Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
Brakoniera

Лов на водоплаващ дивеч,Патици и Гъски сезон 2012-2013

632 posts in this topic

Моя съвет е да сте на реката поне половин час че и 1 преди да се е съмнало за да хванете прелета на патицата която се вдига от реката и след като се съмне да се тръгне на ход по реката срещу течението.На прелета е по добре да използвате по ситни сачми и патроните да са на тапа а когато сте на ход да използвате по едра сачма като 5 или 3 номер и е хубаво да е с концентратор за да ги стигате по отдалече.Поздрави и наслука през уикенда.

Благодаря за съвета ! В 6.30-6-45 сме на реката да видим какво ще направим! Наслука на всички колеги !

Янис ,ако ходите на реката при 6 -я до 9 -я км западно от Плвдив ще наплашите "армадата" от лебеди.Изброих ги 34броя ,а от някъде идваха още.Красива гледка са

Браво бреее,групата е "убийствена"...Ама,вие от Тошето не можете да се вредите за стрелба :D ....Това накрая,май беше ти за завършек на филмчето :AR15firing: ...А,ко ша кажеш.... :bira: ...Наслука събота и неделя

Браво бреее,групата е "убийствена"...Ама,вие от Тошето не можете да се вредите за стрелба :D ....Това накрая,май беше ти за завършек на филмчето :AR15firing: ...А,ко ша кажеш.... :bira: ...Наслука събота и неделя

Краси вярно от Тодораки с тая успоредка не можем да се вредим... :D Ама и Аз имам някой и друг изтрел де..и Бамзи и той направи хубави пакети, ама е далече от нас и не се вижда с тая екшън камера. Иначе накрая добре завършихме... :) Наслука и на вас тези дни! Поздрави!

Edited by Божидар Николов

Янис ,ако ходите на реката при 6 -я до 9 -я км западно от Плвдив ще наплашите "армадата" от лебеди.Изброих ги 34броя ,а от някъде идваха още.Красива гледка са

Не, далече сме от това място ! Ловуваме около Първомай , но миналата година и тук съм виждал лебеди , но по-малко.

Ето едно клипче от последния лов на патици! Наслука Колеги!

Добре бе колега, това на ти разстояния с какви патрони ги биете бе ? Много сте добри браво ! А не съм се отказал от свирките , просто ще са за другия сезон, аз ще ти звънна . Сега направихме две , но нямаме добри пластини и нещо не сме уцелили наклона , защото не може да се прави хранилка добре. Наслука през уикенда !

Добре бе колега, това на тия разстояния с какви патрони ги биете бе ? Много сте добри браво ! А не съм се отказал от свирките , просто ще са за другия сезон, аз ще ти звънна . Сега направихме две , но нямаме добри пластини и нещо не сме уцелили наклона , защото не може да се прави хранилка добре. Наслука през уикенда !

Добре бе колега, това на ти разстояния с какви патрони ги биете бе ? Много сте добри браво ! А не съм се отказал от свирките , просто ще са за другия сезон, аз ще ти звънна . Сега направихме две , но нямаме добри пластини и нещо не сме уцелили наклона , защото не може да се прави хранилка добре. Наслука през уикенда !

Здравей Колега!

Растоянията не са голями просто камерата лъже...някъде към 30-на метра са повечето истрели. А патроните са 5-ти и 7-ми. Първия винаги ми беше 7-ми номер на ламбро 32гр., а втория 5-ти-34гр на тръст. Колегата стреляше само с 5-ти номер на ламбро.

Поздрави!

днес сутринта малко слабо, ударих само две гъски но и на това да сме доволни.Просто летят много високо пущените.слетобяд на нова сметка и дано утре ги набараме повече

Къде е това колега.Аз живея в Софийска област,но съм родом в Недялско Ямболско.Днес се обаждах на колеги от ЛРД с. Маленово да им пожелая слука за последните ловни излети,и те ми казаха че има прелет на много гъски и юрдек.Но гъските летели на високо и отстрела имбил труден,само на издебване ставало.Пожелавам ти много слука,и ще чакам да пишеш какво е дереджето.

Наистина пиятно реме, +2гр. приличен снеговалеж без вятър (красота). И слука имаше.

post-27271-0-57992500-1358011797_thumb.jpg

някой може ли да каже кво е положението покрай шабла и дуранкулак,че мисля дрг.седмица да отида за 10на дни а съм доста от далеко.благодаря предварително

Има гъска ,но само в радиус5,6км.покрай езерата не правят дълги преходи.

Наздраве ,Божка ,значи така я караш там. Абе голяма работа сте!Хубави гъсета сте свалили и голямо крило си разпънал ,браво!Браво на цялата група ,и още поголяма слука да имате!

Днес групата беше поканена от един колега и приятел за гъски край Дуранкулак. Приехме с удоволствие, след като бяхме опитали на няколко места да вземем бележки из Бургаско, но без успех и така, след полунощ отпатувахме за другия край на източна България. Сутринта колегата Сашо ни посрещна и отидохме да вземем бележки. Там бележките са 25 левчета за 1 ден, но няма значение все пак дават. Има, няма лов белейки има и спокойно си излезохме на лов за любимите гъсета. Още преди разсъмване наредихме мюренцата и зачакахме изпълнени с надежда да има хубав прелет. В помощ ни дойде и падналата тежка мъгла и това предвещаваше хубав лов, защото мъглата сваля гъските по ниско. Но уви нямахме никакъв късмет и до 09:10ч., не минаваше гъска...за радост след това се поразмърда малко и малки ята прелитаха, та така успяхме да направим малко лов. Все пак си изкарах ме страхотно с колегите и това е най-важно. Благодарим на колегата Сашо от Балчик за съдействието.

Ето малко снимки от ловния излет:

attachicon.gifDSC01583.JPG attachicon.gifDSC01591.JPG

attachicon.gifDSC01610.JPG attachicon.gifDSC01597.JPG

attachicon.gifDSC01601.JPG attachicon.gifDSC01627.JPG

Рано приключихме лова и за това спомогна започналият дъжд. Тръгнахме си изпълнени с емоции и решихме да продължим лова като се приберем на вечерен прелет на юрдек в нашия район. По път обаче спукахме гума, но това не ни попречи да стигне на време и така заварихме снеговалеж и пълен гьол с юрдек. Направихме хубав завършек на патица и почти мокри до кости се прибрахме по домовете. Поздрави и Наслука!

Ето една снимка, макар и с лошо качество от лова на патици и завършека на ловния ден...

attachicon.gifDSC01640.JPG

Трябвало е да поостанете още малко.Днес имаше голям прелет!Гъските объркани от снега,се лутаха да търсят пшеница.С малко мюрета и една свирка стана хубав лов!Снимки няма за да не се дразнят колегите.Това е на Камен Бряг!

Трябвало е да поостанете още малко.Днес имаше голям прелет!Гъските объркани от снега,се лутаха да търсят пшеница.С малко мюрета и една свирка стана хубав лов!Снимки няма за да не се дразнят колегите.Това е на Камен Бряг!

................

Смело давай снимките колега, който е истиски ловец само ще им се зарадва ;)

Днес групата беше поканена от един колега и приятел за гъски край Дуранкулак. Приехме с удоволствие, след като бяхме опитали на няколко места да вземем бележки из Бургаско, но без успех и така, след полунощ отпатувахме за другия край на източна България. Сутринта колегата Сашо ни посрещна и отидохме да вземем бележки. Там бележките са 25 левчета за 1 ден, но няма значение все пак дават. Има, няма лов белейки има и спокойно си излезохме на лов за любимите гъсета. Още преди разсъмване наредихме мюренцата и зачакахме изпълнени с надежда да има хубав прелет. В помощ ни дойде и падналата тежка мъгла и това предвещаваше хубав лов, защото мъглата сваля гъските по ниско. Но уви нямахме никакъв късмет и до 09:10ч., не минаваше гъска...за радост след това се поразмърда малко и малки ята прелитаха, та така успяхме да направим малко лов. Все пак си изкарах ме страхотно с колегите и това е най-важно. Благодарим на колегата Сашо от Балчик за съдействието.

Ето малко снимки от ловния излет:

attachicon.gifDSC01583.JPG attachicon.gifDSC01591.JPG

attachicon.gifDSC01610.JPG attachicon.gifDSC01597.JPG

attachicon.gifDSC01601.JPG attachicon.gifDSC01627.JPG

Рано приключихме лова и за това спомогна започналият дъжд. Тръгнахме си изпълнени с емоции и решихме да продължим лова като се приберем на вечерен прелет на юрдек в нашия район. По път обаче спукахме гума, но това не ни попречи да стигне на време и така заварихме снеговалеж и пълен гьол с юрдек. Направихме хубав завършек на патица и почти мокри до кости се прибрахме по домовете. Поздрави и Наслука!

Ето една снимка, макар и с лошо качество от лова на патици и завършека на ловния ден...

attachicon.gifDSC01640.JPG

Браво Божо пак сте си направили екстра лов групата.На слука. :icon_thumright:

и още малко -съжелява че немога да кача хубави снимки но формата е голям

post-3535-0-83850000-1358236551_thumb.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0