Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

kupenov

Английски бултериер(гладиатора на кучетата)

38 мнения в тази тема

Колеги моля ако някои знае нещо повече за породата английски бултериер да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един представител на породата.

post-11039-1197910383_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги моля ако някои знае нещо повече за породата английски бултериер да сподели.

Колега,нещо сисе объркал,че е куче борец е,но гладиаторът в този спорт е питбултериера ;) .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел, който имаше такова куче. За мен това е доста злобно, тъпо и неконтролируемо говедо, създадено за бой, което е още по тъпо и безсмислено ! ;)

BULDOG хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качества и предназначение.Гладиаторът на кучетата, английският Бултериер е известен със своята изключителна сила, подвижност и кураж. Бултериерът притежава необикновена сила и мощ, съчетани с голяма ловкост и мълниеносна реакция, затова той е великолепно куче за лов на едър дивеч (глигани и др.). Поради своята бдителност, безстрашие и сила, внушаващи респект, е чудесен домашен бодигард. Не е злонрав, поддава се на обучение, много привързан и предан. Неслучайно англичаните го наричат „белият кавалер " поради готовността му да защити по всяко време господаря си.

От тук разбирам че бултериера е добро куче за лов?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата TORMENTOR е развъдчик на породата, той може да вземе отношение по темата,засе надяваме ,че по късно тази вечер ще посети форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колегата TORMENTOR е развъдчик на породата, той може да вземе отношение по темата,засе надяваме ,че по късно тази вечер ще посети форума.

ДА ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави кучета са, но не съм чувал и виждал някои да ловува с бултериер и нешто не си ги представям в гората а в ринга са гола вода един питбул ше му пръсне китарата за десет минути,та незнам дали е гладиатор на кучетата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хубави кучета са, но не съм чувал и виждал някои да ловува с бултериер и нешто не си ги представям в гората а в ринга са гола вода един питбул ше му пръсне китарата за десет минути,та незнам дали е гладиатор на кучетата.

Ооооо 10 минути са твърде много време,мисля,че си прекалено щедър.А имам приятел,който навремето гледаше бултериери и на домашно прасе се справяха доста добре,за тази порода,даже беше заснел и филмче.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ооооо 10 минути са твърде много време,мисля,че си прекалено щедър.А имам приятел,който навремето гледаше бултериери и на домашно прасе се справяха доста добре,за тази порода,даже беше заснел и филмче.

И аз така знам че са добри ,но доколкото разбрах лова е забранен с тях ,защото целта на кучето е да намери дивеча и да почне да го облаива ,а бултериера веднага проявява агресия и се нахвърля варху животното.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че е гола вода на ринга колега.Еди приятел преди време имаше мъжки бултериер на височина беше около 45-50 см много силно и издражливо куче беше бягаше най-малко по 10км без почивка.Веднъж решихме да се поразходим той с неговото а аз с моята каракачанка тъкмо излизаме от селото и един дето му се носеше славата че имал пидбули-гладиатори ни настигна и вика дали изкал да ги сборят а моя приятел му каза че той не гледа кучето за борба и че не изка.Ония измънка нещо под носа си и замина на някъде ние тръгнахме и след 1-2 часа решихме да се прибираме по едно време ония изкочи от някъде с един огромен питбул жълт цялата му глава изподрана и без да казва нищо го пусна и онуй се спуна върху моито ама то женско и нищо не му направи тръгна към бултериера и го захапа за муцуната.Моя приятел почна да трепери и за мако не се разрева.Аз дръпнах питбула за опашката ама той не пуща бултериера обаче някак се измъкна и вече беше явно разярен почнаха да се давят и така 2-3 минути бултериера като го прекара за връта и толкоз питбула се опитваше да се отърве безуспешно 10-15секунди и питбула вече лежеше на земята и не мърдаше моя приятел гледа пребледнял и трепери като лист откопчих го и право при ветеринаря последиците четири дупки на муцунаната и няколко драскотини.Тъй че недей го подценявай толкова бултериера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво куче,но никои в България няма да си позволи да трагне с него на лов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има колега във форума с 4-5 такива ,,гадинки" и е на ти с породата.

Обаче се включва в малките часове!

Ее-е-ехо-о-о !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блядка!Абсолютна тъпоумна безмозъчна мастия!Бил бодигард на дома?Глупости!!!Влизаш в един дом който е ужким охраняван от него-подаваш му един колан да го захапе ,окачваш го на закачалката и продължаваш на спокойствие!А той идиота продължава да се тръска и да ръмжи -там на закачалката!!!

А за лов?Е какъв лов ще е това,като той преди това ще се опита да се сдави с всички останали ловни кучета за да докаже ,че е най-най и най вероятно да получи като подарък един "пара" от мене ако ми закачи бретона!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм сигурен че е гола вода на ринга колега.Еди приятел преди време имаше мъжки бултериер на височина беше около 45-50 см много силно и издражливо куче беше бягаше най-малко по 10км без почивка.Веднъж решихме да се поразходим той с неговото а аз с моята каракачанка тъкмо излизаме от селото и един дето му се носеше славата че имал пидбули-гладиатори ни настигна и вика дали изкал да ги сборят а моя приятел му каза че той не гледа кучето за борба и че не изка.Ония измънка нещо под носа си и замина на някъде ние тръгнахме и след 1-2 часа решихме да се прибираме по едно време ония изкочи от някъде с един огромен питбул жълт цялата му глава изподрана и без да казва нищо го пусна и онуй се спуна върху моито ама то женско и нищо не му направи тръгна към бултериера и го захапа за муцуната.Моя приятел почна да трепери и за мако не се разрева.Аз дръпнах питбула за опашката ама той не пуща бултериера обаче някак се измъкна и вече беше явно разярен почнаха да се давят и така 2-3 минути бултериера като го прекара за връта и толкоз питбула се опитваше да се отърве безуспешно 10-15секунди и питбула вече лежеше на земята и не мърдаше моя приятел гледа пребледнял и трепери като лист откопчих го и право при ветеринаря последиците четири дупки на муцунаната и няколко драскотини.Тъй че недей го подценявай толкова бултериера.

Колега занимавал съм се с питове и борби и това дето ми го разправяш нешто не мога да го повярвам,един истински Питбул няма да прави разлика женска ли ти е Каракачанката или мъшка ше ти остане само китеника от нея ,и как така ги разкчихте без клинове насред полето ? Толкова Бултериера е бил Бултериер и Питбула Питбул ,имал съм не една ролка (лек пердах 5,6 минути без залог)с Бултериери и знаеш ли как почватда пеят в ринда аз им казвам ЛИЛИ ИВАНОВА и како ти казвам, че са гола вода значи са, харесвам ги но стават само за домашени любимци и до там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде през 80 те години имаше издадена една книжка мисля, че се казваше "Календар на ловеца и риболовеца". Зеленичка такава...............Ако си спомняте в нея пишеше за бултериера, че е ловно куче за лов на диви свине. Проявявало упоритост и не лаело, а издавало характерен вой. :p

Та бях се запалил да пробвам с такова куче. ............... Нищо не се получи обаче. Може и да има някакъв специален тертип при обучението му, които да ми е неизвестен.

С две думи като го заведох в гатера - дърпа към другите кучета, а не към прасето.

И се отказах от обучението му. Подарих го на приятел докато е още младо, беше на 8 месечна възраст тогава. Той го използваше за охрана и си беше много доволен от него. Твърдеше, че с каменната си физиономия плаши страхотно. А инак казваше - Много е красив и е голям глезан.:p Аз пък не му харесвах китайските очички на була не на приятеля :D . Но всеки си има вкусове. :D

Това е.

Наслука

Редактирано от mikewolf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах приятел който се занимаваше с бултериери, водил ме е на борби с кучета. Когато пустнеха бултериер с питбул, бултериера винаги беше от долу под пита. При бултериер и бултериер нещата бяха други. За ловните качества, има една книга американска с разкази за животни, писанае малко повече от 100 години, та там има разказ за лов на вълци, като се използва бултериер, който се носи на седлото на коня и когато другите хрътки заградят вълка, тогава се пуска бултериера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, момчета !!!

Днес се изненадах приятно като видях, че някой

е отворил тема за една от любимите ми породи кучета.

Аз притежавам в момента два зрели мъжкаря и три зрели женски

от тази порода, а също така и две четири месечни бебета - мъжко и женско.

Произвел съм осем кучила от тези великолепни и безрезервно предани животинки.

Смело мога да заявя, че съвременните бултериери са крайно неподходящи

за какъвто и да е лов. Англииския Бултериер притежава всички качества за да е

перфектният ловец на глигани, но му липсва най-важното - няма издръжливост и съответно

неможе да издържи на едно продължително натоварване каквото несъмнено е ловът на диви свине.

Както много други породи, селекцията му е продължила в насока екстериор, а не работни качества.....

Сегашната популация от Бултериери, няма нищо общо с развъжданите до преди десетина години у нас

животни внасяни главно от бившият СССР и Чехия. Онези кучета бяха по-скоклести, по-леки като тип и

доближаващи се повече до гончето, а сегашните са булдогообразни, по-бавно подвижни и задъхващи се...

Поздрав и дано да сте ме разбрали правилно, моля ви не се мъчете да измисляте "топлата вода" !!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте, момчета !!!

Днес се изненадах приятно като видях, че някой

е отворил тема за една от любимите ми породи кучета.

Аз притежавам в момента два зрели мъжкаря и три зрели женски

от тази порода, а също така и две четири месечни бебета - мъжко и женско.

Произвел съм осем кучила от тези великолепни и безрезервно предани животинки.

Смело мога да заявя, че съвременните бултериери са крайно неподходящи

за какъвто и да е лов. Англииския Бултериер притежава всички качества за да е

перфектният ловец на глигани, но му липсва най-важното - няма издръжливост и съответно

неможе да издържи на едно продължително натоварване каквото несъмнено е ловът на диви свине.

Както много други породи, селекцията му е продължила в насока екстериор, а не работни качества.....

Сегашната популация от Бултериери, няма нищо общо с развъжданите до преди десетина години у нас

животни внасяни главно от бившият СССР и Чехия. Онези кучета бяха по-скоклести, по-леки като тип и

доближаващи се повече до гончето, а сегашните са булдогообразни, по-бавно подвижни и задъхващи се...

Поздрав и дано да сте ме разбрали правилно, моля ви не се мъчете да измисляте "топлата вода" !!!!!

Сега колеги разбрахте ли,това е самата истина.....? Може би някъде по света има кучета за лов но не и в БГ.

Колкото до боините му качества,здрава захапка,слабо подвижен ,не е издражлив и е лесна плячка за питовете.

пс:Преди ловните кучета 9г гледах питове,учавствал съм в много боеве /бил съм зрител на още повече/ никога добър пит не съм виждал да пада от бултериер.Естествено всяко правило си има изключения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сега колеги разбрахте ли,това е самата истина.....? Може би някъде по света има кучета за лов но не и в БГ.

Колкото до боините му качества,здрава захапка,слабо подвижен ,не е издражлив и е лесна плячка за питовете.

пс:Преди ловните кучета 9г гледах питове,учавствал съм в много боеве /бил съм зрител на още повече/ никога добър пит не съм виждал да пада от бултериер.Естествено всяко правило си има изключения.

Приятел, айде само да не отваряме тема за Американският Пит Бул Териер, селекцията,

разпространението му и неговите възможности, че мога да ти говоря до края на седмицата !!!

Мисля, че този форум не е мястото за показването на тези изключителни,

като възможности и интелект кучета, каквито несъмнено са Пит Бул Териерите !!!

Ако започнем да пишем за тях, много от пишешите тук ще се "разочароват", така че.....

п.с. Виждам че си от Русе така, че Силистра не ти е далеко и ако искаш

може да се разходиш да видиш определени животни, да си поговорим за тях

щом си имал и гледал такива, до тогава със здраве и нека спестим някой неща.....

post-8127-1198024837_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Приятел, айде само да не отваряме тема за Американският Пит Бул Териер, селекцията,

разпространението му и неговите възможности, че мога да ти говоря до края на седмицата !!!

Мисля, че този форум не е мястото за показването на тези изключителни,

като възможности и интелект кучета, каквито несъмнено са Пит Бул Териерите !!!

Ако започнем да пишем за тях, много от пишешите тук ще се "разочароват", така че.....

п.с. Виждам че си от Русе така, че Силистра не ти е далеко и ако искаш

може да се разходиш да видиш определени животни, да си поговорим за тях

щом си имал и гледал такива, до тогава със здраве и нека спестим някой неща.....

Аз много добре знам възможностите на питбула,имах едно от най добрите животни в България.

Колкото до разходката-не съм в Русе сега живея в Пазарджик,и се опитвам да поткрепя твоето мнение-няма по добър боец от него/появяват се разни изключения тук -там, но са изключения/.

Основното е че тези породи неме вълнуват вече-някак си пораснах и ме отегчи кърпенето и подготовките за битки

,просто казах че пита е по добър от бултериера -товае .

АИДЕ СЪС ЗДРАВЕ.

Редактирано от nedelchev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заставам към колегата торментор ,защото днес прочетах книга специално издадена за бултериера и мога да кажа само ,че се обзалагам че ако се пуснат две кучета един бултериер и един питбул,питбула ще е винаги долу.Но хората си мислят че питбула е наи добър ,защото всички боеве почти се правят между пибули и много малко хора използват бултериера за бои.Това от мен :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз заставам към колегата торментор ,защото днес прочетах книга специално издадена за бултериера и мога да кажа само ,че се обзалагам че ако се пуснат две кучета един бултериер и един питбул,питбула ще е винаги долу.Но хората си мислят че питбула е наи добър ,защото всички боеве почти се правят между пибули и много малко хора използват бултериера за бои.Това от мен :D

Аз ли неразбрах,питбула ще е долу..... :D Това щедае прицедент,голям смях ;):D :D :D :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз много добре знам възможностите на питбула,имах едно от най добрите животни в България.

Колкото до разходката-не съм в Русе сега живея в Пазарджик,и се опитвам да поткрепя твоето мнение-няма по добър боец от него/появяват се разни изключения тук -там, но са изключения/.

Основното е че тези породи неме вълнуват вече-някак си пораснах и ме отегчи кърпенето и подготовките за битки

,просто казах че пита е по добър от бултериера -товае .

АИДЕ СЪС ЗДРАВЕ.

Колега просто от любопитство как се е казвало твоето куче?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване