Към съдържанието

Снимка

Заглушител

• Please log in to reply
60 отговора в тази тема

#1 Azul

Azul
  • Ловец
  • 139 Мнения:

Публикувано 05 юни 2007 - 18:42

Здравейте колеги,може ли някой да ми даде инфо относно заглушителите?Благодаря ви с предварение

#2 indi ®

indi ®
  • Ловец
  • 451 Мнения:

Публикувано 05 юни 2007 - 19:35

Здравейте колеги,може ли някой да ми даде инфо относно заглушителите?Благодаря ви с предварение

Ние тук не сме толкова светнати! Знаем за такива неща само от фимчета - разни!

p.s. Но ти не се разочаровай от нашето "невежество". Точно сега е изключително подходящ момент да направиш своето запитване директно в сайта на ЦРУ! Хората предполагам са любезни и ще ти обърнат достойно внимание, даже така и така скоро май ще идват разни гости та може по тях да ти изпратят и модел за огнагледяване!!!!!

Публикувано изображение

#3 geomita

geomita
  • Ловец
  • 341 Мнения:
  • Име:Г.М.Танев
  • Оръжие:Stoeger, кал. 12х76, Zastava M 70 кал. 8х57 JS и др.
  • Куче:Рея - Английски сетер, Ягтериер - абориген

Публикувано 05 юни 2007 - 21:54

По лесно ще стане ако зададеш въпроса директно на косаджията по местоживеенето си.
One shot - one kill
Публикувано изображение

#4 gif

gif
  • Ловец
  • 84 Мнения:
  • Име:георги
  • Оръжие:няколко свинеубиици
  • Куче:страшно

Публикувано 05 юни 2007 - 22:25

ако спреш( Боба.) и заглушителя се обезмисля :D :blink: :blink: :D

#5 loveca5

loveca5
  • Ловец
  • 212 Мнения:

Публикувано 05 юни 2007 - 22:27

Може ,ама в сайта на софийския затвор търси?Там изчисляват и предварението от 3до 5.Ако там не ти обърнат внимание в най близкото РПУ на МВР/усложливо ще ти помогнат/Ако ти трябва и маска на женския пазар бабите ги плетат на една кука !А за ръкавици според сезона сега е топло и от аптека /гумени/а зимата пак при бабите на пазара!На слука.

#6 dalgia_30_06

dalgia_30_06
  • Ловец
  • 199 Мнения:
  • Име:ivan ivanov
  • Оръжие:12/30_06

Публикувано 05 юни 2007 - 23:01

Колега за заглушител ти трябват до-звукови патрони.Иначе ефект няма.А изработката не е проста работа.И да не те хващат.Защото ставаш терорист. :clapping:

Бог съдаде хората различни,а "Чичо Колт" ги направи равни!!!

#7 metero

metero
  • Горски
  • 737 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:Иж 27е, Browning Auto 5, ТОЗ-34, Тигр 7.62х54,ракети
  • Куче:breton
  • МПС:откраднаха джипа
  • Град:София
  • ЛРД:София-юг

Публикувано 06 юни 2007 - 07:12

Колега за заглушител ти трябват до-звукови патрони.Иначе ефект няма.А изработката не е проста работа.И да не те хващат.Защото ставаш терорист. :clapping:

Точно така. А и ефикасен заглушител за ловна пушка е голям колкото тиква. Е, айде...колкото ауспух на балканче.
placet experiri

#8 starik

starik
  • Ловец
  • 58 Мнения:
  • Име:Огнян Тодоров
  • Оръжие:иж27M; shr970 30-06; cz75B-9para

Публикувано 06 юни 2007 - 08:33

Колега,търси книжката ЗАГЛУШИТЕЛИТЕ автор Николай Вълков бр.3 от 94 г. библиотека"Всичко за оръжието". Дадени са всички принципи на действие,дори с подробни чертежи.Но....заглушителите се третират наравно с огнестрелното оръжие и тяхното нелегално притежаване,изработване и използване се преследва от закона!
Успех!

#9 margarit_1968

margarit_1968
  • Ловец
  • 57 Мнения:
  • Име:Маргарит Илиев Борисов
  • Оръжие:ИЖ 18 ЕМ,ИЖ18МН 7,62Х39
  • Куче:Ягдтериер-САРА

Публикувано 06 юни 2007 - 12:57

вместо да питаш косаджията по добре искай да му видиш карабината дали има резба за заглушител и чак тогава го питай за заглошители аз имах подобен случай ,отговорът беше,гледай си работата и не задавай много въпроси.
ПРОСТА ПУШКА ТОЧЕН МЕРНИК И АЗ

#10 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1489 Мнения:
  • Име:Веско

Публикувано 06 юни 2007 - 14:07

вместо да питаш косаджията по добре искай да му видиш карабината дали има резба за заглушител и чак тогава го питай за заглошители аз имах подобен случай ,отговорът беше,гледай си работата и не задавай много въпроси.

Резбата е за компенсатора :clapping:

В интернет има кокото си искаш схеми на заглушители. В някои страни се обосновават относно ползването им, че по този начин си предпазват тъпанчетата от гърмежите(хитрини всякакви). Поставянето на заглушител силно дебалансира оръжието, което влияе на какво ли не.

А пък къде е удоволствието от изстрела ако няма гърмеж, и то такъв че да падне снега по клоните на дърветата около теб :pardon:

Ако започнеш да го правиш ще ти излене доста пари и ще разбереш накрая, че няма да ти върши работа.

#11 Джони

Джони

Джони

• Модератор киноложки клубове
  • 1774 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:Benelli Argo30-06 SLR-95 7.62x39, ИЖ27, BRNO ZH104/ 7X57R/12/70
  • Куче:4 бр. Източносибирски лайки.
  • МПС:Lada Niva

Публикувано 06 юни 2007 - 14:55

Стига бе колеги, човека може да ловува в лавиноопасна зона !
Проявете разбиране все пак! :clapping:
Лайката е ценна със своята универсалност, и работи по това което желае нейния господар. Трябва да се учим да бъдем скулптори на своите кучета !!!

Публикувано изображение

#12 margarit_1968

margarit_1968
  • Ловец
  • 57 Мнения:
  • Име:Маргарит Илиев Борисов
  • Оръжие:ИЖ 18 ЕМ,ИЖ18МН 7,62Х39
  • Куче:Ягдтериер-САРА

Публикувано 06 юни 2007 - 16:13

до "въоръжен турист" първо пушката е иж18мн7,62х39 която фабрично няма никакви резби идулни компенсатори просто калибъра е калашников върху резбата имаше оригинална предпазна гайка от калашник само липсваше заглушителя и дозвукови патрони предполагам неса проблем за въпросният косаджия.
ПРОСТА ПУШКА ТОЧЕН МЕРНИК И АЗ

#13 Azul

Azul
  • Ловец
  • 139 Мнения:

Публикувано 06 юни 2007 - 18:00

Ясно,грешката е моя защото не сам пояснил , че става въпрос за заглушител,който ще ползвам за флоберка.Омръзна ми скитащи кучета да ми опикават колата а нали знаете , че едно като се изпикае и след това което мине на близо и то там.Пък не е удачно да притеснявам съседите,защото малко или много плякането се чува

#14 indi ®

indi ®
  • Ловец
  • 451 Мнения:

Публикувано 06 юни 2007 - 20:42

Ясно,грешката е моя защото не сам пояснил , че става въпрос за заглушител,който ще ползвам за флоберка.Омръзна ми скитащи кучета да ми опикават колата а нали знаете , че едно като се изпикае и след това което мине на близо и то там.Пък не е удачно да притеснявам съседите,защото малко или много плякането се чува

Абе приятелю, далеч съм от мисълта да ти бъда наставник или да те поучавам за каквото и да било, НО ако се поуспокоиш с натрапването на тази тема ще направиш единствено и само добро както на себе си така и на много други!

Поздрави

p.s. Прочети отново (внимателно) цялата тема и се опитай да разбереш отговорите (които съзнателно ти се дават) - между редовете!

Публикувано изображение

#15 dalgia_30_06

dalgia_30_06
  • Ловец
  • 199 Мнения:
  • Име:ivan ivanov
  • Оръжие:12/30_06

Публикувано 06 юни 2007 - 21:49

Колеги залушителите не се слагат на пушката само с резбово съидинение.Може и без резба.Колега кучетата можеш да разкараш и с по-мощна въздушна пушка.

Бог съдаде хората различни,а "Чичо Колт" ги направи равни!!!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни