Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

peih

китайска флоберка

Здравейте колеги от ското съм претижател на билет за подборен лов та въпроса ми е къде в София или Пловдив мога да си закупя китатайска флоберка и каква и е цената горе -долу

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги от ското съм претижател на билет за подборен лов та въпроса ми е къде в София или Пловдив мога да си закупя китатайска флоберка и каква и е цената горе -долу

Защо си се спрял на китайска?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам е евтина и ми трябва за стрелба за удоволствие и от време на време по някои хищник

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Последно (лятото) съм виждал в ЗАРИМЕКС цената не помня точно... (260-70 лв.)

Виж тази обява ...

http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=21707

така изглеждат и хич не са лоши като качество (точност)

post-5181-1265221341_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава- JW-15A. За тия пари -толкова качество. Мерните прибори са пълна чекия- пластмасова мушка и пародия на мерник от ламаринка. Мушката със стойката и отдавна ми се счупиха и стрелям само на оптика- принудителен варминт ;) . Иначе нямам никакви забележки относно групираност на боя и постоянство - на 50 м. събира куршумите в капачка от 5 см. , легнал от опора с оптика нисък клас. Ако не държиш на красота и качествена обработка, а само на функционалност- вземай я смело. Ако търсиш повече- имаш голям избор от по-скъпо оръжие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виждам че си от Асеновград а аз живея на 10 км от там ако кажеш и от каде си я купил ще е добре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я в далечната 1998 г. от някакъв търговец вносител, не от магазин за 270 лв.Складчето му беше в къща ,някъде около гръцкото консулство, но не помня точно адреса. При него ме закара мой познат оръжейник. По принцип всички оръжейници имат връзки и се познават с вносители и търговци на оръжие. Може да питаш някои познати твои оръжейници от Пловдив, ако ли не можеш да намериш пък с тяхна помощ, тогава да питам и аз моя познат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръжте се да не паднете,имат си и варминт модел чайнитата ;)

C%20MK%203%20JW15%2022lr.jpg

drone Nick Какви са ти отзивите за пушката,вярно ли,че се чупил или износвал много бързо изхвъргача.Защо ти прави 5см групи на 50м,това не е нормално,трябва да пробваш да смниш боеприпасите.

Къде наистина мога да видя такива пушки в Пловдив.Като ги гледам,все едно гледам въздушна пушка за 30лв :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем ,като я прострелвах за първи път с оптиката на 50 м. ,бях легнал и с опора възглавница. Направи групи от 25-30 мм, щото винтовете на оптиката не позволяваха още по прецизна настройка /при нея няма кликове , а се движат плавно/. Затова мисля, че ако ползвам по-прецизна оптика, ще направи добри групи и на сто метра. Пушката е пълно копие на Бърно-1 и съм няма проблеми с изхвъргачи и друго, с две думи си е здрава и хич не е въздушна пушка.

За групата от 5 см на 50 м. писах преди , щото и правих втора налагаща се бърза прострелка/ някой колега на лов ми я беше взел от станока, дето ги държим през нощта и я беше "донастроил"/. Иначе използвам патрони на Ремингтон- Вайпър, Циклон или пък на Федерал-Голдън ийгъл . Виждал съм пушките за предлагане на изложенията в Панаира или в НДК, ама не си спомням при кой търговец. Допитайте се както ви казах и до познати ви оръжейници .

Ето една снимка на мойта китайка.

post-3817-1265544002_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Впрочем ,като я прострелвах за първи път с оптиката на 50 м. ,бях легнал и с опора възглавница. Направи групи от 25-30 мм, щото винтовете на оптиката не позволяваха още по прецизна настройка /при нея няма кликове , а се движат плавно/. Затова мисля, че ако ползвам по-прецизна оптика, ще направи добри групи и на сто метра. Пушката е пълно копие на Бърно-1 и съм няма проблеми с изхвъргачи и друго, с две думи си е здрава и хич не е въздушна пушка.
Пробвал съм да им разменя затворите с Бърно-1 но не става,има някакма минимална разлика. И лястовичата опашка е различна (на бърното е по-широка) ,само пълнителите са взаимозаменяеми. *Nick* ,откъде изкопа тая оптика...Това е прицел за зенитна картечница....Ползвал съм такава на въздушна пушка (Бам-21)...въобще не е подходяща за прецизна стрелба над 30-40 мт.Сложи си една нормална оптика, примерно Липърс за стотина лв. и няма проблем да се правят групи 2-3 см (на 100 мт.)

А що се отнася за китайските флоберки - мисля че вече не ги внасят,но може да е изостанало нещо по шкафовете на някой магазин.

Тончо84 , на твоята снимка това май не е "варминт" а интегрален заглушител.

post-5181-1265549209_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От зенитна картечница казваш е оптиката ,а? ;) Ама си е здрава и държи на откат без проблеми, щото преди да я взема е била на карабина в горското доста години. Ама си прав , ще я сменям ,може би с един дето ми предлага бартер за нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А що се отнася за китайските флоберки - мисля че вече не ги внасят,но може да е изостанало нещо по шкафовете на някой магазин.

Имаше 2 в магазина до женски пазар / София / 22 и 22 магнум , ще ти дам телефона на собственика ако искаш ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

давай телефона да питам аз искам 22 lr ne magnum, e може и ако някой продава флоберка до към 250 лв около пловдив нека да пише

Редактирано от peih

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От зенитна картечница казваш е оптиката ,а? :eusa_think: Ама си е здрава и държи на откат без проблеми, щото преди да я взема е била на карабина в горското доста години. Ама си прав , ще я сменям ,може би с един дето ми предлага бартер за нея.

Това колега е прицел 10П8 ,толкова е зддрав и дуракоустоичив,че само будала би го сменил за Липърс да речем!Тва чудо и на 155мм.гаубица издържа-без проблем!Аз моя,само за Цаис го сменям,и то не за всеки модел!! :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
давай телефона да питам аз искам 22 lr ne magnum, e може и ако някой продава флоберка до към 250 лв около пловдив нека да пише

Пратих ти го на лс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това колега е прицел 10П8 ,толкова е зддрав и дуракоустоичив,че само будала би го сменил за Липърс да речем!Тва чудо и на 155мм.гаубица издържа-без проблем!Аз моя,само за Цаис го сменям,и то не за всеки модел!! :eusa_think:

На оптиката пише- ТО-4М , и отдолу сериен номер. Не знам дали това чудо е руско или наше. Може би не си струва да правя бартер, все пак имам пари за друга оптика и ако го сваля ,ще си стои в касата и чака ново приложение. Но диаметъра на входната и изходната леща е около 22 мм и зрителното поле ми се струва недостатъчно. Ама скалата е много приятна с острия връх на вертикалната линия, дето като набодеш на нея целта и натиснеш спусъка, виждаш как куршума удря точно където си го набол хайванчето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване