера според този"майстор"как точно се разваля работата на птичаря?????????????

Апорта на гургулица, затвърждава мекото хващане на самия апорт по простата причина, че гълъбовите птици са малко гнусни на кучетата и не ги предъвкват. Аз също вече писах за начина на лов на гургулица с птичар. Нали Бенели? ^_^ А според този автор да не би и лова на диви прасета да разваля птичара? Е ако не е млад разбира се. Ако е така, както той твърди, защо са ни универсални породи кучета? А апорта на пъдпъдък дали не разваля кучето? :)
Лично изразявам мнение и не съм съгласен с това твърдение.

http://www.cherni-lom.com

facebook Петър Бонев

Заблудата винаги е масова, а идеята възниква в отделна личност!

Блез Паскал

#5 Желю

Желю

Запален ловец

• Горски
  • 2493 Мнения:
  • Име:Желю
  • Оръжие:Маверик 12 кал. ИЖ-54
  • Куче:Ягдтериери, бг.бараци, бг.гончета, дратхаари, английски сетери!

Публикувано 16 август 2006 - 14:16

Въй,въй,въй,той този човек не пишеше ли и статии за оръжие в списанието Лов и Риболов. ^_^
Ами нямам коментар,ако така е писал в статиите наистина Бенели е прав ,че са малоумни.
Ловец без куче играе на "сляпа баба" с дивеча!

#6 benelli

benelli
  • Ловец
  • 756 Мнения:

Публикувано 16 август 2006 - 14:47

ами който е прочел да коментира или който има наблюдения от своя птичар да пише!!!!!!

#7 kaligula

kaligula
  • Ловец
  • 307 Мнения:
  • Име:Кольо
  • Оръжие:Симсон 12,полуавтомат Бреда 12,ИЖ 18 МH-7.62x54R
  • Куче:дратхаар
  • МПС:Рено Сценик
  • Град:Стара Загора
  • ЛРД:Морулей 2001

Публикувано 16 август 2006 - 18:17

Моята дратхарка не я карам да ляга до мен докато клеча в слънчогледа и пукам по гургулиците а си щъка наоколо .Когато сваля някоя запомням мястото където е паднала и тръгвам натам като я викам и заедно я намираме.Резултатът от ходенето и насам натам е ,че вдига и кацналите по питите по-встрани гургулици,а на откриването на ловът ми донесе и две три по които не бех стрелял ^_^ :) :rofl: .Друг плюс е това,че се набягва и след като намалее прелетът и отида по стърнищата за пътпъдък е доста по спокойна и работи перфектно.
Si vis pacem para bellum

#8 faro

faro
  • Ловец
  • 5 Мнения:
  • Име:Simeonov
  • Оръжие:Stoeger
  • Куче:Draathard

Публикувано 21 август 2006 - 10:04

четах 2-3 малоумни статии(мое мнение) в последните броеве на списанията за лов на гуруглици с птичар!!там се твърди,че при апортирането на гургулиците от слънчогледа,то птичаря после се разваляла работата му(начина на търсена е апортиране)при лова на пъдпъдък ;) :D :D направо паднах!!!а в едната на единия от "най-големите разбиратели" николай русков обяснява на дълго и наширо как "стават нещата"....абе не ми се говори.....какво е вашето мнение и какви наблюдения имате?повечето от този фирум ловуват с птичари!е споделете...за замен това епоредната написана глупост!!споделям от моя опит!в събота първо си ловувах на гургулица,после към 8.30 се преместих за пъдъдък и нямах никакви проблеми..кучето си свърши работата перфектно!нямах загубена птица!!!!

е вие сте ;)

Най добре е да имаш куче за всеки лов! Ама пусто да остане трудно се постига! Ловувам си с един косматко и на патпадък ина гургулици.

#9 Jet

Jet
  • Ловец
  • 510 Мнения:
  • Име:Кирил Гегов
  • Оръжие:ИЖ43КН, ИЖ12, Marlin 336SS
  • Куче:Английски сетер
  • Град:Хасково

Публикувано 21 август 2006 - 11:08

Изобщо не се разваля птичаря като го водиш на гургулици даже напротив свиква да не се юрка по всеки истрел и търси и апортира само при команда. Това са моите наблюдения от две кучета предишното ми което беше дратхаар и сегашното което е английска сетерка. Даже в началото когато станах ловец и дятките ме учеха как се ловува на гургулица от укритие изобщо не излизах от укрието,дратхаара си отиваше до птиците и си ги донасяше. Сега стрелям само на прелет и птичяра според мен хич не се разваля. Друг е въпроса че изглежда гургите са им гнусни на кучетата и не всички кучета апортират гурги, но аз явно съм имал късмет моите и първото и сегашното ги носят без проблем. Това е моето мнение с най-искрените ми уважения към другаря Русков. Знае ли човек може кучетата да са еволюирали от 60 те 70те години насам.

#10 kiko

kiko
  • Ловец
  • 34 Мнения:
  • Име:петров
  • Оръжие:иж-27
  • Куче:ирландски сетер Барак

Публикувано 23 август 2006 - 17:01

Изобщо не се разваля птичаря като го водиш на гургулици даже напротив свиква да не се юрка по всеки истрел и търси и апортира само при команда. Това са моите наблюдения от две кучета предишното ми което беше дратхаар и сегашното което е английска сетерка. Даже в началото когато станах ловец и дятките ме учеха как се ловува на гургулица от укритие изобщо не излизах от укрието,дратхаара си отиваше до птиците и си ги донасяше. Сега стрелям само на прелет и птичяра според мен хич не се разваля. Друг е въпроса че изглежда гургите са им гнусни на кучетата и не всички кучета апортират гурги, но аз явно съм имал късмет моите и първото и сегашното ги носят без проблем. Това е моето мнение с най-искрените ми уважения към другаря Русков. Знае ли човек може кучетата да са еволюирали от 60 те 70те години насам.

Здравей аз също се казвам кирил и ловувам със сетер лова прави кучето
kiko

#11 E-KLIPS

E-KLIPS
  • Ловец
  • 11 Мнения:
  • Име:spasov

Публикувано 24 август 2006 - 22:18

По моему ,забелязвате ли колеги че всяка година в ловните списания списванията по отношение лов,
отстрел и амуниции за гривяк,гургулица и пъдпъдък, се повтарят в общи линии.Какво лошо има кучето да работи на гургулица в слънчогледа.Ягдтериерите еднакво добре алортират гургулици и пъдпъдък
Поздрави и наслука

#12 vazul

vazul
  • Ловец
  • 43 Мнения:
  • Оръжие:иж-26 иж-18 benelli-super90 мазалат
  • Куче:3 дратхаара и гонче

Публикувано 28 август 2006 - 14:27

Аз пък даже моите кучета съм ги учил първо с гургулица имено по тази причина че пътпъдъка е малък и младите кучета не правят хубава захапка на птицата. :D

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни