Към съдържанието

Снимка

morski ribolov i emociite ot tozi ribolov

• Please log in to reply
14 отговора в тази тема

#1 bat_dido_

bat_dido_
  • Ловец
  • 10 Мнения:

Публикувано 21 януари 2006 - 01:20

Zdr.kazvam se Dido i iskam da vi razkaja malko za morskiq ribolov.Jiveq v burgas i otkakto se pomnq hodq za riba na moreto.Izrasnal sum po ptistani6ta,keiove,mostove i vsqkakvi morski suorajeniq.Tova e ribolov izpulnen s premejdiq i vulneniq koito nikoga ne se zabravq.Ot morskite ribi po4ti vsi4ki vidove mogat da se lovqt ot brega(kolkoto i trudno da stava ot godina na godina).Specialno na men liubimi mi sa mi safrida(Trahurus mediterraneus ponticus) i zargana(belone belone).Zargana po princip e riba koqto trqbva da e izluje6,debne6 i 4aka6 za da q hvane6 .Nai razprostaraneniq na4in za hva6tane e na bombarada s blaten 4ervei.Tova e sravnitelno nov metod za hva6tane na zargan izvesten ot okolo 4-5 godini.Do predi tova se hva6ta6e predimno na pluvka,no tova e mnogo baven metod na hva6tane,poneje 4aka6 na edno mqsto i se nadqva6 zargana da mine slu4aino pokrai struvta i da e zabeleji.Bombardata po princip e izmislena za ribolov na pasturvovi ribi no vur6i stahotna rabota.Metoda za hva6tane e mnogo prost-vse edno 4e zamqta6 vagler no ne go ostavq6 da se stabilizira na edno mqsto ,a s hvurlqneto po4va6 vednaga da obira6 vlaknoto.Na tozi ribolov ako naceli6 mqstoto kadeto se vurti pasaja moje6 da stigne6 i do 90-100 zarganana za denq.Safrida si go lovim na edinstvenite metodi izvestnei za sega-na 4epare(montaj ot 10 kuki na 1 povod dulug okolo 1,5m.) i na pluvka.zasega e tova ot men poneje se vru6tam ot rojden den i sum na nqkolkko rakii :unsure: :oops: .6te se radvam ako i nqkoi drug pi6e vuv foruma

#2 Иван Тодоров

Иван Тодоров

Ловец

• Администратор
  • 2661 Мнения:
  • Име:kernel
  • Оръжие:Guerini Tempio 12к, Blaser R93 .308win, Browning Long Trac 30-06, H&K P33 9x19
  • МПС:Г300ТД 96'
  • Град:Варна

Публикувано 21 януари 2006 - 02:04

Здрасти дидо и добре дошъл! Благодаря за интересните препоръки, ценни са. А между другото ако искаш повече хора да обърнат внимание на постовете ти пиши на кирилица другия път. Латиницата не е забранена но не е желателна. :wink:

#3 БЪК

БЪК
  • Ловец
  • 55 Мнения:

Публикувано 30 януари 2006 - 18:58

Здрасти дидо и добре дошъл! Благодаря за интересните препоръки, ценни са. А между другото ако искаш повече хора да обърнат внимание на постовете ти пиши на кирилица другия път. Латиницата не е забранена но не е желателна.  :wink:

Ако стане въпрос за патриотизъм, всички са БАШ ПАТРИОТИ пък сякаш ги е срам да си пишат с наща си азбука .

БЪЛГАРИНО ИМАМЕ СИ АЗБУКА

нарича се КИРИЛИЦА

#4 БЪК

БЪК
  • Ловец
  • 55 Мнения:

Публикувано 30 януари 2006 - 19:07

Zdr.kazvam se Dido i iskam da vi razkaja malko za morskiq ribolov.Jiveq v burgas i otkakto se pomnq hodq za riba na moreto.Izrasnal sum po ptistani6ta,keiove,mostove i vsqkakvi morski suorajeniq.Tova e ribolov izpulnen s premejdiq i vulneniq koito nikoga ne se zabravq.Ot morskite ribi po4ti vsi4ki vidove mogat da se lovqt ot brega(kolkoto i trudno da stava ot godina na godina).Specialno na men liubimi mi sa mi safrida(Trahurus mediterraneus ponticus) i zargana(belone belone).Zargana po princip e riba koqto trqbva da e izluje6,debne6 i 4aka6 za da q hvane6 .Nai razprostaraneniq na4in za hva6tane e na bombarada s blaten 4ervei.Tova e sravnitelno nov metod za hva6tane na zargan izvesten ot okolo 4-5 godini.Do predi tova se hva6ta6e predimno na pluvka,no tova e mnogo baven metod na hva6tane,poneje 4aka6 na edno mqsto i se nadqva6 zargana da mine slu4aino pokrai struvta i da e zabeleji.Bombardata po princip e izmislena za ribolov na pasturvovi ribi no vur6i stahotna rabota.Metoda za hva6tane e mnogo prost-vse edno 4e zamqta6 vagler no ne go ostavq6 da se stabilizira na edno mqsto ,a s hvurlqneto po4va6 vednaga da obira6 vlaknoto.Na tozi ribolov ako naceli6 mqstoto kadeto se vurti pasaja moje6 da stigne6 i do 90-100 zarganana za denq.Safrida si go lovim na edinstvenite metodi izvestnei za sega-na 4epare(montaj ot 10 kuki na 1 povod dulug okolo 1,5m.) i na pluvka.zasega e tova ot men poneje se vru6tam ot rojden den i sum na  nqkolkko rakii :unsure:   :oops: .6te se radvam ako i nqkoi drug pi6e vuv foruma

Бих го прочел.
Стига да е на Кирилица :wink:

#5 okuma

okuma
  • Ловец
  • 1 Мнения:

Публикувано 31 януари 2006 - 13:06

Четете на воля :
Здр.казвам се Дидо и искам да ви разкажа малко за морския риболов.Живея в бургас и откакто се помня ходя за риба на морето.Израснал съм по птистанища,кеиове,мостове и всякакви морски суорайения.Това е риболов изпълнен с премеждия и вълнения които никога не се забравя.От морските риби почти всички видове могат да се ловят от брега(колкото и трудно да става от година на година).Специално на мен любими ми са ми сафрида(Трахурус медитерранеус понтицус) и заргана(белоне белоне).Заргана по принцип е риба която трябва да е излъжеш,дебнеш и чакаш за да я хванеш .Най разпростаранения начин за хващане е на бомбарада с блатен червей.Това е сравнително нов метод за хващане на зарган известен от около 4-5 години.До преди това се хващаше предимно на плувка,но това е много бавен метод на хващане,понеже чакаш на едно място и се надяваш заргана да мине случайно покрай стръвта и да е забележи.Бомбардата по принцип е измислена за риболов на пастървови риби но върши стахотна работа.Метода за хващане е много прост-все едно че замяташ въглер но не го оставяш да се стабилизира на едно място ,а с хвърлянето почваш веднага да обираш влакното.На този риболов ако нацелиш мястото където се върти пасажа можеш да стигнеш и до 90-100 зарганана за деня.Сафрида си го ловим на единствените методи известнеи за сега-на чепаре(монтаж от 10 куки на 1 повод дълъг около 1,5м.) и на плувка.засега е това от мен понеже се връщам от рожден ден и съм на няколкко ракии Very Happy Ембарасед .ще се радвам ако и някой друг пише във форума

#6 asdlkjkj

asdlkjkj
  • Ловец
  • 29 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2006 - 21:42

Абе хвалиш се ти ама аз преди 4 месеца закачих 5 скумрии на три куки

#7 radoadvokat

radoadvokat

Запален ловец

• Администратор
  • 1522 Мнения:
  • Име:Радослав Димитров
  • Оръжие:CZ 452-2E 22LR fullstock, CZ 550 Scandinavia Lux 30-06, Browning Bar Zenith 9,3*62, Benelli m2, Beretta 687 EL Gold Pigeon II
  • Куче:лабрадор ретривър, курцхаар
  • МПС:Range rover
  • Град:Варна

Публикувано 20 февруари 2006 - 23:23

да бе и аз ама карагьоз
НАСЛУКА

#8 asdlkjkj

asdlkjkj
  • Ловец
  • 29 Мнения:

Публикувано 21 февруари 2006 - 08:48

няма маитап бяхме на ламанша и скумрията беше като подивяла

#9 bat_dido_

bat_dido_
  • Ловец
  • 10 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2006 - 18:22

може е и аз съм хващал

#10 vvn52

vvn52
  • Ловец
  • 3 Мнения:

Публикувано 23 февруари 2006 - 19:11

Здравейте , приятели може да ВИ се види смешно ,но моля пояснете какво значи "бомбарада" .

#11 bat_dido_

bat_dido_
  • Ловец
  • 10 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2006 - 00:35

бомбардата представлява пластмасово тяло във формата на капка със пласмасова тръбичка която минава през нея излиза в единия и краи около 10см.Влакното минава през тръбичката и бомбардата ти играе ролята на олово и плувка едновременнокато се ограничава само с вирбел в долния краи.На вирбела се закача повода които е дълъг около 1,5 метра :D

#12 vvn52

vvn52
  • Ловец
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2006 - 08:50

bat dido, Много ти благодаря за обяснението.

#13 bat_dido_

bat_dido_
  • Ловец
  • 10 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2006 - 02:41

Моля,пак заповядай :D.Ако имате въпроси относно морския риболов съм на среща.

#14 Булти

Булти
  • Ловец
  • 35 Мнения:

Публикувано 26 април 2006 - 13:40

бомбардата има ли нещо общо с булдо-то ???
Булти

#15 wolf67

wolf67
  • Ловец
  • 320 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ58 -16к. , ИЖ27ЕМ

Публикувано 26 април 2006 - 19:54

Да,сходни са .Колегата по-горе е описал какво представлява.Докато булдото е фиксирано и е небходимо отчасти да го напълниш с вода за да заметнеш по далече ,то бомбардата си е тежка/същевременно не потъва/ и е фиксирана само от едната страна.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни