Към съдържанието

Снимка

Карабина Иваило

• Please log in to reply
21 отговора в тази тема

#1 yanush

yanush
  • Ловец
  • 201 Мнения:
  • Оръжие:MERKEL,RUGER 10/22 за сега
  • Куче:Дратхаар,Ягтериер

Публикувано 28 ноември 2006 - 15:00

Предлагат ми една такава карабина почти нова с оптика ОМЗ 8*42 стойка за закрепване (странично) за 500 лв.Как ви се струва тази оферта и ако някой има преки впечатления и наблюдения от нея нека да сподели много ще съм ви благодарен...
Има ли разлика между нея и Мазалат-а

Този пост е редактиран от yanush: 28 ноември 2006 - 15:01

#2 lovecbg

lovecbg

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1255 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:ИЖ-17;ИЖ-27М;Кълвач3 30-06

Публикувано 28 ноември 2006 - 15:29

Ивайло/Ксилифор/7,62х54Р/х53Р/.
062/37-468 отдел пласмент на заводи Ивайло В Търново.
490лв.базовия модел 590с дърворезби по приклада.Цевта е от Мосин и е скъсена до кото знам.
Нали преди време говорихме за тези пушки.

А относно способностите,имам един познат който ловува вече 12г с такава и е доволен от нея.

Този пост е редактиран от lovecbg: 28 ноември 2006 - 15:45

#3 yanush

yanush
  • Ловец
  • 201 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2006 - 18:45

Абе говорихме ама никой не каза доволен ли е от нея не е ли доволен по добра ли е от Мазалата или са едно и също някой тук може да я има или имал и да не се е включил в предишната тема затова подхващам темата наново ...

#4 ddd_dancho

ddd_dancho
  • Ловец
  • 763 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:МР-153; Тула-16 кал.; "Ruger SP-101" - 357 magnum
  • Куче:Българско гонче

Публикувано 28 ноември 2006 - 18:51

Има ли разлика между нея и Мазалат-а

Имах "Мазалат", а мой познат все още ползва "Ивайло" /от доста години вече/. Като сме ги съпоставяли май има разлика само в отката - на "Мазалат" е доста по-слаб. Мисля, че това е заради дулния компенсатор. :rolleyes:
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.

#5 lubitel

lubitel
  • Ловец
  • 406 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2006 - 20:20

Абе говорихме ама никой не каза доволен ли е от нея не е ли доволен по добра ли е от Мазалата или са едно и също някой тук може да я има или имал и да не се е включил в предишната тема затова подхващам темата наново ...

Нищо добро не бих казал за тази пушка.Дано да не обидя някой притежател,но личните ми впечатления не са добри.Това са стари пушки Мосин префасонирани на ловни. но резултата е меко казано спорен.Моята на времето я купих от завода.Сега не знам как е,но тогава нямаще право на избор.Отива един образ до склада и каквото донесе -това взимаш.Изработката,или по точно преработката е на много ниско равнище.Дървенията въобще не е припасвана към метала.Изработката на металните части е направо груба.Като се свали приклада,отдолу на цевната кутия пише годината на производство.Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.А за оптиката не искам да коментирам . Може би е малко по добра от някои китайски оптики,но само от някои.Не отричам че може да има пушики(Ксилифор) които стрелят добре,но ако решиш да вземеш тази бих те посъветвал да я пробваш на стрелбище.За сравнение с Мазалата и дума не може да става.Все пак Мазалата го правят хора които се занимават с оръжие.

p.s.Мисля,че оптиката на тази е 6*42

Този пост е редактиран от lubitel: 28 ноември 2006 - 20:23

#6 Val4o

Val4o
  • Ловец
  • 35 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:ИЖ 54
  • Куче:гонче
  • МПС:opel VEKTRA
  • Град:В.Търново
  • ЛРД:Ивайло

Публикувано 28 ноември 2006 - 20:53

Абе хора, за толкова пари карабина - толкова.То едно гладкоцевно е по-скъпо.То дивеч да има .......
Свинското обичам и след него тичам !!!!!!

#7 zgeorgiev81

zgeorgiev81
  • Ловец
  • 47 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ 27 ЕМ

Публикувано 28 ноември 2006 - 22:11

от lubitel на Днес, 20:23
Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.

Айде малко да говорим за история, че темата колегата отвори я. :rolleyes: Колега, Втората световна война е завършила точно на 09.05.1945 г., така че 1946-47 г. си е точно след края й. 8)

#8 ronaldo

ronaldo
  • Ловец
  • 103 Мнения:
  • Име:Румен
  • Оръжие:ИЖ 58 МА/ИЖ 18/ТОЗ 63
  • Куче:Дратхаар

Публикувано 28 ноември 2006 - 23:53

Колеги втората световна воина започва на 1 септември 1939г.и завършва на 2 септември 1945г.

#9 lovecbg

lovecbg

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1255 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:ИЖ-17;ИЖ-27М;Кълвач3 30-06

Публикувано 29 ноември 2006 - 00:39

Човека питаше за карабината нещо дали знаете а не кога е почнала и кога свършила 2та световна.
Пиша това защото и на мен ми е любопитно да разбера нещо повече за тази карабина.

#10 yanush

yanush
  • Ловец
  • 201 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2006 - 06:24

грешката е моя оптиката е 6*42 явно съм объркал цифрите.Абе аз си спомням че се беше разисквало за мазалата че цевите му не са добри ,а на КЛИСФОРА цевта била много по добра ... На мен лично дървените части ми харесаха като изработка,но не се знае дали някой не си е поиграл с тях...

#11 lubitel

lubitel
  • Ловец
  • 406 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2006 - 07:04

от lubitel на Днес, 20:23
Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.

Айде малко да говорим за история, че темата колегата отвори я. :rolleyes: Колега, Втората световна война е завършила точно на 09.05.1945 г., така че 1946-47 г. си е точно след края й. 8)

Явно не съм се изразил правилно,за което се извинявам.Имах предвид,че воината току що е свършила,апо време на воина и малко след това качеството не е добро.Нещо повече-анализирайки военния опит руснаците стигат до извода,че живота на една пушка на фронта е около300 изстрела.И щото няма смисъл да се набутват започнали да влагат по некачествена стомана.Не знам дали това е 100% вярно,но изглежда логично.Чел съм го в руските сайтове.

#12 garo_dai

garo_dai
  • Ловец
  • 789 Мнения:

Публикувано 29 ноември 2006 - 09:34

Явно не съм се изразил правилно,за което се извинявам.Имах предвид,че воината току що е свършила,апо време на воина и малко след това качеството не е добро.Нещо повече-анализирайки военния опит руснаците стигат до извода,че живота на една пушка на фронта е около300 изстрела.И щото няма смисъл да се набутват започнали да влагат по некачествена стомана.Не знам дали това е 100% вярно,но изглежда логично.Чел съм го в руските сайтове.

Това е поредният мит,300 изстрела...От момента в който приемат на въоръжение ППШ Шпагин а след това и на Судаев,цевите на тези картечни пистолети се правят от бракувани цеви на Мосин.Всичко произведено е влизало в употреба.Далеч съм от мисълта да споря че военнотовременното производство е със страшно качество.Но контрол на качеството е имало и то не малък. Клейма за качество има даже на спусъка.А доста често по руските форуми попадам на големи бисери,така че не вярвайте на всичко което четете там.Ивайло не е лоша пушка,малко по грубичко пипната от Мазалата но също толкова надеждна.Откатът и е малко по голям заради липсата на компенсатор както някой спомена и това е. Поздрави и наслука
Мила родино ти си земен рай ! P.S. Абе,адски хубаво е у нас! Само не знам кое е повече- хубаво или адски...

#13 ловецът

ловецът
  • Ловец
  • 271 Мнения:
  • Име:Румен
  • Оръжие:МП-153 12/89,ИЖ-58 12/70, ИЖ-18МН 30-06, ZHR261 22LR и др.
  • Куче: Курцхаар и Лайка

Публикувано 29 ноември 2006 - 17:19

Абе какви ги говорите? Воината още не е свършила.
Само, че 40-те г. са си мерили пушките, а сега" пачките" :rolleyes:

Колега ,ако ти харесва иди я простреляй и купувай.
Ловът е краста, цял живот сърби!

#14 Ivailo Veskov

Ivailo Veskov
  • Ловец
  • 152 Мнения:
  • Име:Ивайло
  • Оръжие:иж12 иж18
  • Куче:Пойнтер,Бъл. лудогорски гончета, мелези.
  • Град:Шумен

Публикувано 29 ноември 2006 - 18:11

Колеги вижте този саитhttp://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns там като се разровите ще видите различните маркировки на цеви кои каде са произведени и намерете маркировката на вашите карабина и си даите сами отговора аз имам такава моята цев е руска
доволенсам все пак за 490 лв си е добра цена незнам дали сте забелязали но в ДДС има доста такива
и чужденците стрелят с тях . ;)http://search.yahoo....net&fr=ieas-dns

Колеги вижте този саитhttp://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns там като се разровите ще видите различните маркировки на цеви кои каде са произведени и намерете маркировката на вашите карабина и си даите сами отговора аз имам такава моята цев е руска
доволенсам все пак за 490 лв си е добра цена незнам дали сте забелязали но в ДДС има доста такива
и чужденците стрелят с тях . ;)http://search.yahoo....net&fr=ieas-dns

Сажалявам но линка нещо не работи. Работи само с копи и пеист върхо експлорера

Този пост е редактиран от ivailo2: 29 ноември 2006 - 18:03

#15 Val4o

Val4o
  • Ловец
  • 35 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:ИЖ 54
  • Куче:гонче
  • МПС:opel VEKTRA
  • Град:В.Търново
  • ЛРД:Ивайло

Публикувано 29 ноември 2006 - 20:38

Колеги ловци , надявам се до няколко дни да ви дам информация за ловна карабина,,Ксилифор,,-технически данни - за всичките модели.Не правя реклама но тези пушки са доста добри.
Свинското обичам и след него тичам !!!!!!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни