Welcome to На Лов

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

rpg22

Нещо против комари...

78 мнения в тази тема

Интересно ми е с какви средства се борите срещу тези адски създания. Миналата година ми разказаха изгата отвсякъде. За половин час висене в гората на едно място над 20 ме ухапаха а поне 50 убих.

Дали се намира нещо за мазане което да ги прогонва ама без заедно с тях да си заминава и всичкия дивеч? :plezene:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем

След като пробвах почти всички средства стигнах до извода, че наи добрата защита е механическата.

Тоест от горе до долу в дрехи и ръкавици, а на главата пчеларско було. Това естествено автоматично означава че ще се изпотиш като кон, обаче не се сещам за друго. А и нали предполагаемото време на ползване ще е нощем...Друг лош ефект е намалената през прежата видимост но какво да се прави :plezene:

Затова препоръчително е да се излиза във ветровито време, тогава комарите ги няма!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм попаднал на най-свирепите комари защото ме хапеха през ризата по гърба. Направо полудях. На следващия ден отидах до близкия град(Антоново) ама там единствената аптека нямаше нищо за целта.

И така си останах само на ръкопашен бой да го карам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално, колко му е една риза. Те през дочени панаталони дупчат че риза ли ще ги спре.

Ръкопашния бои в открити пространства е обречен на неуспех, на всеки убит долитат 10 и атакуват с нови сили

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Явно съм попаднал на най-свирепите комари защото ме хапеха през ризата по гърба. Направо полудях. На следващия ден отидах до близкия град(Антоново) ама там единствената аптека нямаше нищо за целта.

И така си останах само на ръкопашен бой да го карам.

Колега rpg22 да не би да си от Омурташкия край?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм но дядо ми има къща в село до Антоново и лятото отиваме за по 2 седмици да се полюбуваме на природата и да се видим с роднини. Като стана ловец смятам да ходя и с тамошната дружинка на някой свински лов защото иначе в тази дружинка в която ще бъда свинчовци йок

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лосион Аутан - избива комарите , изтребва ги до крак :rofl: Действа напълно ефективно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иами един препарат гръцки"OFF"!продават го както на спреи(като дезодорант),така и с помпичка с дозатор!изпробвах го!не хапят гадините!продавасе в аптеките!!!! :rofl:8)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,пробвай АУТАН,когато ходя на риба по язовирите ми върши чудна работа,след като се намажеш

комарите бягат като опарени

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги. Ще ги изпробвам и двата "дезодоранта" 8)

Дано подействат и на нашенските комари :rofl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах го преди купи си тигрова мас червената кутиика и мазваш по малко откритите места пробвай и после ми благодари. В къщи мазни черчеветата на прозореца и виж резултата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко думи и от мен:

В момента има Аутан който е бяло и червено,дезодорант.Пълен боклук е, ще се задушиш докато се пръскаш, а на комарите не им пука.Аутан ролка-да обаче е само за откритите части, а те хапят и през ризата.За това най-добре е пулверизатор и в момента освен ОФФ не знам какво друго качествено можеш да намериш.Преди Аутана беше номер едно,и сега пак е, но да не е менте като този който аз купих!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
проверена е но пробвай и ти

Гари, тази тигрова мас не гони ли и прасетата надалеч?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, кви прасета по това време бе :rofl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Няколко думи и от мен:

В момента има Аутан който е бяло и червено,дезодорант.Пълен боклук е, ще се задушиш докато се пръскаш, а на комарите не им пука.Аутан ролка-да обаче е само за откритите части, а те хапят и през ризата.За това най-добре е пулверизатор и в момента освен ОФФ не знам какво друго качествено можеш да намериш.Преди Аутана беше номер едно,и сега пак е, но да не е менте като този който аз купих!

анди много си прав за "аутан" преди беше в жълто и червено, а този в бяло и червено е пълен боклук, явно е някво менте. със стария аутан съм влизал с лодка в блатата до р. Камчия и комарите летяха около мен, но с този новия сякаш ги привлича.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептата я използвам много одавна и до сега по-добро не съм намерил.Даде ми я роднина който преди много години работеше във Виетнам в джунглите и това им е било средството за защита от всякъкви гадове включително и от пиявици

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз в събота пробвах "Repelex" в Лонгоза и действа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Рецептата я използвам много одавна и до сега по-добро не съм намерил.Даде ми я роднина който преди много години работеше във Виетнам в джунглите и това им е било средството за защита от всякъкви гадове включително и от пиявици

garry от къде си набавяш тигровата мас има ли я по аптеките ако отида в някоя аптека и попитам за нея да не ме изгледат като извънземен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я но червената кутиика не зелената и е стотинки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за тази година си купих електронно устройство с батерия против комари за 8 лв.мои познати които са го ползвали миналата година са доволни.Закача се някъде по теб и с ултразвук ги гони.Аз го ползвах 2 пъти до сега на варда смея да твърдя че върши работа.За два часа седене ме ухапаха само

3 комара при това бях с къс ръкав.А и аз излизам на 3 км.от река Дунав и на 1.5 км. от блатата.Около мен летяха доста но не хапеха.Може би това да е разковничето...ако някой иска мога да му взема мисля че ги има още .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз видях такова "чудо",но бях скептично настроен.значи работи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване