Jump to content

Recommended Posts

На обувките пише CABELAS а и от там съм ги поръчал. Един от колегите ми има МЕВДЕЛ и на мен ми прави впечатрение,че съхнат много бълзо.А мойте като ги намокра в събота изсъхват напълно във вторник и то в стаята.

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На скоро гледах в магазина на Аполо едни чепички за "скромната" сума от 345лв.,продавача голямо хвалене ги хвали,че били с мембрана,не пропускат,не спарват ама нали знаете толкоз хубаво че чак не ти с

един приятел ползва роки от 8г. аз ползвам chevalier за зимата и rocky за лято и есен. просто нямам проблем с изпотяване, студ, вода мисля, че си заслужава но трябва да се внимава да не се натрес

Аз днес си поръчах тези. Дано не съм направил лош избор. http://outdooractivebg.com/prodDetails.php...188&catID=1

Posted Images

На обувките пише CABELAS а и от там съм ги поръчал. Един от колегите ми има МЕВДЕЛ и на мен ми прави впечатрение,че съхнат много бълзо.А мойте като ги намокра в събота изсъхват напълно във вторник и то в стаята.

не се отчайвай но явно са някъкъв по особен модел. по принцип Кабелас е голяма търговска марка,за която се произвеждат най различни неща. Примерно както "Била" " СБА" и т.н. Незнам с какво качество са им моделите . Ползвал съм "ROCKY","MEINDL" сега има ми "ZAMBERLLAND" но не съм имал такъв проблем. Ако продължават нещата така,трябва да ги импрегнираш с нещо..ако имаш гъша мас е добре

не се отчайвай но явно са някъкъв по особен модел. по принцип Кабелас е голяма търговска марка,за която се произвеждат най различни неща. Примерно както "Била" " СБА" и т.н. Незнам с какво качество са им моделите . Ползвал съм "ROCKY","MEINDL" сега има ми "ZAMBERLLAND" но не съм имал такъв проблем. Ако продължават нещата така,трябва да ги импрегнираш с нещо..ако имаш гъша мас е добре

Това с гъшата или пача мас е ясно и мога да намеря веднага проблема е да не прецакам мебраната, от това ме е страх. Иначе ползвам препарти за инпрегнация на nikwax.

Това с гъшата или пача мас е ясно и мога да намеря веднага проблема е да не прецакам мебраната, от това ме е страх. Иначе ползвам препарти за инпрегнация на nikwax.

Има един сив шпрей на MEINDL опитай с него

Колеги,и в Грмания има добри и сравнително евтини обувки. :D Цените като се сравни с USA и сметнеш мита и доставка излиза горе долу сащото. ето една обувка на MEINDL около 200 евро.

Погледннете вав Франкония или Кеттнер.

на слука

http://www.frankonia.de/shop/zoomPopup.htm...mp;channel=hunt[/img]

post-19527-1226537703_thumb.jpg

Колеги,и в Грмания има добри и сравнително евтини обувки. :D Цените като се сравни с USA и сметнеш мита и доставка излиза горе долу сащото. ето една обувка на MEINDL около 200 евро.

Погледннете вав Франкония или Кеттнер.

на слука

http://www.frankonia.de/shop/zoomPopup.htm...mp;channel=hunt[/img]

Ми те и в Аполото са такива цени

200 евро не са малко пари. За тази сума в добрите туристически магазини в България ще получиш 2 чифта доста добри обувки. За мен поне, туристическите модели са по-добри от ловните. Ловните са просто малко по-високи. И доста по-скъпи. Неоснователно естествено.

Туристическите обувки са проектирани за много по-дълго и натоварващо ходене от ловните. Ловните обувки са обикновено най-опростените туристически модели с малко по-удължени кончове. Това естествено въобще не е някакво предимство, по-скоро е недостатък. Няма смисъл обувката да е толкова висока. По-скоро е важно подметката да е добра, кожата да е изключително добра, без платнени добавъци и т.н., и евентуално да има накаква мембрана, която да изолира кожата на крака от влагата, проникваща отвън. Под мембрана засега аз разбирам GORE-TEX или SYMPHATEX. Добра подметка обикновено означава VIBRAM.

200 евро не са малко пари. За тази сума в добрите туристически магазини в България ще получиш 2 чифта доста добри обувки. За мен поне, туристическите модели са по-добри от ловните. Ловните са просто малко по-високи. И доста по-скъпи. Неоснователно естествено.

Туристическите обувки са проектирани за много по-дълго и натоварващо ходене от ловните. Ловните обувки са обикновено най-опростените туристически модели с малко по-удължени кончове. Това естествено въобще не е някакво предимство, по-скоро е недостатък. Няма смисъл обувката да е толкова висока. По-скоро е важно подметката да е добра, кожата да е изключително добра, без платнени добавъци и т.н., и евентуално да има накаква мембрана, която да изолира кожата на крака от влагата, проникваща отвън. Под мембрана засега аз разбирам GORE-TEX или SYMPHATEX. Добра подметка обикновено означава VIBRAM.

Доста бъркаш колега.Ловните обувки са по добрите туристически.Пътя на ловеца е доста по екстремен от този на туриста.А са по високи защото наистина е необходимо,иначе ти се пълнят с пръст и шума краката.Относно качеството,добрите ловни обувки притежават всички екстри

Ми те и в Аполото са такива цени

Абе колеги дайте някакви саитове на ловни магазини в БГ

какво е това Аполо

Абе колеги дайте някакви саитове на ловни магазини в БГ

какво е това Аполо

НЕзнам дали имат сайт..но ще проверя и ще ти дам..но по принцип аксо идваш в София ще ти дам адреса на Магазина

НЕзнам дали имат сайт..но ще проверя и ще ти дам..но по принцип аксо идваш в София ще ти дам адреса на Магазина

Идвам си през декември и искам да поразгледам из магазините,но не зная нито един адрес на магазин или интернет дрес

е може тия от VIP или други да нямят сайтове за покупки и поръчки

благодаря предварително

адреса ми е [email protected] telefona 0049 176 61266378

или дайте ваш аз да звънна за предпочитане стационарен.

Идвам си през декември и искам да поразгледам из магазините,но не зная нито един адрес на магазин или интернет дрес

е може тия от VIP или други да нямят сайтове за покупки и поръчки

благодаря предварително

адреса ми е [email protected] telefona 0049 176 61266378

или дайте ваш аз да звънна за предпочитане стационарен.

Ето ти сайта на "Аполо"http://www.apolo.bg/

Здравейте колеги,

Преди всичко искам да изкажа едно мнение, което на младите ловци може да прозвучи странно, но аз съм убеден,че е вярно: ако ловуваш пеша редът на екипировката по важност е: обувки, дрехи, патрони, пушка.

Трети сезон съм с "Meindel" - обувки и чорапи, закупени от "Аполо".Отначало бях много доволен. В комбинация с панталон с мембрана "Gore Tex", закупен от същия магазин, спокойно газех през река, дълбока 60-70 см в най-големия студ.След 200 м водата изчезва от панталона и обувките.За съжаление обувките много скърцаха- мислех, че като се "разработят" ще спрат да скърцат.Каква е картината днес: обувките не само продължават да скърцат, но и започнаха да пропускат вода и то не от газене в река, а от дъжд и роса - вярно, че не е много, но достатъчно да ти се намокрят пръстите на краката.Ползвал съм всякакви спрейове, но не помагат. Вчера опитах да ги импрегнирам с терпентин, пчелен восък и прополис - смес, която ползвам за дървените части на пушката - резултата ще видя в събота. Колкото до сравнението с туристическите обувки - имам такива на "Geox". Тази година излизам с тях - дори и с тънки чорапи топлят повече, по-леки, по-меки, по-удобни са, но пропускат вода.

И накрая ще помоля колегите, които са сменили няколко марки обувки да дадат мнение за да направя избор за следващите.

Благодаря предварително и на всички- НАСЛУКА

post-3431-1226987172_thumb.jpg

Летно есенен вариант ползвам MAINDL,вече 4 сезон и нямам проблеми,но им се скъсаха на места шевовете и преди месец си купих Zamberlan. Зимни съм ползвал винаги ROCKY,първите ми изкараха 5 год и още са здрави а вторите ако навали сняг сега ще им е 3-ти сезон.( само ще уточня ,че ако ползвате обувки с Гор текс техология чорапите ви трябва да не са от естествени материали а да има голям процент полиестер,защото той не задържа влагата

След много умуване реших и взех,че намазах обувките с пача мас. В едно парцалче увих пача мас и започнах да мажа обувките с парчалчето. В събота и неделя в росната трева обувките се мокреха ,но след като постоя 15 мин. кожата изъхваше а не като преди да се напиваше с вода и да няма съхнене два-три дена. Като си сабух обувките леко бяха влажни чорапите около пръстите ,но обувката е с " горе текс" и 800 гр. изолация " тинсюлейт"( не съм много сигурен как се пише и произнася) и времето беше топло та за това краката са се изпотили повече,нраво увряха от жега. Та за импрегнация на лицева кожа с пача мас има страхотен ефект.Сега пак ще ги намажа и в събота и неделя се очаква още по мокро и лошо време така,че ще ги тествам и ще споделя впечатление.

След много умуване реших и взех,че намазах обувките с пача мас. В едно парцалче увих пача мас и започнах да мажа обувките с парчалчето. В събота и неделя в росната трева обувките се мокреха ,но след като постоя 15 мин. кожата изъхваше а не като преди да се напиваше с вода и да няма съхнене два-три дена. Като си сабух обувките леко бяха влажни чорапите около пръстите ,но обувката е с " горе текс" и 800 гр. изолация " тинсюлейт"( не съм много сигурен как се пише и произнася) и времето беше топло та за това краката са се изпотили повече,нраво увряха от жега. Та за импрегнация на лицева кожа с пача мас има страхотен ефект.Сега пак ще ги намажа и в събота и неделя се очаква още по мокро и лошо време така,че ще ги тествам и ще споделя впечатление.

Сложи си изкуствени чорапи който да не задържат влагата,така по лесно ги отвежда мембраната навън парите

Здравеите съфорумци днес си купих обувки HANWAG гора-текс кажете някои носел ли е такава марка и дали са добри

Втора година нося това:

http://www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=225

засега съм доволен, докога - ще видим !

Преди това 5 години бях с "Криспи" - италиански - струваха 120 лв. ама вече ги няма !

От тях останах много доволен !

Пьк аз од началото на сезона ловувам с "Контингент"производство на обувен завод в Габрово.Правени са за военните ни контингенти извьн страната!За сега биват,ама ще чакам да се развали времето!

някой да каже от къде може да се намерят хубави гумени ботуши за по 100 лв.

преди година имаше и сръбски и чешки и то на добри цени, а и качествени едни тигър за 40 лв. :p ги нося по невероятно тежък терен (камънак) и подметката е в отлично състояние. та ако някой знае къде мога да намеря такива моля да сподели

някой да каже от къде може да се намерят хубави гумени ботуши за по 100 лв.

преди година имаше и сръбски и чешки и то на добри цени, а и качествени едни тигър за 40 лв. :p ги нося по невероятно тежък терен (камънак) и подметката е в отлично състояние. та ако някой знае къде мога да намеря такива моля да сподели

И на мен гумените ботуши ми вършат чудесна работа.

колеги аз втора година карам със обивки "joli" мн.съм доволен и неса много скъпи а също са с горетех мембрана ползвам ги и за работа и за лов нон стоп

http://www.jollyscarpe.com/eng/

Edited by grani4arq