Към съдържанието

Снимка

Фокстериер

• Please log in to reply
896 отговора в тази тема

#1 residentevil

residentevil
  • Ловец
  • 163 Мнения:

Публикувано 12 май 2006 - 11:22

Айде и аз да си пусна темата, че да понауча туй онуй :D

Твърдокосмест Фокс териер - Стандарт FCI №169(01.12.97)

Произход:Великобритания

Класификация FCI:Група 3. Териери. Секция 1. Големи и средни териери.

Общ вид: Активно, живо, космато и силно в малък обем, но в никакъв случай безформено и грубо. Съвършенно балансирано телосложение. Това се изразява в съотношението на черепа към муцуната, а също така и на височината при холката и дължината на тялото от раменете до седалищните части, които изглеждат приблизително равни. Обикновенно е с преобладаващ бял цвят с черни и кафяви петна. Опашката нормално се купира на 1/3 от дължината и, и стои по скоро от горе на кучето от колкото виси отзад. Фокстериера притежава много оръжия за атака какта силни челюсти така и добре развити зъби, готовност, физическа сила, и най-вече кураж. Той е добре сложено, елегантно куче, концентрирана много сила в малко пространство.

Глава и череп:Горната линия на черепа е почти плоска с лек наклон. Ширината му постепенно намалява към очите. Прехода от черепа към муцуната е слабо изразен.

Лицева част:Носната гъба е черна, ако муцуната е къса главата изглежда слаба и незавършена. Закръглени и пълни очертания на скулите са нежелателни.

Челюст и зъби:Челюстите са силни със съвършенно правилна ножицообразна захапка(горните зъби плътно покриват долните) и стоят перпендикулярно но челюстта. Прекомерно развити и мощни челюсти са нежелателни.

Очи:Тъмни, пълни с въодушевление и ум, дълбоко поставени с мярка малки и не изпъкнали, почти кръгли до колкото е възможно. Разположени са не много далеч едно от друго, нито твърде високо на черепа, нито много близо до ушите. Светлите очи са абсолютно нежелателни.

Уши:Не големи, висящи на хрущяла, триъгълни умерено дебели с точно сгъване. Ушите трябва да са отпуснати напред близо до скулите. Горната линия на сгъвката значително се извисява над черепа. Правите, полуправи и приповдигнатите на хрущяла уши са нежелателни.

Шия:Суха, мускулеста достатъчно дълга, лишена от гуша, разширяваща се към раменете, образуваща изящно опъване при оглед на кучето.

Туловище:
Гръб:Къс, равен и здрав, без слабости.
Поясница:Мускулеста, леко сводеста. Много къса.
Гърди:Дълбоки;същинските ребра са умерено сводести;лъжливите са дълбоки, изпъкнали.

Опашка:Обичайно купирана(отрязана). Посадена високо, държи се вдигната, не над гърба и не завита. Силна, достатъчно дълга.

Крайници:
Предна част:При оглед отпред, рамената рязко се спускат от мястото на съединението със шията към деликатната издатина на раменната става;при оглед от страни рамената са дълги и много коси. Холката винаги е ясно очертана. Гърдите са дълбоки, не широки. При поглед от всички страни крайниците са прави, костите са здрави до самите лапи. Лактите са насочени назад. При движение се изнасят направо.
Задна част:Силна, мускулеста.
Бедра:Дълги и мощни.
Колене:Добре заъглени, не сочат нито навътре нито навън.
Свирки:Къси, отвесни и успоредни при поглед отзад.
Лапи:Закръглени, в юмрук, с малки, плътни възглавнички, пръстите са умерено сводести. Не са нито навътре нито навън.
Движения:Предните и задните крайници се движат право напреди успоредно. Лактите се движат строго назад, работят без грешки по страните. Коленете не вървят нито навътре нито навън. Хубавият тласък идва от добре сгъващите се и разгъващи задни крайници.

Космена покривка:Гъста, има телообразна структура, от 2см на раменете до 4см на холката, гърба и крайниците. Подкосъмът е от къса и много мека козина. На гърба и крайниците козината е груба. На челюстите козината е твърда, достатъчно дълга за да придаде вид на силни клещи. Козината на краката е гъста и твърда.

Окраска:На преобладаващ бял фон черно, черно-рижи или рижи петна. Тигрови, червени, кафяви или със синкав отенък петна са нежелателни.

Ръст и тегло:Височината в холката не превишава 39см при мъжките, за женските не много по-малко. Идеалното тегло в изложбена кондиция е 8,25кг за мъжките, женските не много по-леки.

Дефекти:Отклонение от който и да е от горепосочените пунктове трябва да се отценява като недостатък или порок в зависимост от степента на изразеност.

Забележка:Мъжките трябва да имат два нормално развити тестиса, напълно отпуснати в скротума.

Този пост е редактиран от residentevil: 12 май 2006 - 11:23

"I want to know God's thoughts... all the rest are details."
http://www.revolution-store.com/
http://www.foxclub-bg.com/

#2 Tashunko-Sapa

Tashunko-Sapa
  • Ловец
  • 250 Мнения:
  • Име:Стоян Георгиев
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 12 май 2006 - 16:20

Хайде, кога щеправим клуб?! :D

#3 residentevil

residentevil
  • Ловец
  • 163 Мнения:

Публикувано 18 май 2006 - 21:05

Айде бре хора, на никой ли не му е интересна тая порода и никой ли не знае нещо интересно за нея? :D
"I want to know God's thoughts... all the rest are details."
http://www.revolution-store.com/
http://www.foxclub-bg.com/

#4 АНДИ

АНДИ

Запален ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1702 Мнения:
  • Име:ДАНИСЛАВ НИКОЛОВ
  • Оръжие:Иж,26, 58, 54, тикка
  • Куче:курцхаари, ягдтериери, уелски териер,анг.сетер, пойнтер,дратхаар

Публикувано 19 май 2006 - 08:13

Интересна ми е, даже много,ама с 3 ягд,1 уелш ,курцхари и дратхар не мога и фокс! :D

#5 thom_po

thom_po
  • Ловец
  • 603 Мнения:
  • Име:Димитър Костов
  • Оръжие:ИЖ-54;ИЖ-18МН-7.62x54
  • Куче:Ягдтериери
  • Град:Пловдив

Публикувано 19 май 2006 - 12:21

Преди време и аз като всеки ловец занимаващ се активно с подземен лов се бях запалил да взема куче от тази порода .Разбира се вече имах няколко ягда и дакела.От тези ягдтериери вече има само едно живо куче ,но дакела си е в къщи вече пенсиониран и лежи кротко на слънце и се препича на двора докато ви пиша.Та за Фоксовете страваше дума .Имах един приятел ,лека му пръст той ме запали по този лов и ми обеща да намери фоксче .Използвах момента ,че са невероятно красиви като малки ,а и не само като малки и жена ми също искаше /бинго/ ! Та чакай днес ,чакай утре и така докато един ден разбрах ,че няма да имам късмет да притежавам подобно куче.С годините по-късно рабрах ,че тези кучета са с най-слаба имунна система от Уелша и Ягда .Много силни и симпатични кучета са ,но спрямо другите си двама събратя са с чуствително по-слаба имунна система.Това разбира се научих от мой приятел който беше чел някаква руска литература/ако не се лъжа/,което успя да ме разубеди и накара да заложа още по-силно на ягдтериера.Сега неслучайно се знаимавам и развъждам тази порода.Между другото ,като стана въпрос за имунната система от подземниците с най-добра е Уелският териер...... С последното исках да кажа ,че ако някой обича харесва или иска да гледа Фокс едва ли нещо ще го спре да се занимава с такива кучета .Например дратхара е с далеч по добра имунна система от курцхара ,пак според тази литература ........
Желая успех на всички фенове на тези неверотни кучета -Фокстериер!

Този пост е редактиран от thom_po: 19 май 2006 - 12:24

Който го е страх от мечки ,да ходи за вещици!
jagdterrier-bg.hit.bg

#6 VINARCATA

VINARCATA
  • Ловец
  • 99 Мнения:

Публикувано 23 май 2006 - 10:04

Как мога да се сдобия с чистокръвен фокстериер?

#7 VINARCATA

VINARCATA
  • Ловец
  • 99 Мнения:

Публикувано 31 май 2006 - 17:07

Как мога да се сдобия с чистокръвен фокстериер?

Какво става иначе много филосовствате а като ви питам за нещто конкретно мълчите като риби?

#8 П. Бонев

П. Бонев

ЛОВДЖИЯ

• Форум съпорт
  • 4158 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:CZ 584, IJ 27Е, Tula, Sarasqueta Pioneer за сега
  • Куче:курцхаари, бигъл и мастии за сега
  • МПС:Toyota Hilux, VW Tauran, SEAT Alhambra за сега
  • Град:Търговище
  • ЛРД:Попово

Публикувано 31 май 2006 - 18:26

Какво става иначе много филосовствате а като ви питам за нещто конкретно мълчите като риби?

Ами освен в английския фокстериер клуб да питаш, тук не съм чувал за родословни. Затова и не съм ти отговорил осега. А ако нямат родословие откъде да знам дали е фокстериер?

http://www.cherni-lom.com

facebook Петър Бонев

Заблудата винаги е масова, а идеята възниква в отделна личност!

Блез Паскал

#9 Коцето

Коцето
  • Ловец
  • 4 Мнения:
  • Име:Константин
  • Оръжие:МЦ 2112;Сент-Етиен 16к.;Смит и Уесън 357 Магнум
  • Куче:Фокстериер

Публикувано 06 юни 2006 - 17:35

И аз се сдобих скоро с фокстериерче,ама не зная колко е чистокръвно.Не е толкова рошаво като на снимката на резидента,но може би защото го оскубах.Тук един специалист ми каза,че тая порода не се подстригва а се скуби.Някой знае ли нещо по въпроса?

#10 П. Бонев

П. Бонев

ЛОВДЖИЯ

• Форум съпорт
  • 4158 Мнения:
  • Име:Петър
  • Оръжие:CZ 584, IJ 27Е, Tula, Sarasqueta Pioneer за сега
  • Куче:курцхаари, бигъл и мастии за сега
  • МПС:Toyota Hilux, VW Tauran, SEAT Alhambra за сега
  • Град:Търговище
  • ЛРД:Попово

Публикувано 06 юни 2006 - 18:15

И аз се сдобих скоро с фокстериерче,ама не зная колко е чистокръвно.Не е толкова рошаво като на снимката на резидента,но може би защото го оскубах.Тук един специалист ми каза,че тая порода не се подстригва а се скуби.Някой знае ли нещо по въпроса?

Правилно си пъстъпил. Казва се триминг!

http://www.cherni-lom.com

facebook Петър Бонев

Заблудата винаги е масова, а идеята възниква в отделна личност!

Блез Паскал

#11 Коцето

Коцето
  • Ловец
  • 4 Мнения:
  • Име:Константин
  • Оръжие:МЦ 2112;Сент-Етиен 16к.;Смит и Уесън 357 Магнум
  • Куче:Фокстериер

Публикувано 06 юни 2006 - 19:39

Най-интересното,че това скубане на кучето му доставяше страшно удоволствие!

#12 e100

e100
  • Ловец
  • 169 Мнения:
  • Оръжие:меркел,иж
  • Куче:български гончета

Публикувано 06 юни 2006 - 23:40

Мойте наблюдения са ,че по неизвестни причини броя на тези кучета в Б-я намаля в сравнение с 80-те години,а и тези които ги имаше бяха повече екстериорни отколкото ловни.Наистина незнам зашо ,но като ловна порода не получи популярност у нас,а може би предстои.Директни наблюдения върху работата на чистокръвен фокс нямам,но съм имал мелез м/у фокс и гонче.Работеше със страхотен хъс и злоба,но докато не пресечеше следа на лисица,белка ,чакал.Особено намери ли дупка с прясна следа забрави го.Та то си беше и гонче и подземник с една дума много страст,но не може да разчиташ.А иначе старите кучкари както обиновено казваха че тази кръстоска ти осигурява супер куче,но май е верно че камъка си тежи на место ,а в това куче имаше два камъка.Това мога да кажа по въпроса.Иначе като стуктура кучето е наистина атлетично и ми харесва,но толкова.
Да дадем шанс на природата!!!

#13 kerk

kerk
  • Ловец
  • 315 Мнения:

Публикувано 15 юни 2006 - 20:03

Прикачен файл  Toro.JPG   64,71K   323 Брой свалянияПрикачен файл  Toro_2.JPG   66,15K   355 Брой свалянияДа се насладите на фокстериера..................... Торо. Има доста прасета убити на това куче!!!!!!!!!!!
Ловът без куче е като секс с презерватив!

#14 kazobon

kazobon
  • Ловец
  • 176 Мнения:

Публикувано 15 юни 2006 - 21:05

Ей много е готин тоя териер, пък и щом казваш че е ловджия супер направо!!! Много ми се иска да се сдобия с хубав фокстериер или джак ръсел, ама много трудно се намират и за какви суми става въпрос....Разкажи как работи това куче, казваш за убити прасета, за подземен лов не го ли позваш?

#15 kerk

kerk
  • Ловец
  • 315 Мнения:

Публикувано 15 юни 2006 - 21:55

Ей много е готин тоя териер, пък и щом казваш че е ловджия супер направо!!! Много ми се иска да се сдобия с хубав фокстериер или джак ръсел, ама много трудно се намират и за какви суми става въпрос....Разкажи как работи това куче, казваш за убити прасета, за подземен лов не го ли позваш?

Кучето е на мой приятел и е внесено от Русия. Гони с глас дивеча. Под земя е ловувал на язовец успешно и страхотно извлича мъртав дивеч от дупка - вродено! Прасетата ги търси активно но обича да се таралежи на другите кучета и често резпалва свади! Ето ви още две снимки щом ви харесва!!! :D Прикачен файл  _____3.JPG   64,74K   286 Брой свалянияПрикачен файл  _____4.JPG   68,53K   224 Брой сваляния

Този пост е редактиран от kerk: 15 юни 2006 - 22:02

Ловът без куче е като секс с презерватив!

0 Потребител(и) четат тази тема

0 ловци, 0 туристи, 0 анонимни