Към съдържанието

Снимка

Нож Кизляр Дрофа

• Please log in to reply
21 отговора в тази тема

#1 lazar ivanov 68

lazar ivanov 68
  • Ловец
  • 3 Мнения:
  • Име:lazar
  • Оръжие:TIKA 30-06
  • Куче:няма
  • Град:Карлово

Публикувано 08 април 2013 - 08:07

здравейте колеги , искам да попитам за някои мнения относно ножовете на Кизляр- цени,качество,издържливост?някой ползвал ли е такъв нож?спрял съм се на Кизляр Дрофа

#2 BradleyWolf

BradleyWolf
  • Ловец
  • 32 Мнения:
  • Име:Стефан
  • Град:София

Публикувано 08 април 2013 - 19:46

НЕ си давай парите за глупости - купи си един LInder Super edge 2 ATS 34 от Дефенс и едно точило fallkniven DC4 - поне да знаеш, че си купил качествен нож с добра стомана ;)

• Цветан Тодоров харесва това мнение.

#3 lobo2

lobo2
  • Ловец
  • 523 Мнения:
  • Име:Димов
  • Оръжие:Иж-54,ФЕГ
  • Куче:дратхар -ка "Рая"
  • МПС:пасат
  • Град:Пловдив-Съединение-Пловдив

Публикувано 08 април 2013 - 19:54

Рашаните го водят туристически нож.Широко еС образно острие,дълго около 130 мм.Целият нож е около 255мм с дървена орехова дръжка.Стоманата е 65Х13. Впрочем то Кизляр един модел нож по принцип го имат в два-три сорта  -  евтино изпълнение,луксозно изпълнение с гравюри,дръжка от гьон или от брезова кора или пресована гума.Имай в предвид,че ножа се продава в комплект с кания. Цената е нещо относително. Качеството си струва.Добър избор.

#4 boro_65

boro_65
  • Ловец
  • 3 Мнения:
  • Име:Данчо
  • Оръжие:иж 27м
  • Куче:английски сетер

Публикувано 09 април 2013 - 14:21

Здравей колега ! Преди 2 г . бях ,на ловното изложение в гр.Пловдив и там имаше шанд на български ножар ,не му помня името ,но се спрях пред него . Имаше мъж и жена пред мен и коментираха ножовете и цените . разбрах ,че мъжът е руснак и реших да се включа ,в тези коментари . .Аз му казах ,че не бих дал около 200 лв ,за нож ,направен от български майстор ,а за руски нож ,да ,особедно за ,,Кизляр " . Руснака ми каза че тези ножове ,са меки ,имал от тях ,но за ръчно кован нож ,той би дал тези пари . Ходих и до НВС ,,Комерс " и ги попитах за двете руски марки ,,Кизляр " и ,,Златоуст " коя от тях е по-добра и те ми казаха ,че ,,Златоуст " и малко по-добра марка със своята стомана . Но избора си ,остова твой колега ,щом ти си си го харесал  го вземи .

Този пост е редактиран от boro_65: 09 април 2013 - 14:24

#5 upotrebitel

upotrebitel
  • Ловец
  • 175 Мнения:
  • Име:Upotrebitel
  • Оръжие:нож
  • Куче:котарак - улична превъзходна подобрена :)
  • Град:Варна

Публикувано 25 април 2013 - 04:06

Подкрепям колегата Bradley. Според отзивите в руските форуми с Кизляр работата е малко като да купиш котка в чувал. Може да попаднеш на бройка с много добра термообработка, но може и да ти се случи закаляван в понеделник... Докато при Linder от ATS-34 за некачествена бройка и дума не може да става въпрос.

Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен.

Ницше

#6 Явор

Явор

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2481 Мнения:
  • Име:Явор Боцин
  • Оръжие:Bayard, Brno 1, Benelli super-90, Bretton
  • Куче:Курцхаaри
  • Град:Плевен

Публикувано 25 април 2013 - 07:12

Има едни Окские нажи, ако ще е руско. Там нещата са малко по-добре от Кизляр.

#7 arangelis

arangelis
  • Ловец
  • 107 Мнения:
  • Име:Hristo
  • Оръжие:sarsilmaz 12 кал. АТА 20 кал.Blazer R93 30-06
  • Куче:дратхаар , истърско гонче
  • МПС:PAJERO 3000 V6
  • ЛРД:Старо Село,Троянско

Публикувано 25 април 2013 - 16:27

За тези пари /200-250/ български майстор ще ти направи перфектен нож по твой вкус и избор на стомана,кован или шлайфан, има вече много добри майстори, е кованите са малко по-скъпи, но и работата е по трудоемка.Примери-мои ножове:

http://media.snimka....0139461-big.jpg

http://media.snimka....0139466-big.jpg

нож от Тинко

кован от Дядо Благо/Петър Генов/

ковано острие Янко, дръжка и кания Са4мо/ Петър Чобанов/

Прикачени файлове

• Прикачен файл  P1000121.JPG   335,26K   153 Брой сваляния
  • Прикачен файл  DSC07041.JPG   155,44K   159 Брой сваляния

• kolegata, rinklov, радо71 и 3 други харесват това мнение
arangelis

#8 иво

иво
  • Ловец
  • 3 Мнения:
  • Име:ivailo kirilov
  • Оръжие:ИЖ 26
  • Куче:англиски пойнтер

Публикувано 01 юли 2013 - 10:19

Здравей колега Иванов, здравейте и Вие колеги (с мненията), като прочетох какви глупости пишете не се сдържах да не драсна нещо и аз. Да ме извинявате ама давате мнения на принципа - в България всеки от всичко разбира, не сте се докоснали до такъв нож но - братовчеда на комшията на стринка ми казал - и т.н. Ако нямате пари да си купите, разходете се до някой магазин или изложение (вносителите редовно са там) и око до види, ръка да пипне пък тогава приказвайте врели некипели за кизляр. 

Лазаре, дано си станал притежател на ножа, острието му е тънко, дълго задържа остротата си, има специфична извика и се точи сравнително лесно и нямам случай да съм го дал на някой и да не го е харесал и на вид и като качество. Спорт сити от София са вносители, цените на пръв поглед не са ниски но след като се изхитрих да си поръчам от един руски сайт (за да е оригинал) и се набутах с транспорт за доставка, мито, ддс и незнам още какви простотий, ми се видяха супер. А наслука.

Прикачени файлове

• yuri74 и Kralev7 харесват това мнение

#9 boro_65

boro_65
  • Ловец
  • 3 Мнения:
  • Име:Данчо
  • Оръжие:иж 27м
  • Куче:английски сетер

Публикувано 18 юли 2013 - 13:41

Здравей колега Ивайло Кирилов ! Щом моето мнение е глупост ,прочети какво казва колега от форума БГ Лов и мнението на дядо Благо Българският ножар за качеството ,на руските ножове ....

,,Не, нямам. Доста се бях запалил, но прочетох това и онова и се отказах.Пускам един лин тук, обърни особено внимание на мнението на дядо Благо, той си е капацитет:

http://knivesbg.com/...&t=410&start=15
Просто тия ножове са страшно скъпи за качеството си.
Тука също се говори за качеството им, препоръчва се друга фирма и т.н.
http://forums.data.b...owtopic=2083283 "

#10 радо71

радо71
  • Ловец
  • 113 Мнения:
  • Име:радослав
  • Оръжие:берета es100
  • Куче:дого аржентино 3бр.
  • Град:бургас
  • ЛРД:лебед

Публикувано 20 ноември 2013 - 11:49

За тези пари /200-250/ български майстор ще ти направи перфектен нож по твой вкус и избор на стомана,кован или шлайфан, има вече много добри майстори, е кованите са малко по-скъпи, но и работата е по трудоемка.Примери-мои ножове:

http://media.snimka....0139461-big.jpg

http://media.snimka....0139466-big.jpg

нож от Тинко

кован от Дядо Благо/Петър Генов/

ковано острие Янко, дръжка и кания Са4мо/ Петър Чобанов/

на 100% подкрепям мнението на колегата 

пък и ще имаш нож изработен по твой модел и наистина със добро качество 

#11 Kiril11111

Kiril11111
  • Кандидат ловец
  • 3 Мнения:
  • Име:Kiril
  • Град:Pernik
  • ЛРД:kkk

Публикувано 28 ноември 2013 - 21:20

Такива глупости не сам чел отдавнал. Руснаците имат стандарт ГОСТ, който стандарт е създаван с десетилетия, много труд и инжинерна мисъл на съветските металурзи. В областта са едни от най- добрите в света. Марка 50х15мф е уникална. От нея се произвеждат едни от най- добрите хирургически инструменти в света. Проверете марката в ГОСТ и ще се уверите. Как е възможно да се изговорят такива глупости от хора, които нямат и най- малка представа от металургия. Кизляр е върха в световната металургия.

• t.n.t. харесва това мнение.

#12 Kiril11111

Kiril11111
  • Кандидат ловец
  • 3 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2013 - 21:21

Извинявайте марката нае тактическите оръжия е 50х14мф

#13 Kiril11111

Kiril11111
  • Кандидат ловец
  • 3 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2013 - 21:25

Марката е 50х14мф . А нашите майстори, като дядоти еди кой си е пълен "ташак", за израза се извинявам.

#14 upotrebitel

upotrebitel
  • Ловец
  • 175 Мнения:
  • Име:Upotrebitel
  • Оръжие:нож
  • Куче:котарак - улична превъзходна подобрена :)
  • Град:Варна

Публикувано 06 декември 2013 - 05:54

Здравей колега Иванов, здравейте и Вие колеги (с мненията), като прочетох какви глупости пишете не се сдържах да не драсна нещо и аз. Да ме извинявате ама давате мнения на принципа - в България всеки от всичко разбира, не сте се докоснали до такъв нож но - братовчеда на комшията на стринка ми казал - и т.н. Ако нямате пари да си купите, разходете се до някой магазин или изложение (вносителите редовно са там) и око до види, ръка да пипне пък тогава приказвайте врели некипели за кизляр.

Колега, при положение, че само сгъваемите ми ножове са с цени от 280 до 815 лева единия, а в момента съм в процес на закупуване на Fantoni HB-01 с острие от S125V, който с доставката излиза 929 лв, едва ли причината да не съм фен на Кизляр е точно в цената, нали?

Такива глупости не сам чел отдавна. Руснаците имат стандарт ГОСТ, който стандарт е създаван с десетилетия, много труд и инжинерна мисъл на съветските металурзи. В областта са едни от най- добрите в света. Марка 50х14мф е уникална. От нея се произвеждат едни от най- добрите хирургически инструменти в света.

Не разбрах - това някаква специфична проява на чувство за хумор ли беше, що ли?!? Стоманата 50х14мф е аналог на AUS6:

50х14мф
----------------
C: 0.48-0.55%
Cr: 14-15%
Mn: <0.6%
Mo: 0.45-0.8%
V: 0.1-0.15%

AUS6
------------
C: 0.55-0.65%
Cr: 13-14.5%
Mn: 1%
Ni: 0.49%
V: 0.1-0.15%

Т.е. иде реч за нисковъглеродна неръждаема мекица, или с други думи - алпака, от която наистина стават чудесни скалпели. Като се има предвид, че скалпелът е инструмент за еднократна употреба, с който се режат само меки тъкани. Ако я поставим редом с ATS-34, от която Linder правят ловните си ножове, какво виждаме?

ATS-34
---------------
C: 1.05%
Cr: 14%
Mn: 0.4%
Mo: 4%

В "уникалната" стомана на Кизляр има два пъти по-малко въглерод, респ. карбиди, т.е. минимум двойно по-ниска износоустойчивост. 0.8% молибден + 0.6% манган + 0.1-0.15% ванадий срещу 4% молибден - т.е. количеството на твърдите карбиди в 50х14мф е около два и половина пъти по-малко. И това в сравнение със стомана от среден клас, която на фона на съвременните прахови стомани е анахронизъм. Ето ти състава на най-най-обикновената прахова S30V, която в последното десетилетие се е превърнала в стандарт за що-годе приемлив материал:

S30V
--------------
C: 1.45%
Mo: 2%
V: 4%

Едно на ръка, че в праховите стомани имаме значително по-малки размери на карбидните кристали, а разпределението им в доста по-равномерно:

CPM_VS_conventional.jpg

А ако трябва да сравним 50х14мф с една наистина hi-tec стомана като S125V, създадена едва преди няколко години?

S125V
---------------
C: 3.25-3.3%
Mo: 2.5%
Mn: 0.5%
V: 11.85-12%
W: 0.25-0.4%
Co: < 0.25%

Започваш ли да усещаш вече каква невероятна глупост изръси с предния си пост?

Този пост е редактиран от upotrebitel: 06 декември 2013 - 06:01

• Николай Пелишатски, 5-ракиев, rikitikitavi и 1 друг харесват това мнение
Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен.

Ницше

#15 BradleyWolf

BradleyWolf
  • Ловец
  • 32 Мнения:
  • Име:Стефан

Публикувано 06 декември 2013 - 16:14

Руската чикия е най чикия  :sufra:  :tank:  :kifteta:

А т'ва S125V колко бавно се точи дори на DMT coarse само ZDP 189 ми е отнемала толкова време...

Този пост е редактиран от BradleyWolf: 06 декември 2013 - 16:15

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни