Sign in to follow this  
Followers 0
yanush

Карабина Иваило

22 posts in this topic

Предлагат ми една такава карабина почти нова с оптика ОМЗ 8*42 стойка за закрепване (странично) за 500 лв.Как ви се струва тази оферта и ако някой има преки впечатления и наблюдения от нея нека да сподели много ще съм ви благодарен...

Има ли разлика между нея и Мазалат-а

Edited by yanush

Ивайло/Ксилифор/7,62х54Р/х53Р/.

062/37-468 отдел пласмент на заводи Ивайло В Търново.

490лв.базовия модел 590с дърворезби по приклада.Цевта е от Мосин и е скъсена до кото знам.

Нали преди време говорихме за тези пушки.

А относно способностите,имам един познат който ловува вече 12г с такава и е доволен от нея.

Edited by lovecbg

Абе говорихме ама никой не каза доволен ли е от нея не е ли доволен по добра ли е от Мазалата или са едно и също някой тук може да я има или имал и да не се е включил в предишната тема затова подхващам темата наново ...

Има ли разлика между нея и Мазалат-а

Имах "Мазалат", а мой познат все още ползва "Ивайло" /от доста години вече/. Като сме ги съпоставяли май има разлика само в отката - на "Мазалат" е доста по-слаб. Мисля, че това е заради дулния компенсатор. :rolleyes:

Абе говорихме ама никой не каза доволен ли е от нея не е ли доволен по добра ли е от Мазалата или са едно и също някой тук може да я има или имал и да не се е включил в предишната тема затова подхващам темата наново ...

Нищо добро не бих казал за тази пушка.Дано да не обидя някой притежател,но личните ми впечатления не са добри.Това са стари пушки Мосин префасонирани на ловни. но резултата е меко казано спорен.Моята на времето я купих от завода.Сега не знам как е,но тогава нямаще право на избор.Отива един образ до склада и каквото донесе -това взимаш.Изработката,или по точно преработката е на много ниско равнище.Дървенията въобще не е припасвана към метала.Изработката на металните части е направо груба.Като се свали приклада,отдолу на цевната кутия пише годината на производство.Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.А за оптиката не искам да коментирам . Може би е малко по добра от някои китайски оптики,но само от някои.Не отричам че може да има пушики(Ксилифор) които стрелят добре,но ако решиш да вземеш тази бих те посъветвал да я пробваш на стрелбище.За сравнение с Мазалата и дума не може да става.Все пак Мазалата го правят хора които се занимават с оръжие.

p.s.Мисля,че оптиката на тази е 6*42

Edited by lubitel

Абе хора, за толкова пари карабина - толкова.То едно гладкоцевно е по-скъпо.То дивеч да има .......

от lubitel на Днес, 20:23

Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.

Айде малко да говорим за история, че темата колегата отвори я. :rolleyes: Колега, Втората световна война е завършила точно на 09.05.1945 г., така че 1946-47 г. си е точно след края й. 8)

Колеги втората световна воина започва на 1 септември 1939г.и завършва на 2 септември 1945г.

Човека питаше за карабината нещо дали знаете а не кога е почнала и кога свършила 2та световна.

Пиша това защото и на мен ми е любопитно да разбера нещо повече за тази карабина.

грешката е моя оптиката е 6*42 явно съм объркал цифрите.Абе аз си спомням че се беше разисквало за мазалата че цевите му не са добри ,а на КЛИСФОРА цевта била много по добра ... На мен лично дървените части ми харесаха като изработка,но не се знае дали някой не си е поиграл с тях...

от lubitel на Днес, 20:23

Обикновенно е 1946 или 47 година,а това е почти през воината.

Айде малко да говорим за история, че темата колегата отвори я. :rolleyes: Колега, Втората световна война е завършила точно на 09.05.1945 г., така че 1946-47 г. си е точно след края й. 8)

Явно не съм се изразил правилно,за което се извинявам.Имах предвид,че воината току що е свършила,апо време на воина и малко след това качеството не е добро.Нещо повече-анализирайки военния опит руснаците стигат до извода,че живота на една пушка на фронта е около300 изстрела.И щото няма смисъл да се набутват започнали да влагат по некачествена стомана.Не знам дали това е 100% вярно,но изглежда логично.Чел съм го в руските сайтове.

Явно не съм се изразил правилно,за което се извинявам.Имах предвид,че воината току що е свършила,апо време на воина и малко след това качеството не е добро.Нещо повече-анализирайки военния опит руснаците стигат до извода,че живота на една пушка на фронта е около300 изстрела.И щото няма смисъл да се набутват започнали да влагат по некачествена стомана.Не знам дали това е 100% вярно,но изглежда логично.Чел съм го в руските сайтове.

Това е поредният мит,300 изстрела...От момента в който приемат на въоръжение ППШ Шпагин а след това и на Судаев,цевите на тези картечни пистолети се правят от бракувани цеви на Мосин.Всичко произведено е влизало в употреба.Далеч съм от мисълта да споря че военнотовременното производство е със страшно качество.Но контрол на качеството е имало и то не малък. Клейма за качество има даже на спусъка.А доста често по руските форуми попадам на големи бисери,така че не вярвайте на всичко което четете там.Ивайло не е лоша пушка,малко по грубичко пипната от Мазалата но също толкова надеждна.Откатът и е малко по голям заради липсата на компенсатор както някой спомена и това е. Поздрави и наслука

Абе какви ги говорите? Воината още не е свършила.

Само, че 40-те г. са си мерили пушките, а сега" пачките" :rolleyes:

Колега ,ако ти харесва иди я простреляй и купувай.

Колеги вижте този саитhttp://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns там като се разровите ще видите различните маркировки на цеви кои каде са произведени и намерете маркировката на вашите карабина и си даите сами отговора аз имам такава моята цев е руска

доволенсам все пак за 490 лв си е добра цена незнам дали сте забелязали но в ДДС има доста такива

и чужденците стрелят с тях . ;)http://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns

Колеги вижте този саитhttp://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns там като се разровите ще видите различните маркировки на цеви кои каде са произведени и намерете маркировката на вашите карабина и си даите сами отговора аз имам такава моята цев е руска

доволенсам все пак за 490 лв си е добра цена незнам дали сте забелязали но в ДДС има доста такива

и чужденците стрелят с тях . ;)http://search.yahoo.com/search?&p=www.mosin-nagant.net&fr=ieas-dns

Сажалявам но линка нещо не работи. Работи само с копи и пеист върхо експлорера

Edited by ivailo2

Колеги ловци , надявам се до няколко дни да ви дам информация за ловна карабина,,Ксилифор,,-технически данни - за всичките модели.Не правя реклама но тези пушки са доста добри.

Колеги ловци , надявам се до няколко дни да ви дам информация за ловна карабина,,Ксилифор,,-технически данни - за всичките модели.Не правя реклама но тези пушки са доста добри.

За всичките модели?

Доста данни ще са... :p

Ще чакам с нетърпение инфо-то аз все се надявах някой от тукприсъстващите форумци да е притежател на такава пушка а то се оказа че май никой няма.До тук разбрах,че може би е добра,

но цената е висока.(Щом нова е 490.00 лв.)

Yanush,

Доколкото знам, при тези карабини си е чиста игра на руска ролетка дали ще случиш на цев или не!

И ако не случиш - нямало оправяне!

Цитирам споделено ми преди доста време мнение на колеги, работещи в оръжейния бизнес. Не мое собствено!

Затова не я взимай без да я пробваш! Предполагам че има такава възможност, след като е от човек, а не от магазин.

Имаше един магазин на петте кюшета в София и там в началото на годината гледах една за мой познат. Нова (доколко понятието нова е валидно за това оръжие), с оптика 6х42 на странична стойка струваше мисля 550 лв., така че и на мен ми се струва, че цената която ти искат (500 лв.) за втора ръка оръжие е малко височка.

Явно са редки тези карабини защото до сега не срещнах мнение на собственик на такава.Само дагатки каква може да е била/кой какво е чул/ и нищо конкретно.

Ще чакам с нетърпение инфо-то аз все се надявах някой от тукприсъстващите форумци да е притежател на такава пушка а то се оказа че май никой няма.До тук разбрах,че може би е добра,

но цената е висока.(Щом нова е 490.00 лв.)

Мой познат горски има такава и ходи само с нея макар че има и други карабини.Не знам кво толкова и харесва защото за мен е малко грубо преработена.Магазина и е оригинален на Мосин не е скъсен като на Мазалата и побира 5 патрона.Мушката отпред има сенник.Края на затвора също не е пипан и е в оригиналният си вид(при Мазалата оригиналното уширение на затвора с който той се издърпва назад и поставя на предпазител е изрязано ) Но за мен цена 500 лв за втора употреба си е височка,все пак зависи в какво състояние е. Един приятел си взе на старо Мазалат за 350лв.за мен пушката е в перфектно състояние,както отвътре така и отвън,и има мн.добър бой.Ако пък ти е легнала на сърцето купувай .Само оптиката в магазина е 260 лв.(защото е наистина от кристал) стойката за нея е 120лв и съблечена пушката ти излиза 120 лв !

Явно са редки тези карабини защото до сега не срещнах мнение на собственик на такава.Само дагатки каква може да е била/кой какво е чул/ и нищо конкретно.

Както по горе писах,аз сам бивш собственик.Писах и мнението си и видях и други мнения.Това че не съвпадат-няма лошо.То зависи от гледната точка.Както има фенове на Мерцедес,тъй има и на Москвич.Според моя вкус:освен ,че трябва да убива,пушката трябва и да кефи собственика си.Поне малко, като я вземеш в ръце,да те радва!Не искам в никакъв случай да разубеждавам Yanush,но тази пушка е в дъното на оръжейния пазар у нас.Най-ефтина,с наи-груба изработка,а моята след 500-600 изстрела започна да прави елипсовидни дупки.Освен това,моята не искаше да взима патрони с тежки куршуми.С руски 13г.въобще не можеше да се завърти затвора.Някои казват, че са добри карабини,но аз бих попитал спрямо кои са добри?Аз лично не знам карабина за която да кажа:Ксилифора е по добър.Бих посъветвал този които иска да си вземе такава пушка,да помисли няма ли друга алтернатива.За същите пари може да се купи съвсем приличен Мазалат.Дори цевта му да е в по лошо състояние ,може да сеподмени в НИТИ и се получава съвсем прилична пушка за не много пари.

На слука и дано не съм ядосал някой собственик на Ксилифор.

Наслука с карабина,,КСИЛИФОР,,!!!!Калибър 7,62 х 53R .Дължина на цефта в мм.515 .Габарити в мм. 1105/70/178 .Тегло 4 кг..Вместимост на магазина патрони 5 (3) ....Това е за сега.