Към съдържанието

Снимка

Какъв лък да си взема?

• Please log in to reply
149 отговора в тази тема

#31 hatamoto

hatamoto
  • Ловец
  • 414 Мнения:
  • Име:Genohead
  • Оръжие:PSE X-Force 6, Martin Jaguar TD 50#
  • Куче:Търси се...
  • Град:Благоевград

Публикувано 03 октомври 2008 - 19:22

Димо, знем за тебе :D
"He who shoots with a bow, puts his life's energy into it. The force behind the flying shaft must be placed there by the archer. At the moment of greatest strain he must draw every sinew to the utmost; his hand must be steady; his nerves under absolute control; his eye keen and clear."

Saxton Pope

#32 dimo_atanasov

dimo_atanasov
  • Ловец
  • 990 Мнения:
  • Име:Димитър Атанасов
  • Оръжие:Лък PSE AXE 7, Beretta 686 White Onyx, CZ 452 Varmint 22lr.
  • Куче:нямам
  • Град:Пловдив
  • ЛРД:ЛРД "СОКОЛ"

Публикувано 05 октомври 2008 - 17:07

Знам нали ти се изфуках преди няколко дена ;)

#33 hatamoto

hatamoto
  • Ловец
  • 414 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2008 - 20:03

;)
"He who shoots with a bow, puts his life's energy into it. The force behind the flying shaft must be placed there by the archer. At the moment of greatest strain he must draw every sinew to the utmost; his hand must be steady; his nerves under absolute control; his eye keen and clear."

Saxton Pope

#34 BatGeorgeone

BatGeorgeone
  • Ловец
  • 49 Мнения:
  • Име:George Stoyanov
  • Оръжие:Летално

Публикувано 25 октомври 2008 - 09:44

Здравейте момчета,

Имам няколко въпросчета:

1. Някой да му се намира за продаване полиспастен лък, евтинко...

2. Къде и кога се събирате в София и региона да стреляте?

Ако има фенове, аз се наемам с джипката да закача ремаркето с 2-3-5 бали слама и някъде по околните гори(най-безлюдните и подходящи за стрелба места) да спретнем полигонче за стрелба, аз лично знам 2-3 места но няма да ги споменавам публично за да не станат масовки :yahoo:

Лично съм фен на хладни оръжия и неогнестрелни от как се помня, имам над 5-6 арбалета направени 100% от мен както и поне дузина лъкове, за съжаления последното ми творение е от края на 90те години...

Без да съм нескромен, твърдя, че до преди 4-5 години имах най-мощният арбалет в българия, около 100-120 кг сила на опън, без полиспастен механизъм, сега обаче по се радвам на лъкове...

Онзи ден бях по ловните магазини и си поиграх малко с едни лъкчета, и ето тръпката се върна но за съжаление в момента не мога да си позволя много парици за лък, защото напуснах работа и още не съм си намерил друга...

Предварително благодаря за отговорите!

#35 dimo_atanasov

dimo_atanasov
  • Ловец
  • 990 Мнения:
  • Име:Димитър Атанасов
  • Оръжие:Лък PSE AXE 7, Beretta 686 White Onyx, CZ 452 Varmint 22lr.
  • Куче:нямам
  • Град:Пловдив
  • ЛРД:ЛРД "СОКОЛ"

Публикувано 25 октомври 2008 - 11:35

Ако има фенове, аз се наемам с джипката да закача ремаркето с 2-3-5 бали слама и някъде по околните гори(най-безлюдните и подходящи за стрелба места) да спретнем полигонче за стрелба, аз лично знам 2-3 места но няма да ги споменавам публично за да не станат масовки :yahoo:

[/quote]
Бре човече, за кво ти е тая слама, то стрелите минават през нея като през въздух. Лично съм тествал моя лък през бала слама - костваше ми една стрела ;) или балите ги правят много рехави или нашите лъкове са много силни :lol2: . По добре става с пресована бала стиропор щото триенето е по голяма, ама се лепят едни л..на по стрелата от триенето и после само метално спарче за тигани ги чисти :D

#36 hatamoto

hatamoto
  • Ловец
  • 414 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2008 - 15:04

А най-добре става с дюшек, завит в 2 /една от долу и една от горе / торби от сезал, или там некъв си материал, подобен, но по-здрав от найлона....

Колкото до лъкове на тънки цени - в момента се продават на баси цените машини в щатите. Разгледай в темата за лъковете. В моят пост има препрадка.

Този пост е редактиран от hatamoto: 25 октомври 2008 - 15:05

Saxton Pope

#37 dakobow

dakobow
  • Ловец
  • 326 Мнения:
  • Име:данчо георгиев
  • Оръжие:само лъкове!!!всякакви и тук-там някоя пушчица
  • Куче:нямам куче
  • Град:Казанлък

Публикувано 25 октомври 2008 - 19:48

Здравейте момчета,

Имам няколко въпросчета:

1. Някой да му се намира за продаване полиспастен лък, евтинко...

2. Къде и кога се събирате в София и региона да стреляте?

Ако има фенове, аз се наемам с джипката да закача ремаркето с 2-3-5 бали слама и някъде по околните гори(най-безлюдните и подходящи за стрелба места) да спретнем полигонче за стрелба, аз лично знам 2-3 места но няма да ги споменавам публично за да не станат масовки :)

Лично съм фен на хладни оръжия и неогнестрелни от как се помня, имам над 5-6 арбалета направени 100% от мен както и поне дузина лъкове, за съжаления последното ми творение е от края на 90те години...

Без да съм нескромен, твърдя, че до преди 4-5 години имах най-мощният арбалет в българия, около 100-120 кг сила на опън, без полиспастен механизъм, сега обаче по се радвам на лъкове...

Онзи ден бях по ловните магазини и си поиграх малко с едни лъкчета, и ето тръпката се върна но за съжаление в момента не мога да си позволя много парици за лък, защото напуснах работа и още не съм си намерил друга...

Предварително благодаря за отговорите!

Търси bowhunter тои има мн добър hoit за продан побързаи 4е може та го е шътнал!!!Успех -А и цената е мн добра!

#38 Бай "Х"

Бай "Х"
  • Ловец
  • 1 Мнения:
  • Име:Иванов

Публикувано 22 февруари 2009 - 12:56

Продавам окомплектован полиспастен лък Мартин-Бенгал,5бр.стрели и спусък.
Тел.0877 128020, ativiv@abv.bg :lazy:

#39 AlexG

AlexG
  • Ловец
  • 17 Мнения:
  • Име:Александър
  • Оръжие:Лък,Шурикени,Приклад,Дъска с Пирони,Сатър,Паве в чорап
  • Куче:нямам, имах доскоро кучка

Публикувано 02 април 2009 - 00:18

Привет !

От скоро се запалих по лъковете, но засега нямам все още мой , стрелял съм неколкократно единични изстрели с различни лъкове , и сега напук на кризата съм си приготвил един бюджет от около 300 лв за да стартирам и след известно обикаляне по магазините се спрях на това

MK-CB001
Полиспастен Лък
Технически данни:
Сила на опън - 25кг
Дължина на опън - 71см.
Дължина на тетивата - 106см.
Тегло - 1.8кг.
Материал - стъклопласти
Комплект: мерник и стабилизатор за тетивата

Пробвах го , като се има в предвид че съм човек 192 см 120 кг и съм се занимавал с вдигане на тежести на младини го опъвам не особено трудно .

Ако някои продава нещо подобно може да пише .

Този пост е редактиран от AlexG: 02 април 2009 - 00:19

#40 hatamoto

hatamoto
  • Ловец
  • 414 Мнения:

Публикувано 02 април 2009 - 05:30

"Продавам лък - Тайландско производство/Co-005/,оборудван с мерник и поставка за стрела/при стрелба/.Към него в комплект са накрайници за настройка и обслужване,ловни стрели/алуминиеви ..EASTON XX75 Gamo hunter/ с ловни върхове,паста/смазка/ за тетивата.Лъкът е използван многократно,но е в отлично състояние.Сила на опън около 25 кг/реални/,скорост на стрелата около 80-90м/с.Тел за връзка 0896701515/Варна/Цена 350лв."

Това е побликувано от колегата "Тонката". Тук се подвизава под това име. Драсни му едно лс :o
Успех с покупката!!!

Този пост е редактиран от hatamoto: 02 април 2009 - 05:36

Saxton Pope

#41 AlexG

AlexG
  • Ловец
  • 17 Мнения:
  • Име:Александър
  • Оръжие:Лък,Шурикени,Приклад,Дъска с Пирони,Сатър,Паве в чорап
  • Куче:нямам, имах доскоро кучка

Публикувано 02 април 2009 - 16:08

hatamoto : Благодаря за съдействието , писах СМС на въпросния човек и чакам отговор.ю

ПП: Някой да знае подробности за изложението лов/риболов от коя до коя дата е в Пловдив и в София и къде ? Предполагам че и там ще има интересни промоциики.... бях мернал билборд тука из София но съм запомнил.

#42 maestroto

maestroto

maestroto

• Горски
  • 1318 Мнения:
  • Име:Иван Димитров
  • Оръжие:"цигулки" - няколко
  • Куче:бързи и яростни
  • МПС:пикап

Публикувано 02 април 2009 - 20:05

hatamoto : Благодаря за съдействието , писах СМС на въпросния човек и чакам отговор.ю

ПП: Някой да знае подробности за изложението лов/риболов от коя до коя дата е в Пловдив и в София и къде ? Предполагам че и там ще има интересни промоциики.... бях мернал билборд тука из София но съм запомнил.

1-5.04.09г в Пловдив, 8-12.04.09г в София в ЕкспоЦентъра ;)
Не е важно кой е писал музиката, а кой свири с цигулката!!!

#43 kriso9696

kriso9696
  • Ловец
  • 4 Мнения:
  • Име:kristiqn
  • Оръжие:lyk
  • Куче:nemec

Публикувано 02 март 2010 - 23:51

MK-CB003
Полиспастен Лък

Технически данни:
Сила на опън - 12кг
Дължина на опън - 61см.
Дължина на тетивата - 91см.
Тегло - 1кг.
Материал - стъклопласти
Комплект: мерник, предпазител за ръката,
колчан и три дървени стрели

ЦЕНА: 108лв.

tozi lak stava li

#44 Чавдар_Г

Чавдар_Г
  • Ловец
  • 197 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:Лък-Buckmaster 2000,Fred Bear Archery Longbow, PSE X-FORCE,Jennings Fire Star(само за bowfishing ) Пушки: Tikka T3 Tactical 308W+Nightforce NSX 5,5-22x56 MLR,SABATTI ROVER 870 Black Eagle 222 Rem.

Публикувано 07 март 2010 - 16:35

MK-CB003
Полиспастен Лък

Технически данни:
Сила на опън - 12кг
Дължина на опън - 61см.
Дължина на тетивата - 91см.
Тегло - 1кг.
Материал - стъклопласти
Комплект: мерник, предпазител за ръката,
колчан и три дървени стрели

ЦЕНА: 108лв.