Към съдържанието

Снимка

Гладкоцевни крушуми и матрици

• Please log in to reply
149 отговора в тази тема

#31 maestroto

maestroto

maestroto

• Горски
  • 1293 Мнения:
  • Име:Иван Димитров
  • Оръжие:"цигулки" - няколко
  • Куче:бързи и яростни
  • МПС:пикап

Публикувано 19 април 2011 - 20:30

Колега не искам никого да отказвам в своето начинание, не ме разбирай погрешно, просто споделих мнение по темата. :good:
Не е важно кой е писал музиката, а кой свири с цигулката!!!

#32 doktor51

doktor51
  • Ловец
  • 54 Мнения:
  • Име:Ivan Angelov
  • Оръжие:mp153
  • Куче:rich
  • МПС:rover
  • Град:burgas
  • ЛРД:nqma

Публикувано 21 април 2011 - 17:28

Колеги повдигнах темата не защото не знам отговора за подкалибрения куршум напротив.Идеята която имам не е моя измислица .Преди десетина години в списание Всичко за оръжието излезе една статия за под калибрен куршум разработка на фирмата Браунинг.Запазил съм статията но както винаги ще я намеря когато не ми трябва и нещата които сега споделям са по памет.Та значи хората закупили специален струг с не знам какво си компютърно управление с който много прецизно изработват под калибрен куршум от бронз с челни разрези и малък отвор за повишаване на хидрошоковия ефект.Куршума е поставен както предположихте в концентратор но с външни направляващи ребра .Цевта е цилиндър завъртването на концентратора заедно с куршума става още в цевта.Барута беше ако не ме лъже паметта от няколко компонента.При удара в целта отпред се разпада и цялата енергия се отдава в животното.Статията за това беше озаглавена Куршум като щрапнел.Производителите гарантираха смайващи попадения но и цената беше такава.За мен проблема съм си го решил и то в тази посока но имах желанието да поразбъркам темата.Но както винаги българския синдром е как не може да стане .......а не как може.....Не искам никой да засегна беше ми приятно да си начешем мозъчната екзема .Поздрави.

#33 marlin

marlin
  • Ловец
  • 39 Мнения:

Публикувано 21 април 2011 - 18:56

При леенето на олово обикновено пушлявенето е от примеси и боклуци...
Отровни са оловните изпарения,но там температурата е доста над тая на топене...ако работите на открито,или на вентилация,не е толко страшно.

#34 kosa3612

kosa3612
  • Ловец
  • 66 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:ИЖ-54
  • Куче:Трицветно и барак
  • Град:Пловдив

Публикувано 21 април 2011 - 20:00

Колеги аз си купих рибарси топчета-30гр,17мм в диаметър.
Резултата ме задоволявя напълно.На около 100 крачки влизат във врата от камера на "МРАЗ",а относно пробивността-на 15-20 крачки пробива около 30см черен бор.
Няма по-безнадеждно поробени от тези ,които погрешно смятат, че са свободни!!!

#35 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:
  • Име:Бисер
  • Оръжие:Тек и други
  • Град:От на майната си!
  • ЛРД:.

Публикувано 21 април 2011 - 20:44

Колеги аз си купих рибарси топчета-30гр,17мм в диаметър.
Резултата ме задоволявя напълно.На около 100 крачки влизат във врата от камера на "МРАЗ",а относно пробивността-на 15-20 крачки пробива около 30см черен бор.

е,това ме изкефи наистина.чудно решение за тренировка,но пак зависи от цената на топчетата

Този пост е редактиран от nqkoiotnqkade: 21 април 2011 - 20:45

За добра свиня лоша помия няма!
http://pixizer.com/

#36 kosa3612

kosa3612
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 21 април 2011 - 22:15

е,това ме изкефи наистина.чудно решение за тренировка,но пак зависи от цената на топчетата

30ст :)

#37 kosa3612

kosa3612
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 21 април 2011 - 22:21

30ст :)

Има и едни други 15,5мм диаметър,26гр.Те минават и през двете цеви самоче нямат такава пробивност, но за сметка на това правата стрелба се увеличава.
ПП: те са за конкуренция на карабините :D :D :D

#38 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:

Публикувано 24 април 2011 - 19:23

това е от автоморгата,като диаметъра между два срещуположни канала е 17мм,тоест отговаря на диаметъра на канала на цевта на 16 кал.дайте идеи(който се е заигравал да се занимава с подобни неща) за направата на калъп за куршум.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  Б321113.jpg   248,83K   7 Брой сваляния

#39 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:

Публикувано 24 април 2011 - 20:47

Не може да стане поради заради голямата разлика в относителнито тегло на двата материала. Идва доста тежичък както си се досетил. Отделно в пришипаната част се няма да издържи претоварването и ще се деформира. По нагоре качих една снимка където се полвза специално изработен контейнер за подобен крушум. Е правен е за срелба през парадоксова цев но това е без значение пък и формата на крушума е почти същата като на рубейкина. За разлика от руснаците, че и от много други страни у нас почти никой не експерементира или с малки изключения но пък и не пишат хората по форумите. За това и направих темата. Та става още една матрица и пак ядове. Отделно е че се губи замисъла за работата на този крушум. Идеята е да не се деформира от малки препятсвия храси и тем подобни. Не забравяй какво е било първоначалното приложение на блондото. Да се трошат блоковете на автомобили с гладкоцевното по време на войната. Като после започва да се прилага в лова. Рубейкина е вариация с цел опростяване на изработката като в место оловните водещи пръстени се ползва пластмасов контейнер.

''но при самото отливане се отделят вредни емисии които аз много отдавна съм се отказал да поглъщам ''

Това е друга тема и не ми се коментира щото хайде мен ме остави но 30 години дишам оловни изпарения от поялника. Пък припоя съдържа 60 % олово и още много други още по опасни примеси като кадмий и бисмут и каквили не още дриги гадости. И вечно си заврял носа и не ползваш маски и някави предпазни средства. Аз не се оплаква все още но като гледам колеги дето са на двойно по голям стаж и нищо им нямам почвам да се чудя това с натравянето дали е истина. Не че отричам че не се натрупва но дали не се спекулира в повече.

попитах за блондото защото тврся лесен за изработване вариянт.просто кадърен стругар нема-тва е проблема.те като видят чертежа за диабло побеляват,та камо ли нещо по сложно.по напред качих една снимка от една авточаст с подходящ ребра и диаметър.просто трябва да уточня размери,отвора какав да е вътре,такива неща.ще чуя някое друго мнение,ще помисля.вече започвам да се изнервям от ситуацията и съм на косъм да се откажа и отложа във времето.аз не мога да си обясня как стругар,който има и струг и фреза ще се пули на един чертеж на матрица??????????донесъл съм му и снимки за да се ориентира и да ми вика де да знам.или нема наоколо майстори или аз не мога да попадна на такъв,но то тук района е такъв :D .

#40 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:

Публикувано 26 април 2011 - 14:59

шлицовата втулка се окзаза с неподходящ размер и днес направих това.точно 24 грама се отлива,как мислите,добре ли е за 16 кал.това тегло подкалибрен на лии или да утежня още предната част?ще подходя с уважение към всяко ваше мнение

Прикачени файлове

#41 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1652 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 28 април 2011 - 15:19

шлицовата втулка се окзаза с неподходящ размер и днес направих това.точно 24 грама се отлива,как мислите,добре ли е за 16 кал.това тегло подкалибрен на лии или да утежня още предната част?ще подходя с уважение към всяко ваше мнение

В литературата пише,че куршумът за 16к трябва да е 28г,а барутният заряд 1,8.Ако те интересува начинът за определяне на стойностите питай. :)
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

#42 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:

Публикувано 28 април 2011 - 19:23

В литературата пише,че куршумът за 16к трябва да е 28г,а барутният заряд 1,8.Ако те интересува начинът за определяне на стойностите питай. :)

благодаря,знам го това,но за начало ще пробвам с 24гр.,като "форсирам"заряда с подсип върху капсула под основния заряд(навремето съм го правил със заряд от патронче за флоберка,но сега метеро ме светна с друг трик :) )....,а ако не постигна пълно изгаряне чак тогава ще прибягна до утежняване на куршума.предвидил съм място за пилене на опашката на матрицата за тази цел.по важно е дали ще летят добре куршумите или ще се премятат,което би било провал.не ми се занимава със стабилизатори,а тия "лее" принципно ги хвалят,че летят добре,стига да съм уцелил правилната форма и размери,защото никой от притежателите на клещи лее за 16 кал.не си напраши труда да ми прати размери.скоро се очертава ходене на село и тестове и ще стане ясно дали труда ми е бил успешен или пълен провал :p

#43 kosa3612

kosa3612
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 28 април 2011 - 19:32

благодаря,знам го това,но за начало ще пробвам с 24гр.,като "форсирам"заряда с подсип върху капсула под основния заряд(навремето съм го правил със заряд от патронче за флоберка,но сега метеро ме светна с друг трик :) )....,а ако не постигна пълно изгаряне чак тогава ще прибягна до утежняване на куршума.предвидил съм място за пилене на опашката на матрицата за тази цел.по важно е дали ще летят добре куршумите или ще се премятат,което би било провал.не ми се занимава със стабилизатори,а тия "лее" принципно ги хвалят,че летят добре,стига да съм уцелил правилната форма и размери,защото никой от притежателите на клещи лее за 16 кал.не си напраши труда да ми прати размери.скоро се очертава ходене на село и тестове и ще стане ясно дали труда ми е бил успешен или пълен провал :p

Нямам търпение да разбера крайния резултат.Дано успееш ,стискам палци.

#44 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4071 Мнения:

Публикувано 28 април 2011 - 20:10

Нямам търпение да разбера крайния резултат.Дано успееш ,стискам палци.

мерси,ако успея ще публикувам снимки от тестовете :)

#45 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1652 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 28 април 2011 - 20:21

Aко ти се налага да утежниш куршума намали диаметъра на щифта на опашката.Моят съвет е не смесвай барутите и без подсип има достатъчна енергия.
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни