Jump to content

Отстраняване на компенсатор при СЛР ?

Recommended Posts

Пълнителя много лесно се променя на 9 патрона и един в цевта 10

Колега, моля, пиши ми на лични как става това! :eusa_think:

Ами избиваш нитовете, стискаш спирача в менгеме и дръпваш рязко. Не е голяма философия. После почерняш, защото седи грозно и толкова. Звукът става много по-приемлив.

Забелязах, че при стрелба с едни и същи патрони, българският прави огнени кълба при изстрел, докато полския само лека искряща струя, а на пръв поглед са еднакви. Е, полският си има и резба и муфа...

Ами избиваш нитовете, стискаш спирача в менгеме и дръпваш рязко. Не е голяма философия. После почерняш, защото седи грозно и толкова. Звукът става много по-приемлив.

Забелязах, че при стрелба с едни и същи патрони, българският прави огнени кълба при изстрел, докато полския само лека искряща струя, а на пръв поглед са еднакви. Е, полският си има и резба и муфа...

Ако това с дърпането не стане, защото сглобката обикновено е със стегнатост, сцепи го надлъжно, като внимаваш да не стигнеш до цевта. Става с малка шлайфмашинка.

Ако нямаш такава, изпили го. Тази процедура е доста по- трудоемка. На фреза, разбира се е лесно.

Ако и това те затруднява, иди при оръжейник.

Накрая върху шийката на цевта може да монтираш нещо подобно на предишния компенсатор, но с по-малък диаметър и без отвори, колкото за по- завършен вид. Няма нужда от нитове. Лепила на Локтайт дал господ.

а дулния във въпросната пушка върши ли работата си? т.е. намалява ли осезаемо отката (повдигането на цевта) и подобрява ли точността или ефекта е съмнителен. аз съм се насочил към екземпляр 7.62, къс и без спирач и просто искам да разбера какво ще загубя освен рамбовската визия и неистовия трясък. .. представям си ако стреляш през прозореца на кола с дулен сигурно не само ще останеш без тъпанчета ами може и някой джам да падне..

а дулния във въпросната пушка върши ли работата си? т.е. намалява ли осезаемо отката (повдигането на цевта) и подобрява ли точността или ефекта е съмнителен. аз съм се насочил към екземпляр 7.62, къс и без спирач и просто искам да разбера какво ще загубя освен рамбовската визия и неистовия трясък. .. представям си ако стреляш през прозореца на кола с дулен сигурно не само ще останеш без тъпанчета ами може и някой джам да падне..

Стига бе. Смешници станахте с тази тема. Омръзна ми да слушам глупости от псевдо- експерти. Първото животно което изпратих във вечните ловни полета бе един чакал и то стрелях от прозореца. нито ми писнаха ошите , а аще повече стъклата ми са здрави на колата. Със слуха проблеми имам от 1991 год. , но това едруга тема на разговор ;)

Ако това с дърпането не стане, защото сглобката обикновено е със стегнатост, сцепи го надлъжно, като внимаваш да не стигнеш до цевта. Става с малка шлайфмашинка.

Ако нямаш такава, изпили го. Тази процедура е доста по- трудоемка. На фреза, разбира се е лесно.

Ако и това те затруднява, иди при оръжейник.

Накрая върху шийката на цевта може да монтираш нещо подобно на предишния компенсатор, но с по-малък диаметър и без отвори, колкото за по- завършен вид. Няма нужда от нитове. Лепила на Локтайт дал господ.

Ако това с дърпането не стане, нагряваш с пистолет за горещ въздух само компенсатора, като внимаваш да не се нагрява и цевта и тогава пробваш пак ! Нагретия детайл се разширява по-бързо и трябва да се използува момента на топлинното раширение !!!

До: "51 до 57 гр.п" не се ядосвай на колегите, всеки сам си взема решенията и сам си тегли от акъла !

На мен също не ми пречи компенсатора, даже запазва цевта при падане на оръжието !

А за рамбовския вид - ми по добре изглежда с него, какво лошо има оръжието ти да изглежда добре, нали затова е , да ти служи - кога за лов кога за да му се нарадваш на гледката !

Стига бе. Смешници станахте с тази тема. Омръзна ми да слушам глупости от псевдо- експерти. Първото животно което изпратих във вечните ловни полета бе един чакал и то стрелях от прозореца. нито ми писнаха ошите , а аще повече стъклата ми са здрави на колата. Със слуха проблеми имам от 1991 год. , но това едруга тема на разговор ;)

аз питам, защото не зная. ти ако знаеш нещо по въпроса можеш да споделиш. ако имаш някакъв личен коментар по мой адрес, може и на лично може и на живо.

• 13 years later...

Здравейте , мола за съвет как са процедирам за да направя СЛР -а да се изполва със супресор

Колеги отново съм решил са направя СЛР-а за хищници , вече съм избрал супресор с резба 15х1, цевта трябва да влезе "вътре" в супресора около 10 см. Проблема е следния :

Дулния компенсатор е "запресован" заводски там предполагам е термично захванат и няма МАХАНЕ ! .Видимо поне не е заварян.Избихме щитовете но няма мърдане ! Леко го нагрях но пак не мърда .Не искам да прецакам или да разкаля края на цевта която е под него и не ми се рискува да го нагрявам повече за да го махна .
Идеята е следната : На това оръжие трябва да се направи така че да му се навива заглушител с резба 15х1 .Тъпото е ,че цевта е с диаметър около 13.8 мм и трябва да се прави някаква преходна втулка ,но за да стане така трябва да се маха силния компенсатор ,което не е желателно.Диаметъра на дулния компенсатор е около 21 мм .Може ли без да се сваля цевта, че е изключително сложно и никой нр иска да го прави , да се хване на някаква машина - струг или нещо по-модерно ,дулния компенсатор да се отреже в предната си част където е оребрен ,после да се смали на 15-16 мм и върху него да се направи резба 15х1 ?

IMG-c65d15124be82704efdece1b955ddb13-V_resize_32.jpg

IMG_20211104_091439_resize_97.jpg

IMG_20211104_091404_resize_34.jpg

IMG_20211104_091356_resize_50.jpg

Edited by stoshkov

• 3 weeks later...