Sign in to follow this  
Followers 0
garvan

Направи си сам електронна звукова примамка

35 posts in this topic

Здравейте колеги ще може ли някой да ми обясни как да си направя електронна звукова примамка сиреч машинка, не ми се дават 200 - 300 лева и реших сам да си направя но са ми нужни съвети относно направата й как по какъв начин какви части ми трябват как точно да ги сглобя, ако можете качете и схеми с описание за аматьори защото съм супер начинаещ и много имам мерак да се науча да ги правя тези неща. Благодаря ви предварително!

lobo2 likes this

взимаш MP3 в повечето магазини за електроника

продават готови усилватели или такива за глобяване

акумулатор 12в/5А и евентуално ако MP3 е на 9в взимаш

и един стабилизатор 12-9 в и ти трябва говорител

най- добре от стара аларма на кола ,че са водозащитени

и ти трябва някой който поне малко разбира да ти ги

навърже в общи линии от MP3 отива в усилвателя

и от там в говорителя

цялото удоволствие излиза към100 лв

lobo2 likes this

Ето колега каква в момента машинка сглобявам един приятел ми направи това остава само да сложа МР3, колонка някаква и акумулатор ама много скъп към 50 лева и май ще караме с автомобилен ако не намерим друг, жълтия кабел е за зареждане на МР3. Аз искам точно тези компоненти които са в кутийката да се науча да ги сглобявам и сам да правя иииии ако някой му се намира излишно говорителче от аларма ако може да ми го даде или продаде

post-26661-1280050410_thumb.jpg

post-26661-1280050416_thumb.jpg

Edited by garvan

Здравейте колеги ще може ли някой да ми обясни как да си направя електронна звукова примамка сиреч машинка, не ми се дават 200 - 300 лева и реших сам да си направя но са ми нужни съвети относно направата й как по какъв начин какви части ми трябват как точно да ги сглобя, ако можете качете и схеми с описание за аматьори защото съм супер начинаещ и много имам мерак да се науча да ги правя тези неща. Благодаря ви предварително!

Най лесно и евтино е ако просто си купиш едно СД с дистанционо за 30-40лв от пазара.

Знаеш ги, дето ги има комбинация Касетофон/ СД. с възможност да се захранва на батерий.

Поставяш го където желаеш, слагаш му записа (ако искаш на Repead (сиреч, да повтаря записа)) и вече си го командваш с дистанционното. Или ако няма дистанционо, просто самия запис на звука, да е направен с 1 минута звук и след това определено време без звук (тишина). И пак така оставяш записа на "repead" (да се повтаря).

Общо взето фасулска работа. Наистина няма смисъ да се дават луди пари, докато за 40-50 лева да си напълно готов.

Дано да съм бил полезен, че напоследък много цапам из форума :D

Поздрав.

Най лесно и евтино е ако просто си купиш едно СД с дистанционо за 30-40лв от пазара.

Знаеш ги, дето ги има комбинация Касетофон/ СД. с възможност да се захранва на батерий.

Поставяш го където желаеш, слагаш му записа (ако искаш на Repead (сиреч, да повтаря записа)) и вече си го командваш с дистанционното. Или ако няма дистанционо, просто самия запис на звука, да е направен с 1 минута звук и след това определено време без звук (тишина). И пак така оставяш записа на "repead" (да се повтаря).

Общо взето фасулска работа. Наистина няма смисъ да се дават луди пари, докато за 40-50 лева да си напълно готов.

Дано да съм бил полезен, че напоследък много цапам из форума :D

Поздрав.

Много си прав.Напоследък има и едни акумулатори по 10-12А които струват по десетина лева по магазините. :D

Много си прав.Напоследък има и едни акумулатори по 10-12А които струват по десетина лева по магазините. :D

Какви акумолатори бе колега???

Имах в предвид касетофонче с компакдиск на обикноведни батерий: (примерно) 6 броя по 1,5 волта. Батерийте ще издържат за 3-4 часа "музика".

За варда на хищник си е предостатъчно. Пук като искаш цяла нощ да ги дебнеш (май не е позволено), ще си смениш батерийте. :D

Колега виж в търси/предлага ловни принадлежности - Tiger2000 ,само за 100лв всичко което ти е необходимо без да се мъчиш да го правиш сам.УСПЕХ

Аз въпроса си го реших за всичко на всичко ... 35лв. Активни тонколони за MP3 плеър - свързвам ги с единия от мобилните телефони които нося, на звънене нагласям един звук, а на sms друг. Така нямам ограничение с обхвата на "дистанционното" :angry: мога да ги сложа и на 5км. :) Вариации в окомплектовката има много, но единствено поставям телефона във влагозащитен плик.

Аз въпроса си го реших за всичко на всичко ... 35лв. Активни тонколони за MP3 плеър - свързвам ги с единия от мобилните телефони които нося, на звънене нагласям един звук, а на sms друг. Така нямам ограничение с обхвата на "дистанционното" :angry: мога да ги сложа и на 5км. :) Вариации в окомплектовката има много, но единствено поставям телефона във влагозащитен плик.

Колега мисля че е по добре да ти откраднат имитатор за 100 лв отколкото телефона.Разправията с телефона ще е по голяма

Колега виж в търси/предлага ловни принадлежности - Tiger2000 ,само за 100лв всичко което ти е необходимо без да се мъчиш да го правиш сам.УСПЕХ

Не е въпроса да си купя искам да се науча да ги правя тези неща.

Не е въпроса да си купя искам да се науча да ги правя тези неща.

Добре де, купи една да видиш как е направена и ако можеш я направи дори по добре пък после ще купуваме от теб ако си майсторит :)

Колега мисля че е по добре да ти откраднат имитатор за 100 лв отколкото телефона.Разправията с телефона ще е по голяма

Амиии нека някой да дойде да се опита да го открадне... аз до 200м. лисица не пропускам, камо ли човек...

Ако идеята ти е, да бъде заложен имитатора цяла нощ в полето и на другия ден да отидеш да наскубеш една кофа пъдпъдъци... хмм такъв ако набарам лично аз ще му разстрелям примамката...

Ползвам телефона с тон колона единствено и само като звукова примамка за чакалероси и лисик, а с тях не мисля, че трябва да бъда етичен...

Амиии нека някой да дойде да се опита да го открадне... аз до 200м. лисица не пропускам, камо ли човек...

Ако идеята ти е, да бъде заложен имитатора цяла нощ в полето и на другия ден да отидеш да наскубеш една кофа пъдпъдъци... хмм такъв ако набарам лично аз ще му разстрелям примамката...

Ползвам телефона с тон колона единствено и само като звукова примамка за чакалероси и лисик, а с тях не мисля, че трябва да бъда етичен...

за пъдпъдъците и дума да не ства, ползване машинката само за хищник имах едно питане дали мога да направя такаква машинка и ми обещаха добра сума пари ама като не мога да я направя какво да му кажа на човека че мога ли?!? искам да се науча щото тука из нашата област много луднаха по тях и доста се търсят за това

взимаш MP3 в повечето магазини за електроника

продават готови усилватели или такива за глобяване

акумулатор 12в/5А и евентуално ако MP3 е на 9в взимаш

и един стабилизатор 12-9 в и ти трябва говорител

най- добре от стара аларма на кола ,че са водозащитени

и ти трябва някой който поне малко разбира да ти ги

навърже в общи линии от MP3 отива в усилвателя

и от там в говорителя

цялото удоволствие излиза към100 лв

Добър вариант всичкото това в една кутия и си ти.Става също и с FM Трансмитер :)

Edited by dark
valko2001 likes this

имах едно питане дали мога да направя такаква машинка и ми обещаха добра сума пари ама като не мога да я направя какво да му кажа на човека че мога ли?!? искам да се науча щото тука из нашата област много луднаха по тях и доста се търсят за това

Зависи колко е добра сумата която ти предлагат.

Основния метод на търговия в България е ....,знаеш как става-купуваш от Тигър 2000 за 100лв. и продаваш за 150.??!!! :)

palaviq_bz29 likes this

Ето колега каква в момента машинка сглобявам един приятел ми направи това остава само да сложа МР3, колонка някаква и акумулатор ама много скъп към 50 лева и май ще караме с автомобилен ако не намерим друг,

Много скъп акумулатор бе колега.То ще стане като във вица на Тодор Колев за часоника и батериите в куфара!Има едни ел.фенери китайски.И едни комбинирани с радио,фенер с крушка отделно две луминисцентни тръбички,аларма и мигаща жълта светлина.Те работят с акумолатори от 6 волта.Съвсем на скоро купувах за да сменям на фенера.Самите акумолатори са полу сухи и са големи колкото две цигарени кутии.Самият акумулатор струва около 5-6 лева и държи много време.Една цяла нощ когато съм за риба.Отделно могат и да се зареждат.В Пловдив ги продава фирма "Лавър",но ги има в спец.магазините за електронни елементи

Виж сега каква "джаджа" си купих за 30лв. Това чудо е с вход за телефон /без значение какъв-само купуваш подходящ преход като за твоя GSM/ , USB - за флаш памет, и слот за SD карта. Има три тонколонки и свири доста високо и прилично. Има дистанционно с обхват около 10м. Вградена батерия, която издържа на пълна мощност около 2ч. и 30мин. на средна мощност - до 4 часа. Зарежда се със зарядно за по-новичките "Нокиа" - демек с тънката букса. Аз си купих и зарядно за кола за 4 лв. и без ток не оставам. За хищници е идеално!

За количества сигурно ще направят отстъпка :good: - остава да залееш вашия край с такива...

Едва ли ще се измайстори нещо за по малка стойност и същите екстри.

post-2673-1280518633_thumb.jpg

Виж сега каква "джаджа" си купих за 30лв. Това чудо е с вход за телефон /без значение какъв-само купуваш подходящ преход като за твоя GSM/ , USB - за флаш памет, и слот за SD карта. Има три тонколонки и свири доста високо и прилично. Има дистанционно с обхват около 10м. Вградена батерия, която издържа на пълна мощност около 2ч. и 30мин. на средна мощност - до 4 часа. Зарежда се със зарядно за по-новичките "Нокиа" - демек с тънката букса. Аз си купих и зарядно за кола за 4 лв. и без ток не оставам. За хищници е идеално!

За количества сигурно ще направят отстъпка :good: - остава да залееш вашия край с такива...

Колега, откъде го закупи това? И как точно работи- качваш звуците на цифров носител (USB, Memory Card и т.н.) И откъде се намират в Интернет звуци, благодаря предварително!

Edited by Цецо Ловеца

Купих го от магазинче за GSM и аксесоари в Русе - търговски комплекс "Ялта". Звуците ги качваш на носителя и си управляваш от бутоните на устройството или от дистанционното. В последния раздел тук във форума има доста звуци, повечето от тях работят... :bira:

Купих го от магазинче за GSM и аксесоари в Русе - търговски комплекс "Ялта". Звуците ги качваш на носителя и си управляваш от бутоните на устройството или от дистанционното. В последния раздел тук във форума има доста звуци, повечето от тях работят... 8)

А как се нарича тая "джаджа"? Някакси не ми се иска да влезна в магазина и да поискам: "една джаджа за 30 лв".

А как се нарича тая "джаджа"? Някакси не ми се иска да влезна в магазина и да поискам: "една джаджа за 30 лв".

Ами виж как я е кръстил "джаджата" самия производител :good: Ако искаш влез и кажи "едно SD-8 за 30лв"

post-2673-1281380125_thumb.jpg

..........води се музикална кутия влез в аукро или аукцион бг в електронни устроиства много хора продават такива уговори се с тях ище ти я изпратят с еконт наложен платеж и си свиркай из полетата на републиката.....поздрави

http://www.ipmagazin.com/bg/p/1219/мини-ау...истема---su-04-

нещо от този сорт ли, и как ще работи с усп или само с тел. ???????????

Постигнах резултата който желаех, моля темата да бъде затворена.

За количества сигурно ще направят отстъпка :) - остава да залееш вашия край с такива...

Колега взех това чудо, но абсолютно не съм доволен от него. Много слабо се чува и няма добър ефект, да не кажа никакъв.