Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

nqkoiotnqkade

Циганска Лада

46 мнения в тази тема

В общи линии ми се струва ,че при ловците има две течения . Едното е на феновете на пушки от 60-те години със секви пъдпъдъци и елени инкрустрирани по тях . Те се прехласват по всякакви класически железа с приклади от варен ,пържен и къв ли не друг корен от орех ,джанка и т.н. Другите си падат по съвременни оръжия с полимерни приклади и всякакви джунджурии по тях . Общо взето ,така е в държава в която за да притежаваш пушка ,единственият начин е да си ловец . Не сте ли се замисляли ,че част от тези с "циганските лади" не им дреме колко падпадъка ще отстрелят този сезон ... За тях кефа може да е в киченето на оръжието ....

nqkoiotnqkade хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кичът кичът и като ги остават по трънките и да видиш на другия излет с какъв изчистен вид са им железата

аз съм бил свидетел на такава елха която не беше по малко от 10 кила станала от накичване Рамбо ряпа да яде

а себе си как беше накичил с раница не знам с какво беше пълна на кръста мачете 1 метър, нож малко по малък от мачетето

джипиес пистолет манерка некакви пласки не знам с какво беха пълни и това на един войнишки колан а патрондаша отделно

и две кучета лайки които го дърпаха на различни страни като е гонач с тоя товар представете си картината

та накичването не е само на ладата ами и на шофиорино

nqkoiotnqkade Милен12 харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам надцевка и единственото ново нещо по нея е гумения задтилък, който сложих за това защото стария бакелитов беше леко супен. А и като цяло приклада ми беше малко къс.

Та за тунинговането - пушката ми харесва много в оригинален вид, но напоследък отчитам, че би било много добре да имам някой и друг патрон отстрани на ложата, което ще направи презареждането по-бързо. Не знам дали е от това, че патрондаша ми е чисто нов, но трудно изваждам патроните, та ако са на ложата ще е къде къде по-лесно. Не съм сложил патрони, защото се опасявам, че оръжието ще изглежда тъпо, защото се води нещо като класическо. Не върви на такова оръжие модерни приставки, но на полуавтомата дето бе показан по-нагоре биха му отивали подобни неща. Друг е въпроса колко е удачно въвеждането на подобни иновации в лова. Ако след време излезнат самонасочващи се патрони (- 100 % попадение) не би ли било странно използването им в лова? Подобни накичени оръжия според мен са повече за бойни операции, където от това по-лесно да видиш врага, по -бързо да се прицели, стреляш и т.н. и т.н. зависи пряко твоя живот. Но в лова.... де да знам. А иначе много ми харесват накичените, но просто не мисля, че имат ловно приложение - не е спорстменско някак си...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я моята мерилка за циганска лада.

post-2044-0-93509500-1346674857_thumb.jpg

От тук на татък почва кичът. :clap:

:band:

Още може!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм накичени и лакирани пушлета на мен не ми харесват но като видя гордия и бляскав поглед на собственика ме развеселяват Вкая на краищата всеки си слага каквото иска въпрос на естетика и разбиране от лов Изглежда липсата на задължителна казарма и холивудските филми в стил рамбо оказват своето влияние :AR15firing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я моята мерилка за циганска лада.

post-2044-0-93509500-1346674857_thumb.jpg

От тук на татък почва кичът. :clap:

:band:

Ей това е истинската ми представа за ключодържател - това дето виси след ключа обикновенно, за нищо не става ама си го носим :D

Редактирано от maestroto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм накичени и лакирани пушлета на мен не ми харесват но като видя гордия и бляскав поглед на собственика ме развеселяват Вкая на краищата всеки си слага каквото иска въпрос на естетика и разбиране от лов Изглежда липсата на задължителна казарма и холивудските филми в стил рамбо оказват своето влияние :AR15firing:

Е, то пък точно наличието на задължителна казарма у много хора доведе до /не/обяснима любов към изделия от рода на СВД примерно.

Поздрави и наслука!

JDredd W.KRUMOFF nqkoiotnqkade и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е демокрация бе колеги кой както иска ще си кичи колата тунингова пушката и е-е жената щом му харесва

Жените ги предпочитам тунинговани :D

Кофти е,че рано сутрин тунинга го няма...или е размазан :rolleyes:

tula85 Kum4o-Vul4o W.KRUMOFF харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Бисере амчи ти забрави за миризмата на чесън и троиной дето се носи от отворената врата на циганския афтамбил бе. Но това в кръга на майтапа а по темата моето скромно мнение че функционалните неща по оръжието не са каприз. Например всички знаят че МП тата бият горе и в ляво иначе са непретенциозни към боеприпаси и природни гадости и пирони да им сложиш ще ги издухат .За горното биене чрез много проби го коригирах с височината на мушката ами за лявото биене за да получа добра точност само за свинския лов слагам бързомер и считам че това не е циганска Лада.Не мога да възприема дърворезба на приклада как два заека правят секс е това е циганско БМВ е това е простотия.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то пък точно наличието на задължителна казарма у много хора доведе до /не/обяснима любов към изделия от рода на СВД примерно.

Поздрави и наслука!

:D В петъка разбрах колко са мъдри наште управници кат махнаха армията. При армия от 25 000 ,55 000 по дани на гранична полиция/а според мен много повече/ са минали границата с Гърция за празниците. И това ако не е инвазия тури му пепел. :lol:

Па като всеки е оставил 300-500евра минимум ,та 20 и нещо милиона влети в "закъсалата" държавица само за 4 дни.

Хем ги превзехме без бой и армия ,хем им помогнахме.

Ка да им се не радваш на наште управници от прехода. :bira:

chocho nqkoiotnqkade харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо тия много закъсали гърци нямат не лади ами роми а да си видял някъде при тях джамии.Доста съм ги обикалял и разглеждал абе тия хора нямат ли нещо расистко ако греша дай да им внесем малко материал че го имаме в повече.Мисля си че и французите не им хареса интеграцията и взеха да плачат но не за правата на ромите .Само ние си тракаме по клавиатурите и си траем........за правата на кучета и ........Ако съм бил много рязък моля за извинение.Поздрави.

Явор NBP W.KRUMOFF и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,всички тези неща си имат приложение и ако са необходими на този който ползва оръжието (по мое мнение) не са "цигански тунинг"...та те може да се свалят и качват според случая...Да не би да си виждал някой да ходи на заек или пъдпъдъци с накичена с фенери и бързомерци пушка?!

Мен например са ми смешни приклади от хубав качествен орех, тип "карабински монте карло" (и с буза).....но сложени на гладкоцевна двуцевка....и с "дърворезби".... :pardon:

Та така....

Поздрави!

Той по-добре да не ги вижда тези които ходят накичени с фар за зайци.А иначе мнението по въпроса е,че оптика,бързомер,фенерче/за варда или за ...онези другите дейности дето никой от форума не ги прави/,задтилък не са кич.В моя случай и няколко патрона на приклада са необходимост,защото тези с полимерните напълват кухините за да оправят баланса,а аз слагам някой патрон и съм ок.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той по-добре да не ги вижда тези които ходят накичени с фар за зайци.А иначе мнението по въпроса е,че оптика,бързомер,фенерче/за варда или за ...онези другите дейности дето никой от форума не ги прави/,задтилък не са кич.В моя случай и няколко патрона на приклада са необходимост,защото тези с полимерните напълват кухините за да оправят баланса,а аз слагам някой патрон и съм ок.

Ще взема да накачуля прикладния патрондаш на 54ката,че да реша проблема с теглещите напред тежки цеви...

:acute:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да накачуля прикладния патрондаш на 54ката,че да реша проблема с теглещите напред тежки цеви...

:acute:

Хахах,ами аз съм малко с по-различно мислене и някак си не ми се връзва да хвърля пари за приклад колкото струва ново МП.Та затова решавам проблемите си с побългаряване.Признавам,че МП-то е недодялано,с не много права мерна линия,бие не където се очаква,но пък за моя джоб е добро."Яде" всичко,дурако устойчиво,и имаме МП-та в дружинката които не са чистени от 6-7 години и не са мръднали.Моето не е от тях,защото ми е кеф да си го чистя, да поддържам дървенийката с ленено масло,но не я щадя.Ходя си гонач,дере се в драките и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълт китеник на задното стъкло, два антистатика отзад и куче с клатеща се глава на задното стъкло, триъгълно флагче на левски на огледалото за обратно виждане, кааастофон грундиг и яко лепа брена, малеееййййй ръгни на големия зъб и гаааазззз на зеления маниашки двайнайсетак, дефорсиран, хепи соц деваааа. :beach:

mitkovasilev nqkoiotnqkade JDredd харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен, много пъти съм искал нещо да си побългаря, поциганя, да поизлъскам.....да стане шукарийка в моите очи....човещинка си е....влече ме шаренията, индианска работа.....Даже сега имам такива идеи за жипа, ножа и приклада не е истина.....добре, че се сдържам... :mamba:

П.П. Трябва да се шегуваме и да си играйкаме от време на време колеги, иначе живота бързо придобива мрачно сиви оттенъци и става тъп и скучен. И после - язък за писания юрдек....

Vodosviretz W.KRUMOFF харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дядо ми казваше: Пушката, Коня и Жената неги давай и на най-добрия си приятел!

Баща ми казваше: Както си поддържаш нещата така ще си ги имаш!

patelan хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога така наречения "кич" е свързан с подобряване на ергономиката - респективно функционалността на оръжието.За спорт е ако не задължително, то поне желателно.

В повечето случаи обаче просто е опит разни спортни аксесоари да се носят по пушките по време на лов, като обикновенно след няколко излета същите биват премахвани.

Аз също съм привърженик на изчистените форми и липсата на излищни аксесоари по оръжието. Гравюрите и пр. не смятам за кич,а за естетика. Естествено - зависи колко и къде са, както и с каква тематика..................

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офроуда има понятие "горски тунинг"- в гората всичко излишно пада, всичко слабо се чупи, всичко недомислено лъсва. И с лова е така, но трябва да се ловува интензивно. Тогава разбираш, какво ти трябва, като оръжие(калибър, окомплектовка), екипировка(дрехи, обувки, раници, коли), кучета...

JDredd хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване