Jump to content

Отстраняване на компенсатор при СЛР ?

Recommended Posts

Колеги, чух че оръжениците могат да махнат дулния компенсатор на СЛР-а ? Вярно ли е това и може ли да предизвика някакъв риск след това ( да не е точен изстрела, да застраши здравето на този, който стреля с него и тн... ) ?

Колеги, чух че оръжениците могат да махнат дулния компенсатор на СЛР-а ? Вярно ли е това и може ли да предизвика някакъв риск след това ( да не е точен изстрела, да застраши здравето на този, който стреля с него и тн... ) ?

Може да наруши точката и групираността на попаденията. Ще трябва нова прострелка.

А защо трябва да го махаш ? Той намалява отката и повдигането нагоре !

също бих желал да попитам голяма ли е разликата в звука със и без? флоберката за която бях ви надул главите ще се внесе след нова година а разрешителното тече ли тече...и за да не изтече тотално ще посетя Казанлък... Дядо Коледа ми се обади че ми бил донесъл един СЛР 7.62 за Нова Година ама трябва да ходя да си го получа :o. ако някой от Варна чете темата нека каже къде ходи да си стреля за кеф около града, че стрелбище тука нямаме а взема ли го просто няма да спя докато не му загрея цевта...

също бих желал да попитам голяма ли е разликата в звука със и без? флоберката за която бях ви надул главите ще се внесе след нова година а разрешителното тече ли тече...и за да не изтече тотално ще посетя Казанлък... Дядо Коледа ми се обади че ми бил донесъл един СЛР 7.62 за Нова Година ама трябва да ходя да си го получа :yahoo:. ако някой от Варна чете темата нека каже къде ходи да си стреля за кеф около града, че стрелбище тука нямаме а взема ли го просто няма да спя докато не му загрея цевта...

Ако желаеш ела към Балчик има хубаво стрелбище до с. Оброчище, хем ще направим сравнение с SLR 100 /223 rem/

също бих желал да попитам голяма ли е разликата в звука със и без?

Звука е почти един и същ с тая разлика че при компенсатора звуковата вълна е насочена почти на зад и в резултат на това усещането не е много приятно.При големите калибри стоенето от страни не се препоръчва поради реалната опасност да останеш със спукано тъпанче на ухото.

И да ползвам поста към колегата който пусна темата.

Ми аз се чудя как да си сложа ти искаш да го махаш.

Помисли малко защо му казват компенсатор.

И каква му е ролята и защо вече на почти всички армейски оръжия е щатно монтиран особенно на автоматичните.

А на крупно калибрените пушки просто без такова устройство е просто невъзможно да се стреля поради непоносимия откат и подскачането на цевта.

и аз се интересувах като бях на панаира и ми казаха,че 7,62 на 52 см цев е по добър от 223 и като група и като поражение,но си има откатче,което си иска скъпичка оптика,сам си направи сметката

генерале, Няма нещо което да неможе да се махне, от това оръжие щом е сложено от човек, но има друг проблем. тървото нещо за което се сещам е че искаш да махнеш дулният спирач , а той е точно такъв , а не дулен спирач компенсатор защото си си намерил заглушител.

Съгласно изискванията за да неможе да се монтита заглушител на всички ловни варианти дебелината на стената при дулният срез е по тънка от тази на армейският.

Междо другото мене лично ме е яд, че немога да си свалям дулният спирач на моя защото немога да го почиста качествено ,както самият спирач така и самият дулен срез. Лично аз мога да заявя , че небих ползвал заглушител за ловни-браконерски и ако ако Арсенал изпълняваха изискванията на клиента , а не тези на КОС-е босе бих искал дулен спирач компенсатор , като на АК-74.

Значи звука при стрелба с дулен спирач е много по голям за този които стреляля , а още по голям за този който е отстрани на оръжието . Е стига да има такъв.

За точноста на 7,62 спрямо 5,56. Ами веднага ще ви отговоря че малкият калибър е много по точен от големия, а и отката му е по малък на 5,56. Ако тръгна да си купувам втора карабина ще бъда пак калашниче с дълга цев в калибър 5,56 и задължително с дулен спирач.

Междо другото търса да си закупя оптика , която да е със скала мил-дот, паралаксова, и приближение от 1,5 до 4 пъти за подсветка недържа , ако може да препоръчате нещо няма да откажа. Може и руска ,което да е със далекомерна скала и поправки в хилядни и пак да е с това приближение

Звука е почти един и същ с тая разлика че при компенсатора звуковата вълна е насочена почти на зад и в резултат на това усещането не е много приятно.При големите калибри стоенето от страни не се препоръчва поради реалната опасност да останеш със спукано тъпанче на ухото.

И да ползвам поста към колегата който пусна темата.

Ми аз се чудя как да си сложа ти искаш да го махаш.

Помисли малко защо му казват компенсатор.

И каква му е ролята и защо вече на почти всички армейски оръжия е щатно монтиран особенно на автоматичните.

А на крупно калибрените пушки просто без такова устройство е просто невъзможно да се стреля поради непоносимия откат и подскачането на цевта.

Незнам за кое нещо става въпрос.За това дето е отпред на цевта и е сметнато като ПЛАМЕГАСИТЕЛ,или това дето е пак отпред,но е изчислено като ,ДУЛЕН СПИРАЧ,т.е.намалител на отката,или за комбинирано такова.

генерале, Няма нещо което да неможе да се махне, от това оръжие щом е сложено от човек, но има друг проблем. тървото нещо за което се сещам е че искаш да махнеш дулният спирач , а той е точно такъв , а не дулен спирач компенсатор защото си си намерил заглушител.

Съгласно изискванията за да неможе да се монтита заглушител на всички ловни варианти дебелината на стената при дулният срез е по тънка от тази на армейският.

Междо другото мене лично ме е яд, че немога да си свалям дулният спирач на моя защото немога да го почиста качествено ,както самият спирач така и самият дулен срез. Лично аз мога да заявя , че небих ползвал заглушител за ловни-браконерски и ако ако Арсенал изпълняваха изискванията на клиента , а не тези на КОС-е босе бих искал дулен спирач компенсатор , като на АК-74.

Значи звука при стрелба с дулен спирач е много по голям за този които стреляля , а още по голям за този който е отстрани на оръжието . Е стига да има такъв.

За точноста на 7,62 спрямо 5,56. Ами веднага ще ви отговоря че малкият калибър е много по точен от големия, а и отката му е по малък на 5,56. Ако тръгна да си купувам втора карабина ще бъда пак калашниче с дълга цев в калибър 5,56 и задължително с дулен спирач.

Междо другото търса да си закупя оптика , която да е със скала мил-дот, паралаксова, и приближение от 1,5 до 4 пъти за подсветка недържа , ако може да препоръчате нещо няма да откажа. Може и руска ,което да е със далекомерна скала и поправки в хилядни и пак да е с това приближение

Ако позволиш.Калша не е карабина.Това е щурмова винтовка.Пистолет-картечен пистолет-щурмова винтовка или автомат-карабина.Всяка ниша си има специфични характеристики.

когато се обадих в магазина на Арсенал попитах леличката дали има без дулен и ми отговори, че вече не се произвежда. всички са със дулен независимо от модела/калибъра. питах я дали може да се маха и тя се изсмя и дискретно намекна че "всичко може" но не трябвало тя да ме учи... прочетох всичко относно 7.62vs.223 написано в този форум и не само, и да си кажа чесно още не съм решил дилемата окончателно, но определено стойността на патроните в 7.62, поразяващата сила и факта, че това е оригиналния калибър на оръжието ме блазни повече от малката разлика в далекобойността и точността в полза на .223. големия е пушка от секъде малкия е малко за "снайперисти". пред вид, че все пак става въпрос за автомат а не за болтова карабина 7.62 е по универалния избор и на него ще се метна (с късата цев). 446лв + 50бр. патрони НР х .36лв. кво му плащаш?! телефона ми е почти два пъти по-скъп...

когато се обадих в магазина на Арсенал попитах леличката дали има без дулен и ми отговори, че вече не се произвежда. всички са със дулен независимо от модела/калибъра. питах я дали може да се маха и тя се изсмя и дискретно намекна че "всичко може" но не трябвало тя да ме учи... прочетох всичко относно 7.62vs.223 написано в този форум и не само, и да си кажа чесно още не съм решил дилемата окончателно, но определено стойността на патроните в 7.62, поразяващата сила и факта, че това е оригиналния калибър на оръжието ме блазни повече от малката разлика в далекобойността и точността в полза на .223. големия е пушка от секъде малкия е малко за "снайперисти". пред вид, че все пак става въпрос за автомат а не за болтова карабина 7.62 е по универалния избор и на него ще се метна (с късата цев). 446лв + 50бр. патрони НР х .36лв. кво му плащаш?! телефона ми е почти два пъти по-скъп...

Вземи с дългата цев и няма да съжаляваш. Междо другото тази дето е в магазина на всеки закупил калашник му казва , че при следващо посещение да и носи наденица, луканка от диво. Да знаеш е много устата ама е лекувана от КОС-е босе. Остави българсите патрони. Значи си вземи български коркото да го простреляш , но изцяло облечените те са с тегло на куршума 7,9 трама и начално скорос 710 м/с. ; Българските ловни са с тегло на куршума 9,7 грама и начална скорост на куршума 620 м/с. След като го простреляш с въпросните български мини на чещки , но им махай мекият връх до ризницата и ще останеш възхитен и няма да си помислиш за други освен за сръбки ,които са с тъп мек връх.

Вземи с дългата цев и няма да съжаляваш. Междо другото тази дето е в магазина на всеки закупил калашник му казва , че при следващо посещение да и носи наденица, луканка от диво. Да знаеш е много устата ама е лекувана от КОС-е босе. Остави българсите патрони. Значи си вземи български коркото да го простреляш , но изцяло облечените те са с тегло на куршума 7,9 трама и начално скорос 710 м/с. ; Българските ловни са с тегло на куршума 9,7 грама и начална скорост на куршума 620 м/с. След като го простреляш с въпросните български мини на чещки , но им махай мекият връх до ризницата и ще останеш възхитен и няма да си помислиш за други освен за сръбки ,които са с тъп мек връх.

Ако позволиш.Калша не е карабина.Това е щурмова винтовка.Пистолет-картечен пистолет-щурмова винтовка или автомат-карабина.Всяка ниша си има специфични характеристики.

Батка престависи ,че знам какво е калашника малко повече от тебе ;) ;) :yahoo:

Колега, благодаря първо за дългият отговор по темата, но искам да поясня, може би не бях ясен в темата, не искам да слагам заглушител даже не ми е минавало през акъла .. просто питах за лична информация ... мисля да си взема 2 карабини, един СЛР и CZ, даже съм поръчал втората живот и здраве . и затова ме интересуваше този въпрос, но явно наистина вече не правят без компенсатор , а и няма смисъл без такъв . както се казва щом са го сложили хората, значи има защо :yahoo:

Колега аз също имам СЛР и му махнах дулния спирач защото гърми много силно ако искаш ще ти пиша как се сваля

Чух, че техническия проблема с монтиране на заглушител върху дулния спирач е решен. Конкретно не знам как, но мисля, че не е било трудно. :yahoo:

Не трябва да се забравя обаче, че за тиха стрелба освен заглушител трябват и специални тежки патрони с намалена скорост и смяна на мерника със съответен за такива патрони. Иначе е безсмислено да се слага заглушител.

Лично също не одобрявам използването на заглушител за ловни цели. Мисля също, че бавният куршум няма да бъде достатъчно ефективен за лов и ще води до раняване и похабяване на дивеча. Енергията на такъв куршум е малка (350-450 джаула), скоростта при попадението - не повече от 280-290 м/с, траекторията му е доста стръмна, има голям пад и трудно ще се стреля без корекции на повече от 60-70 м .

Аз също много се ядосвам на тази недомислица. Та капачката на ЗИП-а е направена да се закрепва в/у муфата на цевта за да не може шомпола да уврежда дулния срез! Върху дулния спирач това не може да стане. На последния лов двама колеги също се оплакаха от ръжда по сприрача и трудното му чистене. Дразни ме се също малкия пълнител, да беше поне за 8-10 патрона. Ръкохватката на приклада е изключително неудобна.

Още повече, в САЩ ограниченията по т.н. техен "ban" (по които са правени тези "подобрения" на СЛР-а) паднаха.

Не мисля, че дулния спирач конкретно при СЛР-а променя съществено звука. Мисля, че е нискоефективен като и спирач и като компенсатор. Само тежи и удължава оръжието. А спирача-компенсатор на АК-74 е с доказана и при това много висока ефективност и в двете си функции. Иначе оръжието е тежко, прикладът е сравнително изправен и затова отката е малък.

За Ilich: Приятелю, ако не си си купил още SLR що не вземеш моя? Виж в темата "Продавам СЛР" за да видиш параметрите. Пушката си е нова, а е простреляна и на механичния и с оптиката, ако искаш я вземи без оптика. Ако се интересуваш от снимки дай мейл да ти ги пратя. Пиша ти тук, щото не знам как да ти пиша мейл лично. Тел. ми е 0887409957

Strelez

А защо му е изобщо компенсатор на СЛР? Подозирам че въпросното желязо играе някаква роля когато се стреля на редове, за да държи цевта що-годе там където си я насочил, но когато куршума е излетял и огъня се е блъснал в компенсатора - все тая - не съм чул някой да се оплаква от отката на СЛР. Едва ли компенсатора ще задържи целта в оптиката, най-много повечето огън да те заслепи. На такъв калибър не му трябва такова масивно желязо отпред дето само тежи намалява маневреността и кара цевта да "виси" при бързо прикладване. Е да - по "Рамбовски" изглежда но това е друга тема.

Edited by edin_lovec

За Ilich: Приятелю, ако не си си купил още SLR що не вземеш моя? Виж в темата "Продавам СЛР" за да видиш параметрите. Пушката си е нова, а е простреляна и на механичния и с оптиката, ако искаш я вземи без оптика. Ако се интересуваш от снимки дай мейл да ти ги пратя. Пиша ти тук, щото не знам как да ти пиша мейл лично. Тел. ми е 0887409957

Strelez

мерси за предложението, колега, но искам с пластмасовия приклад а и предпочитам да е нова. струва прекалено малко за да я купувам 2-ра ръка.

"Колега аз също имам СЛР и му махнах дулния спирач защото гърми много силно ако искаш ще ти пиша как се сваля "

...нали за това е темата? направо напиши в темата да обогатим информацията. сигурно не само автора се интересува как става.

Edited by ilich

Етого автомата без дулен спирач.

Колега, защо ми се струва че няма резба ?

Аз също много се ядосвам на тази недомислица. Та капачката на ЗИП-а е направена да се закрепва в/у муфата на цевта за да не може шомпола да уврежда дулния срез! Върху дулния спирач това не може да стане. На последния лов двама колеги също се оплакаха от ръжда по сприрача и трудното му чистене. Дразни ме се също малкия пълнител, да беше поне за 8-10 патрона. Ръкохватката на приклада е изключително неудобна.

Още повече, в САЩ ограниченията по т.н. техен "ban" (по които са правени тези "подобрения" на СЛР-а) паднаха.

Пълнителя много лесно се променя на 9 патрона и един в цевта 10