Към съдържанието

Снимка

Направи си сам електронна звукова примамка

• Please log in to reply
34 отговора в тази тема

#1 garvan

garvan
  • Форум съпорт
  • 612 Мнения:
  • Име:Марто
  • Оръжие:ИЖ-27, Лумар
  • Куче:Курцхаар, Епаньол Бретон

Публикувано 24 юли 2010 - 22:02

Здравейте колеги ще може ли някой да ми обясни как да си направя електронна звукова примамка сиреч машинка, не ми се дават 200 - 300 лева и реших сам да си направя но са ми нужни съвети относно направата й как по какъв начин какви части ми трябват как точно да ги сглобя, ако можете качете и схеми с описание за аматьори защото съм супер начинаещ и много имам мерак да се науча да ги правя тези неща. Благодаря ви предварително!
  • lobo2 харесва това мнение.

#2 niknd

niknd
  • Ловец
  • 53 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:фаусти
  • Куче:епаньол бретон

Публикувано 24 юли 2010 - 23:46

взимаш MP3 в повечето магазини за електроника
продават готови усилватели или такива за глобяване
акумулатор 12в/5А и евентуално ако MP3 е на 9в взимаш
и един стабилизатор 12-9 в и ти трябва говорител
най- добре от стара аларма на кола ,че са водозащитени
и ти трябва някой който поне малко разбира да ти ги
навърже в общи линии от MP3 отива в усилвателя
и от там в говорителя
цялото удоволствие излиза към100 лв
  • lobo2 харесва това мнение.

#3 garvan

garvan
  • Форум съпорт
  • 612 Мнения:

Публикувано 25 юли 2010 - 11:34

Ето колега каква в момента машинка сглобявам един приятел ми направи това остава само да сложа МР3, колонка някаква и акумулатор ама много скъп към 50 лева и май ще караме с автомобилен ако не намерим друг, жълтия кабел е за зареждане на МР3. Аз искам точно тези компоненти които са в кутийката да се науча да ги сглобявам и сам да правя иииии ако някой му се намира излишно говорителче от аларма ако може да ми го даде или продаде

Прикачени файлове

• Прикачен файл  DSCI0175.JPG   433,04K   239 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSCI0176.JPG   361,18K   147 Брой сваляния

Този пост е редактиран от garvan: 25 юли 2010 - 11:36

#4 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1257 Мнения:
  • Име:Filip
  • Оръжие:Брулинг (щото много ги брули) Long-track 30-06, Churchil , Glock 17-C
  • МПС:Toyota Rav4
  • Град:Варна

Публикувано 25 юли 2010 - 17:26

Здравейте колеги ще може ли някой да ми обясни как да си направя електронна звукова примамка сиреч машинка, не ми се дават 200 - 300 лева и реших сам да си направя но са ми нужни съвети относно направата й как по какъв начин какви части ми трябват как точно да ги сглобя, ако можете качете и схеми с описание за аматьори защото съм супер начинаещ и много имам мерак да се науча да ги правя тези неща. Благодаря ви предварително!

Най лесно и евтино е ако просто си купиш едно СД с дистанционо за 30-40лв от пазара.
Знаеш ги, дето ги има комбинация Касетофон/ СД. с възможност да се захранва на батерий.

Поставяш го където желаеш, слагаш му записа (ако искаш на Repead (сиреч, да повтаря записа)) и вече си го командваш с дистанционното. Или ако няма дистанционо, просто самия запис на звука, да е направен с 1 минута звук и след това определено време без звук (тишина). И пак така оставяш записа на "repead" (да се повтаря).

Общо взето фасулска работа. Наистина няма смисъ да се дават луди пари, докато за 40-50 лева да си напълно готов.

Дано да съм бил полезен, че напоследък много цапам из форума :D

Поздрав.

#5 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1652 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 25 юли 2010 - 22:11

Най лесно и евтино е ако просто си купиш едно СД с дистанционо за 30-40лв от пазара.
Знаеш ги, дето ги има комбинация Касетофон/ СД. с възможност да се захранва на батерий.

Поставяш го където желаеш, слагаш му записа (ако искаш на Repead (сиреч, да повтаря записа)) и вече си го командваш с дистанционното. Или ако няма дистанционо, просто самия запис на звука, да е направен с 1 минута звук и след това определено време без звук (тишина). И пак така оставяш записа на "repead" (да се повтаря).

Общо взето фасулска работа. Наистина няма смисъ да се дават луди пари, докато за 40-50 лева да си напълно готов.

Дано да съм бил полезен, че напоследък много цапам из форума :D

Поздрав.

Много си прав.Напоследък има и едни акумулатори по 10-12А които струват по десетина лева по магазините. :D
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

#6 filipe708

filipe708

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1257 Мнения:
  • Име:Filip
  • Оръжие:Брулинг (щото много ги брули) Long-track 30-06, Churchil , Glock 17-C
  • МПС:Toyota Rav4

Публикувано 25 юли 2010 - 23:07

Много си прав.Напоследък има и едни акумулатори по 10-12А които струват по десетина лева по магазините. :D

Какви акумолатори бе колега???

Имах в предвид касетофонче с компакдиск на обикноведни батерий: (примерно) 6 броя по 1,5 волта. Батерийте ще издържат за 3-4 часа "музика".

За варда на хищник си е предостатъчно. Пук като искаш цяла нощ да ги дебнеш (май не е позволено), ще си смениш батерийте. :D

#7 niksata7

niksata7
  • Ловец
  • 271 Мнения:
  • Име:Николай Наков
  • Оръжие:чз 584
  • Куче:кюсе барак-3бр, дратхар-1бр

Публикувано 26 юли 2010 - 19:26

Колега виж в търси/предлага ловни принадлежности - Tiger2000 ,само за 100лв всичко което ти е необходимо без да се мъчиш да го правиш сам.УСПЕХ

#8 Crazy_hatteR

Crazy_hatteR
  • Ловец
  • 317 Мнения:
  • Име:Масев
  • Оръжие:H&K USP Compact; ИЖ-27ЕМ-1С Спортинг; ИЖ-58МА; CZ452 2E ZKM .22LR; CZ550 .308W; Sako M78 Finnscout; КС-19 ; РПГ ...

Публикувано 26 юли 2010 - 20:26

Аз въпроса си го реших за всичко на всичко ... 35лв. Активни тонколони за MP3 плеър - свързвам ги с единия от мобилните телефони които нося, на звънене нагласям един звук, а на sms друг. Така нямам ограничение с обхвата на "дистанционното" :angry: мога да ги сложа и на 5км. :) Вариации в окомплектовката има много, но единствено поставям телефона във влагозащитен плик.
Един чукча написал роман и отишъл в издателска къща Редакторът го пита:
– Чел ли сте някои от големите автори? Толстой, Тургенев, Горки?
А чукчата раздразнено отвърнал:
– Чукча не читател, чукча писател!

#9 niksata7

niksata7
  • Ловец
  • 271 Мнения:

Публикувано 26 юли 2010 - 20:30

Аз въпроса си го реших за всичко на всичко ... 35лв. Активни тонколони за MP3 плеър - свързвам ги с единия от мобилните телефони които нося, на звънене нагласям един звук, а на sms друг. Така нямам ограничение с обхвата на "дистанционното" :angry: мога да ги сложа и на 5км. :) Вариации в окомплектовката има много, но единствено поставям телефона във влагозащитен плик.

Колега мисля че е по добре да ти откраднат имитатор за 100 лв отколкото телефона.Разправията с телефона ще е по голяма

#10 garvan

garvan
  • Форум съпорт
  • 612 Мнения:

Публикувано 27 юли 2010 - 21:05

Колега виж в търси/предлага ловни принадлежности - Tiger2000 ,само за 100лв всичко което ти е необходимо без да се мъчиш да го правиш сам.УСПЕХ

Не е въпроса да си купя искам да се науча да ги правя тези неща.

#11 niksata7

niksata7
  • Ловец
  • 271 Мнения:

Публикувано 27 юли 2010 - 21:53

Не е въпроса да си купя искам да се науча да ги правя тези неща.

Добре де, купи една да видиш как е направена и ако можеш я направи дори по добре пък после ще купуваме от теб ако си майсторит :)

#12 Crazy_hatteR

Crazy_hatteR
  • Ловец
  • 317 Мнения:
  • Име:Масев
  • Оръжие:H&K USP Compact; ИЖ-27ЕМ-1С Спортинг; ИЖ-58МА; CZ452 2E ZKM .22LR; CZ550 .308W; Sako M78 Finnscout; КС-19 ; РПГ ...

Публикувано 27 юли 2010 - 21:57

Колега мисля че е по добре да ти откраднат имитатор за 100 лв отколкото телефона.Разправията с телефона ще е по голяма

Амиии нека някой да дойде да се опита да го открадне... аз до 200м. лисица не пропускам, камо ли човек...
Ако идеята ти е, да бъде заложен имитатора цяла нощ в полето и на другия ден да отидеш да наскубеш една кофа пъдпъдъци... хмм такъв ако набарам лично аз ще му разстрелям примамката...
Ползвам телефона с тон колона единствено и само като звукова примамка за чакалероси и лисик, а с тях не мисля, че трябва да бъда етичен...
Един чукча написал роман и отишъл в издателска къща Редакторът го пита:
– Чел ли сте някои от големите автори? Толстой, Тургенев, Горки?
А чукчата раздразнено отвърнал:
– Чукча не читател, чукча писател!

#13 garvan

garvan
  • Форум съпорт
  • 612 Мнения:

Публикувано 28 юли 2010 - 19:00

Амиии нека някой да дойде да се опита да го открадне... аз до 200м. лисица не пропускам, камо ли човек...
Ако идеята ти е, да бъде заложен имитатора цяла нощ в полето и на другия ден да отидеш да наскубеш една кофа пъдпъдъци... хмм такъв ако набарам лично аз ще му разстрелям примамката...
Ползвам телефона с тон колона единствено и само като звукова примамка за чакалероси и лисик, а с тях не мисля, че трябва да бъда етичен...

за пъдпъдъците и дума да не ства, ползване машинката само за хищник имах едно питане дали мога да направя такаква машинка и ми обещаха добра сума пари ама като не мога да я направя какво да му кажа на човека че мога ли?!? искам да се науча щото тука из нашата област много луднаха по тях и доста се търсят за това

#14 dark

dark
  • Ловец
  • 68 Мнения:
  • Име:.
  • Оръжие:иж27,тоз 34,winchester sx2,winchester vulcan 3006
  • Куче:куцхар,дратхар
  • ЛРД:.

Публикувано 28 юли 2010 - 19:33

взимаш MP3 в повечето магазини за електроника
продават готови усилватели или такива за глобяване
акумулатор 12в/5А и евентуално ако MP3 е на 9в взимаш
и един стабилизатор 12-9 в и ти трябва говорител
най- добре от стара аларма на кола ,че са водозащитени
и ти трябва някой който поне малко разбира да ти ги
навърже в общи линии от MP3 отива в усилвателя
и от там в говорителя
цялото удоволствие излиза към100 лв

Добър вариант всичкото това в една кутия и си ти.Става също и с FM Трансмитер :)

Този пост е редактиран от dark: 28 юли 2010 - 19:34

• valko2001 харесва това мнение.

#15 poni7

poni7
  • Ловец
  • 263 Мнения:
  • Име:apostolov
  • Оръжие:ИЖ-27М,Браунинг Лонг-трак 30-06,,Валтер Р22LR Target, Ремингтон 597 22LR
  • Куче:Западно сибирска лайка
  • МПС:Тойота 4Ранър

Публикувано 28 юли 2010 - 20:38

имах едно питане дали мога да направя такаква машинка и ми обещаха добра сума пари ама като не мога да я направя какво да му кажа на човека че мога ли?!? искам да се науча щото тука из нашата област много луднаха по тях и доста се търсят за това

Зависи колко е добра сумата която ти предлагат.
Основния метод на търговия в България е ....,знаеш как става-купуваш от Тигър 2000 за 100лв. и продаваш за 150.??!!! :)
  • palaviq_bz29 харесва това мнение.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни