Към съдържанието

Снимка

моля за савет

• Please log in to reply
18 отговора в тази тема

#1 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:
  • Име:ЖОРО СИРИЕЦА
  • Оръжие:beretta ЕS100, иж 18 МН -308w, ТИККА Т3 223 РЕМ.
  • Куче:трицветно гонче, ягдтериер , курцхаар
  • МПС:VW SHARAN, УАЗ 469
  • Град:софия област.

Публикувано 23 август 2010 - 10:21

преди няколко дена го взех от колега от форома.
проблема е в това че кучето избирателно прави стойка на някой пъдпъдък и го търси и носи след това. а на други изобщо не се интересува и при команда апорт не ги търси изобщо.
събота и неделя оставих в полето повече от 15 пъдпъдъка а препрах само 10.
не търси пъдпъдък който не го е вдигал сам. демек ту показва че е майстор то показва че не знае изобщо за какво е в полето.
Всички хора умират
но не всеки живее достойно :)

#2 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 25 август 2010 - 08:33

няма ли кой да ми отговори на този въпрос
или някой да е имал подобен проблем, :bira:
или не ви харесва че съм писал куцхар вместо курцхаар ^_^
Всички хора умират

#3 Георги Захариев

Георги Захариев
  • Ловец
  • 166 Мнения:
  • Име:Георги Захариев
  • Оръжие:ТОЗ-34 EP 12кал.надцевка
  • Куче:КУРЦХААРИ-
  • Град:Монтана

Публикувано 25 август 2010 - 11:05

преди няколко дена го взех от колега от форома.
проблема е в това че кучето избирателно прави стойка на някой пъдпъдък и го търси и носи след това. а на други изобщо не се интересува и при команда апорт не ги търси изобщо.
събота и неделя оставих в полето повече от 15 пъдпъдъка а препрах само 10.
не търси пъдпъдък който не го е вдигал сам. демек ту показва че е майстор то показва че не знае изобщо за какво е в полето.

Колега, много неясноти има в поста ти, а искаш конкретика....
Какво значи избирателно прави стойка?Кажи по време на претърсването кучето срещу вятъра ли е?Дори да е срещу вятъра- няма начин да маркира абсолютно всички намиращи се пред него пъдпъдъци- естествено че може да пропусне някой, нали?
Казваш събота и неделя си оставил 15 пъдпъдъка- как и къде си ги оставил? Живи ли са или си ги оставил убити за да накараш кучето да ги донесе? Японски ли са или са диви?
Тези неща са от голямо значение за да може да се каже за какво става въпрос в твоя случай- иначе се поставя дистанционна диагноза със съмнителен и негарантиран финал....

#4 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 25 август 2010 - 14:50

Колега, много неясноти има в поста ти, а искаш конкретика....
Какво значи избирателно прави стойка?Кажи по време на претърсването кучето срещу вятъра ли е?Дори да е срещу вятъра- няма начин да маркира абсолютно всички намиращи се пред него пъдпъдъци- естествено че може да пропусне някой, нали?
Казваш събота и неделя си оставил 15 пъдпъдъка- как и къде си ги оставил? Живи ли са или си ги оставил убити за да накараш кучето да ги донесе? Японски ли са или са диви?
Тези неща са от голямо значение за да може да се каже за какво става въпрос в твоя случай- иначе се поставя дистанционна диагноза със съмнителен и негарантиран финал....

значи по време на лов кучето маркира прави стойка и при заповед дига и след това апотира вече истреланя и убит пъдпъдък, след няколко минути дига се пъдпъдък пред нас без той да участвал в дигането му и аз го стрелям и пада отивам на мястото кадето е паднал и го карам да търси каде е паднал пъдпъдъка обаче без никаква реакция от него и понеже това беше в слънчоглед и не можех сам да ги намирам та за тия пъдпъдъци става въпрос че ги оставих в полето общо за двата дена убих 25 броя при който само 10 от тях са намерени от кучето и от мен а другите изобщо не иска да ги търси, и става въпрос че тези пъдпъдъци (диви) ги дигах аз от крак а не след негова стойка.
Всички хора умират

#5 Георги Захариев

Георги Захариев
  • Ловец
  • 166 Мнения:
  • Име:Георги Захариев
  • Оръжие:ТОЗ-34 EP 12кал.надцевка
  • Куче:КУРЦХААРИ-
  • Град:Монтана

Публикувано 25 август 2010 - 16:39

значи по време на лов кучето маркира прави стойка и при заповед дига и след това апотира вече истреланя и убит пъдпъдък, след няколко минути дига се пъдпъдък пред нас без той да участвал в дигането му и аз го стрелям и пада отивам на мястото кадето е паднал и го карам да търси каде е паднал пъдпъдъка обаче без никаква реакция от него и понеже това беше в слънчоглед и не можех сам да ги намирам та за тия пъдпъдъци става въпрос че ги оставих в полето общо за двата дена убих 25 броя при който само 10 от тях са намерени от кучето и от мен а другите изобщо не иска да ги търси, и става въпрос че тези пъдпъдъци (диви) ги дигах аз от крак а не след негова стойка.

Ами логиката е следната:
Щом кучето е изградило свой стереотип и апортира само маркираните от него пъдпъдъци - стреляй тези които са маркирани за да ги донесе.Запомни НЕ Е ВАЖЕН БРОЯ НА ОТСТРЕЛЯНИЯ ДИВЕЧ, А НАЧИНА ПО-КОЙТО ТОВА Е СТАНАЛО.
Можеш да опиташ да работиш повече върху командата Апорт за да преодолееш това качество в характера на кучето си.
Поздрави

#6 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 25 август 2010 - 16:44

благодаря за отговора ^_^
Всички хора умират

#7 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 26 август 2010 - 09:13

все пак ако има още няколко мнения по въпроса ще съм благодарен :rolleyes:
Всички хора умират

#8 dimiv8

dimiv8
  • Ловец
  • 13 Мнения:
  • Име:Димитър
  • Оръжие:САЙГА 12
  • Куче:курцхаар

Публикувано 26 август 2010 - 12:03

Колега,разбирам много добре за какво говориш и до болка позната история,и от опит искам да ти кажа че това всичко ще го израсте кучето.Ако редовно ловуваш със него лека полека нещата ще бъдат така кактоги искаш,просто бъди търпелив към кучето то ти е още младо,ще разбереш силата му след година.Всичко е опит като при хората,не го укорявай но винаги бъди негов господар,дай му да разбере,че ти командваш парада,че ти си ловеца а то помощника и повярвай ще имаш резултати.
Ще видиш ,че след година кучето ще промени коренно държането си на полето,но това ще стане с много постоянство.
Не съм треньор ноти го казвам от личен опит,аз също имах много такива проблеми със кучето си,но сега мога да кажа че ловувам със професор.
Незабравяй че кучето до третата година е-младо куче,от третата до петата е ловуващо,а след петата до края на дните си е вече застаряващо,говорим за ловните кучета.
Надявам се да ти вдъхна малко надежда и търпение,а за изборът ти на порода те поздравявам-курцхаарът е универсиално куче-всичко зависи от теб е и от наследените му качества- защото круша под слива не пада :rolleyes:

#9 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 26 август 2010 - 13:41

Колега,разбирам много добре за какво говориш и до болка позната история,и от опит искам да ти кажа че това всичко ще го израсте кучето.Ако редовно ловуваш със него лека полека нещата ще бъдат така кактоги искаш,просто бъди търпелив към кучето то ти е още младо,ще разбереш силата му след година.Всичко е опит като при хората,не го укорявай но винаги бъди негов господар,дай му да разбере,че ти командваш парада,че ти си ловеца а то помощника и повярвай ще имаш резултати.
Ще видиш ,че след година кучето ще промени коренно държането си на полето,но това ще стане с много постоянство.
Не съм треньор ноти го казвам от личен опит,аз също имах много такива проблеми със кучето си,но сега мога да кажа че ловувам със професор.
Незабравяй че кучето до третата година е-младо куче,от третата до петата е ловуващо,а след петата до края на дните си е вече застаряващо,говорим за ловните кучета.
Надявам се да ти вдъхна малко надежда и търпение,а за изборът ти на порода те поздравявам-курцхаарът е универсиално куче-всичко зависи от теб е и от наследените му качества- защото круша под слива не пада :hi:

благодаря колега за куража.
аз съм маниак на тема лов и то повече на птиче лов (пъдпъдък), пъди сигурен че имам търпението и кучето всеки излет ще излиза на лов с мен, лошото е ограниченото свободно време през седмицата да се занимавам с него :drinks:
но няма начин трябва да го правя професор още тази година :rolleyes:
Всички хора умират

#10 toshho

toshho
  • Ловец
  • 456 Мнения:
  • Име:Стойчев
  • Оръжие:Иж-54,Верней Карон 12/76,CZ-ZKM-452 Standart,Барета -686 ONIX, HZ-301-12/12,7x57R/12
  • Куче:Курцхаари
  • МПС:Магаре LJ-70
  • Град:Главиница

Публикувано 01 септември 2010 - 19:51

Ама то от по-горе написаното за работа на млад птичар по-добро няма колега!Просто това е прекрасно! Можеш да промениш вдигането на птиците от стойка, като се опиташ да ги вдигаш сам.
Просто примерно от пет 3 на 2 в полза на кучето.И вече колегите писаха, че птичара е птичар след третата година т.е. сезон.Наслука!

#11 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 02 септември 2010 - 12:24

Ама то от по-горе написаното за работа на млад птичар по-добро няма колега!Просто това е прекрасно! Можеш да промениш вдигането на птиците от стойка, като се опиташ да ги вдигаш сам.
Просто примерно от пет 3 на 2 в полза на кучето.И вече колегите писаха, че птичара е птичар след третата година т.е. сезон.Наслука!

благодаря за оценката колега и аз знам че това е първия ловен сезон на кучето и все по добър ще стане, но за съжаление няма много пъдпъдък тази година :D . и мъка докато намерим някой, кучето показва че има желание за работа, да се надявам тази седмица да намираме малко повече птици, за да може да се разгърне потенциала на кучето :p
Всички хора умират

#12 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 08 септември 2010 - 08:41

благодаря за оценката колега и аз знам че това е първия ловен сезон на кучето и все по добър ще стане, но за съжаление няма много пъдпъдък тази година :D . и мъка докато намерим някой, кучето показва че има желание за работа, да се надявам тази седмица да намираме малко повече птици, за да може да се разгърне потенциала на кучето :D

кучето от изминалите 3 почивни дни показа огромно желание за работа, обаче сега почва да не иска да апортира дивеча (не го дъвчи, просто не ми го дава и бяга на страни)
иначе имаме голям напредък претърсва точно пред мен на не повече от 20 метра, все още стойката му не е много твърда не издържа на дивеча повече от 5-10 секунди при който го атакува :bira:
да се надявам да ги променя тези неща в следващите излити
Всички хора умират

#13 bisko

bisko

ЕДИНАК

• Ловец
  • 876 Мнения:
  • Име:Гърбев
  • Оръжие:0889922452
  • Град:София

Публикувано 08 септември 2010 - 09:14

Според мен, в момента кучето те пробва до колко може да ти се наложи. Щом съвсем скоро си го взел при теб нормално е да се опита да те командери... Просто въпрос на време и подход от твоя страна да разбере , кой е водача на глутницата.... В началото си мисля , че просто ти е показал, че твойте пилета ( вдигнати от теб ) няма да ти ги апортира, а в последствие е усетило че има мегдан да те разиграва и вече и тези, който той си вдига на ти ги дава.. Така си мисля ...

п.п. Ако това беше мое куче щях да се гордея, че имам куче с характер!

Жив и здрав! :bira:

#14 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 10 септември 2010 - 17:26

Според мен, в момента кучето те пробва до колко може да ти се наложи. Щом съвсем скоро си го взел при теб нормално е да се опита да те командери... Просто въпрос на време и подход от твоя страна да разбере , кой е водача на глутницата.... В началото си мисля , че просто ти е показал, че твойте пилета ( вдигнати от теб ) няма да ти ги апортира, а в последствие е усетило че има мегдан да те разиграва и вече и тези, който той си вдига на ти ги дава.. Така си мисля ...

п.п. Ако това беше мое куче щях да се гордея, че имам куче с характер!

Жив и здрав! ;)

да се надявам да стане послушен, все се опитвам всичко с добро да стане.
ще го видя и тези два дена какво ще прави но ако някой има идея как да го накарам да слуша и да ми носи дивеча без да се опитва да се дърпа на страни да сподели ще съм благодарен
Всички хора умират

#15 joudtazz

joudtazz
  • Ловец
  • 489 Мнения:

Публикувано 13 септември 2010 - 13:18

за съжаление е мъка в нашия район , много малко пъдпъдъци. в събота до 9 часа сутрин нито едно
а в неделя кучето направи 2-3 стойки на чучулиги :p
от 7 часа до 10 часа и малко след това дойде часът на истината първа истинска стоика този път я направи както се трябва без да атакува моментално, но за апорта все още трябва да работя с него
та до 11 часа 4 пъдпъдъка
другото който не мога да обясня, вижда ли женско куче дори не разгонено се залепва за нея и не го интересува никакви команди и никакъв дивеч не мога да го откъсвам от тях не знам какво да го правя и до кога ще го водя сам без да има други кучета с нас, това не обяснимо за мен поведение, и не знам дали с времето ще му мине този нагон
Всички хора умират

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни