Към съдържанието

Снимка

Как се прави водка

• Please log in to reply
16 отговора в тази тема

#1 Ton4o_84

Ton4o_84
  • Ловец
  • 347 Мнения:
  • Име:Тони
  • Оръжие:Сайга 12
  • Куче:АЗ

Публикувано 07 август 2010 - 19:05

Дано не греша раздела!!
Инатересува ме как се прави водка в домашни условия. Интересуват ме продукти, пропорции, методи, време на ферманетация, варене, смесване на количествата спирт с другите продукти.
Въпросът ми е сериозен и се надявам да се придържате строго по темата :D

#2 pogo

pogo

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1070 Мнения:
  • Име:П. Томов
  • МПС:Toyota
  • Град:Варна

Публикувано 07 август 2010 - 20:37

Ето виж ТУК !!!

Доста интересен филм.... :D
И Бог каза: - Да бъде Rock And Roll.
И стана Rock And Roll .
И Бог видя, че Rock And Roll-а беше добро.
И Бог раздели Rock And Roll-а от тъмнината. (Битие 2:5)

#3 Ton4o_84

Ton4o_84
  • Ловец
  • 347 Мнения:

Публикувано 08 август 2010 - 10:31

Томов, благодаря за включването!!! Изгледах някой друг филм, но точно този не съм гледал. Учудва ме, че никой не пие това питие и вече губя надежда в очакването да се появи някой народен технолог :D

#4 номат

номат
  • Ловец
  • 166 Мнения:
  • Име:.
  • Оръжие:Тръби - различен цолаж
  • Куче:Курцхаарка Джилда von Banko&Father
  • Град:.
  • ЛРД:.

Публикувано 08 август 2010 - 12:04

Здравей, Имаш ЛС :D
e=m.c.c + Ловец

#5 pogo

pogo

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1070 Мнения:
  • Име:П. Томов
  • МПС:Toyota

Публикувано 08 август 2010 - 15:31

Томов, благодаря за включването!!! Изгледах някой друг филм, но точно този не съм гледал. Учудва ме, че никой не пие това питие и вече губя надежда в очакването да се появи някой народен технолог :D

Тези които не пият ВОДКА не разбират нищо от алкохол... :D
Аз лично съм глям фен на нейно величество "ВОДКА". Пил съм много видове и марки но за най - добра мога да коронясъм ето тази канадска госпожа Прикачен файл  iceberg.jpg   11,6K   40 Брой сваляния

Отличава се с много мек и приятно галеща небцето кадифенна нежност. Абе с една дума за мен е водка № 1. Единственото и лошо нещо е цената от около 80 USD за 750 mL

Ето и малко по - вече за Iceberg Vodka

И Бог каза: - Да бъде Rock And Roll.
И стана Rock And Roll .
И Бог видя, че Rock And Roll-а беше добро.
И Бог раздели Rock And Roll-а от тъмнината. (Битие 2:5)

#6 Gote hunt

Gote hunt
  • Ловец
  • 94 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:Тоз34,ИЖ18,СЛР-223
  • Куче:Епаньол бретон-ка

Публикувано 08 август 2010 - 18:18

Здравей, Имаш ЛС :D

Ако не е тайна и знаеш някоя рецепта,сподели я с нас!Ще ти бъдем много благодарни! :D

#7 Ton4o_84

Ton4o_84
  • Ловец
  • 347 Мнения:

Публикувано 08 август 2010 - 19:27

pogo, да не би да я правят наистина от айсберги тази водка, защото виж как си баха напазарили лед в едни торби :D. Подобна "мека" немска водка ми преложиха в едно заведение на цената на българска :D, нежна беше, но нещо не ми допадна и даже се ядосах малко.

Сега си взех от интерес една много странна марка молдовска водка Back in USSR се казва и не е като търговището да изпия 300мл и да не си личи особено, ами правя две малки казашки чашчици и вече ме е позамотала и едвам отидох на работа :D
Ето за какво говоря, ако се загледаш във вътрешната част на бутилката има вътрешно лице на задния етикет което е звезда със сърп и чук и под нея жълти ръце държащи сърп и чук ;)

Публикувано изображение

#8 valyo

valyo
  • Ловец
  • 75 Мнения:
  • Име:Валентин
  • Оръжие:12x70; 12x76; 7,62x39, 30-06;
  • Куче:курцхаар

Публикувано 08 август 2010 - 20:37

Дано не греша раздела!!
Инатересува ме как се прави водка в домашни условия. Интересуват ме продукти, пропорции, методи, време на ферманетация, варене, смесване на количествата спирт с другите продукти.
Въпросът ми е сериозен и се надявам да се придържате строго по темата :D

Имаш ЛС!
България е една от малкото страни в света, в която докато караш в насрещното движение може някой да те шибне отзад!

#9 balu

balu
  • Ловец
  • 70 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:Beneli, ИЖ,CZ,Remington
  • Куче:имам
  • МПС:Нисан Патрол
  • Град:София

Публикувано 08 август 2010 - 20:49

Захар съм купил, ще ми докарат 50кила ечемик, малко сода и така, 3 пъти. Пък ако е тайна Вальо твойта рецепта, ми я прати и на мен на лични. :D :D

#10 номат

номат
  • Ловец
  • 166 Мнения:
  • Име:.
  • Оръжие:Тръби - различен цолаж
  • Куче:Курцхаарка Джилда von Banko&Father
  • Град:.
  • ЛРД:.

Публикувано 08 август 2010 - 22:09

Ако не е тайна и знаеш някоя рецепта,сподели я с нас!Ще ти бъдем много благодарни! :D

Здравей колега. Не е тайна а е всеобща "тайна" на народа занимаващ се с този бизнес. По принцип 90% от производството на водката е смес на спирт с вода, много малко производители спазват оргиналната технология по простата причина че един качестве спирт е по евтин и по годен за изработване на много качествена водка...невероятно но факт- причина: дестилацията на високите алкохоли винаги моге да се управлява като качество, докато 40% процентните дестилати си изискват много професионална готовност и техника. С други думи в един качествен спирт има % по малко метилов алкохол. Оргиналната технология не е сложна но изисква опит който и аз нямам. По принцип - ракията се дестилира от плодови захариди които след ферментация се преобразуват в алкохол докато при водката този път преминава през повече процеси... ядки богати на нишесте ( ечемик, жито) се поставят във влажен разтвор където семената покълнват( скорбялата се превръща в захар) добавя се вода и активатор за да започне ферментацията на захарта, след това се дистилира...абе , както казваше мой познат - най напред си правиш бира а после каквото искаш!!! Производствената нормала на една проста водка е 200 страници...Ако си любител на водката(като мен) вземи си качествен спирт и дистилирана вода и не се занимавай с глупости, смесвай 1/1,5 (спирт/вода) и си пйивай без кахър. На създателя на тази тема съм пратил оргиналната рецепта...човека пита и имаше право да получи някаква инфо за въпроса който го вълнува.
ПП. Във водката се добавя 1 чаена лъжица натриев тартарат( по народно му - домашна лимонада без захар) Наливаш в една чашка оцет и я неутрализираш със сода бикарбонат. От получения разтвор( сиво-пепеляв) се взема 1 лъжичка и се разтваря във водката. Целта на тази смес е да създаде неутрална PH среда...Хайде, бързо наздраве че ей сега ще дойдат критиците :D
e=m.c.c + Ловец

#11 Gote hunt

Gote hunt
  • Ловец
  • 94 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:Тоз34,ИЖ18,СЛР-223
  • Куче:Епаньол бретон-ка

Публикувано 09 август 2010 - 12:00

Колега,благодаря ти за изчерпателния отговор и добрия съвет-не съм си и помислял,че може да е толкова завъртяно производството на водка!

#12 gsp

gsp

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1965 Мнения:
  • Име:георги
  • Оръжие:иж18
  • Куче:сетер гонче

Публикувано 09 август 2010 - 12:48

Тези които не пият ВОДКА не разбират нищо от алкохол... :)

Да бе .... Една Отлежала Троянска Сливова .
Нищо , че нищо не разбирам :good:

#13 terminator_33

terminator_33
  • Ловец
  • 291 Мнения:
  • Име:Димитър Михалев
  • Оръжие:ИЖ 27ЕМ SLR-97 лукс ВАЛТЕР 99
  • Куче:Епаньол Бретон -Арчи Унгарска визла-Броди
  • МПС:На дядо магарето
  • Град:Бургас
  • ЛРД:Сокол-2 гр Карнобат

Публикувано 09 август 2010 - 14:02

Вот О чьом Думает Каждай Алкохолик :good:
Роден да ловува принуден да работи
Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш

#14 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1654 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 25 август 2010 - 10:29

Да бе .... Една Отлежала Троянска Сливова .
Нищо , че нищо не разбирам ^_^

Защо забравяш ,,Шопската салата" без нея удоволствието не е пълно нали. :bira: :good: 8)
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

#15 zkk

zkk

повече хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1746 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:30-06, 7x57R, 7,62x39, 308W, .223 Rem, 12/76 през годините и сега
  • Куче:вече нямам
  • МПС:редукторен УАЗ
  • Град:София
  • ЛРД:Априлци - Острец

Публикувано 25 август 2010 - 15:16

Ееех .... в младите години, 75-85 та, имаше една "Охотничная" с лек нюанс на хвойна, тя най-много ми харесваше, а и "Столичная" не беше менте. Май няма водка, дето да не съм пил в ония години, "Житната" на поляците, също тогава не беше лоша, както и финландката.
Тези три страни са професионалистите на това питие, другото е плагиатство
Правих в пиянските години до 95-та два три пъти водка по рецепта от тогавашното ХФЗ, но откакто станах трезвеник, изхвърлих всички писания. ^_^
Може и жената да е скрила някоя хартийка, тя събира всичко ...... :bira:

ПП. Но пък ето една рецепта за изчистване от метиловия алкохол и омекотяване на всяка спиртна напитка: Пускате в шишето няколко кристалчета калиев перманганат, изчаквате 24 часа и внимателно преливате напитката в друго шише, като внимавате да не размътите утайката :good:
Опитайте ..... гарантирам, че ще останете доволни от новия вкус !!!!!

Този пост е редактиран от zkk: 25 август 2010 - 16:12

Вън Търговците от Храма .... !!!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни