Към съдържанието

Снимка

Примки за лов на лисици

• Please log in to reply
193 отговора в тази тема

#1 mitkomitashki

mitkomitashki
  • Ловец
  • 293 Мнения:
  • Име:Димитър
  • Оръжие:Някъф счупен ремингтън .308 VTR :)
  • Куче:Барак - много настървен

Публикувано 28 октомври 2006 - 12:39

Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :D
На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :lol: на пътека на лисица ама какво да я правя :lol: да не се е бутала между шамарите

- Сега прочетох една тема "Лов с капани" и края й. И да кажа преди някой да почне да пише същото като в нея.
1. Времето което губиш в слагане на примки е сутрин по 1 час. Перфектно време да се разсъниш и разходиш сред природата. Така че за мен това не е губене на време.
2. Такива приготовления като тор, обезмирисване и т.н. въобще не правя и пак съм имал успех. А сега както са се навъдили безброй лисици направо няма нужда да се прави.
3. Въобще не отричам лова с пушка, който е много по-добър ама ... Колко от вас могат да се разхождат и да трепят когато им падне (било то и вреден дивеч), пък и в близост до населени места.
4. Тия лисици ще ги конвертирам в палта за гаджето пък ако ще да направят национална забрана за отстрела им. Ще морят дребните животинки ли - СМЪРРТТТ

Този пост е редактиран от mitkomitashki: 28 октомври 2006 - 13:05

• руснака, chetnikov, mipet69 и 3 други харесват това мнение
Утре ставам рано рано и със пушката на рамо,

с боеприпаси подбрани аз отивам за глигани!!!

!И за тия дето ми ползват подписа по другите форуми да знаят, че това е мое стихче и ще ги съдя за авторски права. хахахаххаха Добра слука колеги

#2 Gurgen

Gurgen
  • Ловец
  • 119 Мнения:
  • Име:Страхил
  • Оръжие:ИЖ-26
  • Куче:Дратхаар, Ягдтериер

Публикувано 29 октомври 2006 - 16:22

Ами ако има6 желание сподели малко опит, как ги прави6 и поставя6 тия примки, за6тото съ6то се интересувам много от тази тема. аз предимно на хи6тници ловувам, но понеже ги има в прекалено голямо коли4ество,не бих се поколебал и с примки да ги намалявам. Та ако може6 пи6и как ги работи6 лисиците с тия примки
Наслука!!!

#3 tangra777

tangra777
  • Ловец
  • 8 Мнения:
  • Име:tangra777
  • Оръжие:ij baikal-27
  • Куче:drathar

Публикувано 30 октомври 2006 - 09:09

[size=6]

Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :D
На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :lol: на пътека на лисица ама какво да я правя :lol: да не се е бутала между шамарите

- Сега прочетох една тема "Лов с капани" и края й. И да кажа преди някой да почне да пише същото като в нея.
1. Времето което губиш в слагане на примки е сутрин по 1 час. Перфектно време да се разсъниш и разходиш сред природата. Така че за мен това не е губене на време.
2. Такива приготовления като тор, обезмирисване и т.н. въобще не правя и пак съм имал успех. А сега както са се навъдили безброй лисици направо няма нужда да се прави.
3. Въобще не отричам лова с пушка, който е много по-добър ама ... Колко от вас могат да се разхождат и да трепят когато им падне (било то и вреден дивеч), пък и в близост до населени места.
4. Тия лисици ще ги конвертирам в палта за гаджето пък ако ще да направят национална забрана за отстрела им. Ще морят дребните животинки ли - СМЪРРТТТ

Много си прав Мите.Радвамсе че има някой които разбира от лов и знае как.Продалжяваи да правиш подобни глупости,както се изрази и се осаваршеннстваи до краи.Повярваи има много други като теб.
  • vodenskiq харесва това мнение.

#4 tangra777

tangra777
  • Ловец
  • 8 Мнения:
  • Име:tangra777
  • Оръжие:ij baikal-27
  • Куче:drathar

Публикувано 30 октомври 2006 - 13:11

Ами ако има6 желание сподели малко опит, как ги прави6 и поставя6 тия примки, за6тото съ6то се интересувам много от тази тема. аз предимно на хи6тници ловувам, но понеже ги има в прекалено голямо коли4ество,не бих се поколебал и с примки да ги намалявам. Та ако може6 пи6и как ги работи6 лисиците с тия примки

Привет Страхиле.Ще ти пишя за един от най рационалните начини за хишници,които знам от наште турци.На края на село има сметище,а до него гъстачка.Във гастачката правя 3-4 колиби през 200-500 метра.Колибата е на плш 3-4 км и висока 1-1.50,стените и покрива са от гъсти трънки и плет , така се плете и оплита че и птиче да неможе да влезе.На две от страните оставяш вратички 20-30на30-40см .Колоните на вратичките да са по 1 кол отсрани забити дълбоко във земята.Един месец предварително колибките се зареждат със мършя,риба,гионове и друга леш,а после и сас труповете на олувените хишници.Примките натриваш със растителност и дървесина която е край колибката,и ги вързваш отсрани на колоната на къс повот като долният и краи е на 1 педя от земята,а на самото ухо 2-3см разплетено жило.Още по добре ако край входа на колибката има дарво,и наведеш еластичен но здрав клон ,закрепиш и вържиш примата така че като се хване животното клона се врашта и животното увисва във въздуха.Лошото на този метот е че често влизат кучета и котки но и те стават за стръв.Друк недостатак е че соики , свраки и др.влизат и разместват примкита.Можеш да ги прожеряваш през 1-2 дена ,макарче съм намирал и наядена лисица.Няма да мръзнеш по варда,да чакаш луна,сняк да обикаляш и др.подробности.Разхотката или проверката трае най много час.Гаранция око спазиш всичко ще ти писни да дереш хишници.Оспех и НАСЛУКА....

#5 Иван Тодоров

Иван Тодоров

Ловец

• Администратор
  • 2661 Мнения:
  • Име:kernel
  • Оръжие:Guerini Tempio 12к, Blaser R93 .308win, Browning Long Trac 30-06, H&K P33 9x19
  • МПС:Г300ТД 96'
  • Град:Варна

Публикувано 30 октомври 2006 - 19:13

тангра777 иявно добре си разбираш работата.обезателно ще пробвам твоят метот.благодаряти иоспех

Би ли обяснил на аудиторията защо сам си правиш коментар на коментара!?

тангра777 = svetoslav_pen4ev_stefanov

Получаваш още 1 предупреждение. При следващото си аут.
  • savo64 харесва това мнение.

#6 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 30 октомври 2006 - 19:36

Би ли обяснил на аудиторията защо сам си правиш коментар на коментара!?

тангра777 = svetoslav_pen4ev_stefanov

Получаваш още 1 предупреждение. При следващото си аут.

Трудно се оправя във форума момчето ами помогни му и премести тематаТангра 777 от Лов на едър дивеч в Първия лов май беше или най-добре отвори нова тема "откровенни глупости"и я тури там поне да знае човек какво да очаква от коментара.И както се пееше в една песен "не плачи дете баща му е невинен" Абе болен мозък :D
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#7 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2006 - 19:48

А по темата сериозно примкарите давате ли си сметка колко ловни кучета изчезват с ваште примки. Преди няколко години намерихме за два излета две кучета удушени Особено едното беше прекрасен свинар и късмет има примкаря че не се появи повече около примките. Май беше "наша дружка" защото както почнахме да вардим и изчезна а сетете се ако го бяхме добарали колко дни лисиците щяха да се радват
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата

#8 mitkomitashki

mitkomitashki
  • Ловец
  • 293 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2006 - 20:00

Досега куче в примка не съм виждал хванато. Иначе предполагам че то не само в примка ами и в друг капан може да се хване. Пък и да се хване на знам какво точно може да му стане на кучето осен да умре от глад а дотогава някой ще го освободи. Иначе си представи ако тръгна да слагам Вълчите капани от дядо ми дето ги имам. Ако е някое по дребно куче направо го отписвам :D
А за тия дето аз ги слагам:

1. Близо до населеното място са, че там лисиците са по непредпазлив. Не вярвам там да се хване ловно куче, освен ако не е оставено да си ходи на воля. А и там трудно може да стреляш по лисици, че може да те гепят
2. Диаметъра на примката е около 15-16 см. и само ягтериер или дакел може да се набута в нея
3. Слагам примки само ако мога да ги проверявам след това и после си ги прибирам. И да се хване някое ловно куче, на което му го няма стопанина да го освободи (не вярвам да се хване обаче) ще го намеря и ще го пусна.

Този пост е редактиран от mitkomitashki: 30 октомври 2006 - 20:01

!И за тия дето ми ползват подписа по другите форуми да знаят, че това е мое стихче и ще ги съдя за авторски права. хахахаххаха Добра слука колеги

#9 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2006 - 20:23

И двете ги изгубихме в лова и случаино ги намерихме при обход за следи за следващия лов. и двете се бяха удушили Не знам за какво са били примките но бяха на различни дерета. Едното беше българско гонче а другото някъква кръстоска с барак по-едро но много добро куче

Този пост е редактиран от garry: 30 октомври 2006 - 20:26

#10 mitkomitashki

mitkomitashki
  • Ловец
  • 293 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2006 - 20:36

Кажи ми само колко бяха дебели стоманените въжета без да казваш друго, че да не даваме лоши идеи на накой хора. Иначе като съм хващал лисици, белки и т.н. ни една не е била удушена щото се хващат през кръста или каквото е там. И става интересно ако имаш куче за учене :D

#11 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2006 - 21:37

бяха колкото 4-5та струна на китарата сериозно говоря и бяха особено оплетени на халката

#12 Вълчковски

Вълчковски
  • Ловец
  • 110 Мнения:
  • Име:Людмил
  • Оръжие:ИЖ 27 ЕМ

Публикувано 31 октомври 2006 - 21:59

примките са ефективно средство за лов на хищници но и малкия процент шанс да се хване куче ( дакела и ягдтериера по - ли неса кучета от останалите ) би трябвало да е достатъчен мотив да не се практикува . Да не говорим че в повечето случаи животното загива агонизирайки, та дори да е лисица :D

#13 таня

таня
  • Ловец
  • 41 Мнения:
  • Име:таня
  • Оръжие:флоберка

Публикувано 13 ноември 2006 - 02:47

искам да ви попитам, тъйкато съм йена и не знам много по вапроса за лисиците, мога ли да ги гармя с флоберка с ремнгтон- много искам да грамна ниакоя лисица или да направя примка- кажете как :) :rofl: :lol: 8)

При следващия пост с подобни размери букви ще има БАН без предупреждение :lol:
Модератор

Този пост е редактиран от Конак: 13 ноември 2006 - 08:23

#14 mera4a

mera4a
  • Ловец
  • 123 Мнения:
  • Име:Златко Стратиев
  • Оръжие:ИЖ 27 ем 1с,30-06 Бенели,Чешка збрьовка22LR
  • Куче:Дратхаар,Кьосе-барак-голяма надежда

Публикувано 23 ноември 2006 - 19:49

Абе хора,не си навличайте гнева и омразата на ловците.Спрете се с тия методи на лов на "прабългарина 777".
Направете си някакъв сайт в ГУГЪЛ -примкаджииски и там си пишете.Недейте в НА ЛОВ.
Дразнители. ;) ;) ;) :D
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.

#15 gigo

gigo
  • Ловец
  • 165 Мнения:
  • Име:givko
  • Оръжие:Beretta
  • Град:В мъгла...
  • ЛРД:Неизвестно

Публикувано 05 февруари 2007 - 01:47

Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :angry:
На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :angry: на пътека на лисица ама какво да я правя :rofl: да не се е бутала между шамарите

Браво Мите,така се прави.Евалла
Ловът е традиция. Бъди част от нея.

1 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 1 туристи, 0 анонимни