Към съдържанието

Снимка

Полуавтомат - газов или инерционен

• Please log in to reply
66 отговора в тази тема

#16 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:
  • Куче:хунвайбин

Публикувано 30 август 2007 - 21:01

Е зщо не го харесваш мамаму и руска бе жанам та той е всеяден и непретенциозен чистя го 3-4 пъти на сезон безотказен още от изкарването им на пазара ловувам с него ходил съм не веднъж за патки инирционните замразват той стреля не знам какво му е трудното за чистене Гари край Добружа когато патките летят на високичко само 12/89 ги стига

Колега, не съм против руското носъм против цените им у нас. Да дадеш близо 900лв. за МР за мен е кощунство. Самите руснаци по сайтовете им си хвалят Бекас а не МР. ако беше в порядъка около 500-600лв да ама 900 вече прекалиха. Мисля че я гледах в тяхен интернет магазин около 8-9 000 рубли/1щ.д.= 32-33рбл./?????? и да е само тя да кажеш халал да им е ама всичките са им с цени у нас като за "приятели". Явно са добри търговци и разчитата на инерцията на нашия пазар от татова време. :)
Едно се чудя що техните ловци/по опаричилите се/ предпочитат западното производство май не е само от гъзария. Тя е същата работа като с колите.
А 12/89 първо няма разнообразие от патрони и болшинството притежатели маат с 12/70 и 12/76 какъв е смисъла тогава от 12/89. Второ цените им са бая "добри" и не знам някой от притежателите да кара само с тях.
Лошо чувство към руското гладко нямам ама бягам далеч от продаваното тук.
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата
Смелостта срещу смелите не е безопасна.

#17 The Black Tiger

The Black Tiger
  • Ловец
  • 254 Мнения:

Публикувано 30 август 2007 - 21:43

Моля колеги, дайте акъл за полуавтоматична пушка - кое бихте препоръчали:

1 Полуавтомат с газов механизъм
2 Полуавтомат с инерционен затвор

Ако имате впечатления дайте мнения за предимства и недостатъци, надеждност, работа с различни муниции, подръжка при единия и другия тип

Тази тема е като сапунен сериал-няма да доживееш епилога.

#18 Boro

Boro

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1403 Мнения:
  • Име:Борислав
  • Оръжие:Иж 27 м ; Иж 94 "Тайга 12/76- 7,62Х54R; Марлин 925 .22 WMR ; browning bar tracker hc 30-06
  • Куче:хрътка руска барзая-домашен любимец
  • Град:Варна
  • ЛРД:Варна

Публикувано 30 август 2007 - 22:02

Газовото презареждане е по-надеждно. Вижте каталозите, повечето водещи фирми залагат на това производство напоследък. Но за гладкоцевното, мисля че няма чак такова значение. Не сме на война, а си правим кефа. Кой каквото си хареса /или е по джоба му/!

Публикувано изображение

Най-много се лъже преди избори и след лов

.

#19 РЕМ

РЕМ
  • Ловец
  • 486 Мнения:
  • Име:Станев
  • Оръжие:иж-43,мр-153, Browning Fusion Slug, "Беркут" 2М 7,62х54R , CZ 550 FS 308 W
  • Куче:българско гонче, дратхар, ягдтериери

Публикувано 31 август 2007 - 10:52

Колега, не съм против руското носъм против цените им у нас. Да дадеш близо 900лв. за МР за мен е кощунство. Самите руснаци по сайтовете им си хвалят Бекас а не МР. ако беше в порядъка около 500-600лв да ама 900 вече прекалиха. Мисля че я гледах в тяхен интернет магазин около 8-9 000 рубли/1щ.д.= 32-33рбл./?????? и да е само тя да кажеш халал да им е ама всичките са им с цени у нас като за "приятели". Явно са добри търговци и разчитата на инерцията на нашия пазар от татова време. :D
Едно се чудя що техните ловци/по опаричилите се/ предпочитат западното производство май не е само от гъзария. Тя е същата работа като с колите.
А 12/89 първо няма разнообразие от патрони и болшинството притежатели маат с 12/70 и 12/76 какъв е смисъла тогава от 12/89. Второ цените им са бая "добри" и не знам някой от притежателите да кара само с тях.

Доколкото си спомням от публикацията на "Арми е Тиро " цената на МР-153 в Италия бе около 450 евро преди около две години. Колега , несириозно е според мен да правиш аналог с цената в Русия , защото за да дойде до тук оръжието има мита и такси , които не са малки , вече не сме в СИВ (съюз за икономическа взаимопомощ) :D , а в ЕС и условията за внос в него са различни. Пък и търсенето определя пазара , не инерцията. Успех !

#20 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:

Публикувано 31 август 2007 - 12:07

Доколкото си спомням от публикацията на "Арми е Тиро " цената на МР-153 в Италия бе около 450 евро преди около две години. Колега , несириозно е според мен да правиш аналог с цената в Русия , защото за да дойде до тук оръжието има мита и такси , които не са малки , вече не сме в СИВ (съюз за икономическа взаимопомощ) :D , а в ЕС и условията за внос в него са различни. Пък и търсенето определя пазара , не инерцията. Успех !

Ами за 450евра какво друго можеш да купиш ново от там, читава въздухарка. Има себестойност а митата и таксите се компенсират от цената на едро почти навсякъде.
А ми да направим аналог със заплатите тогава и защитните мита. Сигурен съм че в Австрия са по-скъпи ама кой ли ги купува по тия страни. Въпрос на ценова политика и на присъствие на фирмата в дадени регион.Виж цената им в САЩ и я сравни с тази в ЕС.
Пак казвам не съм против руското а против цените и качеството на продаваното у нас.
Уважавам на всеки правото на личен избор стига да не го натрапва и обяснява колко е по-по-най това или онова само защото е неговото :D
Публикувано изображение Случайни хора на отговорни места с безотговорно поведение е най-голямия бич за държавата

#21 ilko

ilko
  • Ловец
  • 367 Мнения:
  • Име:Илия
  • Оръжие:Simson SPEZIAL 12/70 , Иж-27
  • Куче:Курцхаар

Публикувано 31 август 2007 - 12:40

Преди да започне ловния сезон един от новите ловци в нашата дружинка за които парите за пушка не бяха проблем си закупе Берета за 1800лв. нова хубава и когато го попитах с какъв механизъм на затвора той сам ми каза че в магазина продавача бил негов приятел и му е казал че затвора с инерционен механизъм е по добър от този с газов
А дали е така ?
Ако попитаме човек който притежава автомат с инерционен ще каже че инерционния механизъм е наи добър .
НО
Ако попитаме човек който има автомат с газов механизъм ще каже че газовия механизъм е наи добрия .
Затова нека се върнем на приказката че лоша пушка няма има лош стрелец
Поне за мен така стои този въпрос .
Поздрави и слука на всички вас!
:D
По добре да ям стара овца с приятели , от колкото младо агне , сам !

#22 Stier

Stier

stier

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 Мнения:
  • Име:Стефанов,Валентин
  • Оръжие:разни
  • Куче:териери

Публикувано 31 август 2007 - 13:20

Колега, не съм против руското носъм против цените им у нас. Да дадеш близо 900лв. за МР за мен е кощунство. Самите руснаци по сайтовете им си хвалят Бекас а не МР. ако беше в порядъка около 500-600лв да ама 900 вече прекалиха. Мисля че я гледах в тяхен интернет магазин около 8-9 000 рубли/1щ.д.= 32-33рбл./?????? и да е само тя да кажеш халал да им е ама всичките са им с цени у нас като за "приятели". Явно са добри търговци и разчитата на инерцията на нашия пазар от татова време. :D

Така си е Гаро,всеки братушка, който може си копува западен модел,а на западняци ваобщте не им трябват тези оражия,някои ги имат ,понеже ходят в страни кадето е забранено нарезно оръжие,като Танзания......
На мен това лято ми попаднаха 5-6 броя на "Мастер Ружие",понеже собственика ловува при мой приятел в Германия,та про4етеното напално потварждава това ,4е те предпочитат западни модели всякакво оръжие,имаше точно статия от Михаил Шукас по тоя повод.....въобще много сносно списание,мнн.ценни статии и не е с много реклами и обяви като немските,,..мисля си дфаже за абонамент.....
а по темата,моят е с газово презареждане+++++++
Всеки малък гущер иска да стане голям крокодил,но не всеки може да плува.......

#23 РЕМ

РЕМ
  • Ловец
  • 486 Мнения:
  • Оръжие:иж-43,мр-153, Browning Fusion Slug, "Беркут" 2М 7,62х54R , CZ 550 FS 308 W

Публикувано 31 август 2007 - 16:17

Ами за 450евра какво друго можеш да купиш ново от там, читава въздухарка. Има себестойност а митата и таксите се компенсират от цената на едро почти навсякъде.
А ми да направим аналог със заплатите тогава и защитните мита. Сигурен съм че в Австрия са по-скъпи ама кой ли ги купува по тия страни. Въпрос на ценова политика и на присъствие на фирмата в дадени регион.Виж цената им в САЩ и я сравни с тази в ЕС.
Пак казвам не съм против руското а против цените и качеството на продаваното у нас.
Уважавам на всеки правото на личен избор стига да не го натрапва и обяснява колко е по-по-най това или онова само защото е неговото :D

Уважаеми Колега , аз притежавам руско,американско,чешко и белгииско оръжие , така че голямо натрапване ще падне :D Черния хайвер на Курилските острови е около 30 рубли за кг. но при нас е малко по-скъп :D .Въпреки едровата цена. А сега сериозно , докато газовия механизъм зависи само от силата на патрона то инерционния зависи от масата на патрона , масата на стрелящия , прикладването (повтарям се),температурата на въздуха ,посоката на стрелбата(нагоре-надолу). Такива са фактите. Иначе всичко е въпрос на личен избор , който трябва да се уважава :D Успех и наслука :D

#24 ICO63

ICO63
  • Ловец
  • 10 Мнения:
  • Име:Иво
  • Куче:котката го изяде

Публикувано 31 август 2007 - 16:21

Моля колеги, дайте акъл за полуавтоматична пушка - кое бихте препоръчали:

1 Полуавтомат с газов механизъм
2 Полуавтомат с инерционен затвор

Ако имате впечатления дайте мнения за предимства и недостатъци, надеждност, работа с различни муниции, подръжка при единия и другия тип

А дали има голяма разлика в състава на барута, която да способства за по-бързото зацапване на газовата камера при гладкоцевните оръжия?
Защото на АК47 аз нямам спомен да съм чистил камера!

#25 dalgia_30_06

dalgia_30_06
  • Ловец
  • 199 Мнения:
  • Име:ivan ivanov
  • Оръжие:12/30_06

Публикувано 31 август 2007 - 20:48

А дали има голяма разлика в състава на барута, която да способства за по-бързото зацапване на газовата камера при гладкоцевните оръжия?

Колега барутите за глаткоцевно и нарезно оръжие са доста различни.По въпроса за газов или инерционен механизъм аз съм за газовото презареждане макар че искат по-голяма подръжка.

Бог съдаде хората различни,а "Чичо Колт" ги направи равни!!!

#26 РЕМ

РЕМ
  • Ловец
  • 486 Мнения:

Публикувано 02 септември 2007 - 11:45

Бил си за ареста . :D Аз още си спомням как фатмака ни караше да дялкаме криви клечки за да бъркаме там. Не че за АК-47 има някакво значение . Успех :D

#27 garry

garry

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2493 Мнения:

Публикувано 02 септември 2007 - 23:16

Уважаеми Колега , аз притежавам руско,американско,чешко и белгииско оръжие , така че голямо натрапване ще падне :D Черния хайвер на Курилските острови е около 30 рубли за кг. но при нас е малко по-скъп :D .Въпреки едровата цена. А сега сериозно , докато газовия механизъм зависи само от силата на патрона то инерционния зависи от масата на патрона , масата на стрелящия , прикладването (повтарям се),температурата на въздуха ,посоката на стрелбата(нагоре-надолу). Такива са фактите. Иначе всичко е въпрос на личен избор , който трябва да се уважава :D Успех и наслука :D

Абсолютно си прав но по отношение на оръжието а ти не си раздвоен а си много разчетворен та не може и да ти се помогне :D Иначе за мен единствената разлика е в приклада защото при инерционното възвратната пружина е разположена вътре и при необходимост от нов е малко по-сложно. :D
Та не разбрах Мерцедес или Мерцедес е въпроса на темата.
А хайвера много го уважавам/ в разфасовка тенекиика/ особено с "потна"каничка водка ама там :D

Този пост е редактиран от garry: 02 септември 2007 - 23:17

#28 РЕМ

РЕМ
  • Ловец
  • 486 Мнения:

Публикувано 03 септември 2007 - 12:29

Абсолютно си прав но по отношение на оръжието а ти не си раздвоен а си много разчетворен та не може и да ти се помогне :D Иначе за мен единствената разлика е в приклада защото при инерционното възвратната пружина е разположена вътре и при необходимост от нов е малко по-сложно. :D
А хайвера много го уважавам/ в разфасовка тенекиика/ особено с "потна"каничка водка ама там :D

Дай боже всекиму :D Аз бих прибавил филенце и кисели краставички та да смажеш механизма :D Независимо от принципа му на действие . Както е казал др. Ленин " По близо до :D "

#29 alani

alani
  • Ловец
  • 222 Мнения:
  • Име:Михаил
  • Оръжие:Гладкоцевно,нарезно,късо.
  • Куче:Мелез и ягдтериер

Публикувано 03 септември 2007 - 15:30

И поне една палава рускиня..... :D Прикачен файл  D.jpg   88,46K   117 Брой сваляния
ПО ПЕТ НА НОЖ!

#30 tonyc

tonyc
  • Ловец
  • 6 Мнения:
  • Оръжие:FABARM H368

Публикувано 24 септември 2007 - 14:12

Благодаря на всички колеги за мненията им :(
Ето на какво се спрях Прикачен файл  fabarm_h368.jpg   60,6K   252 Брой сваляния
  • gbangi и данчев харесват това мнение

1 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 1 туристи, 0 анонимни