Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

kastelmareze

Карелско мечо куче

43 мнения в тази тема

надявам се че някой знае нещо за порoдата.чел съм че във Финландия се използва за лов на лосове, мечки и елени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
надявам се че някой знае нещо за порoдата.чел съм че във Финландия се използва за лов на лосове, мечки и елени.

Tук,има само един кои може да ти помогне...Егер ще напише нешто сигурно,а аз ще кача некоя снимка....

004776475-big.jpg

004776476-big.jpg

004776477-big.jpg

004776478-big.jpg

004776474-big.jpg

:good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за нашите условия става ли? Имам предвид за лов на диво прасе например. Вероятно в България няма много от тази порода, а какво остава за ловуващи......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам куче от същата порода.Знам,че са изключително редки.По мои сведения бройката у нас не надвишава 10 кучета/с родословие/.Имам женска на 9 месеца.В момента е разгонена.Следващия път когато се разгони смятам да я заплодя.Очаквам контакти само от маниаци на породата.Познавам още двама собственници на кучета от тази порода.Ще се радвам да плуча каквато и да било информация за породата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимки може ли

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имам куче от същата порода.Знам,че са изключително редки.По мои сведения бройката у нас не надвишава 10 кучета/с родословие/.Имам женска на 9 месеца.В момента е разгонена.Следващия път когато се разгони смятам да я заплодя.Очаквам контакти само от маниаци на породата.Познавам още двама собственници на кучета от тази порода.Ще се радвам да плуча каквато и да било информация за породата.

Председателя на клуб сръбско трицветно гонче - Петър Петров притежава мъжко и женско от тази порода. Кучетата му са с родословие и са внос от Финландия или по скоро от Лапландия. Лично съм ходил до развъдника и гарантирам за произхода им.

Снимки от развъдника във Финландия

5dd42c7c8028.jpg

92ba800bbbd9.jpg

315af9dacc9a.jpg

6728806cdeb2.jpg

4a80b231ffe1.jpg

d73495488a4d.jpg

0cff46708115.jpg

cd8d2958d3a3.jpg

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето тази мечка е нахапала собственика, който се е отървал благодарание на късмета си и на своя брат. Напада го ранена мечка, било тъмно. По време на нападението е държал в ръка фенер удароустойчив. След атаката на мечката той изтърва фенера, който за късмет се набива в снега с дъното надолу, а светлинния лъч от рефлектора е светел нагоре. Мечката го захапва за крака, издига го до нивото на главата си като се изправя и на задни крака. В този момент главата и попада в светлинния лъч излъчван от фенера и благодарение на това брат му успява да произведе смъртоносен изтрел в главата на мечката:

bf7209f22fef.jpg

99eaadc995ec.jpg

А това е четирикратен шампион на Финландия по красота и работен шампион.Покрил е работни изпитания и в Русия и Естония.Името му е трудно да го назова т.к в момента нямам никаква документация пред мен.Той фигурира в родословието на мъжкаря, който е в Бг като дядо.

458a49be3288.jpg

GEORGI PL d.drogba харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работни дипломи

f52740fd7e6a.jpg

От пишещите във форума предполагам, че единствено eger би могъл да даде каквато и да било достоверна информация сръзана с тази порода т.к. той живее и ловува именно там - лапландия :drinks:

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Председателя на клуб сръбско трицветно гонче - Петър Петров притежава мъжко и женско от тази порода. Кучетата му са с родословие и са внос от Финландия или по скоро от Лапландия. Лично съм ходил до развъдника и гарантирам за произхода им.

Снимки от развъдника във Финландия

5dd42c7c8028.jpg

92ba800bbbd9.jpg

315af9dacc9a.jpg

6728806cdeb2.jpg

4a80b231ffe1.jpg

d73495488a4d.jpg

0cff46708115.jpg

cd8d2958d3a3.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето куче е от първото поколение родено и регистрирано в България.Регистрирано е във федерацията за северни кучета,и има родословие за пет поколения назад.Родословието му идва с потвърждение от Финландия.Търся контакт със собственици на мъжки кучета от тази порода,като за разплод е желателно да е с родословие.Интересува не и повече информация за породата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че кучето е от неговия развъдник,и е първо поколение регистрирано в България.Има родословие за пет поколения на зад и сертификат,че е от финландски развъдник.Търся контакт със собственници на мъжки кучета от породата.

post-17120-1218030678_thumb.jpg

post-17120-1218030707_thumb.jpg

Редактирано от undergrounder

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега!

Финският развъдник се казва - ERAUSPOJAN KENNEL. Собственик е Esko Halme - разкошен човек и прославен ловец. Кенелът е разделен на две/ в два отделни района/ и разполага с над 70 кучета. От този кенел са изнесени кучета в повече от 20 страни в Европа и Северна Америка/Аляска/.

В разговора ни с Esko се установи, че единствено в Аляска и Канада (в природните паркове), кучето има служебно предназначение: за прогонване на мечките от района, посещаван от туристи.

Сподели как точно си го закупил и какво имаш предви под първо поколение в България? Да не би да е родено в България кучето ти?

А ето и един кратък стандарт на породата:

Карелско мечо куче - FCI N 48

Продизход: Финландия

История: Регистрацията на тези кучета е започнала във Финландия твърде късно, едва през 1936г. и само 10 години след това потодата е призната от МФК. Фенотипно корелското мечо куче много прелича на руско-европейската лайка и това сходство не е случайно, тъй като предците и на двете породи са едни и същи - местните лайки на Крелия, както и потомците на архангелските лайки. Това дава основание на някои руски специалисти да смятат, че екстериорното и генетично сходтво между тези кучета позволява карелското мечо куче да се разглежда като добре изразен своеобразен финладски тип на руско-европейската лайка.

Общ вид: Куче със среден ръст и леко удължен формат, със здраво телосложение, силно и смело.

Тип поведение: Характерни са смелост и известна възбудимост и упорство. Злобата към човека е нетипична, но към непознати се отнася с недоверие. Към другите кучета е агресивно и често предизвиква "скандали", поради което при лов се използва самостоятелно.

Цвят: Черен, като се предпочита не блестящо черно, а с кафеникав оттенък. Обикновено с бели петна по главата, шията, гърдите, корема и крайниците.

Космена покривка: Средно дълга, права и гъста козина с добре развит подкосъм.

Глава: Наподобява тъп конус. Черепната част е сравнително широка и леко заоблена. Скулите са достатъчно добре изразени. Муцуната е със силни челюсти, суха, малко по-къса от черепната част, стесняваща се към носа, но не заострена.

Уши: Средно големи, широко поставени, прави, с лек наклон напред. Върховете им са леко заоблени.

Очи: Сравнително малки, кафяви на цвят. Погледът е внимателен.

Зъби: Здрави и бели. Захапката е ножична.

Шия: Мощна и добре замускулена, здраво свързана с главата и тялото.

Гърди: Умерено широки, дълбоки до нивото на лактите, с добре развити ребра.

Предни крайници: Сухи и здрави. При поглед отпред - прави и успоредни. Метакарпусите са почти отвесно поставени.

Задни крайници: При поглед отзад - прави и успоредни, с дълги, добре замускулени бедра. Ъглите при скакателните стави са изправени. Метатарзусите са сравнително къси и отвесни.

Лапи: С овална форма и прибрани сводести пръсти.

Опашка: Навита на колело върху гърба или притисната към бедрото. Желателно е да образува пълен, затворен кръг. Трябва да се знае, че при тази порода често се срещат кучета без опашки или с къси (дълги 4 - 5 см) опашки, напомнящи опашката на риса. Браят на кученцата, които се раждат с тази особеност, е 10 - 15% и засега тя се допуска от стандарта, макар да се счита за нежелателна.

Оше инфо за карелците - http://www.beardogs.org/

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сподели как точно си го закупил и какво имаш предви под първо поколение в България? Да не би да е родено в България кучето ти?

Ако са родени в България, бащата е Сико,но на майката забравих името. Ти много добре ги знаеш тия кучета :good:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако са родени в България, бащата е Сико,но на майката забравих името. Ти много добре ги знаеш тия кучета :)

Е да де Данчо, аз затова питах, но не схванах мисълта на човека. Ако са родени в България значи това за което съм писъл по горе и видяхме и внесохме от финско лично с теб има вече плодове :good:

Сиреч неговата карелка носи кръвта на посочените по горе кучета. :good:

А за Сико....можем много да разправяме, най много ти :) Нали ти му беше бавачката по 4-дневния път. Че го къпахме и в Балтийско море мисля беше. Покрай Рига май :ksshunter1fe:

Поздрави Данчо!

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо, не се и съмнявам ,че такова пътешествие може да се забрави...пошегувах се :good:

Сега не на шега искам да попитам колегата , не е ли раничко да търси мъжко куче за своята женска?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така,бащата е Сико,а майката е Саара.Собственника се казва Петър и е от Враца.Кучетата са първо поколение в България и по думите на Иван Димитров-председател на киниложки клуб"Северни кучета".Страшно се радвам,че Вие знаете нещо повече за породата и най-вече за родителите на моето куче.Що се отнася за това,че търся мъжки,а кучето е едва на 9 месеца,естественно,че е рано.Просто търся контакт със собственници.

Ще се радвам да споделите нещо повече за породата.Заедно с мен си взе и едно друго момче от София.Казва се Марио Ванцети.Той също е голям фен на породата.Това лято се засякохме случайно в Ахтопол с него и с кучетата.Беше много красива гледка да ги гледаш как си играят.Между другото аз съм от Пловдив и се казвам Весел Иванов.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже моята женска е пълно копие на Сико.Имам предвид окраската.Адреса ми е [email protected] някой иска да сподели нещо повече може да го направи на посочения имеил.Конак,има някяква снимка която си качил на някакво карелско мечо куче,което е четирикратен шампион на Русия и на Финландия.Казваш,че е пра-дядо на Бг мъжкаря.Да не би да искаш да кажеш,че моята Анджи/така се казва моето куче/ е негово поколение?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Точно така,бащата е Сико,а майката е Саара.Собственника се казва Петър и е от Враца.

Точно така. Именно тези кучета докарахме с ЙОРДАН преди две години от Финландия. И двете са от развъдника от който пуснах снимки. Имаш прекрасно куче.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Конак,има някяква снимка която си качил на някакво карелско мечо куче,което е четирикратен шампион на Русия и на Финландия.Казваш,че е пра-дядо на Бг мъжкаря.Да не би да искаш да кажеш,че моята Анджи/така се казва моето куче/ е негово поколение?

Той се пада някакъв прадядо на твоето куче :lol:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конак,много благодаря за снимките.Изпрати ако имаш още снимки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз съм с другото женско карелско мечо куче от Петьо от Враца.

Не знаех, че това на снимката е прадядото на нашите с Веско от Пловдив кучета.

Благодарности и на Конак за снимките

Ще опитам да кача и аз снимки - заедно се засякохме на морето с Веско и имат общи снимки двете карелки.

post-4878-1218622392_thumb.jpg

post-4878-1218622502_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На долните две снимки се виждат и двете карелки - Кара и Анджи, вече са на около 8 месеца

Ако някой има инфо за мъжкари с родословие у нас - нека да пише, че след две години ще ни трябват и за двете.

Ако конак има още снимки за карелците и развъдника, откъдето ги е взел ще ни зарадва ако ги сподели

post-4878-1218622769_thumb.jpg

post-4878-1218622775_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване