Към съдържанието

Снимка

китайска флоберка

• Please log in to reply
15 отговора в тази тема

#1 peih

peih
  • Ловец
  • 6 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2010 - 19:14

Здравейте колеги от ското съм претижател на билет за подборен лов та въпроса ми е къде в София или Пловдив мога да си закупя китатайска флоберка и каква и е цената горе -долу

#2 С.Иванов

С.Иванов

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1601 Мнения:
  • Име:.....
  • Град:....

Публикувано 03 февруари 2010 - 19:20

Здравейте колеги от ското съм претижател на билет за подборен лов та въпроса ми е къде в София или Пловдив мога да си закупя китатайска флоберка и каква и е цената горе -долу

Защо си се спрял на китайска?
За лов и любов,винаги готов..

www.nalov.com - Българският ловен портал

Публикувано изображение

#3 peih

peih
  • Ловец
  • 6 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2010 - 19:27

знам е евтина и ми трябва за стрелба за удоволствие и от време на време по някои хищник

#4 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 03 февруари 2010 - 20:22

Последно (лятото) съм виждал в ЗАРИМЕКС цената не помня точно... (260-70 лв.)
Виж тази обява ...
http://www.nalov.com...showtopic=21707
така изглеждат и хич не са лоши като качество (точност)

Прикачени файлове

#5 drone Nick

drone Nick
  • Ловец
  • 237 Мнения:
  • Име:Н.Стойков
  • Оръжие:IZ-27/12x70/;SA-93 /7,62x39/ :JW-15/.22lr/ ;FAUSTI STEFANO-/12x76/;MC-21-12/12x70/
  • Куче:бретон

Публикувано 04 февруари 2010 - 22:36

Имам такава- JW-15A. За тия пари -толкова качество. Мерните прибори са пълна чекия- пластмасова мушка и пародия на мерник от ламаринка. Мушката със стойката и отдавна ми се счупиха и стрелям само на оптика- принудителен варминт ;) . Иначе нямам никакви забележки относно групираност на боя и постоянство - на 50 м. събира куршумите в капачка от 5 см. , легнал от опора с оптика нисък клас. Ако не държиш на красота и качествена обработка, а само на функционалност- вземай я смело. Ако търсиш повече- имаш голям избор от по-скъпо оръжие.

#6 peih

peih
  • Ловец
  • 6 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2010 - 15:48

Колега виждам че си от Асеновград а аз живея на 10 км от там ако кажеш и от каде си я купил ще е добре

#7 drone Nick

drone Nick
  • Ловец
  • 237 Мнения:
  • Оръжие:IZ-27/12x70/;SA-93 /7,62x39/ :JW-15/.22lr/ ;FAUSTI STEFANO-/12x76/;MC-21-12/12x70/

Публикувано 05 февруари 2010 - 21:34

Купих я в далечната 1998 г. от някакъв търговец вносител, не от магазин за 270 лв.Складчето му беше в къща ,някъде около гръцкото консулство, но не помня точно адреса. При него ме закара мой познат оръжейник. По принцип всички оръжейници имат връзки и се познават с вносители и търговци на оръжие. Може да питаш някои познати твои оръжейници от Пловдив, ако ли не можеш да намериш пък с тяхна помощ, тогава да питам и аз моя познат.

#8 Ton4o_84

Ton4o_84
  • Ловец
  • 347 Мнения:
  • Име:Тони
  • Оръжие:Сайга 12
  • Куче:АЗ

Публикувано 06 февруари 2010 - 19:58

Дръжте се да не паднете,имат си и варминт модел чайнитата ;)
Публикувано изображение

drone Nick Какви са ти отзивите за пушката,вярно ли,че се чупил или износвал много бързо изхвъргача.Защо ти прави 5см групи на 50м,това не е нормално,трябва да пробваш да смниш боеприпасите.
Къде наистина мога да видя такива пушки в Пловдив.Като ги гледам,все едно гледам въздушна пушка за 30лв :D

#9 drone Nick

drone Nick
  • Ловец
  • 237 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2010 - 14:00

Впрочем ,като я прострелвах за първи път с оптиката на 50 м. ,бях легнал и с опора възглавница. Направи групи от 25-30 мм, щото винтовете на оптиката не позволяваха още по прецизна настройка /при нея няма кликове , а се движат плавно/. Затова мисля, че ако ползвам по-прецизна оптика, ще направи добри групи и на сто метра. Пушката е пълно копие на Бърно-1 и съм няма проблеми с изхвъргачи и друго, с две думи си е здрава и хич не е въздушна пушка.
За групата от 5 см на 50 м. писах преди , щото и правих втора налагаща се бърза прострелка/ някой колега на лов ми я беше взел от станока, дето ги държим през нощта и я беше "донастроил"/. Иначе използвам патрони на Ремингтон- Вайпър, Циклон или пък на Федерал-Голдън ийгъл . Виждал съм пушките за предлагане на изложенията в Панаира или в НДК, ама не си спомням при кой търговец. Допитайте се както ви казах и до познати ви оръжейници .
Ето една снимка на мойта китайка.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  jw_15a.JPG   73,13K   49 Брой сваляния

#10 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 07 февруари 2010 - 15:26

Впрочем ,като я прострелвах за първи път с оптиката на 50 м. ,бях легнал и с опора възглавница. Направи групи от 25-30 мм, щото винтовете на оптиката не позволяваха още по прецизна настройка /при нея няма кликове , а се движат плавно/. Затова мисля, че ако ползвам по-прецизна оптика, ще направи добри групи и на сто метра. Пушката е пълно копие на Бърно-1 и съм няма проблеми с изхвъргачи и друго, с две думи си е здрава и хич не е въздушна пушка.

Пробвал съм да им разменя затворите с Бърно-1 но не става,има някакма минимална разлика. И лястовичата опашка е различна (на бърното е по-широка) ,само пълнителите са взаимозаменяеми. *Nick* ,откъде изкопа тая оптика...Това е прицел за зенитна картечница....Ползвал съм такава на въздушна пушка (Бам-21)...въобще не е подходяща за прецизна стрелба над 30-40 мт.Сложи си една нормална оптика, примерно Липърс за стотина лв. и няма проблем да се правят групи 2-3 см (на 100 мт.)

А що се отнася за китайските флоберки - мисля че вече не ги внасят,но може да е изостанало нещо по шкафовете на някой магазин.

Тончо84 , на твоята снимка това май не е "варминт" а интегрален заглушител.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  image006.jpg   24,45K   34 Брой сваляния

#11 drone Nick

drone Nick
  • Ловец
  • 237 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2010 - 22:58

От зенитна картечница казваш е оптиката ,а? ;) Ама си е здрава и държи на откат без проблеми, щото преди да я взема е била на карабина в горското доста години. Ама си прав , ще я сменям ,може би с един дето ми предлага бартер за нея.

#12 lobo

lobo

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1332 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2010 - 09:21

А що се отнася за китайските флоберки - мисля че вече не ги внасят,но може да е изостанало нещо по шкафовете на някой магазин.

Имаше 2 в магазина до женски пазар / София / 22 и 22 магнум , ще ти дам телефона на собственика ако искаш ?

#13 peih

peih
  • Ловец
  • 6 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2010 - 16:16

давай телефона да питам аз искам 22 lr ne magnum, e може и ако някой продава флоберка до към 250 лв около пловдив нека да пише

Този пост е редактиран от peih: 09 февруари 2010 - 16:21

#14 bat goiko

bat goiko
  • Изгонен
  • 574 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2010 - 16:33

От зенитна картечница казваш е оптиката ,а? :eusa_think: Ама си е здрава и държи на откат без проблеми, щото преди да я взема е била на карабина в горското доста години. Ама си прав , ще я сменям ,може би с един дето ми предлага бартер за нея.

Това колега е прицел 10П8 ,толкова е зддрав и дуракоустоичив,че само будала би го сменил за Липърс да речем!Тва чудо и на 155мм.гаубица издържа-без проблем!Аз моя,само за Цаис го сменям,и то не за всеки модел!! :D

#15 lobo

lobo

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1332 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2010 - 17:34

давай телефона да питам аз искам 22 lr ne magnum, e може и ако някой продава флоберка до към 250 лв около пловдив нека да пише

Пратих ти го на лс.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни