Към съдържанието

Снимка

Монтиране на Газова уредба на Дизелов двигател 2.3TDI

• Please log in to reply
64 отговора в тази тема

#16 peneff

peneff
  • Ловец
  • 306 Мнения:
  • Име:lkaureo;f
  • Оръжие:KNJBHVGCFDSA
  • Куче:няко;lkjhg
  • МПС:;'lkjhgfds

Публикувано 07 октомври 2011 - 21:35

Тази идея от доста време ме гложди.Това което пише колегата като намаляне на разхода е доста добре,моя джип харчи доста и мисля да го оборудвам с газово у-во.Ако може по подробно каде точно се вкарва газта преди да постъпи в цилиндрите.Поздрави.

#17 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:
  • Име:Данаил Димитров - Дидо
  • Оръжие:Иж 27-eм
  • Куче:Pegai ; Drathar
  • МПС:BMW е36 ; Opel Frontera 2,3 TDI
  • Град:Луковит - GSM 0898761957
  • ЛРД:Луковит, 2ра дружинка

Публикувано 08 октомври 2011 - 16:08

Газта влиза с въздуха.При мен е сложен щуцер след въздушния филтър.Мой приятел с Паджеро 2,8,пък е пуснал газта през винтил от джанта ,който е забол в маркуча след въздушния филтър.На един Ситроен пък маркуча с газта е мушнат в кутията на филтъра.Гърмеж при дизела няма,както е при бензина.Слагайте газ и карайте,върви повече-харчи по- малко.Не се чудете ,само губите време!!!

#18 lupo

lupo
  • Ловец
  • 58 Мнения:
  • Име:Alex
  • Оръжие:Берета-успоредка,Броунинг Бар.308,Ферлах-дрелинг,Иж-тек,S&W mp 15-223
  • Град:София

Публикувано 08 октомври 2011 - 20:25

Газта влиза с въздуха.При мен е сложен щуцер след въздушния филтър.Мой приятел с Паджеро 2,8,пък е пуснал газта през винтил от джанта ,който е забол в маркуча след въздушния филтър.На един Ситроен пък маркуча с газта е мушнат в кутията на филтъра.Гърмеж при дизела няма,както е при бензина.Слагайте газ и карайте,върви повече-харчи по- малко.Не се чудете ,само губите време!!!

Тук има нещо криво и несериозно.Излиза,че всеки си муши газта където си реши.Как мерят смес,как я контролират?Със сигурност системата не е сложна,но така описана мяза за нафтова печка

#19 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2011 - 20:49

Нищо немериш.Просто изпарителя си се регулира от майстора в сервиза,а газ се пуска минимално от врътката,колкото да разпали нафтата.При мен завихме до край и отвихме половин оборот.Ако се пусне повече газ,се чува едно тракане.Ако натиснем педала на газта без да сме пусналии АГУ на 1500 оборота и го задържим,в момента в който пуснем газовата уредба оборотите се вдигат на 1800.Няма нищо криво,само минимално количество газ.

#20 Siki

Siki
  • Ловец
  • 23 Мнения:
  • Име:Atanasov
  • Оръжие:Fabarm
  • Куче:kurchar

Публикувано 10 октомври 2011 - 11:58

Колега аз имам Паджеро 2.5 ТД, дълга база. Дали ще се хполучи и при мен същият резултат??!! Слагат ли ги във всички сервизи за газови уредби??!!

#21 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 10 октомври 2011 - 13:14

Колега аз имам Паджеро 2.5 ТД, дълга база. Дали ще се хполучи и при мен същият резултат??!! Слагат ли ги във всички сервизи за газови уредби??!!

При всички дизели дава резултат.Тук на едно Паджеро 2.8/ 2002г даде резултат.И при теб ще е така.Навсякъде би трябвало да ги слагат,по-просто е отколкото при бензина,може и сам да си го монтираш ако не те мързи,както мен.

#22 victorio

victorio
  • Ловец
  • 295 Мнения:
  • Име:Виктор Добрев
  • Оръжие:Browning Fusion
  • Куче:мечта
  • МПС:TLC-70

Публикувано 10 октомври 2011 - 15:33

Добре де,колеги,ами зимата на минус 10-15 какво се случва?? Тя нафтата тогава е трудна за палене, а като сложиш и газта какво ще се получи??? Или спираш притока на газ,палиш на нафта и после отвърташ кранчето на газта? Някой има ли опит да сподели?
Странна птица е костенурката.....не я ли ритнеш - не излита.....

#23 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 10 октомври 2011 - 18:29

Ще обясня и това.По принцип винаги пали на дизел.На тихи обороти пак си работи на дизел.Газта тръгва при 1100 оборота,пуска я датчик,които е монтиран на педала на газта или на кобилиците.На тихи нетрябва да работи с газ.По принцип при мен е направено и копче, с което изключвам или включвам газовото.Може да си работи на дизел,а когато реша натискам и пускам газта,после щраквам и пак на дизел.При вкл. датчика оак си изключва при тихи и работи само на дизел,при натискане на педала отваря газта.ДАНО МЕ РАЗБРАХТЕ.!!!

#24 Siki

Siki
  • Ловец
  • 23 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2011 - 11:33

Колега, а при по-високи обороти ще подавали повече газ или над 1100 оборота подава едно и също количество?! Защото от обясненията оставам с впечатление, че газта се регулира на едно положение и подава постоянно едно и също количество.....

#25 victorio

victorio
  • Ловец
  • 295 Мнения:
  • Име:Виктор Добрев
  • Оръжие:Browning Fusion
  • Куче:мечта
  • МПС:TLC-70

Публикувано 11 октомври 2011 - 11:56

Колега, а при по-високи обороти ще подавали повече газ или над 1100 оборота подава едно и също количество?! Защото от обясненията оставам с впечатление, че газта се регулира на едно положение и подава постоянно едно и също количество.....

Да прибавя и аз въпрос - изв,че в твоя пост - как разбираш,че ти е свършила газта???
Странна птица е костенурката.....не я ли ритнеш - не излита.....

#26 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:09

Мисля, че когато стрелката на сондата на бутилката влезне в червеното и стигне до нулата газта свършва.По принцип знам че е така.Другото,което се усеща е намаляването на мощността,когато караш с газ мощността е МНОГО голяма,и ако карам с пусната газ и изкл.от копчето все едно нещо ме дърпа назад.

#27 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:12

Влиза едно количество газ.На дизела му трябва много малко газ,колкото да разпали нафтата.Затова и разхода е 1-2л газ на 100км.

#28 Siki

Siki
  • Ловец
  • 23 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:15

Не разбрах при подаване повече обороти увеличава ли се притока на газ спрямо впръскването на дизела или постъпва едно и също количество??!!

#29 П. Бонев

П. Бонев

ЛОВДЖИЯ

• Форум съпорт
  • 4078 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:CZ 584, IJ 27Е, Tula, Sarasqueta Pioneer за сега
  • Куче:курцхаари, бигъл и мастии за сега
  • МПС:Toyota Hilux, VW Tauran, SEAT Alhambra за сега
  • Град:Търговище
  • ЛРД:Попово

Публикувано 11 октомври 2011 - 14:45

Не разбрах при подаване повече обороти увеличава ли се притока на газ спрямо впръскването на дизела или постъпва едно и също количество??!!

Колегата е отговорил

Влиза едно количество газ.На дизела му трябва много малко газ,колкото да разпали нафтата.Затова и разхода е 1-2л газ на 100км.

http://www.cherni-lom.com

facebook Петър Бонев

Заблудата винаги е масова, а идеята възниква в отделна личност!

Блез Паскал

#30 didsann

didsann
  • Ловец
  • 137 Мнения:

Публикувано 11 октомври 2011 - 20:25

При повече обороти НЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ПРИТОКА НА ГАЗ! Постъпва едно количество газ!Дори има датчик,който след 4000 оборота спира подаването на газ,т.е. изключва газовата уредба-но аз такъв не съм сложил,защото немисля да товаря чак толкова мотора!

2 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 2 туристи, 0 анонимни