Към съдържанието

Снимка

СУЗУКИ ВИТАРА 2.0 V6 24v 136К.С.

• Please log in to reply
24 отговора в тази тема

#1 bakero

bakero
  • Ловец
  • 518 Мнения:
  • Име:ivanov
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:Ваймаранери,ИСЛ,курцхаaр.
  • МПС:mitsubishi L200
  • Град:Враца/София
  • ЛРД:с.Големо Пещене

Публикувано 13 януари 2010 - 18:55

интересува ме мнението на колеги които са имали витара с този двигател да кажат как е,сполучлив ли е,разход и т.н.

#2 bakero

bakero
  • Ловец
  • 518 Мнения:
  • Име:ivanov
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:Ваймаранери,ИСЛ,курцхаaр.
  • МПС:mitsubishi L200
  • Град:Враца/София
  • ЛРД:с.Големо Пещене

Публикувано 13 януари 2010 - 20:49

интересува ме мнението на колеги които са имали витара с този двигател да кажат как е,сполучлив ли е,разход и т.н.

е никои ли не е имал такова нещо,гледам доста ги има по улиците,маи започват след 96год.много съм се замислил за такава и щеше да е полезно някои колеги с опит да споделят,нали затова е форума да обменяме опит.

#3 gotiniqt

gotiniqt
  • Ловец
  • 727 Мнения:
  • Име:petko
  • Оръжие:CZ 550 - ij12 Brno22lr
  • Куче:Мелез и Бг Барак

Публикувано 13 януари 2010 - 20:51

Иаз не знам такъв дзвер.

#4 pan4o

pan4o
  • Ловец
  • 144 Мнения:
  • Име:георгиев
  • Оръжие:мотика и тесла
  • Куче:страшни мелези-2бр./вече 3/
  • МПС:каруца

Публикувано 13 януари 2010 - 21:54

доста по-скъпа поддръжка в сравнениес 1,6.

#5 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1263 Мнения:
  • Име:Filip
  • Оръжие:Брулинг (щото много ги брули) Long-track 30-06, Churchil , Glock 17-C
  • МПС:Toyota Rav4
  • Град:Варна

Публикувано 14 януари 2010 - 09:22

Ами общо взето беля на главата. МАкар и много да ги има по улиците, като цяло са 6 модификаций, и часрите им на се взаимно заминяеми. На един приятел му изгармя горивната помпа, и така и не можа да си намери нова. Сега е принуден да я кара само на газ. По добре си вземи нещо на което лесно се намират яасти за него. Аз например имам тойота рав4. Пак е със 136 коня. много е паргава, както на асвалт, така и на черно. А и яасти за нея има както по моргите, така и в магазина.

#6 пламенчо

пламенчо
  • Ловец
  • 395 Мнения:
  • Име:Пламен
  • Оръжие:.
  • Куче:домашно
  • МПС:4x4

Публикувано 15 януари 2010 - 17:45

Има страшно много информация по въпроса в off road форума - направо няма изчитане. Мога да ти споделя накратко малко обобщена информция оттам, че да не се луташ напразно.

Ако търсиш 2.0л бензин, по-добре се огледай за 4-цилиндровия вариант.
Доколкото за варианта с Тойотата на предния колега (Рав 4) - съпоствката е неуместна. Конкретната тойота дори няма бавни скорости.

Поздрави
Парите не променят човека, а само показват истинската му същност.

#7 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1263 Мнения:

Публикувано 15 януари 2010 - 17:52

Има страшно много информация по въпроса в off road форума - направо няма изчитане. Мога да ти споделя накратко малко обобщена информция оттам, че да не се луташ напразно.

Ако търсиш 2.0л бензин, по-добре се огледай за 4-цилиндровия вариант.
Доколкото за варианта с Тойотата на предния колега (Рав 4) - съпоствката е неуместна. Конкретната тойота дори няма бавни скорости.

Поздрави

Бавни може и да няма, но пък за сметка на това има централен блокаж, както и за задното, така и на предното предаване. Това е доста по важно от бързи и бавни скорости. А и ако си вземещ и с автоматични скорости, както аз имам.... Ще си супер герой!!!! Няма да губиш ценна енерция за да превклучиш на по ниска предавка, ами само даваш ГАЗ!

#8 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:
  • Име:КАРАЧОРОВ
  • Оръжие:MP153; ИЖ 27; ИЖ 58 16 ;чз 550 308 ;чз 452
  • Куче:драдхаар и бигъл
  • МПС:пежо и витара
  • Град:Елена
  • ЛРД:константин

Публикувано 17 януари 2010 - 20:18

Притежавам сузуки витара V6 136 кс само че с десен волан.Карам я две години. На асвалта е по пъргава от някои автомобили.В балкана кадето ходят другите джипове и аз ходя. Никъде не съм закъсвал .Нищо не се е счупвало. Много са здрави.Н а лед и хлъзгав път задължително вкючвай двойното предаване. По принцип основно се кара само със задно.Гори средно около десет литра.На асвалт па ада. Като буксува в калта и снега се качва разхода.Много е корава и пъргава. Един съсед има автобуси и като закъсат ходи с такъв джип да ги тегли. Аз с моя натоварвам два кубика дърва на едно ремарке туристическо и с джипчео си ги тегля. изстрах мее за ремаркето не за джипа ..свиди ми се като го драскам по храстите .
/ Тойота РАВ 4 е за мадами и то блондинки не за лов /

#9 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1263 Мнения:

Публикувано 17 януари 2010 - 21:37

Притежавам сузуки витара V6 136 кс само че с десен волан.Карам я две години. На асвалта е по пъргава от някои автомобили.В балкана кадето ходят другите джипове и аз ходя. Никъде не съм закъсвал .Нищо не се е счупвало. Много са здрави.Н а лед и хлъзгав път задължително вкючвай двойното предаване. По принцип основно се кара само със задно.Гори средно около десет литра.На асвалт па ада. Като буксува в калта и снега се качва разхода.Много е корава и пъргава. Един съсед има автобуси и като закъсат ходи с такъв джип да ги тегли. Аз с моя натоварвам два кубика дърва на едно ремарке туристическо и с джипчео си ги тегля. изстрах мее за ремаркето не за джипа ..свиди ми се като го драскам по храстите .
/ Тойота РАВ 4 е за мадами и то блондинки не за лов /

Е при мен не е нужно да се вклучва двойното предаване, защото си е постоянно вклучено. Така че ако неочаквано попадна на заледен участък, нчма за какво да спирам, за да вклуча двойното, нито пък ще бъда неприятно изненадън. Отделно имам централен блокаж (което никое сузуки няма), който само съм пробвал да ли работи, но не ми се е налагало да го вклучвам.

Обаче знам за един съсед на мой втори братовчет, дето го е вклучвал от време на време, и то само когато го викат да дърпа тировете по байра на горе в снега, през Айтоския проход. И то май по често ходи йена му, защото е блондинка.

:drinks:

#10 nikito776

nikito776
  • Ловец
  • 336 Мнения:
  • Име:Ники
  • Оръжие:въдица
  • Куче:Жената.
  • МПС:ботуши
  • Град:Бургас

Публикувано 18 януари 2010 - 08:32

Аз имам такава витара,от две години и нещо,и досега ремонти несъм и правил никакви,освен подобренията,като окачване,газов инжекцион и др....
По ходовата част и ламарините,че дори и скоростните кутии, всичко е еднакво със 1.6 модела....
Двигателя е надежден,макар че българина иска ЕВТИНА потдръжа,ми да си земе нива :unsure:
1.6 мотора,като пука глави и блокове на поразия,да не е по-надежден?!

А за колегата с тойотата,мога да кажа че задвижването 4x4 е като на голф синхро-без раздатъчна кутия.....да не се натиска при жипките много :drinks:
  • wenislav харесва това мнение.

#11 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1263 Мнения:

Публикувано 18 януари 2010 - 09:39

Аз имам такава витара,от две години и нещо,и досега ремонти несъм и правил никакви,освен подобренията,като окачване,газов инжекцион и др....
По ходовата част и ламарините,че дори и скоростните кутии, всичко е еднакво със 1.6 модела....
Двигателя е надежден,макар че българина иска ЕВТИНА потдръжа,ми да си земе нива :unsure:
1.6 мотора,като пука глави и блокове на поразия,да не е по-надежден?!

А за колегата с тойотата,мога да кажа че задвижването 4x4 е като на голф синхро-без раздатъчна кутия.....да не се натиска при жипките много :drinks:

Точно така е, тойотата няма раздатъчна кутия, ами има направо карета за предното предаване и кардан за задното. Така раздатъчната кутия остава излишна. Няма и какво да ти се счУпи по нея. А тя като с счупи и като питаш по моргите дали имат атакава, всеки ще ти вдигат ръмене. Или ако имат, ще и искат 1000 лева. От тойота знаят как се прави 4х4. Няма излишна раздатка, но има блокаж, което е много по важно за проходимоста. Че тойоа е номер 1, доказва факта че още през 60-години тойота 4х4 е обиколила света, без да даде нито един дефект по пътя, както и през 90 години е прекосила коварната антартида. Такива постижения нямат нито уазките, нито ладите, нито пък сузукитата, или който и да е там 4х4. Другото което е че тойота рав участва всяка година на стезанието Дакар, а сузукитата........ НЕ

:hi:

#12 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:

Публикувано 18 януари 2010 - 14:59

Колегата пита специално за шест цилиндровия ДЖИП витара дългата база с четирите врати .Дали е сполучлив като автомобил. Пак му казвам да. Като попита колегата с РАФ 4.дали да си купи такава той да му отговори както сметне за добре. Има много сполучливи модели джипове на тойота но не точно РАФ 4 за лов.Лично аз бих купил точно такъв за дъщеря си. Шофьор съм от 1984г. И съм машинен инженер

#13 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:

Публикувано 18 януари 2010 - 15:15

Колега моля те напиши по подробно за газовият инжекцион. /цена,разход на гориво ,майстор
доволен ли сте, сравнение с на бензин. малка на инжекциона и др./ специално за витара V 6 98г.

#14 nikito776

nikito776
  • Ловец
  • 336 Мнения:
  • Име:Ники
  • Оръжие:въдица
  • Куче:Жената.
  • МПС:ботуши
  • Град:Бургас

Публикувано 18 януари 2010 - 16:47

Колега моля те напиши по подробно за газовият инжекцион. /цена,разход на гориво ,майстор
доволен ли сте, сравнение с на бензин. малка на инжекциона и др./ специално за витара V 6 98г.

Ами аз слопжих българси "фобос",за една година,смених само филтрите оня ден-20лв.
Иначе,уредбата тогава струваше 1500лв,сега незнам колко са.
Разхода спрямо бензин е с литър отгоре,разлика във вървенето няма.

#15 КАРАЧОРОВ

КАРАЧОРОВ
  • Ловец
  • 122 Мнения:

Публикувано 22 януари 2010 - 12:38

Газта си е газ.Уредбата скъпичка но за година ще си избие парите