Към съдържанието

Снимка

Разтройство от Darling

• Please log in to reply
20 отговора в тази тема

#1 100-янов

100-янов
  • Ловец
  • 66 Мнения:
  • Име:Красимир Стоянов
  • Оръжие:Ловно
  • Куче:Дратхаар

Публикувано 14 юни 2007 - 18:02

Колеги, купих Darling от фирма Purina. Сега гъзовете на кучетата цвъркат като минерални гейзери. Какво да правя?

#2 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:
  • Име:Веско

Публикувано 14 юни 2007 - 18:35

Колеги, купих Darling от фирма Purina. Сега гъзовете на кучетата цвъркат като минерални гейзери. Какво да правя?

Може някой ветеринарен доктор да ми се скара, ама веднъж от храна кучето ми(пойнтер) имаше такова яко разстройство че не можеше и секунда да се сдържи и му дадох имодиум - това е хапче за хора против разстройство. Зависи и колко са големи кучетата. Това не е съвет само споделям. Най-добре се допитай до ветеринарен лекар.

#3 HERZLE

HERZLE

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 Мнения:

Публикувано 14 юни 2007 - 18:37

Ориз, оризова вода, ленено семе ... Има доста варианти, но най-добре с вет-а консултация.
И, разбира се, смяна на храната, ако е от нея.

OT RAICHEV

EPAGNEUL BRETON KENNEL

#4 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:
  • Име:Веско

Публикувано 14 юни 2007 - 18:41

Ориз, оризова вода, ленено семе ... Има доста варианти, но най-добре с вет-а консултация.

Ако я смени сега докато са разстроени може да се влоши, колегата ще трябва сам да им готви и да спре консерви и гранули :yahoo:

Стискам палци да се оправят бързо :clapping:

#5 HERZLE

HERZLE

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 Мнения:

Публикувано 14 юни 2007 - 18:45

Ако я смени сега докато са разстроени може да се влоши, колегата ще трябва сам да им готви и да спре консерви и гранули :yahoo:

Стискам палци да се оправят бързо :clapping:

Смяна в смисъл не да започне веднага с друга, а да не им дава от тази, след като им действа зле на стомахчетата. Сега ще са на оризова диета, то е ясно.

OT RAICHEV

EPAGNEUL BRETON KENNEL

#6 100-янов

100-янов
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 15 юни 2007 - 09:11

[quote name='HERZLE' date='Jun 14 2007, 19:37' post='57789']
[/ За ориза ясно но лененото семе как се дава -сурово или варено Едното куче е на три месеца другото на шест Разстроиството е определено от точно тази храна

#7 HERZLE

HERZLE

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 Мнения:

Публикувано 15 юни 2007 - 09:30

Лененото семе се вари на отвара (да стане една такава лигава - има упътване на пакета) и ги наливаш със спринцовката през устата колкото поемат. Едното кученце обаче е съвсем малко, затова най-добре е да питате лекар все пак.

OT RAICHEV

EPAGNEUL BRETON KENNEL

#8 Дон Кикот

Дон Кикот
  • Ловец
  • 336 Мнения:
  • Име:Стефан
  • Оръжие:Stoeger 2000,ИЖ 43КН,Меrkel 147Е,ТОЗ 57К,Roessler Тitan 6,Мarlin 7000,Henry Big Boy, Zbrojovka ZP 149, Sauer Beretta S56, Drilling Krieghoff Triumpf, Benelli Argo, Krieghoff K32
  • Куче:Джак Ръсел териер, епаньол бретон, лабрадор
  • МПС:Чифт Нисанчета
  • Град:Стара Загора

Публикувано 15 юни 2007 - 10:37

Лененото семе се вари на отвара (да стане една такава лигава - има упътване на пакета) и ги наливаш със спринцовката през устата колкото поемат. Едното кученце обаче е съвсем малко, затова най-добре е да питате лекар все пак.

Май ленено семе при разстройство не е добра идея. И извлекът се приготвя чрез престояване в хладка вода, и прецеждане, но е по-подходящ при язва, където слузните вещества покриват раничката с филм и подпомагат зарастването (това е било актуално, когато е нямало съвременни лекарства против язва).

Иначе против разстройството най-добре ще бъде, ако може да се намери Бисмутаналбин отнякъде, защото вече не се произвежда.
Може би и просто хранене със сварен ориз (сварен с бульон, че да мирише на месо) ще бъде достатъчен за противодиарийната диета.

А храната Дарлинг според мен поначало си е гадна. От Фрискис надолу май все не стават.

#9 HERZLE

HERZLE

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 Мнения:

Публикувано 15 юни 2007 - 12:19

Може и така да е.
На мен са ми го препоръчвали като ефикасно средство при разтройство на кучето, но така и не ми се наложи да стигна до него. Затова точно препоръчвам и консултацията с ветеринар. Все пак това е най-сигурното!

OT RAICHEV

EPAGNEUL BRETON KENNEL

#10 100-янов

100-янов
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 15 юни 2007 - 12:36

Може и така да е.
На мен са ми го препоръчвали като ефикасно средство при разтройство на кучето, но така и не ми се наложи да стигна до него. Затова точно препоръчвам и консултацията с ветеринар. Все пак това е най-сигурното!

Благодаря колеги. Засега ще пробва с ориз

#11 HERZLE

HERZLE

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1247 Мнения:

Публикувано 15 юни 2007 - 12:59

Смятам, че "оризовата диета" ще им се отрази добре.
Дано се оправят по-бързо :)

OT RAICHEV

EPAGNEUL BRETON KENNEL

#12 val4ak

val4ak
  • Ловец
  • 856 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Winchester 7mm Rem.Mag.
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 16 юни 2007 - 01:41

Колега Стоянов,може ли да погледнеш храната какво производство е?Т.е къде е произведена и евентуално срока на годност ?някъде из интернета четох за партида отровни храни внос от Китай.По памет се сещам, че Педигрий Пал за кучета и Уискъс за котки не бяха в списъка.скоро ще опитам да пусна този списък и тук,всички да знаят за какво иде реч и да избягват тези марки.Поздрави.
That`s how they do it in Dixie!!

#13 100-янов

100-янов
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 16 юни 2007 - 09:36

Колега Стоянов,може ли да погледнеш храната какво производство е?Т.е къде е произведена и евентуално срока на годност ?някъде из интернета четох за партида отровни храни внос от Китай.По памет се сещам, че Педигрий Пал за кучета и Уискъс за котки не бяха в списъка.скоро ще опитам да пусна този списък и тук,всички да знаят за какво иде реч и да избягват тези марки.Поздрави.

Храната е производство на Пурина-Дарлинг 15кг Дата на произ 08-03-2007 год Състав-основно риба и зеленчуци. Предназначена за нормално активни кучета. Вносител е Хермес Комерс. Няма посочена страна производител. Купена е от Метро-Русе.

#14 GeRaK

GeRaK
  • Ловец
  • 572 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:МЦ 21-12 Броунинг 30 06
  • Куче:Гончета и курцхаари
  • МПС:Нисан Патрол
  • Град:Карлово

Публикувано 16 юни 2007 - 14:34

сигорно на някои специалисти ще им се стори странно,но аз стомашно разтроиство при моити кучета лекувам с оспамокс.разтварям прахчето с малко вода,и сус спринцовка в остата.
оризовата диета е добра,но е желателно оризат да е по рядко сварен,(повече вода или булъон)и да е овкусен,иначе няма да го близнат
за храната-в неактивния сезон храня предимно с дарлинг на пурина,и никога не съм имал проблем.

#15 100-янов

100-янов
  • Ловец
  • 66 Мнения:

Публикувано 16 юни 2007 - 16:18

Колеги, мисля, че трябва да се намери причината, а не да лекуваме последствията. Не е въпросът временно да подтиснем разстройството. Въпросът е да разберем причинителя и да го избягваме. Ако имате отзиви за други такива готови храни, които предизвикват разтройства, моля пишете

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни