Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Lubimchanina

Монтаж за Сом

Според вас този монтаж става ли за сом post-54573-0-59077300-1346268883_thumb.jpg

Бих ти препоръчал да махнеш вирбела и карабинката и да връзваш на основното влакно!Начинът по който си застопорил тежестта е крайно несполучлив!Имам впредвид прищипването на основното влакно със съчмите!Виж ако ще ловиш американски канален сом може и да стане... :cap: А онези по Дискавъри мисля ,че не са ловили в българска река,ошляпана порядъчно от токаджиите!И да не пропусна-куката нещо малка ми се вижда!Все пак ако ще ловиш само мерни риби ти препоръчвам кука 6/0!Все пак тази риба има огромна уста и дори за сомчета по половин килограм не е проблем да я глътнат!

bobiander хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за по-лесно може и с изкуствени примамки да се пробва , леко като захладнее джиг глави и силикони, воблери и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За монтажа като цяло са ти написали, ще кажа само за оловото: нанизал си го наобратно на кордата, по - дебелата му и тежка част трябва да е надолу, а не нагоре, както си го монтирал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се намеся в темата.Колега уточни за какъв вид риболов ще ти е този монтаж.На река ли ,на язовир и мисля,че ще мога да ти помогна

Jemil хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се намеся в темата.Колега уточни за какъв вид риболов ще ти е този монтаж.На река ли ,на язовир и мисля,че ще мога да ти помогна

Мисля да ходя на река Марица

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни съчмите и остави оловото подвижно.Ползвай по дебело влакно за повод в порядъка на 0.50.Оловото трябва да е отдолу,и по възможност плоско.Куката ти е доста малка,пробвай с двойка или тройка.А и височината на плувката е вдигни малко.По този начин търсят щуката.По късно ще потърся по рибарските форуми монтажи и ще ти ги кача.

Успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни съчмите и остави оловото подвижно.Ползвай по дебело влакно за повод в порядъка на 0.50.Оловото трябва да е отдолу,и по възможност плоско.Куката ти е доста малка,пробвай с двойка или тройка.А и височината на плувката е вдигни малко.По този начин търсят щуката.По късно ще потърся по рибарските форуми монтажи и ще ти ги кача.

Успех

да и аз мислех да сложа тройка ами ако сложа например 2- тройки или 1- тройка и 1- единична Редактирано от Lubimchanina

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се оплитат ,а и ако хванеш нещо,другата ще закача

Jemil хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи.Ако търсиш дълбочина ще ти е по лесно да е подвижна.Но до 4,5 м. би могъл да хвърляш спокойно с модерна пръчка.А сома си обича дълбочините и напада от там в засада

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cap:

post-17767-0-68284000-1346335497_thumb.jpg

post-17767-0-11805300-1346335503_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи.Ако търсиш дълбочина ще ти е по лесно да е подвижна.Но до 4,5 м. би могъл да хвърляш спокойно с модерна пръчка.А сома си обича дълбочините и напада от там в засада

Пръчката е добра както и макарата но мисля да хвърлям до брега защото има много Уклей

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтажа показан на първата снимка на автора е с много слаби точки! Колкото повече възли толкова повече шанс за ''огромния сом''! И що на плувка в река, при течение.........., кат си е дънна риба един господ знае! :cap: Лови се предимно нощем и кво по хубаво да ти се удари върхът на пръчката в калта и да фръкне звънеца нейде..................

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя и тройката може да даде шанс на големия сом да я изправи или счупи. Последно време морските воблери и други изкуствени примамки им се монтират единични куки, които са доста по-здрави от тройките, така че защо не и за сома да се прави така. Аз нямам опит със стръвта и тези монтажи, но здравината на куката също е от значение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас този монтаж става ли за сом post-54573-0-59077300-1346268883_thumb.jpg

Ако ще ловиш декоративни става, за малки екземпляри става ама не и с тази кукичка за клен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ловиш декоративни става, за малки екземпляри става ама не и с тази кукичка за клен.

Аз давам пример за монтажа несам казал че е това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не ги слушай-монтажа ти е перфектен за сом!

Само трябва да замениш кукичката с поне 2/0(4/0 или 6/0).

Махни всички видове карабинки и вирбели.

Оловото да е плоско(да не го търкаля течението) и по-тежко/може и да е накрая/

Влакното да е с дебелина над 0,35/става 0,40 , 0,50 и т.н./

И пробвай на дъно/на тежко/

Иначе всичко друго ти е наред!

И да почерпиш,след като го уловиш!

Lubimchanina Bat Geca Loveca харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 седмица реших да пробвам отидох в 20:30 и 2 въдици едната беше на торен червей,а другата на жабче и към 22:00 се обади на жабче 2кг Сом и до мене имаше един друг рибар и ми вика дай го ще ти дам 30 лева,а аз му викам още е малко ще го пусна и го пуснах и се прибрах към 22:36 ако искате да знаете мястото хващам на бента в Любимец до стадиона

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване