Към съдържанието

Снимка

Циганска Лада

• Please log in to reply
45 отговора в тази тема

#16 Alien

Alien
  • Ловец
  • 794 Мнения:

Публикувано 13 април 2012 - 01:55

Тези допълнения, ако собственика знае за какво са и може да ги ползва, не са никаква цигания. Резултатите от състезания по куп дисципини го доказват.
Ако автора го дразнят, просто да не ги слага. :) Ако пък иска да пита за ползата на някое от тях, може да пусне по-конкретна тема.
Що се отнася до кича - за какво са приклади от скъпо и специално обработено дърво, с подбрана шарка, поръчкови дърворезби цевни кутии с индивидуални надписи и посвещения, инкрустации с ценни метали и камъни... на техническо средство, предназначено за разрушаване и убиване?

Този пост е редактиран от Alien: 13 април 2012 - 01:56

• BOARHUNTER, jovani62, JDredd и 2 други харесват това мнение

#17 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Име:Бисер
  • Оръжие:Тек и други
  • Град:От на майната си!
  • ЛРД:.

Публикувано 13 април 2012 - 13:10

Тези допълнения, ако собственика знае за какво са и може да ги ползва, не са никаква цигания. Резултатите от състезания по куп дисципини го доказват.
Ако автора го дразнят, просто да не ги слага. :) Ако пък иска да пита за ползата на някое от тях, може да пусне по-конкретна тема.
Що се отнася до кича - за какво са приклади от скъпо и специално обработено дърво, с подбрана шарка, поръчкови дърворезби цевни кутии с индивидуални надписи и посвещения, инкрустации с ценни метали и камъни... на техническо средство, предназначено за разрушаване и убиване?

Що бе колега?Във форума има толкова много теми та да го пълня с други.
Виж каква цветуща и обобщена съм написал.
Е,малко съм се поувлякъл,но това не означава че имам за цел да обиждам или дразня някой(казвам го в случай ,че някой се е почувствал засегнат).Всеки прави със своята си пушка,каквото си иска щото си е негова и дали ще има кич по нея или не си е негова работа.Убаво беше,който е правил тунинг да се похвали или оплаче има ли файда от тунинга или няма,както и да сподели какво точно е правил.С ръка на сърцето признавам,че в тези форуми съм понаучил това онова и съм доволен от пребиваването си тук.Нали затова пишеме по форумите-да обменим опит и мнения.Аз по горе съм писал,че при опитите ми за тунинг винаги съм удрял на камък и същия не ми е вършил кой знае каква работа.
Мен сега друг дерт ме налегна.Бях обещал зелено плюсче на всеки пост в темата ми.Просто искам да уважа труда на всеки,който си е направил усилието да драсне 2 реда тук.Уви-нещо се закучи работата и ми излиза,че ми е изчерпан лимита за деня и сега излиза,че съм несериозен :sad: .Та ще чакам още мнения,пък като ми пуснат опцията ще си свърша обещаното-мое право,с което не нарушавам правилата на форума.
Сигурно някой сега ще се заяде,че издребнявам.Не......думата си е дума и трябва да се спазва обещаното!
Поздрави!
  • mcm66 харесва това мнение.
За добра свиня лоша помия няма!
http://pixizer.com/

#18 zkk

zkk

повече хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1746 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:30-06, 7x57R, 7,62x39, 308W, .223 Rem, 12/76 през годините и сега
  • Куче:вече нямам
  • МПС:редукторен УАЗ
  • Град:София
  • ЛРД:Априлци - Острец

Публикувано 13 април 2012 - 13:31

Нещо .. примера и аналогията не ми се вързва ... !
Функциите на колата и оръжието са твърде далече, едно от друго, та да се правят съответно и изводи за стереотипа на притежателите им.
Лично аз съм привърженик на максимално изчистения, функционален, даже спартански вид на оръжието, и ако оставим една категория ловци, чийто пушки стоят на стените, то другите в процеса на лова, бързо се отказват от разни приставки, които обективно виждат, че им пречат.
Но пък една гравировка на приклада и металните части, позлатяваве на спусъка, или наследствено такова оръжие, не е основание да считаме пушката със собственика за "циганска лада" .... !!!

ПП. По скоро бих дал такова определение, на някой, който ми каже, че не е чистил пушката с години, достатъчно било едно бренеке през духалката !

Този пост е редактиран от zkk: 13 април 2012 - 13:35

• nqkoiotnqkade харесва това мнение.
Вън Търговците от Храма .... !!!

#19 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Име:Бисер
  • Оръжие:Тек и други
  • Град:От на майната си!
  • ЛРД:.

Публикувано 13 април 2012 - 14:29

Нещо .. примера и аналогията не ми се вързва ... !
Функциите на колата и оръжието са твърде далече, едно от друго, та да се правят съответно и изводи за стереотипа на притежателите им.
Лично аз съм привърженик на максимално изчистения, функционален, даже спартански вид на оръжието, и ако оставим една категория ловци, чийто пушки стоят на стените, то другите в процеса на лова, бързо се отказват от разни приставки, които обективно виждат, че им пречат.
Но пък една гравировка на приклада и металните части, позлатяваве на спусъка, или наследствено такова оръжие, не е основание да считаме пушката със собственика за "циганска лада" .... !!!

ПП. По скоро бих дал такова определение, на някой, който ми каже, че не е чистил пушката с години, достатъчно било едно бренеке през духалката !

Е,никой не говори за гравюрите.Друго се има в предвид.
Факт е,че повечето кич по -пушката по скоро пречи,отколкото помага и хубаво си писал,че човек осъзнава това само тогава,когато често ползва пушката.
Нека отсеем кое пречи и кое помага.
Противно на теб мисля,че въпреки съвсем различното предназначение на автомобила и пушката те имат доста сходни неща.Като малък пример ще спомена най често срещаната грешка при релоуд-лошото форсиране с много меки и дълги амортизатори на тапата или концентратора,тясни капачки... лошата обтурация.От опита ми съм стигнал до извода,че ако не се осигури достатъчно малък и постоянен обем на барута то той изгаря лошо.Веднага мога да го сравня с голяма горивна камера и кофти центровка на всеки автомобилен двигател.Има ли добра компресия и здрави ли са сегментите автомобила работи добре,но ако увеличим горивната камера и махнем сегментите от буталото работата ще се закучи и автомобила няма да върви,че и бензина няма да изгаря напълно.
Просто малък пример,с който не целя спам или отклоняване от темата.
За добра свиня лоша помия няма!
http://pixizer.com/

#20 ramires

ramires
  • Ловец
  • 344 Мнения:

Публикувано 13 април 2012 - 17:58

ей ги и моите стотинки в темата...цигански Лади скоро не съм виждал ...май вече се преориентираха на други коли ...по ме притеснява нещо друго....май не е далече времето когато ще вземем да виждаме цигански пушки.... :hi: ...а иначе всеки да си кичи с каквото си иска ...щом така му е удобно ....човеците сме често доста ирационални...водим се от целесъобразност в разумните си периоди... а от суета вършим откровени глупости...виждал съм пушка направена кат тая на Гойко Митич от "Винету"...ама ползващият я не стреляше като "Поразяващата ръка" въпреки че му отиваше подобен прякор заради способността му да завира на "едно тъмно и срамно място"....всякакъв вид техника...
....овцата кожата си мени ...но ...краят и винаги е един и същ...

#21 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 13 април 2012 - 21:32

Всеки си има виждане за убост и не всеки има пари да си я купи фабрично. От там иде и кича за някой и "класика" за други. Аз не ползвам неговата и той не ползва мойта пушка и да прави що ще. Колкото до "кичериите" ,всеки в зависимост от лова и местността в където ги практикува рано или късно намира верния тон. Далеч съм от мисълта ,че не съм се смял на изпълнения подплатени с пари и малък опит ,но ко да праиш? всеки знае себе си. Когато кичнах първия бързомер на гладката то не беха смехове то не беха бъзици. После обаче много бързо нещата уидоха на 360 и почнаха да питат ,да купуват да чешат глави. не, че и сега нема вечния % контра на всичко. Туй кат при снаредяването, де шапка ти свалям, че имаш мерак да се занимаваш ма а иди обясни на чичо, че кат не пука "якоо" снаряда върши и по-добра работа. Та тъй, туй света и нема го променим.
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#22 shot1

shot1

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4204 Мнения:
  • Име:Panev
  • Оръжие:няколко

Публикувано 13 април 2012 - 22:48

Всеки си има виждане за убост и не всеки има пари да си я купи фабрично. От там иде и кича за някой и "класика" за други. Аз не ползвам неговата и той не ползва мойта пушка и да прави що ще. Колкото до "кичериите" ,всеки в зависимост от лова и местността в където ги практикува рано или късно намира верния тон. Далеч съм от мисълта ,че не съм се смял на изпълнения подплатени с пари и малък опит ,но ко да праиш? всеки знае себе си. Когато кичнах първия бързомер на гладката то не беха смехове то не беха бъзици. После обаче много бързо нещата уидоха на 360 и почнаха да питат ,да купуват да чешат глави. не, че и сега нема вечния % контра на всичко. Туй кат при снаредяването, де шапка ти свалям, че имаш мерак да се занимаваш ма а иди обясни на чичо, че кат не пука "якоо" снаряда върши и по-добра работа. Та тъй, туй света и нема го променим.

Оффф туй е една друга дълга тема , дето я дъвча с колеги от години.
"4 и 6, са цифри ,а не букви!!!"
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Публикувано изображение

#23 jovani62

jovani62

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2174 Мнения:
  • Име:jovani62

Публикувано 14 април 2012 - 22:03

От една такава "циганка" не бих се отказал... :D
Прикачен файл  м-1.jpg   100,69K   46 Брой сваляния

Бързам обаче да поясня че не съм "милитарист".....например не харесвам за ловно оръжие неща от сорта на калашници и М-16ки

Този пост е редактиран от jovani62: 15 април 2012 - 01:03

#24 pe6otaxi

pe6otaxi
  • Ловец
  • 181 Мнения:
  • Име:Петър Костов
  • Оръжие:Тула 16kl. Eskort
  • Куче:Мисислава
  • МПС:ДАЧИЯ САНДЕРО
  • Град:Ловеч
  • ЛРД:Катунец

Публикувано 15 април 2012 - 14:12

При нас идват едни Плевенчани с такива "тунинговани" пушки, да се чудиш на какво приличат, всякаква цветова гама и налепели фенерите с нещо като гипс.
Иначе и аз съм за исчистените форми и за практичните прибори.

#25 4e4i

4e4i
  • Ловец
  • 685 Мнения:
  • Име:Stefan Georgiev Georgiev
  • Оръжие:ij-26, hughlu501G,ij27,туловка16к
  • Куче:дратхаар 2бр, ягдтериер,лабрадор ретривър
  • МПС:рено лагуна
  • Град:Бургас
  • ЛРД:Стралджа 2

Публикувано 18 април 2012 - 09:49

ромска работа

#26 robilight

robilight
  • Ловец
  • 7 Мнения:
  • Име:Robi
  • Оръжие:H&K P30
  • Град:Видин

Публикувано 01 септември 2012 - 20:08

В общи линии ми се струва ,че при ловците има две течения . Едното е на феновете на пушки от 60-те години със секви пъдпъдъци и елени инкрустрирани по тях . Те се прехласват по всякакви класически железа с приклади от варен ,пържен и къв ли не друг корен от орех ,джанка и т.н. Другите си падат по съвременни оръжия с полимерни приклади и всякакви джунджурии по тях . Общо взето ,така е в държава в която за да притежаваш пушка ,единственият начин е да си ловец . Не сте ли се замисляли ,че част от тези с "циганските лади" не им дреме колко падпадъка ще отстрелят този сезон ... За тях кефа може да е в киченето на оръжието ....

#27 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o
  • Ловец
  • 529 Мнения:

Публикувано 02 септември 2012 - 10:00

кичът кичът и като ги остават по трънките и да видиш на другия излет с какъв изчистен вид са им железата

аз съм бил свидетел на такава елха която не беше по малко от 10 кила станала от накичване Рамбо ряпа да яде

а себе си как беше накичил с раница не знам с какво беше пълна на кръста мачете 1 метър, нож малко по малък от мачетето

джипиес пистолет манерка некакви пласки не знам с какво беха пълни и това на един войнишки колан а патрондаша отделно

и две кучета лайки които го дърпаха на различни страни като е гонач с тоя товар представете си картината

та накичването не е само на ладата ами и на шофиорино
  • Милен12 и nqkoiotnqkade харесват това мнение

#28 Borizanov

Borizanov
  • Ловец
  • 475 Мнения:
  • Име:Dimitar
  • Оръжие:Cifsan 555
  • МПС:Pajero
  • Град:Разлог
  • ЛРД:ЛРД Разлог

Публикувано 02 септември 2012 - 13:23

Имам надцевка и единственото ново нещо по нея е гумения задтилък, който сложих за това защото стария бакелитов беше леко супен. А и като цяло приклада ми беше малко къс.
Та за тунинговането - пушката ми харесва много в оригинален вид, но напоследък отчитам, че би било много добре да имам някой и друг патрон отстрани на ложата, което ще направи презареждането по-бързо. Не знам дали е от това, че патрондаша ми е чисто нов, но трудно изваждам патроните, та ако са на ложата ще е къде къде по-лесно. Не съм сложил патрони, защото се опасявам, че оръжието ще изглежда тъпо, защото се води нещо като класическо. Не върви на такова оръжие модерни приставки, но на полуавтомата дето бе показан по-нагоре биха му отивали подобни неща. Друг е въпроса колко е удачно въвеждането на подобни иновации в лова. Ако след време излезнат самонасочващи се патрони (- 100 % попадение) не би ли било странно използването им в лова? Подобни накичени оръжия според мен са повече за бойни операции, където от това по-лесно да видиш врага, по -бързо да се прицели, стреляш и т.н. и т.н. зависи пряко твоя живот. Но в лова.... де да знам. А иначе много ми харесват накичените, но просто не мисля, че имат ловно приложение - не е спорстменско някак си...
Don't hunt what you can't kill....

#29 m_zidarov

m_zidarov
  • Ловец
  • 14 Мнения:

Публикувано 02 септември 2012 - 18:38

това е демокрация бе колеги кой както иска ще си кичи колата тунингова пушката и е-е жената щом му харесва
  • Явор и nqkoiotnqkade харесват това мнение

#30 lov

lov
  • Ловец
  • 884 Мнения:
  • Име:LOV
  • Оръжие:Тояга
  • МПС:Кракомобил

Публикувано 03 септември 2012 - 14:23

Ето я моята мерилка за циганска лада.
Прикачен файл  313817_243101872404798_100001149626406_685973_1302599133_n.jpg   58,53K   105 Брой сваляния

От тук на татък почва кичът. :clap:

:band:
  • patelan, todor_gps, maestroto и 1 друг харесват това мнение

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни