Към съдържанието

Снимка

Ловна карабина-zastava

• Please log in to reply
216 отговора в тази тема

#1 sims

sims
  • Ловец
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 март 2006 - 20:10

Какво мислите за тези карабини-добри ли са за прасета-предимства,недостатаци?
Като цена са много добри -около 550лв,но...
Благодаря за мненията! :lol:

#2 Дон Кикот

Дон Кикот
  • Ловец
  • 331 Мнения:
  • Име:Стефан
  • Оръжие:Stoeger 2000,ИЖ 43КН,Меrkel 147Е,ТОЗ 57К,Roessler Тitan 6,Мarlin 7000,Henry Big Boy, Zbrojovka ZP 149, Sauer Beretta S56, Drilling Krieghoff Triumpf, Benelli Argo, Krieghoff K32
  • Куче:Джак Ръсел териер, епаньол бретон, лабрадор
  • МПС:Чифт Нисанчета
  • Град:Стара Загора

Публикувано 09 март 2006 - 20:50

Какво мислите за тези карабини-добри ли са за прасета-предимства,недостатаци?
Като цена са много добри -около 550лв,но...
Благодаря за мненията! :D

Къде се продават?

Иначе съм виждал такава - точно копие ма Маузер 98, а това значи (поне за мен) безотказност и надеждност... Добра изработка, а за тия пари е супер-покупка. За точност не мога да кажа, но собственикът й разказваше чудеса. (Но все пак той е ловец, сиреч подозирам го в известно хиперболизиране... :lol: )

А предимствата и недостатъците за прасета са както при всяка друга карабина с болтов затвор.

#3 sims

sims
  • Ловец
  • 7 Мнения:

Публикувано 10 март 2006 - 00:05

Мои приятел си е купил такава-орехов приклад-5 или 6 патрона (калибара не разбрах)и е много доволен.Говорих само по телефона с него и тьи като мислех да си купувам ловен калашник от завода в Казанльк(почти сьщата цена),направо се разколебах,та рекох да попитам. :lol:

#4 indi ®

indi ®
  • Ловец
  • 451 Мнения:

Публикувано 10 март 2006 - 00:15

Мои приятел си е купил такава-орехов приклад-5 или 6 патрона (калибара не разбрах)и е много доволен.Говорих само по телефона с него и тьи като мислех да си купувам ловен калашник от завода в Казанльк(почти сьщата цена),направо се разколебах,та рекох да попитам. :lol:

Ако нямаш за цел да се правиш на "бат Рамбо" в гората, изобщо не си и помисляй да си хвърляш парите за т.н. от теб "ловен калашник" :D . За туй "дърво" някой дето се е прекарал може и да каже добра дума, но да знаеш: дървото си е дърво!

Публикувано изображение

#5 ixr

ixr
  • Ловец
  • 84 Мнения:
  • Име:ilia

Публикувано 10 март 2006 - 17:40

Ако нямаш за цел да се правиш на "бат Рамбо" в гората, изобщо не си и помисляй да си хвърляш парите за т.н. от теб "ловен калашник" :lol: . За туй "дърво" някой дето се е прекарал може и да каже добра дума, но да знаеш: дървото си е дърво!

Карабината я има в магазина на Кинтекс в София. 550 лв.калибър 8x57 е останал само.
http://www.zastava-a...ish/civilni.htm модела е М70

#6 sims

sims
  • Ловец
  • 7 Мнения:

Публикувано 11 март 2006 - 18:23

Заслужава ли си парите тази застава с 8x57 или за тези пари може да се вземе нещо по-добро?
:lol:

#7 BAR

BAR
  • Ловец
  • 190 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:никога достатъчно
  • Град:ЕССР

Публикувано 11 март 2006 - 18:32

Да за тези пари по-добра нова не може да се намери според мен.

#8 haqsko

haqsko

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1175 Мнения:

Публикувано 12 март 2006 - 13:44

пък и в какъв калибър само!!!!
...свинепрасоглиганоубиец!!!!

#9 gligan81

gligan81
  • Ловец
  • 126 Мнения:

Публикувано 12 март 2006 - 15:12

За тези пари повече не може да искаш.А като цяло пушката е добра.Успех

#10 sims

sims
  • Ловец
  • 7 Мнения:

Публикувано 13 март 2006 - 16:46

Още ведньж-благодаря за информацията.Според един специалист единствено калибара 8x57 може да ми е проблем.
Така и не разбрах какво имаше предвид-скьпи патрони,дефицитни или просто друг недостатьк.
Пушката ще я използвам за прасета и чакали и при тази цена единствено скьпи патрони или тяхната липса може да ме притесни.
Поздрави!

#11 ixr

ixr
  • Ловец
  • 84 Мнения:
  • Име:ilia

Публикувано 13 март 2006 - 22:48

Още ведньж-благодаря за информацията.Според един специалист единствено калибара 8x57 може да ми е проблем.
Така и не разбрах какво имаше предвид-скьпи патрони,дефицитни или просто друг недостатьк.
Пушката ще я използвам за прасета и чакали и при тази цена единствено скьпи патрони или тяхната липса може да ме притесни.
Поздрави!

Днес я видях и в 308 win. цена 650 лв.Магазина е на Цар Борис III на200м. по локалното от страната на пазара на Красно село, посока към Витоща в блок .

#12 BAR

BAR
  • Ловец
  • 190 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:никога достатъчно
  • Град:ЕССР

Публикувано 13 март 2006 - 23:03

Поздрави!

8x57 е супер за прасета.
Ще си леко ограничен заради тректориятаму.
Но не вярвам да ти се налага да стреляш често над 200м.
Иначе патрони има и не са проблем: RWS, Prvi partizan и S&B

#13 Krasimir Nikolov

Krasimir Nikolov
  • Ловец
  • 54 Мнения:
  • Име:Krasimir Nikolov
  • Оръжие:иж-27 и карабина МАЗАЛАТ
  • Куче:нямам

Публикувано 30 март 2006 - 08:54

Ne znam po4ti ni6to za tozi vid karabini::D Az v momenta si tursq lovna karabina naso4ihame kum MAZALATA kato edna ot nai eftinite i ka4estveni karabini. Kum kraq na Mai mesec 6te si vzimam razre6itelnoto i do togava trqbva da sum si nameril ne6to:) Ako nqkoi predlaga ne6to moje da mi pi6e na e-maila KrasiNikolov85@yahoo.com[size=3]

Не знам почти нищо за този вид карабини::D Аз в момента си търся ловна карабина насочихаме към МАЗАЛАТА като една от най ефтините и качествени карабини. Към края на Май месец ще си взимам разрешителното и до тогава трябва да съм си намерил нещо:D Ако някои предлага нещо може да ми пише на е-мейла KrasiNikolov85@yahoo.com[size=3]

моля използвай кирилица

Този пост е редактиран от radoadvokat: 30 март 2006 - 14:12

#14 DDD

DDD
  • Ловец
  • 480 Мнения:
  • Оръжие:12 кал; .22LR; 30-06; 7,62х39;

Публикувано 03 април 2006 - 22:03

Някой може ли да каже има ли проблем със закрепването на оптика на Застава?
Съвършеното е враг на доброто!

Posted Image

#15 Krasimir Nikolov

Krasimir Nikolov
  • Ловец
  • 54 Мнения:
  • Име:Krasimir Nikolov
  • Оръжие:иж-27 и карабина МАЗАЛАТ
  • Куче:нямам

Публикувано 07 април 2006 - 09:53

Колега не мога да ти помогна:) Можеш ли да ми кажеш нещи повеше з тази карабина Застава? По добра ли е от Мазалата? И цената и каква е?

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни