Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
hunter shu

Помпи за лов

53 posts in this topic

Какво Ви е мнението за помпите с дълги цеви , по-конкретно за Mosberg 88

стрелял съм.сигурна пушка.добра за едьр дивеч.Естествено не стреля както по американските филми.презареждането е шумно.добре е да е с прклад.има с къса цев и ръкохвадка.

стрелял съм.сигурна пушка.добра за едьр дивеч.Естествено не стреля както по американските филми.презареждането е шумно.добре е да е с прклад.има с къса цев и ръкохвадка.

Ако питаш мене от Мозберг бегаи далече.Имам доста наблюдения и знам.

Поздрави!

А към каква да се насоча Имам надцевка - руска , но не е магнум и при по - далечни разстояния просто дивечът си заминава Особено съм привърженик на водоплаващия дивеч

А към каква да се насоча Имам надцевка - руска , но не е магнум и при по - далечни разстояния просто дивечът си заминава Особено съм привърженик на водоплаващия дивеч

Колега не се заблуждаваи,че с магнум патрони ще можеш да стеляш по-далече.Има тема във форума ,,за или против магнум патроните,,.Мисля,че така беше озаглавена.Прочети и преценяваи.

Поздрави!

Помпите стават за лов, номера е да свикнеш с презареждането(аз не успях).Ама че било шумно.....няма да коментирам, изстрела да не е тих? Ходих един сезон с помпа Маверик мод.88, имах 2 цеви за нея - 61 и 71см. като първата беше пълен цилиндър - другата не съм я и монтирал на пушката.Биеше много точно с бренекета(куршуми де) , но не беше моята пушка и сега е собственност на друг колега от форума - човека е доволен и има успехи с нея. Все пак за едър лов е добра пушка - при дефектен патрон презареждането е МНОГО по-бързо и удобно отколкото при същата ситуация с автомат.

Какво точно Ви интересува ? Надежността,кинематиката или какво може и как се ловува с подобно оръжие. Помпите по често се използват за охрана.целта им е да наситят със сачми определен участък за кратко време.При презареждането се губи мерната линия.С двуцевка се възпроизвеждат два по бързи и точни изтрела.За трети животното е избягало ако преди това не еулучено.

Магнумът може би дава по-голяма сигурност на по-дълги дистанции Надеждността също е от голямо значение Сега съм с ИЖ-27, от 1983 г е и освен нея искам да имам и нещо по-различно Особено при лова на гъски и по - едър дивеч сякаш ми е недостатъчна А не съм любител на нарезното оръжие

Колега помпата е едно добро оръжие на ниска цена,което си заслужава.Вече 2 год. ловувам с помпа и съм доволен,бие отлично не само с куршуми .Според мен има и един недостатък-не е предвиден ремък за нея,а при ходене 10-12км. това се отразява негативно.На едър няма такова ходене,така,че не е страшно.На 2 пъти имах проблем-не можа да изхвърли гилзата и се наложи сваляне на цевта,но се оказа ,че това се дължи на патроните.При презареждане наистина се губи мерната линия,но това се поправя с тренировки(много).

Честно казано,много съм раздвоен между полуавтомат и помпа Интересно ми е дали ще мога да свикна с помпата , която някак си ме привлича Много ми говорят и за успоредка Не знам ,но трябва все пак да се насоча към нещо

Помпата ми е много отдавна - 1991 г. и я ползувам само за пернато ! Късата цев за пъдпъдъци, дългата за патици. Доколкото знам в САЩ помпата е основно ловно оръжие. Много просто, удобно и надеждно оръжие. Като се свикне с презареждането, все едно стреляш с полуавтомат !

Все пак да взема да опитам какво ще се получи Човек трябва да следва желанията си ,нали

Все пак да взема да опитам какво ще се получи Човек трябва да следва желанията си ,нали

Колега вземи си помпата ,аз ловувам с мозберг няма грешка безотказна е като и свикнеш сам ще се убедиш.

post-1863-1205130998_thumb.jpg

Колега преди години видях колега с такава помпа уточнявам че,беше с къса цев.Харесах я и замених моятаТоз-34 с неговата. За един месец не можах да свикна,и се отказах от сделката,добре че ,не бяхме минали през КОС.На теб ако ти харесва вземай и тренирай с нея за да свикнеш.Свикнеш ли с нея от теб по щастлив човек няма да има.На слука.

Какво точно Ви интересува ? Надежността,кинематиката или какво може и как се ловува с подобно оръжие. Помпите по често се използват за охрана.целта им е да наситят със сачми определен участък за кратко време.При презареждането се губи мерната линия.С двуцевка се възпроизвеждат два по бързи и точни изтрела.За трети животното е избягало ако преди това не еулучено.

Тея колеги дето ловуват с текове те съвсем губят мерната линия при презареждане - а съм виждал хора дето доста бързо презареждат ръчно, а и доста добре мерят :clapping: Според мен е въпрос на трейнинг,

Сигурно дистанциите, от които стреляш не са просто далечни, а прекалено далечни. Имаш грешка при преценката. Или даваш грешно предварение.

Колкото до помпите - имам си една, Мозберг, с 2 цеви - къса и дълга. Купих си я от първите, които се появиха по нашите магазини. До тогава ги бях виждал само по филми. Но моята няма шокови стеснения и на двете цеви. С късата цев става за пъдпъдъци, но дълга цев без шок няма никакъв смисъл. Ходил съм на лов с нея само 7 пъти, на пъдпъдък, защото след като я прострелях се оказа, че старата ми Ижовка е по-добра на средни и далечни дистанции. Но познавам много ловци, ползващи помпи, отлично се представят.

Edited by Boro

Може би ще си взема един Мозберг и ще спра да се чудя Колкото до преценката на далечните разстояния, не вярвам дабъркам толкова Виж, за предваренията съм по-съгласен, там повече опира до тренинг С какви патрони ще стреля добре помпата?

Аз лично предпочитам за пъдпъдък патрони на "Арсенал",ползвах и "Ротвайл" и "Бендида".От нулите ползвам само български и съм доволен ,въпреки ,че засечките за които споменах са с наши патрони,но това го считам за кофти късмет.Купи си една помпа и патрони от различни производители и ги тествай.Само така ще разбереш кои са добри.Успех и наслука.

Благодаря ти , колега , явно трябва да се вземе оръжието ида се тества Желанието ми за такъв вид оръжие надделява и ще се пробвам Благодаря на всички за мненията ,ако има още ще ги приема с удоволствие

от 11 години ловувам с мосберг, много съм доволен - лесна за поддръжка, безотказна, много то4на, имам 5 6ока за нея, имам и много слука и не на последно място - евтина пушка. по отне6ение на бързината на стрелбата- колегите ме базикаха 4е докато заредя и 6те отминат животните, не веднъж съм им доказвал обратното, така 4е моят съвет е ска4аи смело и наслука

Ще си взема На коя фирма патроните са най-добри за нея?

Ще си взема На коя фирма патроните са най-добри за нея?

аз ползвам ротваил, ремингтон, федерал , за пти4и лов няма зна4ение, само да са с концентратор. за пъдпъдъци слагам шок- impact cylinder, за патки- full shock и така. не забравяи че помпата има о6те едно предимство пред полъавтомата- може да стреля със 70мм и 76мм патрони. не те съветвам да купува6 67,5 мм патрони въпреки 4е, продава4ът ще те убеждава 4е няма значение.и щях да забравя не купувай, ама наистина недей патрони с хртиена гилза( ако все още се произвеждат такива)

Edited by mossberg

Фабарма е всеяден, каквото и да му сложа - гърми ! Тук няма проблеми с презареждане или засечка !

Извинете за въпроса- колко струва мозберг помпа камуфлажна? Не виждам да ги рекламират , а ми харесват и мисля да си купя такава.

Виж в сайта WWW.GUNS.BG или в този на Росбуларм. Колеги , с ваша помощ се надявам през новия ловен сезон да се пробвам с помпата, която толкова искам да имам. Приемам всякакви съвети по този повод , ще съм благодарен на всички.