Към съдържанието

Снимка

суперпушката МЦ 2112

• Please log in to reply
60 отговора в тази тема

#16 luco

luco
  • Ловец
  • 82 Мнения:
  • Име:Любомир
  • Оръжие:ИЖ-27Е,МЦ 2112,CZ 550 0.3006
  • Куче:вече нямам

Публикувано 06 март 2007 - 23:40

Я,линка нещо се ебава.Втора проба [topic="Натисни ме!"]www.sniper.nnov.ru/manual.php[/topic]

Този пост е редактиран от luco: 06 март 2007 - 23:44

#17 luco

luco
  • Ловец
  • 82 Мнения:
  • Име:Любомир
  • Оръжие:ИЖ-27Е,МЦ 2112,CZ 550 0.3006
  • Куче:вече нямам

Публикувано 06 март 2007 - 23:49

Пак не иска.Не знам защо.Наберете си го на ръка.Само за инфо.Стотици технически данни.Айде мача свърши-ура за битълсите,време да си лягаме.

#18 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 07 март 2007 - 00:08

Kolega Luco niama rusko zapadno ima ka4estveno i neka4estveno i ako 850lv za vas ne sa pari za men sa i niama da gi dam za sga6nite ruski bokluzi . Klkoto do minaloto osven sozproizvodstvo drugo nese predlaga6e i se zapitai zasto proizvezdame po - 4itavi A K ot rus a ne proizvezdahme lovni puski e. aide siga 4e ste me biat za latinizata utre ste prodalza na BDS sega ne moga

Кирилица !

Този пост е редактиран от xumepa: 07 март 2007 - 16:37

Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#19 ohotnick

ohotnick
  • Ловец
  • 258 Мнения:
  • Име:kgk
  • Оръжие:, Лось9,3x53R,Сайга-9, СА-93 7,62х39,Мазалат 7,62х54, МЦ 21-12,ИЖ-18 кал.12х70, ТОЗ-БМ, Сайга 20х76,Би-6 кал.22, Би-4 кал.22
  • Куче:ГАЗ-69

Публикувано 07 март 2007 - 12:35

Kolega Luco niama rusko zapadno ima ka4estveno i neka4estveno i ako 850lv za vas ne sa pari za men sa i niama da gi dam za sga6nite ruski bokluzi . Klkoto do minaloto osven sozproizvodstvo drugo nese predlaga6e i se zapitai zasto proizvezdame po - 4itavi A K ot rus a ne proizvezdahme lovni puski e. aide siga 4e ste me biat za latinizata utre ste prodalza na BDS sega ne moga

Колега Гарри ти явно не си виждал Берета и Бенели да засичат а при същите условия Сайга 12 да продължава да работи безотказно ама то със стоене на топло и с четене на Форуми няма как и да стане става дума за оръжия които да работят при всякакви условия ние така ловуваме в нашия край и такива оръжия искаш или не искаш са РУСКИТЕ

#20 ezekiel

ezekiel
  • Ловец
  • 817 Мнения:
  • Име:Димитър Калчев
  • Оръжие:гладко, нарезно и късо
  • Куче:курц

Публикувано 07 март 2007 - 13:25

Айдееее!

Колега "Охотник" сигурен съм, че използвайки този ник, знаеш и другото му значение на руски (за тези които не са сигурни уточнявам - "Мераклия" :rolleyes: ).

Та, ако не те затруднява да отговориш ти кое имаше предвид, че си Ловджия или Мераклия?

Ако е първото: "Вопросов больше не имею!"

Ако е второто... да ни открехнеш - рускините ли са най-готините от всички... и дали с тях не се получават "засечки" или и те работят безотказно като Сайгата?

Понеже и аз съм от тези дето се занимават със "...стоене на топло и с четене на Форуми няма как и да стане... " - друго не съм виждал и пробвал....

Ти, говорейки толкова безапелационно явно си пробвал освен рускините - и чехкини, и германки, и италиянки. При кои е най-малкия шанс - "няма как и да стане"?

Предварително благодаря за отговора и разясненията!

#21 Химера

Химера

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5486 Мнения:

Публикувано 07 март 2007 - 16:39

Моля, пишете по темата. Част от горните постове за изтрити !

#22 ohotnick

ohotnick
  • Ловец
  • 258 Мнения:
  • Оръжие:, Лось9,3x53R,Сайга-9, СА-93 7,62х39,Мазалат 7,62х54, МЦ 21-12,ИЖ-18 кал.12х70, ТОЗ-БМ, Сайга 20х76,Би-6 кал.22, Би-4 кал.22

Публикувано 07 март 2007 - 21:31

Айдееее!

Колега "Охотник" сигурен съм, че използвайки този ник, знаеш и другото му значение на руски (за тези които не са сигурни уточнявам - "Мераклия" :rolleyes: ).

Та, ако не те затруднява да отговориш ти кое имаше предвид, че си Ловджия или Мераклия?

Ако е първото: "Вопросов больше не имею!"

Ако е второто... да ни открехнеш - рускините ли са най-готините от всички... и дали с тях не се получават "засечки" или и те работят безотказно като Сайгата?

Понеже и аз съм от тези дето се занимават със "...стоене на топло и с четене на Форуми няма как и да стане... " - друго не съм виждал и пробвал....

Ти, говорейки толкова безапелационно явно си пробвал освен рускините - и чехкини, и германки, и италиянки. При кои е най-малкия шанс - "няма как и да стане"?

Предварително благодаря за отговора и разясненията!

Колега имал съм в предвид само лов и не съм писал нещо което не съм виждал с очите си

#23 DanchoBLG

DanchoBLG
  • Ловец
  • 202 Мнения:
  • Име:Данчо
  • Оръжие:Simson 12/70
  • Куче:Сръбско трицветно гонче и лудогорско гонче

Публикувано 07 март 2007 - 21:45

Дядо ми купи автомата през 1987 год. Тогава в Благоевград бяха докарани само три пушки. Едната я взе шефа на ловното, другата заместник директора на полицията и третата дойде при нас. От тогава, вече двадесет години години пушката е безотказна, само един път засече и то още като нова, но проблема не беше в пушката, а в картонената гилза, която се беше раздула и не беше могла да излезе от цевта. Значи колко животни са избити с тази пушка, през какви условия е минала и досега никога не сме имали проблем с нея. Пожелавам на притежателите на такива пушли да ловуват още много години с тях и да знаят, че имат верни пушки.

Този пост е редактиран от DanchoBLG: 07 март 2007 - 22:01

НАСЛУКА!!!

#24 Stier

Stier

stier

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 Мнения:
  • Име:Стефанов,Валентин
  • Оръжие:разни
  • Куче:териери

Публикувано 07 март 2007 - 21:59

Колеги в една от дружинките с които ловувам председателът има МЦ 2112 първото в нашия край и вече толкова години пушката работи превъзходно въпреки че човекът не е от тези които постоянно чистят оръжието си във времената когато все още се биеха сърни за държавата пред очите ми застеля с бренекета внезапно изкочилите от храстите два сръндака

К'во ли правят два сръндака на едно място......?????????Нещо не разбирам,това да не би да е било през 1985г.май месец???????Винаги има изключения,,.странни....
Всеки малък гущер иска да стане голям крокодил,но не всеки може да плува.......

#25 Stier

Stier

stier

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 Мнения:

Публикувано 07 март 2007 - 22:06

Ами никак не е лошо да се хвалят руските пушки,какво не им е наред????????
Аз как да не си хваля ладата от 25г. я имам и никакъв проблем......
Ама като не съм карал нищо друго......абе тя си е самолет.......

#26 ddd_dancho

ddd_dancho
  • Ловец
  • 763 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:МР-153; Тула-16 кал.; "Ruger SP-101" - 357 magnum
  • Куче:Българско гонче

Публикувано 07 март 2007 - 22:21

МЦ 2112 не е лошо оръжие, ама чак пък "суперпушка". И тя е със своите недостатъци, които лично на мен определено не ми допадат. Например е доста тежичка, капризна е към някои патрони /определено не е "мелачка" на патрони/, оксидацията не е много добра /това май се среща при доста руски пушки/, а и не презарежда понякога с по-слабички от към заряд патрони. Но при добра подръжка и къдърни патрони ще свърши това, за което е сделана. :excl: :rolleyes:
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.

#27 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 07 март 2007 - 22:35

Ohotnik tia pu6ki ve4e n vzemat ni v Pernik ni v Kremikovzi zastoto ot voenia muzei im gi karat s vagoni . Az i,mam pu6ka slprednu palnene s zev 6togram ot prardiadomi kabzalika no ne kazvam 4e e super taka 4e pukaite s kakvoto iskate i neni zanimavaite s gluposti. Ako praci6 kolekzia ot antiki ste te razbera ama ina4e "otvori o4i" i

Ohotnik, тези пушки вече не ги взимат нито в Перник нито в Кремиковци, защото от военният музей им ги пращат с вагони. Аз имам пушка с предно пълнене с цеф щтограм от прадядо ми - кабзалика, но не казвам че е супер, така че пукайте с каквото искате и не ни занимавайте с глупости. Ако правиш колекция от антики ще те разбера, но иначе "отвори очи"

Този пост е редактиран от xumepa: 07 март 2007 - 22:40

Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#28 ohotnick

ohotnick
  • Ловец
  • 258 Мнения:

Публикувано 07 март 2007 - 22:46

Колеги много изкривихме темата не твърдя че по руските пушки няма дефекти наистина западните оръжия са много по-леки и балансирани но и доста по нежни имам доста приятели които имат такива за мен не е наи-важно оръжието да е с безупречен ловен дизаин и с орехов приклад с отличен цвят и шарка и да треперя да не го одраскам някъде важното за мен е оръжието освен отличен бой да е безотказно при всякакви условия да падаш да ставаш в калта и снега и да продължаваш да стреляш линкът към френските изпитания на МР-153 е достатъчно показателен затова съм се насочил към такива оръжия живот и здраве догодина ще си направя един подарък за около 2500 лв и той пак ще е РУСКИ

#29 Stier

Stier

stier

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 Мнения:

Публикувано 07 март 2007 - 23:02

МЦ 2112 не е лошо оръжие, ама чак пък "суперпушка". И тя е със своите недостатъци, които лично на мен определено не ми допадат. Например е доста тежичка, капризна е към някои патрони /определено не е "мелачка" на патрони/, оксидацията не е много добра /това май се среща при доста руски пушки/, а и не презарежда понякога с по-слабички от към заряд патрони. Но при добра подръжка и къдърни патрони ще свърши това, за което е сделана. :excl: :rolleyes:

като добавка,....не презарежда като се стреля право нагоре......

#30 sniper

sniper
  • Ловец
  • 26 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Beretta ES100; СZ 308win
  • Куче:курцхаар и англ. сетер

Публикувано 09 март 2007 - 15:26

Колеги или аз като по нов съм изпуснал темата(извинявам се ако е така)или не мога да намеря вашето мнение по качествата на една,да не кажа изключителна,но много стойносттна пушка.Говоря най вече за произведените до 1990година.Моля,мнения?

Колега бъди разумен и не си вземай такава пушка. То самото заглавие на темата е много смущаващо, защото двете понятия суперпушка и МЦ 2112 са несъвместими. Все едно да кажеш суперколата Москвич. Да МЦ 2112 е Москвичът на ловните полуавтомати - тежък, грозен, ненадежден с лоша маневреност и баланс. За това е и евтин !

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни