Към съдържанието

Снимка

Берета или Бенели

• Please log in to reply
71 отговора в тази тема

#46 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:
  • Име:ЖОРО СИРИЕЦА
  • Оръжие:beretta ЕS100, иж 18 МН -308w, ТИККА Т3 223 РЕМ.
  • Куче:трицветно гонче, ягдтериер , курцхаар
  • МПС:VW SHARAN, УАЗ 469
  • Град:софия област.

Публикувано 07 април 2011 - 12:34

Относно ЕС100 - освен, че е "най-ниския клас на Берета", тя единствена от всички полуавтомати на Берета работи на принципа на Бенели ;). Възможно е да е просто съвпадение :lol: .

Поздрави и наслука!

колега аз съм имам берета ес 100, и на нея пише че пройзведна от берета и бенели, цевта е на берета а механизма е на бенели
и до сега не ми е засичала (не съм стрелял с 24г патрони)
тъй че аз съм доволен от каквото имам (лично мнение)
Всички хора умират
но не всеки живее достойно :)

#47 old_hunter

old_hunter
  • Ловец
  • 618 Мнения:
  • Име:.
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.
  • Куче:Пойнтер

Публикувано 07 април 2011 - 13:43

колега аз съм имам берета ес 100, и на нея пише че пройзведна от берета и бенели, цевта е на берета а механизма е на бенели

Аз също харесвам S100, не съм твърдял, че е лошо оръжие. То просто идва да покаже колко много може да се плаща за една търговска марка /разбирай Бенели/.

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.

#48 don_stefano

don_stefano

Хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1487 Мнения:
  • Име:Стефан Стефанов
  • Оръжие:Уникално точна ИЖ 27

Публикувано 07 април 2011 - 14:15

Аз също харесвам S100, не съм твърдял, че е лошо оръжие. То просто идва да покаже колко много може да се плаща за една търговска марка /разбирай Бенели/.

Поздрави и наслука!

А аз твърдя, че не е хубаво оръжие, понеже съм виждал колко много може да те ядоса една пушка в сюблимния момент.
Към колегата joudtazz - пожелавам ти твоята да не ти създава проблеми и да имаш слука!
Изпускането предстои за всеки, само майсторът успява да го отложи...временно...

#49 drake

drake

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1031 Мнения:
  • Име:tt
  • Оръжие:merkel 203,beretta ultralight 12k,Blaser R93 .308
  • Куче:weimaraner

Публикувано 07 април 2011 - 14:23

Дааа,и произведена в Испания-изработка на екшън механизъма и зглобяването.
Пълно копие на Супер Блек Игъл.
Shooting UK дава оценка за тази пушка 83/100.Доста показателно.

Колега old_hunter,какво искате да кажете с"То просто идва
да покаже колко много може да се плаща за една търговска марка /разбирай Бенели/"?

Този пост е редактиран от tanatsi: 07 април 2011 - 14:28

#50 old_hunter

old_hunter
  • Ловец
  • 618 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 07 април 2011 - 18:35

Колега old_hunter,какво искате да кажете с"То просто идва
да покаже колко много може да се плаща за една търговска марка /разбирай Бенели/"?

Искам да кажа единствено това, че разликата в цената не е пропорционална на разликата в "потребителните стойности" на въпросните оръжия. Което, разбира се, е нормално явление в свободната икономика, - за притежаването на продукт с утвърдено име се плаща. Примери в това отношение изобилстват... и именно на тази почва просперира китайската икономика /и не само тя/ :D.

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 07 април 2011 - 18:39

• t.n.t. харесва това мнение.

#51 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 07 април 2011 - 19:13

Дааа,и произведена в Испания-изработка на екшън механизъма и зглобяването.

Пълно копие на Супер Блек Игъл.

ES- 100 ли е копие на блек игъл....да не бъркаш нещо...затвора на бенелите е с "въртяща глава" - подобно на калашниковия затвор, само че инерционен.

ЕС-100 също е нинерционна - само че друг тип...подобна на sl-80 и един стар модел франки асо

• old_hunter харесва това мнение.

#52 51 до 87 гр.п

51 до 87 гр.п
  • Ловец
  • 245 Мнения:
  • Оръжие:stoeger 2000,SLR-95LHMB

Публикувано 07 април 2011 - 21:11

Не е тест а успешен опит за поставяне на рекорд за убити гълъби за един ден.Изборът на
Бенели е продиктуван от големия магазин,за разлика от Берета.Така,че ...

За мен не е правилно да се прави тест като целта е да се отстрелят гълъби, но това че е показала добри резултати по време на стрелбата по отношение работа на механика, и точност е красноречив пример за едно добро, не по добре е да кажем отлично оръжие.
П.П. Искаш ли ловен полуавтомат си вземи бенели всичко останало е компромис.

#53 drake

drake

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1031 Мнения:

Публикувано 07 април 2011 - 21:17

За мен не е правилно да се прави тест като целта е да се отстрелят гълъби, но това че е показала добри резултати по време на стрелбата по отношение работа на механика, и точност е красноречив пример за едно добро, не по добре е да кажем отлично оръжие.

Това последното можеше да не го пишеш.А това не е тест,а поставен рекорд за отстрел за един ден.Отделен е въпросът зашо е избран Бенели.Не е лошо да се види филма,има данни колко пъти
са засякли двете пушки.

#54 drake

drake

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1031 Мнения:

Публикувано 07 април 2011 - 21:23

ES- 100 ли е копие на блек игъл....да не бъркаш нещо...затвора на бенелите е с "въртяща глава" - подобно на калашниковия затвор, само че инерционен.

ЕС-100 също е нинерционна - само че друг тип...подобна на sl-80 и един стар модел франки асо

Да,не е с въртяща глава,но само това.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от tanatsi: 07 април 2011 - 21:24

#55 old_hunter

old_hunter
  • Ловец
  • 618 Мнения:

Публикувано 07 април 2011 - 21:28

...

Колкото по-малко категорични заключения, толкова по-малък риск от свързани с тях конфузни ситуации.

Поздрави и наслука!
  • t.n.t. харесва това мнение.

#56 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 07 април 2011 - 23:06

Не знам що си чешете пръстите само с тези сравнения. Една шапка, която в различните марки ползва различни рекламни трикове, като флагмана е Берета /принципно/ а Бенели и Франки са сателитите всеки със свойте предимства и сегмент на пазара/ независимо от относителната им самостоятелност/. М/у другото най-напредничавата развойна група на фирмата е Франки в областта на гладкото. Пуска свой модели с иновации и след известно време при ловните автомати това се появява модифицирано при другите водещи фирми от групата ,както се случва и обратното в някой случаи.
И от трите изброени по-горе марки съм имал пушкала и още имам на една от тях, която и не смятам да я сменявам.
Колкото до ЕС100, ми хубава работна пушка която беше с 2 цеви /гладка и слуг/ па и цената и беше супер къде 1100-1300лв. Колкото до засечки в механиката не съм имал , имал съм от "читави патрони" а и прекарах през цевите...... ма много .
Та според мен единственото е мерака разликата
  • Анатoли харесва това мнение.
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#57 erwinromel

erwinromel
  • Ловец
  • 59 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ-27М, SLR-95MHB

Публикувано 08 април 2011 - 09:02

На бенели му е прекалено голяма рекламата, не че е някаква свръх извънземна пушка. Всичко е комерс. Да не би Браунинг да прави по лоши пушки? Или Уинчестер?

#58 Romanista

Romanista
  • Ловец
  • 64 Мнения:
  • Име:Петър Чапанов
  • Оръжие:Beretta
  • Град:Пловдив

Публикувано 22 май 2014 - 08:06

4 години по-късно и пред мен стои същата дилема, като пред колегата - Берета А400 Action или Beneli Vinci Black??? Интересно ми е какви са отзивите за Бенелито от тези колеги, които вече са понатрупали опит с тази пушка през последните години  :ksshunter1fe:

#59 Shibeka

Shibeka
  • Ловец
  • 563 Мнения:
  • Име:Lubo
  • Оръжие:Beretta-471,AyA#2,Zabala
  • Куче:Britany Spaniol,2-Pointer
  • МПС:Dodge Ram-1.500 4x4-Big Horn,ATV-Suzuki-500
  • Град:Las Vegas
  • ЛРД:123

Публикувано 10 юли 2014 - 02:03

4 години по-късно и пред мен стои същата дилема, като пред колегата - Берета А400 Action или Beneli Vinci Black??? Интересно ми е какви са отзивите за Бенелито от тези колеги, които вече са понатрупали опит с тази пушка през последните години  :ksshunter1fe:

На бенели му е прекалено голяма рекламата, не че е някаква свръх извънземна пушка. Всичко е комерс. Да не би Браунинг да прави по лоши пушки? Или Уинчестер?

Да колега! И Браунинг и Уйнчестър правят доста по лоши пушки!

#60 mek'f

mek'f
  • Ловец
  • 23 Мнения:
  • Име:Пенчо
  • Оръжие:браунинг 12/89 zh301 иж27/76 cz527-223
  • Град:София
  • ЛРД:лрд

Публикувано 10 юли 2014 - 09:12

Така е, доста по- лоши са, защото Браунинг съществува от 1878 год. и се занимава изключително с оръжие. Бенели е от 1940 год. като са правели мотоциклети, и чак в 1967 започват с оръжията. Единият е световно признат за най-добрия оръжеен конструктор, който в 1900 год. пуска първият гладкоцевен полуавтомат, но братята Бенели, 67 год. но късно още с първата си пушка, чиято конструкция не е тяхна/сега не се сещам кой италианец беше/ направо го засрамват като такъв, ужас! 

Далеч съм от мисълта, че Бенели не става, напротив, но наистина рекламата му като най-доброто е пресилена.

Преди десетина години лично сме си тествали автоматите, аз с браунинг 12х89 с Бенели м1 или м2 беше не помня.Идеята беше дали Бенелито презарежда патрони с малък грамаж. От една кутия по 4 патрона. Бенелито на два пъти не успя, при мен нямане никакви проблеми. Температурите бяха доста ниски и решеха че това е причината. 

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни