Sign in to follow this  
Followers 0
Желю

ДРАТХААР - машината за лов

2,086 posts in this topic

Асене ,ти естествено си прав.........

Аз и Иван сме ловували заедно кучето му е добро,но не е перфектно.

Затова ще си направим един изпит на видовете лов във България та да видим кое куче е по добро за лова в родината.

Аз не съм малоумник и знам какво може поинтера и какво може дратхаара........!!!

Поради тази причина продължавам да твърдя че дратхаара е по добър за БГ. условия на лов.

Ники, в случаи, че не си ме разбрал, сега ще поясня!

Първо, шапка ти свалям на теб за ентусиазма и пламта, която влагаш за любимата порода!!! :D

С по горните си постове исках да кажа,че не правилно да се прави съпоставка на двете породи, защото всяка една от тях е създадена целеначочено да задоволи изискванията на различни хора и ловци!

Още повече, че тази съпоставка се прави в тема, която не е за нея.

Колегата,Paneto ми е написал, че съм бил със стари разбирания, и че вече имало и такива дратхари, които по нищо не отстъпвали на поинтера... Като на Тончо Милив и др. Д, ама не! Това клипче дето, го беше качил ти с Cent-3, с изпита му в Германия... еми моите уважения, кучето е супер и се е доказало, но алюра му претърсване може ли да се сравни с този на поинтера???

Ей, това искам да кажа, че всяка порода си и ма и плюсове и минуси и всеки сам избира с какво да ловува!

И тъи като и мен ме въвлякохте в спора ви пожелавам да бъдете живи и здрави и да имате незабравими ловни излети с ваште помощници! :):D:p Каквито и да са те: дратхаари или поинтери!!! :D

аз те разбрах от каде си ти аз пловдив

Колега,шапка ти свалям за правописа. :hi::hi::hi:

Сега да не се обидиш,ти на школо ходил ли си? Кефиш ме.Продължавай в същия дух. :(:lol:

Темата е за породата ДРАТХААР,не мерете пишките на породите поинтер и дратхаар,пишете по темата.

Колега,шапка ти свалям за правописа. :hi::hi::hi:

Сега да не се обидиш,ти на школо ходил ли си? Кефиш ме.Продължавай в същия дух. :(:lol:

да ходил сам барзо пиша извинете ме колеги више образование имам ритаите ме квото искате аз не се обиждам :D

Носталгия по изгубения ловен другар. :(:lol::hi:

post-2824-1202925241_thumb.jpg

една от последните и снимки :(

post-2824-1202925661_thumb.jpg

давайте кажете нещто за драдхари

давайте кажете нещто за драдхари

аман от бради, само се пречкат пред обектива!!!

post-1864-1202927330_thumb.jpg

колега ми то при автомобилите се взема шасито от педходния модел за база и се прави следващия и за това всеки следващ е по добър.така е и в случая,малко кръв от пойнтера и те ти лимузината Курцхаар :lol::hi:

На това му казвам смешен виц :(

Ами добре,щом искаш веднага, няма проблем........ Тези дни като си по Пазарджишко ми звани ,отиваме на Званичево и почваме от язовира - тръстики ,апорти от водата и тн. Аз имам някоя патица във фризера за апортите. После на полето и освен претърсването и стойката ще правим влачени следи от фазан и заек/аз имам достатъчно дивеч /. Карето с фазан и заек ще направим и така ,камерата я имам,има колега който иска да снима ...........всичко е на лице. Телефона ми имаш......ако искаш ще вземем и Петър Ветренски за съдия.

Ооооооооо,извинявай Ванка ,после обърнах внимание че си писъл НА ПРОЛЕТ. Аз и тогава съм съгласен,само кажи кога............?

Имах в предвид от началото на март. Не искам да пропусна последните излети

Все едно да правите сравнение между ламборджини(истински пойнтер) и едно паджеро или G-класа.Дратхаара си е дратхаар и пойнтера си е пойнтер.Едно единствено нещо ще кажа,Сърбите правят първо състезание ГРАНДЕ ЧЕРКА за Английски птичари-по простата причина че континеталците нямат шанс а и те си имат отделен шампионат.Винаги има и контененталци които са тунинговани и винаги могат да мерят сили на полето но те са единици.Проблема на БГ-кинолога е че нямат опита и мирогледа на много наши съседни страни.Отидете вижте и тогава сравнявайте там е друго повярвайтеми.Ето сега имате шанс да видите в Ниш и Гранде Черка и Състезание за континеталци.Доколкото знам там ще се избират и националният отбор на Италия.Близко е ,който иска да види може да отиде.Живи и здрави бъдете.

Все едно да правите сравнение между ламборджини(истински пойнтер) и едно паджеро или G-класа.Дратхаара си е дратхаар и пойнтера си е пойнтер.Едно единствено нещо ще кажа,Сърбите правят първо състезание ГРАНДЕ ЧЕРКА за Английски птичари-по простата причина че континеталците нямат шанс а и те си имат отделен шампионат.Винаги има и контененталци които са тунинговани и винаги могат да мерят сили на полето но те са единици.Проблема на БГ-кинолога е че нямат опита и мирогледа на много наши съседни страни.Отидете вижте и тогава сравнявайте там е друго повярвайтеми.Ето сега имате шанс да видите в Ниш и Гранде Черка и Състезание за континеталци.Доколкото знам там ще се избират и националният отбор на Италия.Близко е ,който иска да види може да отиде.Живи и здрави бъдете.

Точно така е колега.......... Аз се опитвам да обясня на ,,Иван2222'' че за нашите условия на лов по добре е да имаш проходим джип,отколкото бърза кола.

Ето и едно доказателство.Като става въпрос за полева работа англичаните са на върха.Неслучайно казват за Пойнтера и Сетера-Господаря на полето.Това не съм го измислел аз.

Живи и здрави и позрави на всички КОИТО НОСЯМ ИМЕТО ВАЛЕНТИН.

http://vbox7.com/play:12a69247

Ейй,един човек да ме разбере и мен.И аз това казвам колега,дратхаара няма шанс в полето,ама кой ли чува....Аз патица ловувам в Марица и Ели дере,а те са толкова пълноводни,че прегазвам с ботуши с дължина под коляно,там пойнтера си влиза като в колибата...За какво ми е драт?Бръмча си по магистралата"полето" с ламборджинито"пойнтера",а то си минава и по черните пътища"реки и перета" и няма проблеми :(

Карай си ламборгинито и тва е,лошото само е че много друса по наще пътища,неделчев ще си кара G-класата,колегите с бретони ще си карат "малолитражките",а хората с курц ще си карат ролсовете и така живота продължава :lol::hi:

Свиркайте само да дотърча да снимам :(

Ето и едно доказателство.Като става въпрос за полева работа англичаните са на върха.Неслучайно казват за Пойнтера и Сетера-Господаря на полето.Това не съм го измислел аз.

Живи и здрави и позрави на всички КОИТО НОСЯМ ИМЕТО ВАЛЕНТИН.

http://vbox7.com/play:12a69247

Колега,първо Честит Имен Ден,да си жив и здрав.Но искам да ти кажа нещо,този клип е монтаж,тово не е пойнтер,а дратхаар или курцхаар,а ти си монтирал поинтер върху някое от двете работещи кучете...Каде си видял пойнтер да апортира?Пойнтера работи само до стойка...Играта ми разказаха тук някой колеги за апорта при пойнтера :(

Точно така е колега.......... Аз се опитвам да обясня на ,,Иван2222'' че за нашите условия на лов по добре е да имаш проходим джип,отколкото бърза кола.

Ще видим след 2 седмици кой какво ще кара... :(

един приател има понтер апортира всичко кво говориш че не носи

един приател има понтер апортира всичко кво говориш че не носи

А,аз говоря...нали го имам,прави ми по-хубави апорти и от курцката...едни колеги тук ме убеждаваха в противното

Неискам да нанжежавам обстановката ,все пак темата е за дратхаар.С тези сравнения исках да спра с това саревнование и тук да говорим за офроуд кучета като дратхаара.Някои хора ме разбраха.Адаш,ай да си говорим за пойнтера в темата в която трябва.Сравнение неможем да правим и затова всичко е безмислено като спор.

Вярвям че няма сърдити и сте ме разбрали правилно.

Неискам да нанжежавам обстановката ,все пак темата е за дратхаар.С тези сравнения исках да спра с това саревнование и тук да говорим за офроуд кучета като дратхаара.Някои хора ме разбраха.Адаш,ай да си говорим за пойнтера в темата в която трябва.Сравнение неможем да правим и затова всичко е безмислено като спор.

Вярвям че няма сърдити и сте ме разбрали правилно.

кво стана с но атом братму