Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

sacho6

ИЖ 94

161 мнения в тази тема

Здравейте колеги,

Вчера капарирах комбинирана пушка ИЖ 94 във вариант - 12/ 7.62х 54. Интересува ме мнението ви за тези пушки , ако някой има опит с такава - как се държи нарезната цев? Като групираност на изстрела , далекобойност и т.н. ?

Редактирано от radoadvokat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

Вчера капарирах комбинирана пушка

за колко 6те ти излезе тая пу6ка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А калибъра на нарезната?

Виж отново темата - текста беше непълен но Радо оправи нещата! Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

Вчера капарирах комбинирана пушка ИЖ 94 във вариант - 12/ 7.62х 54. Интересува ме мнението ви за тези пушки , ако някой има опит с такава - как се държи нарезната цев? Като групираност на изстрела , далекобойност и т.н. ?

Здраво колега!

Ја поседујем ИЖ-94 у калибру 12/76 & 30-06Спр и мислим да ти је она боље решење него 12/76&7,62x54 !

На пушци је монтирана фиксна монтажа и оптика 2-7x32 иначе цена у Србији је око 600евра Поздрав из Србије!

boar hunter хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

В дружинката имаме 3 такива ИЖ-а, за парите си е доста добра, миналата година най-голямия глиган го свали колегата с един истрел в белия дроб от около 80 метра на открит мерник. Хубаво е да я простреляш след като я вземеш, пожелавам ти много слука с нея!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здраво колега!

Ја поседујем ИЖ-94 у калибру 12/76 & 30-06Спр и мислим да ти је она боље решење него 12/76&7,62x54 !

На пушци је монтирана фиксна монтажа и оптика 2-7x32 иначе цена у Србији је око 600евра Поздрав из Србије!

Здраво колега,

Избрах 7.62 х 54 заради цената на патроните - 70 стотинки в ловния вариант. Цената на пушката е 860 лв - около 450 евро. Кажи нещо повече за групираността на изстрелите и за далекобойността? Доволен ли си от нея? Хвала и наслука!! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здраво колега,

Избрах 7.62 х 54 заради цената на патроните - 70 стотинки в ловния вариант. Цената на пушката е 860 лв - около 450 евро. Кажи нещо повече за групираността на изстрелите и за далекобойността? Доволен ли си от нея? Хвала и наслука!! :)

Овде је патрон око 80динара =1 euro кутија 20ком (20еура) и за 7,62x54 и 30-06

Ја сам је упуцао на 100 метара са ППУ муницијом 11,7 грама на 5цм изнад ценра мете тако да на 200м носи у ,,О,,центар група погодака на 100 м око 5-6цм .

12/76 цев упуцана на 50 м 12 цм изнад центра може се пуцати до 70-80 м има пад око 10цм са јеиначним зрном Белом 36 грама 12/70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здраво колега,

Колега, първо честито за пушката, много слука ти желая!

Второ, ако ми позволиш един съвет - тези по 70 стотинки ловния вариант ги остави за по мишени (я няма да ти гръмне, я куршума ще се разцепи още във въздуха, я нещо друго), мисля че минималното допустимото качество за лов е поне ППУ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам такава пушка от три години в калибър 308 Win.. Това е дена прекрасна пушка, ако не ти пречи малко по-голямото и тегло. През сезона ходя с нея без оптичен мерник, а след него за варда слагам оптика с четирикратно увеличение. Стрелям с три вида крушуми S&B, Norma, ППУ. Последните два са 11,7грама, а първият е 9,7 грама SPCE. В зависимост от начина на лов избирам и боеприпаса. Групираността е учудващо добра за такъв вид оръжие. Приветствам избора на колегата - това е най-доброто което може да се вземе на тази цена. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито и нека слуката бъде с теб.Аз имам 12/76;30-06 от три години исъм много доволен от пушката.За патрони препоръчвам S&B 11,7гр. добро качество на добра цена.По магазините са около 1,5лв.На моята пушка съм закачил оптика HAKKO 1.5-6x42 с червена точка.Така че когато си на увеличение 1.5 с светеща червена точка все едно че си с бързомерец.Като я вземеш и простреляш дай резултати. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам я от 2000 г. 12/76-30-06.Тежичка,ама и аз не съм лек.Оптика 1.5-6/44 "Бушнел-Трофи",нисък монтаж.Скоро купих и CZ 555,но още не съм решил да се разделя с ижето,че е кадемлийка.Не е лоша пушката.Носи я със здраве,дано още този сезон и направиш сефтето.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

Това е една от най-добрите комбинирани пушки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това е една от най-добрите комбинирани пушки

За най-евтина комбинирана пушка може да се каже че е така,но е много далече от добрите пушки.ИЖ-94 си е грозна и на външен вид.Има чешки,италиански,френски комбинаций които са с перфекно качество и тройно по- скъпи разбира се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе брато за една италианка 3 ИЖ94 кокто ида го погледнеш си е в полза на руската.Че е грозна грозна е но пък е желязна тествана е през всякакви условия и препятсвия. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИМАМ ИЖ-94 ОТ ЕДНА ГОДИНА ИСКАМ ДА ДА ПОПИТАМ ЗА МНЕНИЕТО ВИ ЗА ТОЗИ ВИД ОРЪЖИЕ КАКВО ОПТИКА ЩЕ МИ ПРЕПОРЪЧАТЕ :ksshunter1fe:

Не пиши с главни букви!

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ИМАМ ИЖ-94 ОТ ЕДНА ГОДИНА ИСКАМ ДА ДА ПОПИТАМ ЗА МНЕНИЕТО ВИ ЗА ТОЗИ ВИД ОРЪЖИЕ КАКВО ОПТИКА ЩЕ МИ ПРЕПОРЪЧАТЕ :ksshunter1fe:

The Black Tiger има такава отдавна и изтрепа света с нея, питай него

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава пушка от 2004г. и съм много доволен от нея.Ако искаш да питаш нещо давай. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава пушка с набор от двете цеви гладкосволните и комбинираните калибърът на комбинираната ми е .308Win оптиката ми е с 4 кратно увеличение прострелка с куршум съм направил на 100м групираност под 4 см от 3 истрела като пробойните бяха разположени на една вертикала. Стрелях от положение прав като използвах капака на Нивата и резервната гума за упор. Използвам потрони S&B 10,9 гр или 10,7гр не съм много сигурен. Важното е патроните да се еднакви при смяна на вида или грамажа трябва да се провери боя. Забелязва се че след няколко бързи истрела цевта загрява чувствително но това едва ли ще се случи в реалния лов 3-4 изстрела един след друг. Теглото на пушката дори е предимство в съчетание с нейната компакност защото я прави много стабилна лесно се маневрира с нея. Изобщо ако си я вземите с двата комплекта цеви който за жалост на последък не се продават у нас имате две в едно. поздравления за удачния избор и наслука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги,

Пожелавам ти много сполука с нея.Слушай само тези,които я притежават защото другите не знаят нищо за възможностите и.Сигурно си чувал,че комшията има сестра курва,обаче знаеш,че въобще няма сестра.Наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега сутринта се включих рано та сега пак не издържах понеже сия взел с калибър 7,62х54 трябва да внимаваш с какви патрони стреляш понеже в нашата армия този калибър е на въоръжение но патроните са снарядени с 9 гр куршуми аз имам българска карабина в същия калибър и използвам руски патрони 13гр с открит оловен връх. разликата в боя при двата куршума е около 20см. Най добре е да си купиш патрони от една партида с който да простреляш пушката и когато свършан пак отколкото да взимаш по малко и различни патрони. бъди сигурен че най голяма разлика в попаденията ще дават армейските боеприпаси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калибър 7,62х54 според мен е по-подходящ за тази пушка отколкото 30-06, както и за друг вид комбинирани, щуцери или нарезни текове. Причината според мен е вида на гилзата, което не е без значение. Ползвал съм този калибър с "Мазалат" и имам доста успехи, но според мен не залагай на евтините български боеприпаси. Аз съм най-доволен от руските 13г. с тях не съм имал пропуск. Друг проблем според мен при това оръжие е и избора на подходящ монтаж, тъй като основата за захващане на оптиката е твърде къса, което я прави не достатъчно стабилна. Успех и наслука през новия сезон, ще погърмиш ще свикнеш с нея пък догодина ти на нас съвети ще даваш :pardon:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте сайт за иж 94 цени и т-н

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в hunter.ru-оружие-статьи об охотничьем оружии и там на 21 ред намираш статията ИЖ-94 -рабочее ружье.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз имам такава пушка с набор от двете цеви гладкосволните и комбинираните калибърът на комбинираната ми е .308Win оптиката ми е с 4 кратно увеличение прострелка с куршум съм направил на 100м групираност под 4 см от 3 истрела като пробойните бяха разположени на една вертикала. Стрелях от положение прав като използвах капака на Нивата и резервната гума за упор. Използвам потрони S&B 10,9 гр или 10,7гр не съм много сигурен. Важното е патроните да се еднакви при смяна на вида или грамажа трябва да се провери боя. Забелязва се че след няколко бързи истрела цевта загрява чувствително но това едва ли ще се случи в реалния лов 3-4 изстрела един след друг. Теглото на пушката дори е предимство в съчетание с нейната компакност защото я прави много стабилна лесно се маневрира с нея. Изобщо ако си я вземите с двата комплекта цеви който за жалост на последък не се продават у нас имате две в едно. поздравления за удачния избор и наслука.

Колега Мin моля да кажеш от къде в България купи двата комплекта цеви за Иж 94.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване