Sign in to follow this  
Followers 0
100-янов

Разтройство от Darling

21 posts in this topic

Колеги, купих Darling от фирма Purina. Сега гъзовете на кучетата цвъркат като минерални гейзери. Какво да правя?

[quote name='100-янов' post='57773' date='Jun 14 2007, 19:02']Колеги, купих Darling от фирма Purina. Сега гъзовете на кучетата цвъркат като минерални гейзери. Какво да правя?[/quote]

Може някой ветеринарен доктор да ми се скара, ама веднъж от храна кучето ми(пойнтер) имаше такова яко разстройство че не можеше и секунда да се сдържи и му дадох имодиум - това е хапче за хора против разстройство. Зависи и колко са големи кучетата. Това не е съвет само споделям. Най-добре се допитай до ветеринарен лекар.

Ориз, оризова вода, ленено семе ... Има доста варианти, но най-добре с вет-а консултация.
И, разбира се, смяна на храната, ако е от нея.

[quote name='HERZLE' post='57789' date='Jun 14 2007, 19:37']Ориз, оризова вода, ленено семе ... Има доста варианти, но най-добре с вет-а консултация.
И, разбира се, смяна на храната, ако е от нея.[/quote]

Ако я смени сега докато са разстроени може да се влоши, колегата ще трябва сам да им готви и да спре консерви и гранули :yahoo:

Стискам палци да се оправят бързо :clapping:

[quote name='въоръжен турист' post='57790' date='Jun 14 2007, 19:41']Ако я смени сега докато са разстроени може да се влоши, колегата ще трябва сам да им готви и да спре консерви и гранули :yahoo:

Стискам палци да се оправят бързо :clapping:[/quote]
Смяна в смисъл не да започне веднага с друга, а да не им дава от тази, след като им действа зле на стомахчетата. Сега ще са на оризова диета, то е ясно.

[quote name='HERZLE' date='Jun 14 2007, 19:37' post='57789']
Ориз, оризова вода, ленено семе ... Има доста варианти, но най-добре с вет-а консултация.
И, разбира се, смяна на храната, ако е от нея.
[/ За ориза ясно но лененото семе как се дава -сурово или варено Едното куче е на три месеца другото на шест Разстроиството е определено от точно тази храна

Лененото семе се вари на отвара (да стане една такава лигава - има упътване на пакета) и ги наливаш със спринцовката през устата колкото поемат. Едното кученце обаче е съвсем малко, затова най-добре е да питате лекар все пак.

[quote name='HERZLE' post='57899' date='Jun 15 2007, 10:30']Лененото семе се вари на отвара (да стане една такава лигава - има упътване на пакета) и ги наливаш със спринцовката през устата колкото поемат. Едното кученце обаче е съвсем малко, затова най-добре е да питате лекар все пак.[/quote]

Май ленено семе при разстройство не е добра идея. И извлекът се приготвя чрез престояване в хладка вода, и прецеждане, но е по-подходящ при язва, където слузните вещества покриват раничката с филм и подпомагат зарастването (това е било актуално, когато е нямало съвременни лекарства против язва).

Иначе против разстройството най-добре ще бъде, ако може да се намери Бисмутаналбин отнякъде, защото вече не се произвежда.
Може би и просто хранене със сварен ориз (сварен с бульон, че да мирише на месо) ще бъде достатъчен за противодиарийната диета.

А храната Дарлинг според мен поначало си е гадна. От Фрискис надолу май все не стават.

Може и така да е.
На мен са ми го препоръчвали като ефикасно средство при разтройство на кучето, но така и не ми се наложи да стигна до него. Затова точно препоръчвам и консултацията с ветеринар. Все пак това е най-сигурното!

[quote name='HERZLE' post='57925' date='Jun 15 2007, 13:19']Може и така да е.
На мен са ми го препоръчвали като ефикасно средство при разтройство на кучето, но така и не ми се наложи да стигна до него. Затова точно препоръчвам и консултацията с ветеринар. Все пак това е най-сигурното![/quote] Благодаря колеги. Засега ще пробва с ориз

Смятам, че "оризовата диета" ще им се отрази добре.
Дано се оправят по-бързо :)

[quote name='100-янов' post='57773' date='Jun 14 2007, 11:02']Колеги, купих Darling от фирма Purina. Сега гъзовете на кучетата цвъркат като минерални гейзери. Какво да правя?[/quote]
Колега Стоянов,може ли да погледнеш храната какво производство е?Т.е къде е произведена и евентуално срока на годност ?някъде из интернета четох за партида отровни храни внос от Китай.По памет се сещам, че Педигрий Пал за кучета и Уискъс за котки не бяха в списъка.скоро ще опитам да пусна този списък и тук,всички да знаят за какво иде реч и да избягват тези марки.Поздрави.

[quote name='val4ak' post='58095' date='Jun 16 2007, 02:41']Колега Стоянов,може ли да погледнеш храната какво производство е?Т.е къде е произведена и евентуално срока на годност ?някъде из интернета четох за партида отровни храни внос от Китай.По памет се сещам, че Педигрий Пал за кучета и Уискъс за котки не бяха в списъка.скоро ще опитам да пусна този списък и тук,всички да знаят за какво иде реч и да избягват тези марки.Поздрави.[/quote]
Храната е производство на Пурина-Дарлинг 15кг Дата на произ 08-03-2007 год Състав-основно риба и зеленчуци. Предназначена за нормално активни кучета. Вносител е Хермес Комерс. Няма посочена страна производител. Купена е от Метро-Русе.

сигорно на някои специалисти ще им се стори странно,но аз стомашно разтроиство при моити кучета лекувам с оспамокс.разтварям прахчето с малко вода,и сус спринцовка в остата.
оризовата диета е добра,но е желателно оризат да е по рядко сварен,(повече вода или булъон)и да е овкусен,иначе няма да го близнат
за храната-в неактивния сезон храня предимно с дарлинг на пурина,и никога не съм имал проблем.

Колеги, мисля, че трябва да се намери причината, а не да лекуваме последствията. Не е въпросът временно да подтиснем разстройството. Въпросът е да разберем причинителя и да го избягваме. Ако имате отзиви за други такива готови храни, които предизвикват разтройства, моля пишете

Ами колега аз храня моето куче (пойнтер) със същата храна Дарлинг "Пурина" и съм доста доволен от нея,можеби кучето ти нему понася,незнам но моето е яде с удоволствие,може и да не е от храната.

Преди да започнеш да го храниш с Дарлинг с какво го хранеше?Постепенно ли премина към новата храна или?Освен това си мисля ,че за три месечно куче точно този тип храна не е особенно подходящ..

Преди това го хранех с гранули на различни фирми.И сега сме на Дарлинг,храня го 3 пъти на ден,сутрин с гранули, на обяд болион,и вечер гранули

Спри больона и ще спреш разстройството ,няма и нищо на гранулата .Смяната на гранулата се прави поетапно в продължение на седмица като се смесва "старата" и "нова" храна ,иначе редкото щастие ти е в кърпа вързано.Това важи изключително за малките кученца,също така недей да го прехранваш.Моя курц дам ли му больон и дришнята е в кърпа вързана ,крета си на гранули и си свирка :yahoo: .

Спри больона и ще спреш разстройството ,няма и нищо на гранулата .Смяната на гранулата се прави поетапно в продължение на седмица като се смесва "старата" и "нова" храна ,иначе редкото щастие ти е в кърпа вързано.Това важи изключително за малките кученца,също така недей да го прехранваш.Моя курц дам ли му больон и дришнята е в кърпа вързана ,крета си на гранули и си свирка :bira: .

Колега ти май не ме разбра :good: аз пиша че съм доволен от храната и че кучето ми няма разстройство.

Сори ,поста беше към автора на темата :bira: