Към съдържанието

Снимка

Как да прогоня бялка.

• Please log in to reply
21 отговора в тази тема

#1 petkatagorskia

petkatagorskia
  • Ловец
  • 46 Мнения:
  • Име:Петко Ангелов
  • Оръжие:иж-54 успоредка и иж-58 16к.
  • Куче:кокер или нещо такова

Публикувано 05 май 2007 - 18:50

Колеги от два дни нещо яде кокошките ми като им къса главите а другата част оставя, предполагам че е бялка. Дайте идея как да я отстраня - отрова ,капан или каквото и да било друго. С пушката ще е доста трудно. Предвартелно благодаря за съвети.

#2 mera4a

mera4a
  • Ловец
  • 123 Мнения:
  • Име:Златко Стратиев
  • Оръжие:ИЖ 27 ем 1с,30-06 Бенели,Чешка збрьовка22LR
  • Куче:Дратхаар,Кьосе-барак-голяма надежда

Публикувано 05 май 2007 - 19:01

Като на шега-
Ако ти е останала жива кокошка инжектирай и стрехнин в главата и стои та чакай.

Сложи и капан с жива кокошка-сандъчен тип и ще я хванеш.
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.

#3 petkatagorskia

petkatagorskia
  • Ловец
  • 46 Мнения:
  • Име:Петко Ангелов
  • Оръжие:иж-54 успоредка и иж-58 16к.
  • Куче:кокер или нещо такова

Публикувано 05 май 2007 - 19:05

Като на шега-

Сложи и капан с жива кокошка-сандъчен тип и ще я хванеш.

Как да попреча на кокошката да не задейства тя капана.

#4 4e4i

4e4i
  • Ловец
  • 680 Мнения:
  • Име:Stefan Georgiev Georgiev
  • Оръжие:ij-26, hughlu501G,ij27,туловка16к
  • Куче:дратхаар 2бр, ягдтериер,лабрадор ретривър
  • МПС:рено лагуна
  • Град:Бургас
  • ЛРД:Стралджа 2

Публикувано 05 май 2007 - 20:11

колега каквото и да ги яде-ако сложиш едно куче и проблемът ти се решава
  • zax1973 харесва това мнение.

#5 Barut

Barut
  • Ловец
  • 16 Мнения:
  • Име:barut
  • Оръжие:ig-27m,ig-17,makarov,mazalat
  • Куче:hapeshti

Публикувано 05 май 2007 - 21:02

колега ето ти малко "тайни"-1-во-имаш ли лампа в кокошарника/свети ли нощем-ако не запали я/.2-ро-огледай -трябва да има място/дупка/от където минава-може да поставиш стъпен капан или примка.3-то-ако използваш стръвен капан-измий го добре преди да го заложиш.4-то-може да чакаш на пълнолуние-има 100% и малки които води да учи да ловуват.5-то-намажи 1 кокошка с ланат и я остави в кокошарника сама,а другите премести за известно време докато се върне бялката-за сокли ланата действа-100%,като се намаже гълаб,но за бялки и други хищници не съм пробвал.....дано съм ти бил полезен!Наслука!
  • Trapercheto харесва това мнение.
старите хора дават добри съвети защото не са в състояние да дадат лоши примери!

#6 П. Бонев

П. Бонев

ЛОВДЖИЯ

• Форум съпорт
  • 4215 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:CZ 584, IJ 27Е, Tula, Sarasqueta Pioneer
  • Куче:курцхаари и бигъл
  • МПС:Toyota Hilux, VW Tauran, SEAT Alhambra
  • Град:Търговище
  • ЛРД:Попово

Публикувано 05 май 2007 - 23:39

Като на шега-

Това нещо аз едва ли ще го изпълня. Това е за главорези. Затриваш живо животно, което е миролюбиво с отрова. Гадно е.

http://www.cherni-lom.com

facebook Петър Бонев

Заблудата винаги е масова, а идеята възниква в отделна личност!

Блез Паскал

#7 val4ak

val4ak
  • Ловец
  • 857 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Winchester 7mm Rem.Mag.
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 06 май 2007 - 00:04

Колеги от два дни нещо яде кокошките ми като им къса главите а другата част оставя, предполагам че е бялка. Дайте идея как да я отстраня - отрова ,капан или каквото и да било друго. С пушката ще е доста трудно. Предвартелно благодаря за съвети.

Уважаеми колега а сигурен ли си че е бялка?Наскоро имах същите проблеми като тебе-нещо ми ядеше фазаните и кокошките,сутрин намирах оглозгани само главата и шията на кокошките и главата,шията и задницата на фазаните и се оказа,че са ПЛЪХОВЕ!!Намерих дупката им пуснах с един маркуч вода вътре и с 22-ката им разказах играта!!Убих 7 мъжки и 1 женска /огромни/ за 2 дни и вече всичко е спокойно.Така че провери още веднъж какво точно ти яде кокошките и действай.
That`s how they do it in Dixie!!

#8 mera4a

mera4a
  • Ловец
  • 123 Мнения:
  • Име:Златко Стратиев
  • Оръжие:ИЖ 27 ем 1с,30-06 Бенели,Чешка збрьовка22LR
  • Куче:Дратхаар,Кьосе-барак-голяма надежда

Публикувано 06 май 2007 - 07:53

За стрихнина си е чист майтап -ИЗВИНЯВАМ се най сърдечно.
Ако правиш сандъчен капан с падаща врата сложи м\у кокошката и капана мрежеста преграда.
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни.

#9 Dugan

Dugan
  • Ловец
  • 262 Мнения:
  • Име:Иван Габрилов
  • Оръжие:ИЖ 58, ИЖ 94, Smit&Wesson 686
  • Куче:курцхаар, ягдтериери, барак

Публикувано 06 май 2007 - 21:12

Колега сигурен ли си ,че е бялка? Според мен това са постъпки на невестулка.

#10 loveca5

loveca5
  • Ловец
  • 212 Мнения:

Публикувано 07 май 2007 - 00:30

Ако си ловец начина го знаеш №9 и вардиш ако не си търси поп ,ходжа или си яж кокошките нали ти ги оставя непокътнати!Стават с ориз с зеле с картофи фрикасе и др. Поздрави.

#11 danboi

danboi
  • Ловец
  • 31 Мнения:
  • Име:boev
  • Оръжие:H&K 30-06 BSR-74-5,45X39 ИЖ27m
  • Куче:3 гончета
  • МПС:LR DISKAVARI
  • Град:DIANOPOLIS
  • ЛРД:DRAMA

Публикувано 09 май 2007 - 12:16

Гадината дето ти отнася кокошите глави е черен пор. Тои има афенитет към главите, а и не може да отнесе по едра плячка преэ малките отвори от които прониква. Бялката отмъква яица. Можеш да уловиш гадината със кутиен капан с две отделения-живата стръв эад мрежа ро ситна от 3 на 3см, иначе няма да е жива. С клюса на стръв глава но рискуваш котките и клюсата да е с малки челюсти. Със сачмалииката, със ситна сачма и прожектор и върэано на блиэо куче-эа сигналиэатор не эа мишена!!!

#12 todor jago

todor jago
  • Ловец
  • 13 Мнения:
  • Име:kostadinov
  • Оръжие:мц 8-01,,tikka t3 batuu 30-06,ata arms,walther p22
  • Куче:2br .Bretoni i edno melezche drathaar i neshto si
  • МПС:pajero 2.6
  • Град:KAMENO,Burgas

Публикувано 09 май 2007 - 19:15

здравеи колега данбои е прав за пора,на скоро и аз имах същия проблем главите на токачките и кокошките ми изчезваха някъде,но накрая реших проблема с кутиен капан,за стръв използвах убито връбче и не след дълго то даде резултат,оказа се черно порче коет свърши в устата на ягдтериера ми.Успех дано хванеш гадината

#13 mirolov

mirolov
  • Ловец
  • 61 Мнения:
  • Име:Мирослав
  • Оръжие:МР 153 Remington 223
  • Куче:барак дратхаар

Публикувано 09 май 2007 - 20:17

Колега,аз се занимавам много отдавна с лов на хищници.Това дето ти яде кокошките е или бялка или пор.Вземаш един стръвен капан и слагаш едно яйце(връзва са със тънка тел,пробива се с игла през средата на яйцето)Слагаш капана на претполагаемо място от кадето мислиш че влиза животното.Яйцето е потходящо и за бялка и пор.Също може и със примка,но трябва да си се занимавал и да знаеш как,за това не ти го препоръчвам.Капана ще свърши работа.Успех и на слука.

#14 loveca5

loveca5
  • Ловец
  • 212 Мнения:

Публикувано 09 май 2007 - 21:33

Уважаеми колега а сигурен ли си че е бялка?Наскоро имах същите проблеми като тебе-нещо ми ядеше фазаните и кокошките,сутрин намирах оглозгани само главата и шията на кокошките и главата,шията и задницата на фазаните и се оказа,че са ПЛЪХОВЕ!!Намерих дупката им пуснах с един маркуч вода вътре и с 22-ката им разказах играта!!Убих 7 мъжки и 1 женска /огромни/ за 2 дни и вече всичко е спокойно.Така че провери още веднъж какво точно ти яде кокошките и действай.

Това прасета да бяха щеше да изтървеш,и как ги разбра че са мъжки ташаците ли им бара?Или като на подборен само мъжки,а женската е била ялова? :rolleyes: ;) :D

#15 dimitar22

dimitar22
  • Ловец
  • 228 Мнения:
  • Име:Димитър Минчев
  • Оръжие:ИЖ 27 ЕМ,BAR-2 30 06,ЧЗ 452 22 LR
  • Куче:Балканско гонче , мелези
  • Град:Дряново

Публикувано 16 май 2007 - 11:11

Колега,аз се занимавам много отдавна с лов на хищници.Това дето ти яде кокошките е или бялка или пор.Вземаш един стръвен капан и слагаш едно яйце(връзва са със тънка тел,пробива се с игла през средата на яйцето)Слагаш капана на претполагаемо място от кадето мислиш че влиза животното.Яйцето е потходящо и за бялка и пор.Също може и със примка,но трябва да си се занимавал и да знаеш как,за това не ти го препоръчвам.Капана ще свърши работа.Успех и на слука.

За капана колегата е апсолютно прав, само ще го допълня.След като вържеш яйцето с мека и тънка тел за спусака на капана , вземаш сено от полога дето носят кокошките и замаскирваш капана във вид на гняздо като яйцето остава в средата и се вижда .Бялката обикновенно взема яйцето с предни лапи и се хваща или за тях или за главата.Начина има огромен успех.Пожелавам ти сполука.Забравих да ти кажа,че след като пробиеш яйцето от две срещуположни страни ,издухваш съдържанието му за да не се вмирисва и така заложения капан може да стои и с дни без да се доближаваш до него.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни