Към съдържанието

Снимка

Чернокоп

• Please log in to reply
7 отговора в тази тема

#1 Камен Г.Иванов

Камен Г.Иванов
  • Ловец
  • 446 Мнения:
  • Име:Камен
  • Оръжие:Граблива птица
  • Куче:Граблива птица

Публикувано 13 май 2007 - 07:50

Здравейте,колеги риболовци!

Времето се стопли,но не помня горе-долу кой месец миналата година изкарах първия чернокоп,та питането ми е дали е време вече,или трябва да изчакаме още малко?Това е любимата ми морска риба и заради вкусовите си качества,и заради тръпката от спининговия риболов/на морето обект на спининг е само чернокопът/.Много съм надъхан,ама незнам дали има смисъл да пробвам.Ако има смисъл,къде е най-доброто място?Аз миналата година мятах на големия канал от плочата под моста,на вълнолома,на кея в Казашко,на яхтеното пристанище на Златни пясъци.Ами на какъв номер блесна?Моята любима за лефера е същата като тази на снимката,№1/най-малките/!Също смятам да взема един доста симпатичен бял тракащ воблер от тези без лопатките с тяло и уста,наподобяващи тези на чернокопа.Имам и още доста блесни,воблери и силиконки,ама е са за други риби.Ето я и леферената:

Този пост е редактиран от Камен Г.Иванов: 13 май 2007 - 07:53

#2 Rosko

Rosko
  • Ловец
  • 792 Мнения:
  • Име:Rosko
  • Оръжие:''BOST-12cal'', ИЖ-27, Brno-2- 22lr
  • Куче:ЗС Лайки и две дивашки кучета Вълкашини

Публикувано 13 май 2007 - 22:20

Здравейте,колеги риболовци!

Времето се стопли,но не помня горе-долу кой месец миналата година изкарах първия чернокоп,та питането ми е дали е време вече,или трябва да изчакаме още малко?Това е любимата ми морска риба и заради вкусовите си качества,и заради тръпката от спининговия риболов/на морето обект на спининг е само чернокопът/.Много съм надъхан,ама незнам дали има смисъл да пробвам.Ако има смисъл,къде е най-доброто място?Аз миналата година мятах на големия канал от плочата под моста,на вълнолома,на кея в Казашко,на яхтеното пристанище на Златни пясъци.Ами на какъв номер блесна?Моята любима за лефера е същата като тази на снимката,№1/най-малките/!Също смятам да взема един доста симпатичен бял тракащ воблер от тези без лопатките с тяло и уста,наподобяващи тези на чернокопа.Имам и още доста блесни,воблери и силиконки,ама е са за други риби.Ето я и леферената:

оште е рано колега но не за дълго може би е въпрос на дни даже днес влизах с харпуна на черноморец доста илрия е дошла покраи мен минаха поне 5 6 пасажа до обяд до като бях вав водата повечето бяха дребни значи няма да закъснее и преследвачат им!
КОЙТО ПОЛЗВА ДИВЕЧА И ПРИРОДАТА,ТОЙ ТРЯБВА И ДА ГИ ОПАЗВА!

#3 Камен Г.Иванов

Камен Г.Иванов
  • Ловец
  • 446 Мнения:

Публикувано 13 май 2007 - 22:39

Иларията дойде много отдавна и пасажите са огромни,преди две седмици кълвеше като ненормална,не сварваш да пуснеш плувката и хващаш.Нещо напоследък не е никак активна и възможните причини за това са две:1-вата са Делфините,2-рата е леферът.Миналата седмица докато хвърляхме за илария баща ми работеше попчетата на парченца от сурова цаца,много едри попчета и много големи,но по едво време без нищо да е станало,без закачки,или нещо подобно,просто извади да смени стръвта и гледаме едната кука отгризана...хайванска работа!Ще кача снимки на по-запомнящите ми се успехи от тази пролет.Да се надяваме,че няма да си остана с тях...

#4 Камен Г.Иванов

Камен Г.Иванов
  • Ловец
  • 446 Мнения:

Публикувано 02 юни 2007 - 21:22

:DИмам инфо,че преди два-три дни на първа буна са излезли единични бройки чернокопчета по 200-300гр. на блесна.:clapping: Утре ще пробвам и аз,но не там,а на едно друго местенце. :D:D:D

Този пост е редактиран от Камен Г.Иванов: 02 юни 2007 - 21:25

#5 коко223

коко223
  • Ловец
  • 52 Мнения:
  • Име:Никола Стоянов
  • Оръжие:иж-12 Сайга-7,62x39
  • Куче:англ.сетер

Публикувано 18 юли 2007 - 09:09

Скарата е най-доброто легло за чернокопа :)

#6 Камен Г.Иванов

Камен Г.Иванов
  • Ловец
  • 446 Мнения:

Публикувано 21 август 2007 - 18:39

Момчета,някой да е имал удар на чернокоп тея дни?По южното Черноморие вадят от лодките на чепарета,което означава,че до 15септември ще е тук и ще го мятаме!

#7 Камен Г.Иванов

Камен Г.Иванов
  • Ловец
  • 446 Мнения:

Публикувано 21 септември 2007 - 20:59

Днеска му направих сефтето за тая година на чернокопа.Бяла клатушка Алба№1 на плочата на Морска гара Варна.В Бургас също вадят,но там по-едри от тук,надявам се да започне яко и тук.Утре сутринта и вечерта пак ще къпя блесните,вдругиден също.

Ако някой има слука-да сподели.

#8 Rosko

Rosko
  • Ловец
  • 792 Мнения:
  • Име:Rosko
  • Оръжие:''BOST-12cal'', ИЖ-27, Brno-2- 22lr
  • Куче:ЗС Лайки и две дивашки кучета Вълкашини

Публикувано 28 септември 2007 - 21:39

Днеска му направих сефтето за тая година на чернокопа.Бяла клатушка Алба№1 на плочата на Морска гара Варна.В Бургас също вадят,но там по-едри от тук,надявам се да започне яко и тук.Утре сутринта и вечерта пак ще къпя блесните,вдругиден също.

Ако някой има слука-да сподели.

Радвам се много че,чернокопчо вече дърпа скоро ще го погна и аз, миналата година имах доста успех ама вечер понеже бях мн. ангажиран и все нямаше време една вечер пощурях събрах си такъмите и газ,естествено в такива моменти нещо се забравя,както и да е....само го слушах как от време на време плискаше над водата,х-ммм излъгах две заргани,парчедисах ги и аре на дъно, след няма и 5мин дрян, ох кеф, и така още няколко пъти, пробвай?Сега пак съм мн. зает и май май пак трябва да откачам някоя вечер?Наслука
КОЙТО ПОЛЗВА ДИВЕЧА И ПРИРОДАТА,ТОЙ ТРЯБВА И ДА ГИ ОПАЗВА!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни