Sign in to follow this  
Followers 0
lz3zm

Барут на Братан

14 posts in this topic

Някой виждал ли е от Братанския барут Вега по магазините?

Няма как да се види. щото не го правят вече. Това е легендарен барутец.

[quote name='Милен12' post='36426' date='Feb 9 2007, 09:37']Няма как да се види. щото не го правят вече. Това е легендарен барутец.[/quote]

Оооо да легендарен и аще как :awesome: Добре,че поне приклада ми остана в ръцете.С този барут шега не бива така,че внимавайте.

е да, не е като сокола да набухаш едни пет десети в повече и нищо да ти няма на пушката.... :awesome:

Барута си беше много хубав може би най-добрия на който аз съм попадал по наште магазини. А що се отнася до това,че много цеви станаха на чучури за чешми това не е от барута, а от неправилното използване на същия.

[quote name='Jet' post='36767' date='Feb 12 2007, 12:13']Барута си беше много хубав може би най-добрия на който аз съм попадал по наште магазини. А що се отнася до това,че много цеви станаха на чучури за чешми това не е от барута, а от неправилното използване на същия.[/quote]
Абсолютно си прав колега. И аз съм много доволен от барута много бърз , имаше много хубаво изгаряне. Защо не знам в България спираме да прозвеждаме качествените неща, пародоксално но факт

Колеги аз лично знам че барут се прави в България само в Арсенал а къде се разфасова и с какви етикети това е друг въпрос.

[quote name='feroty' post='37861' date='Feb 19 2007, 21:26']Колеги аз лично знам че барут се прави в България само в Арсенал а къде се разфасова и с какви етикети това е друг въпрос.[/quote]
както всяко нещо в РБ- Всичко е ТЬМНА ИНДИЯ

Просто големите клечки в Арсенал си направиха частни фабрички.В България всеки си затваря очите.

Въпросният барут май беше внесен от Украйна, около 10 тона. Сигурно вече е свършил, затова сега марс и вега изглеждат еднакво.

Е поне са си направили труда да ги оцветят в различни цветове иначе не намирам никаква разлика.

Това което съм чувал е че след разделянето на НИТИ и Арсенал барутната фабрика е останала в активите на арсенал тоест нити няма къде да произвеждат барут.
А конкретно за този барут зная, че ватата е била много висококачествена, а и химиците на нити били добри, за това и барута бил добър. Аз с него не съм правил патрони, но съм гърмял такива.

Колеги, имам една чисто нова кутия у дома и все и се заканвам да я оползотворя...малко съм объркан с тези марки и имена, на моя си пише Арсенал...

Смятам, че главните проблеми идват от непознаването и нечетенето какво пише по опаковките. А там си пише ясно- за 12 калибър и 33 гр сачми- 1.7 гр барут. Много от ловците използват обемни мерки и слагат все едно, че е Сокол

[img]http://n.foto.radikal.ru/0702/7382e40e3a16.jpg[/img]

[img]http://n.foto.radikal.ru/0702/c7eb2e6e76d6.jpg[/img]

Колега тези барути са с изтекал срок на годност лично си купих 2 кутии и след като се прибрах забелязах че на годен до:срока беше отдавна изтекал но го снаредих и го изстрелях но определено старите кутии с барут бяха парафинирани а тези новите затварянето е под всякаква критика и възможноста за овлажняване е много голяма.