Към съдържанието

Снимка

Заглушител. Направа, начин на използване и видове боеприпаси за него.

• Заключена тема Тази тема е заключена
39 отговора в тази тема

#1 Цар на Българите

Цар на Българите
  • Ловец
  • 997 Мнения:
  • Име:Тъпо копеле

Публикувано 08 март 2012 - 09:57

Очаквам шамани, снипита, снайпери джовани лоренцо и други спецове който са имали правили занят как стават да посипят малко знания на нас невежите. Лично аз съм чувал, че само 22 лр 308 и 7.62*39 могат да се използват със заглушител и то специални по-тежки патрони с по малко барут за да може заглушителя да убере звука иначе няма смисъл от заглушител. До сега съм имал само на 22 лр на чз 452 но то беше когато бях на 18 години значи преди... абе миналия век. Стрелял съм с SSG 69 .308 има удобна резба за такава украса даже се бях замислил дали да не си взема такава пушка. Ta.. чакам всеки който има опит да го сподели.

#2 valchan

valchan

Хищничар

• Ловец
  • 823 Мнения:
  • Име:Димитър
  • Оръжие:незаконна тъпкачка
  • Куче:загина
  • МПС:hyndai galloper 2
  • Град:Troyan
  • ЛРД:Novo Selo Aprilci

Публикувано 08 март 2012 - 10:03

Абе аз не, че разбирам много от тая работа ама.........мисля, че в момента си в разрез със законите БГ!!!

#3 Цар на Българите

Цар на Българите
  • Ловец
  • 997 Мнения:

Публикувано 08 март 2012 - 10:05

Абе аз не, че разбирам много от тая работа ама.........мисля, че в момента си в разрез със законите БГ!!!

Говоренето и писането не е забранено. Само употребата му.

#4 JPB

JPB

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1582 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Маркова Клавиатура!!!
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • Град:,
  • ЛРД:,

Публикувано 08 март 2012 - 10:14

В англия си ползват "заглушители" без да ползват скопени патрони....там по скоро си ги наричат саунд модератори. Мисля ,че и в други страни в европа са позволени. А ,за да е наистина тихо патроните трябва да са с дулна скорост по-малка от скороста на звука.(събсоник ,дозвукови и тн.) :) За правене сигурно има кой да направи...Ама мислиш ли ,че ще се похвали във форума? :)
  • пламенчо и Цар на Българите харесват това мнение
Speak softly and carry a big stick!!!

#5 Цар на Българите

Цар на Българите
  • Ловец
  • 997 Мнения:

Публикувано 08 март 2012 - 10:20

В англия си ползват "заглушители" без да ползват скопени патрони....там по скоро си ги наричат саунд модератори. Мисля ,че и в други страни в европа са позволени. А ,за да е наистина тихо патроните трябва да са с дулна скорост по-малка от скороста на звука.(събсоник ,дозвукови и тн.) :) За правене сигурно има кой да направи...Ама мислиш ли ,че ще се похвали във форума? :)

Теб изтървах да те спомена. Ти сега можеш да разгажеш и да кажеш, че уж си го виждал как става

#6 Diters

Diters
  • Ловец
  • 520 Мнения:
  • Оръжие:Иж, Benelli, Browning, S&W, Toz, Gamo
  • Куче:Чара
  • МПС:quattro & AWD

Публикувано 08 март 2012 - 10:22

Само ни мъ бийте :)

Този пост е редактиран от Diters: 08 март 2012 - 10:24

#7 JPB

JPB

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1582 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Маркова Клавиатура!!!
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • Град:,
  • ЛРД:,

Публикувано 08 март 2012 - 10:24

Теб изтървах да те спомена. Ти сега можеш да разгажеш и да кажеш, че уж си го виждал как става

Аа нищо не съм виждал ,нищо не съм чувал.. :) Къде чел ,къде недочел...
Speak softly and carry a big stick!!!

#8 chocho

chocho

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1654 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ
  • Куче:няма

Публикувано 08 март 2012 - 11:30

Очаквам шамани, снипита, снайпери джовани лоренцо и други спецове който са имали правили занят как стават да посипят малко знания на нас невежите. Лично аз съм чувал, че само 22 лр 308 и 7.62*39 могат да се използват със заглушител и то специални по-тежки патрони с по малко барут за да може заглушителя да убере звука иначе няма смисъл от заглушител. До сега съм имал само на 22 лр на чз 452 но то беше когато бях на 18 години значи преди... абе миналия век. Стрелял съм с SSG 69 .308 има удобна резба за такава украса даже се бях замислил дали да не си взема такава пушка. Ta.. чакам всеки който има опит да го сподели.

В началото на,, демокрацията" т.е. малко след 1990 год излезе една книжка ,,Заглушителите" там имаше написано малко теория и няколко схеми за направа.Имаше отбелязано,че за да е ефективен заглушителя скоростта на куршума трябва да е ,,до звукова (330м/сек)".Потърси книжката и ще си отговориш на въпросите.Но както отбелязаха колегите докато четеш нищо,почнеш ли да го правиш влизаш в разрез със закона.Умната. :D
ЗА ВСЯКО ИДИОТСКО ПРОВИНЕНИЕ,ИМА ФИЛОСОФСКО ОПРАВДАНИЕ

#9 Цар на Българите

Цар на Българите
  • Ловец
  • 997 Мнения:

Публикувано 08 март 2012 - 11:39

В началото на,, демокрацията" т.е. малко след 1990 год излезе една книжка ,,Заглушителите" там имаше написано малко теория и няколко схеми за направа.Имаше отбелязано,че за да е ефективен заглушителя скоростта на куршума трябва да е ,,до звукова (330м/сек)".Потърси книжката и ще си отговориш на въпросите.Но както отбелязаха колегите докато четеш нищо,почнеш ли да го правиш влизаш в разрез със закона.Умната. :D

Няма да тръгна да си правя не ми идва от вътре. По скоро искам да получа информация а не да си мисля. че всичко което хвърчи се яде. Книгата не можах да я намеря в ретро книжарнците който познавам, ако ти можеш да помогнеш аз ще я сканирам и кача във форума.

#10 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1822 Мнения:
  • Име:mihalev
  • Оръжие:Remington700cal.223,ескорт-маг. и иж-18м
  • Куче:melez-zlo
  • МПС:Киа-Рио-de Pomorio
  • Град:поморие
  • ЛРД:глиган с.паницово

Публикувано 08 март 2012 - 11:47

Чувал съм за елементарна работа,бутилка от мин.вода 0,5л.,но не съм виждал.Вършила перфектна работа,нооооо...

ГНЕВЪТ РАЖДА ОМРАЗА,СЪГЛАСИЕТО СЕ ХРАНИ С ЛЮБОВ...

#11 Diters

Diters
  • Ловец
  • 520 Мнения:
  • Оръжие:Иж, Benelli, Browning, S&W, Toz, Gamo
  • Куче:Чара
  • МПС:quattro & AWD

Публикувано 08 март 2012 - 11:50

В нета има достатъчно информация (снимки и чертежи дори) за това, какво представляват заглушителите за 22 кал.
Не съм срещал за другите по-големи калибри, но предполагам, че принципа на действие и конструкцията ще са същите ...

"Чичко Гугъл" изкарва достатъчно интересни неща, ако се потърси с правилната думичка ... :)

Този пост е редактиран от Diters: 08 март 2012 - 11:53

#12 suzi1973

suzi1973
  • Ловец
  • 318 Мнения:
  • Име:Сунай
  • Оръжие:çifsan-12/70-Мазалат7,62x54R-KK-150 22LR Anschutz 54 Match SLR-95HMB
  • Куче:дратхар, кокер шпаниол,Епаньол бретон
  • МПС:УАЗ,Ауди
  • Град:ПОПОВО-Крепча
  • ЛРД:Крепча

Публикувано 08 март 2012 - 11:51

Няма да тръгна да си правя не ми идва от вътре. По скоро искам да получа информация а не да си мисля. че всичко което хвърчи се яде. Книгата не можах да я намеря в ретро книжарнците който познавам, ако ти можеш да помогнеш аз ще я сканирам и кача във форума.

Ще се радвам ако я сканираш и качиш и също на други мнения на колеги.Темата е интересна.
Умните си решават проблемите.
Мъдрите не ги допускат.
Ненаказването води до Безаконие.Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.

#13 lobo

lobo

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1332 Мнения:

Публикувано 08 март 2012 - 11:56

Бързо излизащи горещи газове от цевта и вторичен гръм от преминаването през звуковата бариера на куршума.За второто трябва патрон с дозвукова скорост а за първото трябва да се охладят и забавят газовете.Ожлаждането става посредством метални стружки а забавянето чрез преминаване на газовете през много камери по различни пътища.Повече камери , повече обем и повече охлаждащ метал = по слаб звук , това е.

#14 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4132 Мнения:
  • Име:Бисер
  • Оръжие:Тек и други
  • Град:От на майната си!
  • ЛРД:.

Публикувано 08 март 2012 - 12:11

За да има ефект началната скорост на куршума не бива да превишава скоростта на звука.Ако ще правиш на флоберка има едни дозвукови руски патрончета с тъмна гилза и на кутията пише 320м/сек.Висококвалифициран стругар с добра машина лесно може ти спретне заглушител,като устройството е метален цилиндър в който се нареждат плътно и редуват втулка и шаиба,пак втулка и пак шайба.Диаметъра на втулките е максимално голям,а отворите в шайбита малко по големи от на самия куршум.Колкото повече камери се образуват,толкова по добре.Наложително е да няма никъкво биене на машината по време на направа на заглушителя за да получиш идеално съосие по оскалната линия на цевта и отворите на шайбите.Средностатистически стругар от типа"разбирач на всичко" със стар струг не би могъл да ти помогне защото там проблема несъосие ще се получи на 100%.Заглушителя е тежък,дълъг и неудобен.Групата при стрелба със заглушител много се влошава.Патроните трябва да се избират с ниска скорост,а за гладкоцевна пушка устройството ще е толкова голямо,че няма как нито да го мъкнеш,нито ще може да се прицелиш.Съществува риск при недобро съосие да си повредиш и пушката.
Като цяло ти остава риска да те окошарят и ако питаш мен не си струва.Естествено ще спомена и че никой не ангажирам с мнението си.Приеми го като приятелски съвет.Поздрави!
За добра свиня лоша помия няма!
http://pixizer.com/

#15 Цар на Българите

Цар на Българите
  • Ловец
  • 997 Мнения:

Публикувано 08 март 2012 - 12:20

за 22 ясно за 308 повече ми е питането и някой виждал ли е такива патрони.

2 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 2 туристи, 0 анонимни