Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

luco

суперпушката МЦ 2112

61 мнения в тази тема

МЦ 2112 не е лошо оръжие, ама чак пък "суперпушка". И тя е със своите недостатъци, които лично на мен определено не ми допадат. Например е доста тежичка, капризна е към някои патрони /определено не е "мелачка" на патрони/, оксидацията не е много добра /това май се среща при доста руски пушки/, а и не презарежда понякога с по-слабички от към заряд патрони. Но при добра подръжка и къдърни патрони ще свърши това, за което е сделана. :excl::rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ohotnik tia pu6ki ve4e n vzemat ni v Pernik ni v Kremikovzi zastoto ot voenia muzei im gi karat s vagoni . Az i,mam pu6ka slprednu palnene s zev 6togram ot prardiadomi kabzalika no ne kazvam 4e e super taka 4e pukaite s kakvoto iskate i neni zanimavaite s gluposti. Ako praci6 kolekzia ot antiki ste te razbera ama ina4e "otvori o4i" i

Ohotnik, тези пушки вече не ги взимат нито в Перник нито в Кремиковци, защото от военният музей им ги пращат с вагони. Аз имам пушка с предно пълнене с цеф щтограм от прадядо ми - кабзалика, но не казвам че е супер, така че пукайте с каквото искате и не ни занимавайте с глупости. Ако правиш колекция от антики ще те разбера, но иначе "отвори очи"

Редактирано от xumepa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много изкривихме темата не твърдя че по руските пушки няма дефекти наистина западните оръжия са много по-леки и балансирани но и доста по нежни имам доста приятели които имат такива за мен не е наи-важно оръжието да е с безупречен ловен дизаин и с орехов приклад с отличен цвят и шарка и да треперя да не го одраскам някъде важното за мен е оръжието освен отличен бой да е безотказно при всякакви условия да падаш да ставаш в калта и снега и да продължаваш да стреляш линкът към френските изпитания на МР-153 е достатъчно показателен затова съм се насочил към такива оръжия живот и здраве догодина ще си направя един подарък за около 2500 лв и той пак ще е РУСКИ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
МЦ 2112 не е лошо оръжие, ама чак пък "суперпушка". И тя е със своите недостатъци, които лично на мен определено не ми допадат. Например е доста тежичка, капризна е към някои патрони /определено не е "мелачка" на патрони/, оксидацията не е много добра /това май се среща при доста руски пушки/, а и не презарежда понякога с по-слабички от към заряд патрони. Но при добра подръжка и къдърни патрони ще свърши това, за което е сделана. :excl::rolleyes:

като добавка,....не презарежда като се стреля право нагоре......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги или аз като по нов съм изпуснал темата(извинявам се ако е така)или не мога да намеря вашето мнение по качествата на една,да не кажа изключителна,но много стойносттна пушка.Говоря най вече за произведените до 1990година.Моля,мнения?

Колега бъди разумен и не си вземай такава пушка. То самото заглавие на темата е много смущаващо, защото двете понятия суперпушка и МЦ 2112 са несъвместими. Все едно да кажеш суперколата Москвич. Да МЦ 2112 е Москвичът на ловните полуавтомати - тежък, грозен, ненадежден с лоша маневреност и баланс. За това е и евтин !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам МЦ21-12.

Много хора изразиха негативите си по отношение на това оръжие. Но дали е така? Не съм припилявал нищо, както някои написаха, че трябва да се прави, не съм правил нищо.

А за колегата 5_AR -ти гърмял ли си с такова оръжие? Държал ли си в ръцете си изобщо такова оръжие? Как прецени, че много тежяло, и било трудно за лов? Аз също съм от твоя край. Искаш ли следващия ловен сезон да ти дам един излет да излезеш с мойто МЦ, и да видиш колко много глупости си изписал в тази тема по отношение на това оръжие?

Като заключение мога да напиша, че до сега никога не съм имал случай, пушката да не ми е заредила, включително когато съм гърмял хоризонтално или вертикално. И знам, че ако някога имам пропуск с това оръжие, то няма да е от пушката, няма да е от патрона, а ще е от мен. Между другото с това оръжие ходя предимно за едър дивеч. Пропуск не съм имал.

Това е като всяко друго оръжие-иска поддръжка, чистене и смазване, нищо повече. От тук идва вярната служба. Да не забравяме да се използват и патрони според оръжието.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз имам МЦ21-12.

Много хора изразиха негативите си по отношение на това оръжие. Но дали е така? Не съм припилявал нищо, както някои написаха, че трябва да се прави, не съм правил нищо.

А за колегата 5_AR -ти гърмял ли си с такова оръжие? Държал ли си в ръцете си изобщо такова оръжие? Как прецени, че много тежяло, и било трудно за лов? Аз също съм от твоя край. Искаш ли следващия ловен сезон да ти дам един излет да излезеш с мойто МЦ, и да видиш колко много глупости си изписал в тази тема по отношение на това оръжие?

Като заключение мога да напиша, че до сега никога не съм имал случай, пушката да не ми е заредила, включително когато съм гърмял хоризонтално или вертикално. И знам, че ако някога имам пропуск с това оръжие, то няма да е от пушката, няма да е от патрона, а ще е от мен. Между другото с това оръжие ходя предимно за едър дивеч. Пропуск не съм имал.

Това е като всяко друго оръжие-иска поддръжка, чистене и смазване, нищо повече. От тук идва вярната служба. Да не забравяме да се използват и патрони според оръжието.

Стисках зъбки аз, стисках...

Па да се обадя.

Оръжията се делят по класове.

И не от сантимент и от любовта на притежателите, а от казчествата им. Оценяват се от експерти. Ние сме само едни фенове.

Спецялно това желязо е нисък клас.

Пример давам с моя пушка:

Збройовка Бърно ZP 129 - прекрасно творение в моите очи. Прекрасни шокове, цев, тройно заключване, псевдо Холанд и Холанд ударници (навити пружини, вместо щъркелчето и с пъти по-здрави от него), ръчно шлайфана и напасвана. Но оръжие от нисък клас. Не бих я продал за нищо на света, макар, че не ловувам с нея въобще. Смятам, че е по-красива и добре направена от Бенелито ми.

Редактирано от set

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Set Съгласен съм, че едно оръжие се оценява не по любов. Съгласен съм, че оръжието се оценява от експерти-но да не забравяме, че те понякога са пристрастни.

Най-добрата оценка може да се даде от тези които имат такова оръжие и го ползват, такива които са имали и са ползвали такова оръжие и то не един сезон-в който сезон са излизали 2-3 пъти, а които са го позвали в продължение на много сезони по много излети и в различни климатични условия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Set Съгласен съм, че едно оръжие се оценява не по любов. Съгласен съм, че оръжието се оценява от експерти-но да не забравяме, че те понякога са пристрастни.

Най-добрата оценка може да се даде от тези които имат такова оръжие и го ползват, такива които са имали и са ползвали такова оръжие и то не един сезон-в който сезон са излизали 2-3 пъти, а които са го позвали в продължение на много сезони по много излети и в различни климатични условия.

Колега аз имам такава пушка от 7 години.Ако не беше наследтсвена отдавна да съм я продал.По голямо дърво няма

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значиииии...

Има едно правило в подобни форуми:

Оръжието на клубаря, колата и жената му не бива никога да бъдат обиждани.

И е много логично и правилно.

В случая ще кажа, че експертизите на оръжията се дават с включени по-горните изисквания.

п.с. Щом тази пушка те радва мога само да повторя думите си от по-предния ми постинг...

Успех и наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значиииии...

Има едно правило в подобни форуми:

Оръжието на клубаря, колата и жената му не бива никога да бъдат обиждани.

И.................................

и кучето!

:rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ДАХС :rolleyes:

Доста въпроси ми зададе, та да почвам да отговарям. Значи с това прословуто МЦ не съм стрелял, но както споменах добър приятел и ловец от нашата дружина го има. Та в тази връзка съм го държал и преглеждал добре, прикладвал съм и не ми хареса. Изводите, че тежало и е неудобно направих на място. Между другото той доиде само 2 пъти с него на лов, другите бяха с Ижовката на дядо му...Защо ли? Щом нямаш проблеми с твоята-честито! Попаднал си на печеливша броика...

А щом си от моя край, уточни точно от къде. Ще ми е приятно да си разменим някое гостуване през следващият сезон. Само МЦ-то няма да приема, а ще си взема моита дулма, че съм предубеден...

Та нямах за цел да се заяждам или да обиждам на някои колега пушката, но се издразних от заглавието на темата и затова си написах негативното мнение!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък сега защо се дразниш, те не искат да разберат че това МЦ няма нищо общо със добрата надеждна и удобна пушка.Остави ги да си вярват че имат супер пушки,пък нищо чудно един ден след 10 баира ходене, да разберат за какво им говориш.

Редактирано от garo_dai

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мц-2112 работи на дългия ход на затвора т.е. затвора и цевта вървят на зад заключени под въздействието на налягането на барутните газове до напускане на снаряда от цевта на пушката.Това е принцип на работа на Браунинг Аото5 от който Братушките са изкопирали и направили почти на 100% МЦто.Няма оръжие което в определени моменти не засича особено автоматичното но това зависи от патроните които ползваш.Че е тежко тежко е но пък човека си го харесва!Наслука колеги!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5_AR извинявам се много ама твоето мнение въобще не е правилно. Първо пушката може да стреля и полуавтоматично и на единично.

Колега мойте уважения. но как така е направена тази пушка та стреля и полуавтоматично и отделно и единично?

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега Ветренски, значи правилно си разбрал пушката може да стреля и полуавтоматично, т.е. със всяко натискане на спусака изстрел без да се изисква ръчно презареждане, и единично, т.е. при изстрел затвора остава във задно положение и ти можеш да си избереш какъв патрон да сложиш. Има едно палче, което като е напред по посока на цевта, задържа патроните от магазина и те не могат да се качат в цевта и съответно то държи и затвора и той остава в задно положение и след натискане на друго палче от другата страна затвора се връща, а патрон от магазина не влиза в цевта. Когато първото палче е в обратна посока патроните от магазина спокойно влизат в цевта след всеки изстрел.

И тези глупости, че пушката не може да презарежда вертикално са пълни измислици.

Празна без патрони пушката тежи 3,620 кг. с пет патрона става около 4 кг. Еми и един СВД тежи толкова. Ходил съм с тази пушка не се знае колко пъти на лов, вярно малко по тежка е от симсона, но не се усеща чак толкова, за човек, който ходи постоянно гонач пушката не е много удобна, а и не му е нужна. В наща дружинка има 4 МЦ та.

Всички ловци са доволни от пушките си и до сега никой не се оплакал. Специално на мен пушката ми е много удобна, щом я вдигна и ми лепва. За всички може да не е така, но специално за мен е.

И моля колегите, който нямат преки впечатления от пушката да не приказват глупости, който нямат връзка с действителността.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kолега Ветренски, значи правилно си разбрал пушката може да стреля и полуавтоматично, т.е. със всяко натискане на спусака изстрел без да се изисква ръчно презареждане, и единично, т.е. при изстрел затвора остава във задно положение и ти можеш да си избереш какъв патрон да сложиш. Има едно палче, което като е напред по посока на цевта, задържа патроните от магазина и те не могат да се качат в цевта и съответно то държи и затвора и той остава в задно положение и след натискане на друго палче от другата страна затвора се връща, а патрон от магазина не влиза в цевта. Когато първото палче е в обратна посока патроните от магазина спокойно влизат в цевта след всеки изстрел.

И тези глупости, че пушката не може да презарежда вертикално са пълни измислици.

Празна без патрони пушката тежи 3,620 кг. с пет патрона става около 4 кг. Еми и един СВД тежи толкова. Ходил съм с тази пушка не се знае колко пъти на лов, вярно малко по тежка е от симсона, но не се усеща чак толкова, за човек, който ходи постоянно гонач пушката не е много удобна, а и не му е нужна. В наща дружинка има 4 МЦ та.

Всички ловци са доволни от пушките си и до сега никой не се оплакал. Специално на мен пушката ми е много удобна, щом я вдигна и ми лепва. За всички може да не е така, но специално за мен е.

И моля колегите, който нямат преки впечатления от пушката да не приказват глупости, който нямат връзка с действителността.

Мойте уважения колега, но правилната дума за тези оръжия е ЛОВЕН АВТОМАТ не полуавтомат!Пояснявам веднага,че думата автомат означава оръжие което само извършва действие като, изхвърляне на празна гилза, зареждане след изтрел.Оръжие,което трябва ръчно да заредиш и да изхвърлиш празна гилза се нарича полуавтомат,за пример ти давам тъй наречената ПОМПА!А що се отнася за селектиране на патрон в самия автомат тва е друга тема!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kолега Ветренски, значи правилно си разбрал пушката може да стреля и полуавтоматично, т.е. със всяко натискане на спусака изстрел без да се изисква ръчно презареждане, и единично, т.е. при изстрел затвора остава във задно положение и ти можеш да си избереш какъв патрон да сложиш.

Колега DanchoBLG!

Колегата Ветренски ти направи правилна забележка според мен. Ако си ходил в казарма би трябвало да знаеш, че единичната стрелба се води полуавтоматична. Така, че според мен изказването ти бе погрешно. Имам предвид следното изказване:

5_AR извинявам се много ама твоето мнение въобще не е правилно. Първо пушката може да стреля и полуавтоматично и на единично.

Полуавтоматичното си е единично :)

А относно обяснението по долу ........ мисля, че доста полуавтоматични пушки го могат този номер :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти ме питаше, как така може да стреля полуавтоматично и единично и аз ти обясних.

А сега относно автомат и полуавтомат. Доколкото съм запознат, автомат е когато, като натиснеш спусака и го държиш постоянно, оръжието прозизвежда серия изстрели, както е калашника на автоматична стрелба. А когато е на полуавтоматично за всеки един изстрел, трябва да се натисне спусака поотделно и колкото и време да го задържиш оръжието произвежда само 1 изстрел и за да произведеш друг изстрел трябва отново да натиснеш спусака, както е калашника на полуавтоматична стрелба.

Може и да не съм прав, за което моля да ме извините, ако греша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, подкрепям това което твърдиш.

А по отношение, че на някого не му прилягала мога да кажа, че хората са различни-един е с дълъг врат, друг с къс, един е със шроки рамена, друг с тесни, един е с дълги ръце, друг с къси, един е с едно разположение на очите, едно спрямо друго. За мен, според моето телосложение, тази пушка ми приляга идялно, не ми се налага да гоня мерната линия. Единствено с тази пушка ми се отдава да гърмя с две очи, без да стискам едното. По отношение на механиката до сега не съм имал оплаквания. При оръжейник не се е налагало да нося оръжието, а това е красноречив отговор за мен, че е добро оръжие.

И още нещо, аз не мога да кажа, че "еди кой си лек автомобил е болклук без да съм се качил в него, без да съм го покарал".

Аз нямам като идея да променя мнението на който и да е. Просто изразявам преки и лични впечатления в дискутирана тема.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи ти ме питаше, как така може да стреля полуавтоматично и единично и аз ти обясних.

А сега относно автомат и полуавтомат. Доколкото съм запознат, автомат е когато, като натиснеш спусака и го държиш постоянно, оръжието прозизвежда серия изстрели, както е калашника на автоматична стрелба. А когато е на полуавтоматично за всеки един изстрел, трябва да се натисне спусака поотделно и колкото и време да го задържиш оръжието произвежда само 1 изстрел и за да произведеш друг изстрел трябва отново да натиснеш спусака, както е калашника на полуавтоматична стрелба.

Може и да не съм прав, за което моля да ме извините, ако греша.

За това си прав! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Глупостите",както ги наричаш ти,са писани от мен след като съм тествал три пушки ,МЦ,МП И МПсуп.Маг.(подробностите ги има в предходни теми,дъвкани преди) и резултатите са от мои наблюдения,а не от "един приятел каза,чул ,видял,прочел и т.н."Повтарям мой експеримент,резултата......МЦ-то и МПсуп.маг засичат на втория патрон изтрелян вертикално нагоре,само Мп-то незасече......."Глупостите" бяха факт,подробностите могат да се коментират,но.........

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам и несъм имал МЦ 2112, но въпроса ми е защо като е толкова хубава не се произвежда вече, за разлика от другите модели на ИЖ и ТОЗ, които с малки изменения се произвеждат години наред?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз нямам и несъм имал МЦ 2112, но въпроса ми е защо като е толкова хубава не се произвежда вече, за разлика от другите модели на ИЖ и ТОЗ, които с малки изменения се произвеждат години наред?

Защото добрите идеи живеят дълго-другите не.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде всички фенове на МЦ2112 юрош на маслините!!! :)

Обява от последния бр. на БГ Ловецъ "Продавам МЦ2112 450лв." има и телефон.

"На слука" колеги :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване