Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Azul

Заглушител

61 мнения в тази тема

Здравейте колеги,може ли някой да ми даде инфо относно заглушителите?Благодаря ви с предварение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,може ли някой да ми даде инфо относно заглушителите?Благодаря ви с предварение

Ние тук не сме толкова светнати! Знаем за такива неща само от фимчета - разни!

p.s. Но ти не се разочаровай от нашето "невежество". Точно сега е изключително подходящ момент да направиш своето запитване директно в сайта на ЦРУ! Хората предполагам са любезни и ще ти обърнат достойно внимание, даже така и така скоро май ще идват разни гости та може по тях да ти изпратят и модел за огнагледяване!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно ще стане ако зададеш въпроса директно на косаджията по местоживеенето си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако спреш( Боба.) и заглушителя се обезмисля :D:blink::blink::D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ,ама в сайта на софийския затвор търси?Там изчисляват и предварението от 3до 5.Ако там не ти обърнат внимание в най близкото РПУ на МВР/усложливо ще ти помогнат/Ако ти трябва и маска на женския пазар бабите ги плетат на една кука !А за ръкавици според сезона сега е топло и от аптека /гумени/а зимата пак при бабите на пазара!На слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за заглушител ти трябват до-звукови патрони.Иначе ефект няма.А изработката не е проста работа.И да не те хващат.Защото ставаш терорист. :clapping:

dimielen хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега за заглушител ти трябват до-звукови патрони.Иначе ефект няма.А изработката не е проста работа.И да не те хващат.Защото ставаш терорист. :clapping:

Точно така. А и ефикасен заглушител за ловна пушка е голям колкото тиква. Е, айде...колкото ауспух на балканче.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,търси книжката ЗАГЛУШИТЕЛИТЕ автор Николай Вълков бр.3 от 94 г. библиотека"Всичко за оръжието". Дадени са всички принципи на действие,дори с подробни чертежи.Но....заглушителите се третират наравно с огнестрелното оръжие и тяхното нелегално притежаване,изработване и използване се преследва от закона!

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да питаш косаджията по добре искай да му видиш карабината дали има резба за заглушител и чак тогава го питай за заглошители аз имах подобен случай ,отговорът беше,гледай си работата и не задавай много въпроси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
вместо да питаш косаджията по добре искай да му видиш карабината дали има резба за заглушител и чак тогава го питай за заглошители аз имах подобен случай ,отговорът беше,гледай си работата и не задавай много въпроси.

Резбата е за компенсатора :clapping:

В интернет има кокото си искаш схеми на заглушители. В някои страни се обосновават относно ползването им, че по този начин си предпазват тъпанчетата от гърмежите(хитрини всякакви). Поставянето на заглушител силно дебалансира оръжието, което влияе на какво ли не.

А пък къде е удоволствието от изстрела ако няма гърмеж, и то такъв че да падне снега по клоните на дърветата около теб :pardon:

Ако започнеш да го правиш ще ти излене доста пари и ще разбереш накрая, че няма да ти върши работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе колеги, човека може да ловува в лавиноопасна зона !

Проявете разбиране все пак! :clapping:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до "въоръжен турист" първо пушката е иж18мн7,62х39 която фабрично няма никакви резби идулни компенсатори просто калибъра е калашников върху резбата имаше оригинална предпазна гайка от калашник само липсваше заглушителя и дозвукови патрони предполагам неса проблем за въпросният косаджия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,грешката е моя защото не сам пояснил , че става въпрос за заглушител,който ще ползвам за флоберка.Омръзна ми скитащи кучета да ми опикават колата а нали знаете , че едно като се изпикае и след това което мине на близо и то там.Пък не е удачно да притеснявам съседите,защото малко или много плякането се чува

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ясно,грешката е моя защото не сам пояснил , че става въпрос за заглушител,който ще ползвам за флоберка.Омръзна ми скитащи кучета да ми опикават колата а нали знаете , че едно като се изпикае и след това което мине на близо и то там.Пък не е удачно да притеснявам съседите,защото малко или много плякането се чува

Абе приятелю, далеч съм от мисълта да ти бъда наставник или да те поучавам за каквото и да било, НО ако се поуспокоиш с натрапването на тази тема ще направиш единствено и само добро както на себе си така и на много други!

Поздрави

p.s. Прочети отново (внимателно) цялата тема и се опитай да разбереш отговорите (които съзнателно ти се дават) - между редовете!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги залушителите не се слагат на пушката само с резбово съидинение.Може и без резба.Колега кучетата можеш да разкараш и с по-мощна въздушна пушка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
p.s. Прочети отново (внимателно) цялата тема и се опитай да разбереш отговорите (които съзнателно ти се дават) - между редовете!

От 3 до 7 по бързата процедура.

Питай Хари Потър (не този Хари от форума) за наметало, което ще те направи невидим :clapping:

Вземи въздушна и ги почвай :pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи въздушна и ги почвай :clapping:

По добре е да ги почне с"КУКИ ТРОЙКИ" :bulgar::pardon::bulgar:

Редактирано от lovecbg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.fusil-calais.com/shop/cat_main....6$0$1

Аз съм против използвнаето на подобни "джаджи" като заглушители при лова. Ако ще трепеме петела или котката на комшията (дето ни буди в не-ловен ден прекалено рано)... друг въпрос. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гор4ивата истина е 4е много лесно можеш да си набавиш джаджата а и всеки стругар може да я направи...

Дозвуковите патрони са най-малкия проблем...

вадиш куршума за 7,62х39 ми е думата изсипваш барута разделяш на 2 равни 4асти,махаш о6те малко от едната 4аст и си готов...

номера е скоростта да е под 333 м\с...

за флоберката дори е по-лесно :)

оба4е както каза колегата не забравявяй От 3 до 7 по бързата процедура.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гор4ивата истина е 4е много лесно можеш да си набавиш джаджата а и всеки стругар може да я направи...

Дозвуковите патрони са най-малкия проблем...

вадиш куршума за 7,62х39 ми е думата изсипваш барута разделяш на 2 равни 4асти,махаш о6те малко от едната 4аст и си готов...

номера е скоростта да е под 333 м\с...

за флоберката дори е по-лесно :)

оба4е както каза колегата не забравявяй От 3 до 7 по бързата процедура.

Така ако правиш по добре тръгни с прашка на лов.

Има си специално разработени патрони за тази цел.Те са с почти два пъти по тежък крушум и съответно с с друг барутен заряд.Като вече скороста им е под звукова и ако не се лъжа им даваха задоволителна характеристика на енергията до около 150м.До колкото си спомням бяха маркирани с черна боя на върха и на кутията пише УС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че каква е таз флоберка, дето гърми толкова силно? Звукът е колкото да пляскаш с ръце. Да не е пистолет? От предлаганите патрони само .22lr са флоберови. Всички други са с централен капсул.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си специално разработени патрони за тази цел.Те са с почти два пъти по тежък крушум и съответно с с друг барутен заряд.Като вече скороста им е под звукова и ако не се лъжа им даваха задоволителна характеристика на енергията до около 150м.До колкото си спомням бяха маркирани с черна боя на върха и на кутията пише УС.

Не съм срещал дозвукови, на които куршума да е по-тежък, единствения проблем при тях че автоматичното оръжие не може да ги презарежда и трябва да се прави на ръка. С качествен заглушител става и със нормални, а качеството се добива на базата на опитите с камерите в самия заглушител, като задължително тази, която е най-близо до цевта трябва да е по-голяма от другите. Не си спомням дали се спомена в предните постове но всичко се отнася до охлаждането на газовете. Основната цел е заглушителя да се конструира така че да се избегнат гумени тапи които се износват.

Това е което съм чел за тях из нета :)

!!! Наистина не си заслужава !!!

П.С.

Гледах и чертеж на заглушител за гладкоцевна пушка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с надписа УС ефективната стрелба или то4на стрелба е до 100 м...

имах впредвид как може да си направи6 сам дозвукови патрони... не сıм 4ул в Бıлгария да се продават

Основния принцип за намаляване на звука е намалаване на налягането при излитането на кур6ума от цевта...

дори и при стрелба с стандартни 7,62х39 патрони при стрелба в някое дере никой не може да те 4уе...

пробвал сıм го...

Редактирано от Osmanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм срещал дозвукови, на които куршума да е по-тежък, единствения проблем при тях че автоматичното оръжие не може да ги презарежда и трябва да се прави на ръка. С качествен заглушител става и със нормални, а качеството се добива на базата на опитите с камерите в самия заглушител, като задължително тази, която е най-близо до цевта трябва да е по-голяма от другите. Не си спомням дали се спомена в предните постове но всичко се отнася до охлаждането на газовете. Основната цел е заглушителя да се конструира така че да се избегнат гумени тапи които се износват.

Това е което съм чел за тях из нета :)

!!! Наистина не си заслужава !!!

П.С.

Гледах и чертеж на заглушител за гладкоцевна пушка

Колега гумените 4асти при заглу6ителя за МП-5 на Хеклер и Кох са заменени с стоманени,500 гр. тежи джаджата оба4е може да стреля6 и под водата...

Поздрави...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега гумените 4асти при заглу6ителя за МП-5 на Хеклер и Кох са заменени с стоманени,500 гр. тежи джаджата оба4е може да стреля6 и под водата...

Поздрави...

МП-5 се заглушава лесно имайки в предвид патроните, които използва.

Аз не бих рискувал да стрелям със заглушител под вода :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване