Към съдържанието

Снимка

Захранване на новородено кученце!

• Please log in to reply
4 отговора в тази тема

#1 kerk

kerk
  • Ловец
  • 315 Мнения:

Публикувано 09 февруари 2007 - 19:12

Прочетох доста глупости по темата и реших да споделя своят опит!

Преди три години дратхаарката ми роди 10 малки. На втория ден след раждането прегриза кабела на радиатора, който бях включил(24.12.2003.) в родилното помещението и загина от токов удар.
От десетте малки успях да отгледам с огромни усилия едва шест, защото нямаше кой да ми каже рецептата за захранване. И тия нямаше да са живи ако не преминах към правилно хранене. В началото използвах домашно краве мляко от което след няколко хранения се просраха, веднага го смених с адаптирано за хора, но проблема се разрастна и тогава един възрастен вет.лекар, отвори една стара книга и ми каза да направя следната храна: Половин литър краве пр.мляко, половин литър вода, четири жълтъка, една супена лъжица олио, една супена лъжица захар и всичко това добре разбито, прецедено и темперирано в биберона а от там в................. След захранването по този начин дрискавицата спря и кутретата започнаха да растат и останалите шест живи оцеляха.

След две седмици разбрах от един познат, че "Royal Canin" произвеждат адаптирано мляко за новородени кучета. Заедно с пакета фирмата дава съд за разбъркване на млякото и биберон с четири вида накрайници съответно за различните породи кучета. Цената на пакета от 1 кг. беше 20 лева. Ефектът беше прекрасен за една седмица им се появиха вади по гърбовете... :rofl: При финансови проблеми и много кучета в кучилото съвета ми е да се започне с един пакет от адаптираното и след това да се продължи с гореописаната рецепта или ... третия начин.

Кученцата огладняват и започват да скимтят през период около три часа и не са като човешките деца да ги залъгваш с малко сладка вода и да ги приучиш да се хранят само денем, а си искат своето!

Относно количеството - всяко яде колкото може да поеме, когато се нахрани само се пуска от биберона!

Отглеждането е добре да става в голям и дълбок кашон чието дъно е покрито с наилон и пълно със дървени стърготини. Количеството на стърготините и периода на смяна са пропорционални на възрастта на кутретата! Малките трябва да са винаги на сух постел и понеже майка им я нама да ги обслужва - честата смяна е наше задължение!

Над кашона може да се надвеси ИЧ лампа, но да се внимава защото са много чувствителни към претопляне!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Температурата през първата седмица при моите кутрета беше около 30 градуса след края на втората седмица 25 гр. и след месец около 20 градуса. След 70 ден кучето което остана при мен (Asta vom Belovodski) живееше навън.

Не се наблюдават никакви изменения при развитието на кучетата отгледани изкуствено. Аста е изключително здраво куче с огромна издръжливост и желание за работа. Инстинктите и за заплождане и отглеждане на малки са напълно запазени.

Успех на всички които се заемат с това влудяващо занимание!!! :rofl:

Третия начин е да се намери приемна майка и всички гореописани мъки отпадат! Примерно някоя безстопанствена кучка се обезпаразитява и влиза в помощ с единственото нещо, което може да прави. За да приеме вашите малки е нужно да се вземе част от постела на нейното леговище (ако е възможно) и кученцата да се натъркат първо в него и после със секрет от аналните жлези на новата майка(което е доста неприятно но ..... сигурно). Ако някой се чуди какво да прави с малките на помиярката да ми се обади на лични, аз ще ги доотгледам с адаптиран "Роял канин" B)
Ловът без куче е като секс с презерватив!

#2 eka

eka
  • Ловец
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 октомври 2008 - 11:13

Здравейте, виждам, че темата е доста стара, но търся из нета начини за отбиване на малки кучета. Моята кучка има 7 малки, които вече са на 25 дни. Вече започват да им растат зъби и тя все по-рядко ги кърми, а има много кърма. Рецептата, която е дадена много ми хареса и мисля, че е много лесна за изпълнение. Мога ли направо да започна веднъж на ден да им давам от тази смес и тя да ги кърми същевременно или първо трябва да почна да им давам адаптирано мляко и след известо време да почна да им давам от сместа. Искаше ми се всичко да стане по естествен начин, тъй като ме притеснява това, че тя има много кърма и може да направи мастит, ако изведнъж малките спрат да сучат. Ще съм много благодарна, ако някои знае как стоят нещата да ми отговори! Мерси!

#3 paco21

paco21
  • Ловец
  • 232 Мнения:
  • Име:Пламен
  • Оръжие:пушки
  • Куче:курцхари, бълг. гончта
  • Град:Димитровград
  • ЛРД:Симеоновград

Публикувано 17 октомври 2008 - 10:38

Здравейте, виждам, че темата е доста стара, но търся из нета начини за отбиване на малки кучета. Моята кучка има 7 малки, които вече са на 25 дни. Вече започват да им растат зъби и тя все по-рядко ги кърми, а има много кърма. Рецептата, която е дадена много ми хареса и мисля, че е много лесна за изпълнение. Мога ли направо да започна веднъж на ден да им давам от тази смес и тя да ги кърми същевременно или първо трябва да почна да им давам адаптирано мляко и след известо време да почна да им давам от сместа. Искаше ми се всичко да стане по естествен начин, тъй като ме притеснява това, че тя има много кърма и може да направи мастит, ако изведнъж малките спрат да сучат. Ще съм много благодарна, ако някои знае как стоят нещата да ми отговори! Мерси!

На тази възраст е нормално да почнеш да подхранваш малките кученца, има специални храни за този период от извесните марки, другия начине ти да им бъркаш буламачи. Със сигурност млекота от майката вече не им стига и трябва допълнителна храна, а опасност от мастит няма ,майката си им дава да кърмят переодично .

#4 eka

eka
  • Ловец
  • 2 Мнения:

Публикувано 21 октомври 2008 - 12:42

На тази възраст е нормално да почнеш да подхранваш малките кученца, има специални храни за този период от извесните марки, другия начине ти да им бъркаш буламачи. Със сигурност млекота от майката вече не им стига и трябва допълнителна храна, а опасност от мастит няма ,майката си им дава да кърмят переодично .

Благодаря за отговора! Порових се малко повече из нета и прочетох доста неща и започнах да ги захранвам със спецална храна за малки кучета, която я правя на каша за сега и доста я харесват. От тези дни ще започна да им я оставям и по-твърда. Малко съм стресната, защото ми е за първи път да гледам малки кучета и гледам да се подсигуря! Мерси отново!

#5 jagdterrier

jagdterrier
  • Ловец
  • 661 Мнения:
  • Име:Aleksandrov
  • Оръжие:zbriofka
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 22 октомври 2008 - 21:59

А накрая помиярката (дойката) ми я донесете ! Кръстосвам я с ягдтериер и я подарявам на Томпо ,той гледа доста такива !!! :good: :p :p

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни